Genre: Actie / Fantasy
Speelduur: 92 minuten / 102 minuten (unrated version)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Peter Berg
Met onder meer: Will Smith, Charlize Theron en Jason Bateman
IMDb beoordeling:
6,4 (536.010)
Gesproken taal: Engels en Japans
Releasedatum: 9 juli 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Hancock
"Bad behavior. Bad attitude. Real hero."
Grote macht brengt grote verantwoordelijkheid met zich mee en dat weet iedereen. Iedereen behalve Hancock. Hij is een nerveuze, sarcastische en onbegrepen kerel vol tegenstrijdigheden en zijn goed bedoeld heldhaftig gedrag bereikt misschien wel zijn doel en redt talloze levens, maar laat ook een indrukwekkend spoor van vernieling na. Het publiek heeft er uiteindelijk de buik van vol, tot op de dag dat hij het leven redt van PR directeur Ray Embrey (Jason Bateman). Dan begint de sardonische superheld te beseffen dat hij misschien toch ook een kwetsbare kant heeft. Dat onder ogen zien zou wel eens Hancocks grootste uitdaging ooit kunnen worden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,4 / 536010)
- Trailer (YouTube)
- Hancock (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
John Hancock
Mary Embrey
Ray Embrey
Aaron Embrey
Red
Man Mountain
Matrix
Mike
Jeremy
Hottie
Reviews & comments
Mallory Destiny
-
- 251 berichten
- 986 stemmen
@kennyvw
Herkende je daarin dan niet de ironie? De spot die er gedreven wordt met de supermannen, spidermannen en dergelijke 'superhelden', met hun gelikte cgi? Juist het in-perfecte en lompe van de special effects (dus met opzet erg knullerig gedaan), het vliegen en stunten zag ik als een persiflage op de alom bekende "helden". Voor mij was dit ongeveer 80% van de lol. 
kelama3
-
- 343 berichten
- 179 stemmen
gewoon een lekkere film om te kijken hoor , goede rol van charlize theron trouwens. verstand op nul en gaan met die hap!
Filmfreaker
-
- 536 berichten
- 328 stemmen
Na de negatieve recensies gelezen te hebben, deed ik me niet de moeite om de film te kijken. Maar toch heb ik hem gezien en het viel echt mee. Integendeel, het was echt een leuke film. Hij verveelt geen moment. Heerlijke film, die je aandacht erbij houdt, dankzij Will Smith, Charlize Theron (goed acteerwerk van beide), de humor, en de actiescènes.
3,5 sterren.
NightWolf
-
- 339 berichten
- 527 stemmen
Prima vermaak. Snelle actie, degelijk verhaal wat niet verveelt en leuke humor. En zoals gewoonlijk doen Smith en Theron het weer goed. Gewoon een leuke wegkijkfilm.
3.5*
combi
-
- 20609 berichten
- 0 stemmen
minder slecht als ik had gedacht, paar lach en aktie momenten die me wel kon bekoren, een echte regenzondag filmpje.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Veel slapper dan dit kan een blockbuster nauwelijks worden. De eerste helft is nog wel redelijk vermakelijk, al is geen enkele grap echt origineel. De tweede helft is verschrikkelijk. Aanvankelijk vond ik de twist dat Theron ook superkrachten had nog wel interessant, maar als eenmaal uitleg wordt gegeven over hoe Smith en zij aan hun krachten komen wordt de film een compleet zooitje en verloor ik mijn interesse. De climactische actiescènes misten enig duidelijk doel en waren bovenal niet spannend, laat staan dramatisch (want daar leekt men ook op te richten) interessant. Smith heeft wel charisma, maar niet genoeg om de film interessant te houden. Verassend is het spel van Bateman, die wat mij betrefd juist wel een bovengemiddelde acteerprestatie neerzet.
2*, zelfs als hap-slik-weg-cinema niet bijster geslaagd. Gewoon een rommeltje.
Kleine zij-noot: Charlize Therons personage probeert een gewoon leven te lijden, wat ik kan begrijpen, maar is ze werkelijk zo naïef dat ze denkt dat ze na een jaar of 10-20 eens aan haar man moet gaan uitleggen waarom ze niet ouder wordt?
kleez
-
- 849 berichten
- 1207 stemmen
Ik sluit me VOLEDIG aan bij bovenstaande!!
Wat een superslappe film! Niet kijken! 2*
guylopez93
-
- 596 berichten
- 1731 stemmen
ik had een matige tot slechte film verwacht na het zien van de trailer en het verhaal maar dat viel voor de helft wel mee
het begin zoals ik al verwachte was gewoon bar slecht en het zag er ook gewoon nep uit maar na een half uur begon ik em al beter worden want er kwam ook meer verhaal in. Het einde vond ik ook wel mooi en daarom krijgt deze film van mij een dikke voldoende
3*
voomzap
-
- 815 berichten
- 1271 stemmen
Wat een kinderachtige film en wat een slappe humor. hersenloos gedrocht eerste klas.
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
film viel ontzettend tegen, alleen het eerste halfuur was echt leuk.
en die rol van charlize theron was echt ontzettend goedkoop, wat een troep.
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
en will smith bakt er ook niks van in deze film, alleen maar diezelfde chagrijnige blik in z'n ogen.
maus9
-
- 169 berichten
- 1785 stemmen
Ik vond de eerste helft heel leuk om te kijken, maar de tweede helft is verschrikkelijk. Dat Charlize Theron ook superkrachten heeft vond ik al jammer en de film al aardig verpest. Maar als eenmaal blijk dat ze elkaar al eeuwen kennen en dat smith gewoon geheugenverlies heeft wordt de verhaallijn ineens flinterdun, terwijl het als een heel orgineel idee verhaal begon. *3
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Peter Berg weet ons met Hancock een geweldige superheld te schenken. Dat is het eerste wat in mijn opkomt, want Will Smith zet zijn personage gewoon geweldig neer. Een prachtige creatie dit en weer eens heel wat anders dan andere superhelden die alleen maar goed doen.
De film zelf is meer dan geslaagd wat mij betreft. Een leuk verhaal die eigenlijk steeds sterker word. Hier heb ik andere reacties over gelezen, maar die vind ik onterecht. Het eerste half uur is hilarisch natuurlijk en kent geweldige momenten, maar daarna begint het eigenlijk pas. Hancock die beseft dat alles anders moet en hier samen met zijn nieuwe vriend Ray Embrey aan gaat werken. De film verliest nooit zijn kracht. Veel grappen in het begin, afgewisseld met leuke actie terwijl we later in de film mogen genieten van een andere - gevoelige - zijde van onze superheld. En natuurlijk gaat ook dit gepaard met een heerlijke brok actie. Als de we de hele film eigenlijk ook nog mogen genieten van een grappig moment tussendoor kan het niet meer stuk wat mij betreft.
Ondanks dat ik al het één en ander over de beroemde twist in deze film had gelezen kwam het toch een beetje als een verassing. Charlize Theron die Will Smith ineens door de muur van haar huis heenramt. Een beetje onraad was al te bespeuren bij Theron een paar scenes eerder, maar deze twist is echt een geweldig pluspunt voor de film. Theron is weer supermooi en zet een prima prestatie neer, net als Jason Bateman die ook puik werk afleverd. Will Smith met zijn norse uitdrukking steelt de show en zet met zijn charismatische overkomen weer een geweldige prestatie neer. Een betere had er niet gecast kunnen worden voor deze rol wat mij betreft. Een klein minpuntje is misschien de uitleg hoe Theron en Smith aan deze krachten komen, maar daarnaast vind het feit dat ze hun krachten verliezen als ze intiem zijn weer erg geslaagd. Natuurlijk moet deze film met een korreltje zout worden genomen wat ik zeker ook gedaan heb. Ik heb gewoon heerlijk kunnen genieten van Smith's nonsens en de heerlijke stunts die hij uithaalt. Daarnaast werd het soms nog een beetje emotioneel, wat in mijn opinie totaal niet geforceerd over deed komen, maar ook prima in het geheel paste.
Mijn complimenten voor deze film die meer dan geslaagd is voor mij. Ik heb kunnen genieten en zodra de film op dvd is, staat ie' ook zeker in mijn kast. Ik ga gewoon vier dikke sterren uitgeven aan deze film, want dat is heerlijk genieten wel waard voor mij.
4,0*
shanetjuh
-
- 30 berichten
- 36 stemmen
Aardige wegkijker met wat grappige momentjes
maar niet al te spectaculair
3*
Hankieh
-
- 670 berichten
- 0 stemmen
Leuk weg kijk filmpje maar verre weg te kort. 82 minuten kijken is het maar...
Begin is op zich goed en bij iets over de helft heb ik het gevoel dat de film pas echt begint. Niet lang daarna stopt hij ook al.
Lijkt ook wel op 3 verhalen naast elkaar.
1. Hij en haar wat niet samenkan.
2. The bad guy die hem dood wil wat toevallig goed uit komt omdat hij haar ontmoet heeft.
3. Hij moet super held worden.
Deze vind ik allemaal toch wel een beetje apart die soms nog al naar elkaar toe groeien maar aan het eind staan ze weer apart.
Special effects zijn leuk en goed gemaakt. De gehele film is qua opzet goed maar het is wat slecht uit gewerkt naar mijn mening.
Ik keek ook alleen met het plezier van de actie en de op gang komende halve verhalen.
Dacht eerst aan een 3.5 maar vind het toch iets te hoog, maakt het een 3. Hoog zat naar mijn mening.
joeythebest
-
- 101 berichten
- 108 stemmen
Leuke film om even te ontspannen.
Je weet exact wat je kunt verwachten als je een film als deze gaat kijken. Leuke humor en actie scenes.
Het verhaal is wel wat minder.
XSurio
-
- 5 berichten
- 16 stemmen
Ik had heel veel van deze film verwacht en hij was wel ok, maar ik vond hem totaal niet bijzonder. Er werd zo'n ophef over gemaakt. Zeker geen slechte film, want de actie was goed en ook een paar droge grappen waren leuk. Maar voor de rest onder Will Smith's formaat hij kan veel beter.
-= VORTEX =-
-
- 4 berichten
- 1 stemmen
Leuke film kijkt lekker weg, leuke grappen, goeie acteurs op een enkeling na.
Een paar scene's staan me nog bij vooral met dat vervelende franse ventje hahaha dies goed..
De drama lijn in het verhaal doet het goed naast het humoristische gebeuren.
Mooie special effects ,weer een hele goeie rol van Smith als alcoholische zwerver hero die ook nog eff gaat afkicken met alle grappige momenten daarbij.
Zelfs de ahole grappen komen goed uit de verf, ik was zeker niet teleur gesteld in deze film, heb me goed vermaakt maar vond sommige plot lijnen te simpel hadden ze meer mee kunnen doen maar uiteindelijk een leuke weekend film.
Ik geef em een 3.5
queenie
-
- 593 berichten
- 468 stemmen
leuke film om een keer te kijken, maar er zijn betere met Will Smith.
3*
picesof69
-
- 77 berichten
- 104 stemmen
Leuke film, zeker de moeite van het kijken waard.
Maar ook weer niet om over naar huis te schrijven.
Maak er ook verder geen woorden aan vuil: leuke doorsnee weekend-film.
Mitchagi
-
- 9 berichten
- 16 stemmen
was wel verrast door de plotse wijziging in het verhaal en het verleggen van de hoofdrol naar de bijrol.
Het gaf de film net dat iets extra en is hij niet blijven steken op gewoon een zoveelste superhero film.
Treinneger
-
- 22 berichten
- 122 stemmen
was wel goeie film! ik had veel minder verwacht..
alleen bij het einde dacht ik even "juist, dat kan ook spectaculairder"
als Hancock dat hart op de maan heeft geschilderd.
maar toch een 4*
EnforceddangerTV
-
- 9 berichten
- 34 stemmen
wat een slechte film, de hele film is een soort intro en het is een slecht verhaal, leuke sf's maar daar blijft het bij......
finaldestiny
-
- 163 berichten
- 126 stemmen
had van deze film wat meer verwacht vond hem toch wat tegenvallen...dacht dat er meer humor in zou zitten zeker omdat will smith er in speelt dat vind ik een goede acteur....meestal heeft hij wel goede films dit is eigenlijk de eerste film van will smith die ik vind tegenvallen.
Seifer
-
- 805 berichten
- 356 stemmen
Tja ik vind dit niet echt een film voor Will Smith, vooral omdat ik toch meer gewend ben dat hij in komedies speelt. Ik wil niet zeggen dat Will Smith niks anders kan, het is ook vooral omdat ik teveel van deze film had verwacht en daarom licht teleurgesteld ben.
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Dit is toch ook enigszins een komedie. Zeker aan het begin.
Gerelateerd nieuws

Wees er nog snel bij: deze films verdwijnen nog deze maand van Netflix
Bekijk ook

Intouchables
Komedie / Drama, 2011
1.335 reacties

Avatar
Fantasy / Avontuur, 2009
12.756 reacties

Earth
Documentaire, 2007
501 reacties

V for Vendetta
Thriller / Actie, 2005
1.155 reacties

Seven Pounds
Drama, 2008
1.052 reacties

Law Abiding Citizen
Drama / Thriller, 2009
1.315 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








