• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.383 acteurs
  • 199.064 gebruikers
  • 9.375.060 stemmen
Avatar
 
banner banner

Tit Sam Gok (2007)

Actie / Misdaad | 101 minuten
3,09 23 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 101 minuten

Alternatieve titels: Triangle / Tie San Jiao / 鐵三角 / 铁三角

Oorsprong: Hongkong / China

Geregisseerd door: Ringo Lam, Johnnie To en Hark Tsui

Met onder meer: Simon Yam, Louis Koo en Kelly Lin

IMDb beoordeling: 6,2 (1.977)

Gesproken taal: Kantonees

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Tit Sam Gok

"Temptation. Jealousy. Destiny."

Het leven heeft de drie drinkende vrienden Sam, Fai en Mok maar weinig toegelachen. Totdat er op een nacht een oude man in hun bar verschijnt die hen een 'snel rijk worden'- idee aanbiedt. Het schijnt dat er een eeuwenoude schat verborgen ligt onder een zwaar beveiligd overheidsgebouw. De mannen besluiten het te gaan proberen en de schat te gaan zoeken, maar bedrog, gierigheid en een vrouw die ook op de schat uit is bemoeilijken de zaak hevig.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Drie regisseurs die min of meer onafhankelijk van elkaar aan een half uurtje hebben gesleuteld. Elk met hun eigen toon en interpretatie. Alhoewel het niet uit elkaar valt, zijn de verschillen te proeven. Ik kan me voorstellen dat als je het moet hebben van een doortimmerd en consequent misdaadverhaaltje, je hier niet helemaal op je wenken bediend wordt. Ook omdat er nogal wat aan de hand is in deze driehoek.

Aan Hark de ondankbare taak om die kluwen plot in de steigers te zetten. Zodanig veel dat hij er eigenlijk niet genoeg voor tijd voor heeft, maar met de nodige visuele flair en narratieve schwung legt hij toch een stevige basis. Bij Lam komt dat enigszins tot rust, is er wat actie en met het dansje heeft hij een van de opvallendste scènes in huis, maar om daar te komen, is hij nogal driftig in de weer met de personages.

Sam en Ling met name, maar niet alles valt even goed met elkaar te rijmen. To gooit het daarna ook nog eens over een andere, eigen boeg. Daarbij heeft hij het leukste segment te pakken met de witte zakjes, de nodige wapens en donkere bosjes om in te vuren. Typisch iets voor hem. Stijlvol en ongetwijfeld met een ironische grijns vastgelegd. Ondanks enkele gebreken, best een fijn filmpje met een zwart randje.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12846 stemmen

Coole herziening.

Zo'n project waar er niet al te veel van zijn, al helemaal niet in Hong Kong, toch niet meteen een "prestige" industrie daar. Maar één film waar Hark, Lam en To samen aan werken is toch wat aparts. Zeker wanneer ze elk los van elkaar 30 minuten voor hun rekening mochten nemen.

Het resultaat is een stuk coherenter dan je zou verwachten, maar dat komt omdat soundtrack, cinematografie en acteurs wel gedeeld werden. De narratief loopt ook naadloos in elkaar over, waardoor je vooral als fan van de drie regisseurs de verschillen kan oppikken. De kans dat mensen die deze zonder voorkennis kijken het opvalt is volgens mij heel wat kleiner.

Visueel aangenaam, sterke soundtrack, een geweldig centraal trio en enkele scenes die er goed uitspringen. Vooral dat To's einde. Ook niet toevallig, want ondanks de aanwezigheid van Lam en Hark is deze film toch vooral een ode aan zijn stijl. Lekkere Hong Kong crime noir, niet het beste wat Hong Kong te bieden heeft, maar wel kwaliteit in elke porie.

4.0* en een uitgebreide review