• 15.775 nieuwsartikelen
  • 178.124 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.188 acteurs
  • 199.039 gebruikers
  • 9.373.531 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Alphabet Murders (1965)

Mystery / Komedie | 90 minuten
3,04 23 stemmen

Genre: Mystery / Komedie

Speelduur: 90 minuten

Alternatieve titels: The ABC Murders / Hercule Poirot en het ABC Mysterie

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Frank Tashlin

Met onder meer: Tony Randall, Anita Ekberg en Robert Morley

IMDb beoordeling: 5,2 (2.079)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Alphabet Murders

"It's really no mystery why this girl is MURDER... it's as simple as ABC if you look hard enough!"

Hercule Poirot ontvangt een brief waarin wordt aangekondigd dat er op 21 juni in het plaatsje Andover iets gaat gebeuren. Eerst denkt hij aan een grap, maar dan wordt op de aangekondigde datum en plaats iemand vermoord. Er komt een tweede brief, waarin een moord op 25 juli wordt voorspeld. En nu weet Poirot dat het bittere ernst is. Maar hoe kan hij voorkomen dat er nog iemand sterft? Verfilming van het boek 'The alphabet murders' van Agatha Christie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Hercule Poirot

Amanda Beatrice Cross

Duncan Doncaster

Lady Diane

Don Fortune

Betty Barnad

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10035 stemmen

Agatha Cristie boekverfilming die wat zelfspot bevat.De opening met het gepraat in de camera bv. Dit overigens niet op een vervelende manier.Het mysterie wordt vaak aan de kant geschoven voor geweldige humor.Veel goed getimede grappen en one-liners, prachtig gespeeld door Randall.4 sterren


avatar van Duke Nukem

Duke Nukem

  • 1780 berichten
  • 1983 stemmen

Tony Randall zet waarschijnlijk een van de beroerdste vertolkingen neer als Hercule Poirot, met het slechtste Franse accent ooit (na Steve Martin's erbarmelijke Jacques Clouseau dan). Wel leuk om Robert Morley weer te zien, hoewel ik hem niet echt als Hastings kan beschouwen. Ook David Lodge als politieagent is een leuke toevoeging. Margaret Rutherford, die in een paar erg goede Miss Marple films de hoofdrol heeft vertolkt, maakt samen met mr. Stringer ook even een cameo, volledig met het opgewekte vioolmuziekje bekend van de Miss Marple films uit de jaren '60. Deze film is nog wel grappig, zolang je het niet als een Hercule Poirot film beziet maar gewoon als een dwaze Britse komedie die helemaal nergens over gaat. Randall zelf beleeft er blijkbaar wel plezier aan.