• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.328 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Kingdom (2007)

Thriller / Drama | 110 minuten
3,46 2.090 stemmen

Genre: Thriller / Drama

Speelduur: 110 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland / Verenigde Arabische Emiraten

Geregisseerd door: Peter Berg

Met onder meer: Jamie Foxx, Jennifer Garner en Chris Cooper

IMDb beoordeling: 7,0 (136.956)

Gesproken taal: Arabisch en Engels

Releasedatum: 11 oktober 2007

Plot The Kingdom

"How do you stop an enemy who isn't afraid to die?"

Ronald Fleury (Foxx) leidt een anti-terrorisme eenheid die de verantwoordelijken van een bomaanslag op Amerikaanse burgers in het Midden Oosten moet opsporen. Eenmaal in het weinig toegankelijke woestijnland, proberen de Amerikanen een lokale politie-officier aan hun kant te krijgen om hun onderzoek te vergemakkelijken. Maar het onderzoek wordt gedwarsboomd door bureaucratie en tradities en de levens van Fleury en zijn manschappen staan op het spel.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Ronald Fleury

Grant Sykes

Adam Leavitt

Sergeant Haytham

Damon Schmidt

Colonel Faris Al Ghazi

Robert Grace

Aaron Jackson

Francis Manner

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Iron Maiden

Iron Maiden

  • 2651 berichten
  • 7065 stemmen

einde was keihard!


avatar van RobNL

RobNL

  • 17 berichten
  • 22 stemmen

Zeer goede film!

Gewoon kijken..


avatar van JanVR

JanVR

  • 130 berichten
  • 170 stemmen

Goede film, alleen dat TYPISCH AMERIKAANS einde heeft het verkloot.


avatar van armandeus

armandeus

  • 33 berichten
  • 188 stemmen

Terroristen mogen nooit overwinnen, zelfs niet in een film.


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Actuele film, mooi gemaakt en geeft een redelijk getrouwe weergave zo lijkt het.


avatar van nacbreda076

nacbreda076

  • 91 berichten
  • 79 stemmen

Wat een super mooie film! Zat van begin tot eind helemaal in de film. Zeer goede acteurs en mooi in beeld gebracht verhaal. Er zaten zowel realistische als onnrealistische dingen maarja, het blijft een film. Maar wel een die je nog heel de nacht bij blijft en daar gaat het bij mij om. Vond het wel heel jammer dat die colonel Al Ghazi dood werd geschoten, ik mocht hem wel... Vond de film zo goed dat ie voor mij zeker 5sterren waardig is.


avatar van johstripper

johstripper

  • 88 berichten
  • 78 stemmen

Intens, veel actie en emotie, prima verhaal en acteerwerk. Gewoon een goede film - 4*


avatar van helleke

helleke

  • 967 berichten
  • 1168 stemmen

Nog eens terug bekeken.

Wat een superfilm!!!

Vooral dan het tempo wanneer de gijzeling van start gaat.

Ik ga dan ook mijn stem met een halve ster verhogen, want de film raasde in volle vaart voorbij.


avatar van film88888

film88888

  • 869 berichten
  • 919 stemmen

Behoorlijke tegenvaller.

Foxx was wel aardig op dreef, en hij heeft al met paar andere rollen bewezen dat hij kan acteren, maar Cooper, en Garner vond ik niet echt passen in de film.

Ook het plot boeide me niet echt.

Camerawerk vond ik ook alles behalve goed, maar dan meer naar het einde toe hebben we een hele lange (prachtige) actie scene, maar dat red de film niet echt.

Ik moet toegeven dat de chaos heel realistisch was, en jammer dat deze dingen nog steeds bezig zijn in de wereld !

Heel matig filmpje.

3,0


avatar van kevinstekel

kevinstekel

  • 15 berichten
  • 149 stemmen

mishad schreef:

(quote)

Moet je gewoon voor de gein eens 'Epic Movie' proberen uit te zitten...

dat is idd zo'n slechte film!


avatar van komerad

komerad

  • 467 berichten
  • 403 stemmen

Film viel goed mee, beter dan de gemiddelde zooi van tegenwoordig.


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Heb deze film weer eens in de dvd speler gedaan...

Wat een begin van de film zeg...de 1e explosie is nog relatief klein, maar dan de 2e.

En dit gebeurd tot op de dag van vandaag nog steeds.

Vind deze film redelijk realistisch, acteur werk is wel dik in orde.


avatar van Mr_Remia

Mr_Remia

  • 33 berichten
  • 32 stemmen

heel goeie actie film... ook veel saaie stukjes maar dat hoort erbij, anders snap je het verhaal niet. Het verhaal is trouwens ook heel goed en het acteerwerk is dik in orde.

Je zit echt helemaal in de film als de actie eenmaal begint daarom 4* voor dit pracht plaatje.


avatar van S4nd0r

S4nd0r

  • 21 berichten
  • 84 stemmen

Goeie actiefilm met een diepere laag. Aan het einde van de film valt het kwartje en is de vraag... Wie zijn de Badguys in deze wereld?


avatar van Gert P

Gert P

  • 280 berichten
  • 1777 stemmen

S4nd0r schreef:

Goeie actiefilm met een diepere laag. Aan het einde van de film valt het kwartje en is de vraag... Wie zijn de Badguys in deze wereld?

De Amerikanen?


avatar van yasintje

yasintje

  • 15 berichten
  • 19 stemmen

ik heb altijd geweten dat jamie fox bij comedy heel hard ging score maar ik heb nooit gedacht dat hij dat zelfde zou gaan doen bij acktie films acteer prestaties waren goed en het verhaal vond ik ook echt een topprestatie de film heeft me van begin tot eind geen enkele seconden geirriteert en het is weer een tijdje terug dat ik zown acktie film heb gezien ... kortom een prachtige thriller drama film een echte aanrader voor acktie liefhebbers ...


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4407 stemmen

De Amerikaanse superioriteit straalt ervan af in deze film, die bovendien pretendeert inhoud te hebben en iets aan de kaak te stellen. Het echter echter niet meer dan een simpele actie film met matige dialogen en een cast dat niet bij de film past. Garner probeert vooral erg stoer te zijn en Foxx hoort hier niet in thuis.

Wel aardig is de setting, een keer wat anders. De climax is lekker lomp en aardig in beeld gebracht maar slaat nergens op.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Aardige film, mooie acties alleen aan het eind van de film kon ik me weinig scenes meer herinneren. Dus een goed voorbeeld van hap-slik-weg film.

Stoorde me soms ook aan de ietwat drukke cameravoering. Verder alles voldoende.

Jamie Foxx stak qua acteerwerk boven de rest uit vond ik.


avatar van Doo4

Doo4

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

JanVR schreef:

Goede film, alleen dat TYPISCH AMERIKAANS einde heeft het verkloot.

Typische amerikaans????

Eindelijk is een film waarin de 2 verschillen tussen 2 culturen onwijs goed worden weergegeven. En dat einde de wel een goeie weergave is van hoe het daar kan zijn is volgens mij niet typisch amerikaans, integendeel meer realistisch.....


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Prima film met een spetterend begin. Het verhaal is goed en weet vanaf de eerste minuut te boeien. Zeer goed gespeeld door Jamie Foxx.


avatar van DeCol

DeCol

  • 7009 berichten
  • 3024 stemmen

Goede film die inderdaad spetterend begint. Vervolgens gebeurt er vrij weinig maar blijft de film wel spannend. Elk moment lijkt het wel of er iets gaat gebeuren, nog een ontploffing of schoten. Op deze manier blijft de kijker geboeid en schiet het ook op.

Er wordt goed geacteerd en ik vond de film niet overdreven heroisch, vrij realistisch juist. Jamie Foxx was niet speciaal in de film maar deed het wel gewoon goed. Ook de overige cast speelde niet verkeerd.

Het camerwerk is soms wat chaotisch maar het stoorde mij eigenlijk niet.

De film mist wel net dat stukje emotie en meeslepende en het verhaal kon in mijn ogen ook iets uitgebreider.


avatar van creative

creative

  • 3 berichten
  • 12 stemmen

Geen standaard actie film waar het alleen om de actie zelf gaat maar een zeer realistische film waarin het geweld zeer intens overkomt, vooral de explosies hakken er stevig in.

De film laat goed de enorme tegenstellingen tussen de westerse en de moslimwereld zien en de uitzichtloosheid daarvan. Kijken zeer de moeite waard !


avatar van daguerre

daguerre

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

Gisteren bekeken. Naarmate de film vorderde viel het steeds minder mee.

Het begon goed maar het eindigde uiteindelijk in een cliche B-film shoot-out op een interessant doenerige manier in beeld gebracht.

Op een gegeven moment bijna zeeziek geworden van die zwaaiende camera. Formule-1 Nouvelle Vague.

Moet denk ik een realistische reportage-achtige sfeer oproepen maar als echte nieuwsfilmers dit soort beelden afleveren is een herscholingscursus dringend aan te bevelen om in het vak verder te komen.

Vermoedt ook gemakzucht. Op de set hoeft de regisseur geen echte actie te ensceneren wat het opnemen allemaal een stuk eenvoudiger maakt. De suggestie van snelle actie komt voornamelijk uit de montagekamer.

Zelfs op 1/8 snelheid bekeken kon je nog niet goed onderscheiden wat er nou allemaal precies gebeurde in de finale.


avatar van elbundy

elbundy

  • 10 berichten
  • 0 stemmen

Begin was goed maar daarna valt de film compleet in elkaar, je blijft wachten totdat de actie komt en voordat die weer aanwezig is ben je op het einde van de film. Begin en einde maken de film 2,5 ster waard.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Weer zo'n standaard Amerikaans midden-oosten filmpje. Maar was toch nog zeer te doen met opnieuw weer een leuke rol van Jamie Fox. Het was meestal wel een beetje rommelig en chaotisch maar de spanning zat er wel in en we krijgen ook nog hier en daar wat mooie actiescenes voorgeschoteld. Waaronder die lange Michael Mann actiescene aan het einde die er ook erg stijlvol en mooi uitzag. Voor de rest is The Kingdom een prima wegkijkertje.

3,5*


avatar van dartviper

dartviper

  • 164 berichten
  • 1890 stemmen

Film was zeker wel goed te noemen. Echter heeft hij mij heel erg teleurgesteld. Dit komt niet door de film maar door de mensen die de trailers maken. De trailer is zo gemaakt dat het een goede keiharde aktiefilm moet zijn. Dit is toch wat je verwacht.

Echter is het een film met een doorontwikkeld verhaal en op het einde heb je de keiharde aktie. Hierdoor geef ik hem toch een 2.


avatar van Baldur

Baldur

  • 691 berichten
  • 3076 stemmen

Dat klinkt wel wat vreemd. Ik snap dat dat je wat teleurgesteld kan zijn doordat de trailer een verkeerd beeld geeft, maar het cijfer is dan wel erg laag als die dan toch 'zeker goed te noemen' is.


avatar van laulau

laulau

  • 35 berichten
  • 31 stemmen

zeer goede film over de realiteit in irak


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

The Kingdom

Als je je over het bekende heroïsche optreden van de Amerikanen heen kan zetten, is The Kingdom een vette actiefilm. Vooral naar het einde toe zat ik te genieten. De opening is trouwens ontzettend mooi gedaan en de daarop volgende aanslag is aangrijpend.

Het middenstuk heeft zo zijn ups en downs, maar ik kon makkelijk mijn aandacht erbij houden en het verhaal vond ik wel leuk in elkaar steken. De acteurs worden op de proef gesteld en ik vond Chris Cooper het beste spelen, al waren Foxx en ook ,een beete verassend, Garner voldoende.

Leuke actiefilm om een keer te zien, puike actie waar de regisseur toch iets duidelijk mee wil maken, maar niet echt lukt. Al met al een ruime voldoende, vooral door het eindgevecht.


avatar van JellevOosterhout

JellevOosterhout

  • 81 berichten
  • 52 stemmen

Erg goede film die zeker het kijken waard is mooie actie scene's en vooral het einde is erg spectaculair

een echte aanrader.