• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.417 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.880 stemmen
Avatar
 
banner banner

Henry Gamble's Birthday Party (2016)

Drama | 87 minuten
2,94 8 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Stephen Cone

Met onder meer: Cole Doman, Pat Healy en Elizabeth Laidlaw

IMDb beoordeling: 6,1 (3.695)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Henry Gamble's Birthday Party

Op de 17e verjaardag van Henry is een groot scala aan gasten aanwezig. Behalve volwassenen en vrienden uit de kerkgemeenschap waar zijn vader dominee is, zijn ook niet-gelovige vrienden uitgenodigd. Terwijl Henry, die nog bezig is met het ontdekken van zijn eigen seksuele voorkeuren, een aantal mogelijkheden krijgt om zich op dat vlak nader te oriënteren, blijkt dat bijna iedereen op het feestje -ongeacht zijn religieuze overtuiging- worstelt met een bepaalde vorm van seculair verlangen. Schone schijn blijkt dan niet altijd schoon te zijn.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Henry Gamble

Bob Gamble

Autumn Gamble

Larry Montgomery

Bonnie Montgomery

Grace Montgomery

Ricky Matthews

Rose Matthews

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4312 stemmen

De openingsscene geeft meteen al aan dat we hier niet met een zoetig christelijk filmpje te maken hebben, maar met een realistisch coming of age drama. Een pittig begin en een mooie aanzet tot een heel levendig maar ook humoristisch drama.

De zoon van de dominee viert z'n verjaardag. Het is de aanleiding tot veel boeiende gebeurtenissen. De gezelligheid die bij een verjaardagsfeest hoort, vertoont al snel barstjes als bij de aanwezigen irritaties de kop opsteken en (stilzwijgende) geheimen zichtbaar worden. Iedereen heeft issues. Homosexualiteit, vreemdgaan, drugs. Alles passeert.

Het toontje is bij tijden bijna spottend zalvend maar draagt onderhuids een immer voelbaar explosieve lading mee. De verjaardag met zwemmende en barbecuende gasten in beginsel heel plezierig en saamhorig bijeen, verandert langzaam in sfeer als de saamhorigheid steeds krampachtiger in stand wordt gehouden en zelfs dreigt te verdwijnen. Tweedracht sluipt het gezelschap binnen. Er ontstaat roering.

De manier waarop steeds tipjes van geheimen worden opgelicht en wanhoop, onmacht en teleurstelling stapsgewijs bezit nemen van het gezelschap is spannend om naar te kijken.

Een heel aardige film, waarin de christelijke levenshouding allerminst als heilig en zaligmakend wordt weergegeven. Geen “little house on the prairie” gedoe. Die heiligheid wordt juist op de hak genomen door het uitblijven van effectieve bijbelse antwoorden op de prangende kwesties die onder de gasten leven. De ernst van de problemen van de verjaardagsgangers is van werelds niveau. Daar is geen heiligheid tegen opgewassen.

En ok, hoewel misschien niet heel diepgaand, is de film wel confronterend. De blootlegging van de twijfel over de juistheid van het negeren van gevoel ten koste van zuiverheid in de geloofsleer, wordt dan wel in eerste instantie luchtig weergegeven, maar de naklank is behoorlijk indringend.

Het is vrolijkheid met een ernstige ondertoon. Pure ironie en zelfspot van de maker.

De hele film leefde bij mij de gedachte dat opeens iemand zou opstaan en zou zeggen: “Hé, filmkijker. Grote grap! Zo gaan we natuurlijk in werkelijkheid niet met elkaar om”. Dat gebeurde dan weer niet, maar het lag in deze film wel steeds op de loer.

Een fijne film vol humorvolle ironie. Ik hou er wel van.


avatar van SimonV

SimonV

  • 224 berichten
  • 250 stemmen

Bijzondere film die 'schone schijn' prima blootlegt. Het christelijke druipt er van alle kanten af. Zo erg dat ik soms dacht met een parodie te maken te hebben. Ik kon sommige dingen niet rijmen: het gemak waarmee over homoseksualiteit wordt gesproken in contrast met het moeilijke gedoe over iemand die opgewonden werd onder de douche en zo waren er meer dingen. Briljant hierin is de scene met het vrijende stelletje in de auto: "vergeef me, vergeef me...". Echter, omdat het voor mij onduidelijk blijft welke kant de film op gaat kom ik niet verder dan 2,5.