• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.056 stemmen
Avatar
 
banner banner

Vantage Point (2008)

Thriller / Drama | 90 minuten
3,33 2.148 stemmen

Genre: Thriller / Drama

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Pete Travis

Met onder meer: Dennis Quaid, Matthew Fox en William Hurt

IMDb beoordeling: 6,6 (157.485)

Gesproken taal: Spaans en Engels

Releasedatum: 10 april 2008

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Vantage Point

"8 strangers. 8 points of view. 1 truth."

In vijf verschillende segmenten die vijf verschillende visies op de gebeurtenissen weergeven, wordt een poging tot aanslag op de Amerikaanse president in Spanje gevolgd. Een toerist weet de mogelijke terrorist op video vast te leggen, waarna er door veiligheidsdiensten een reeks maatregelen genomen moet worden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van flaphead

flaphead

  • 851 berichten
  • 980 stemmen

oei. vijf kwartier lang heb ik naar een film zitten kijken die me maar bleef verrassen en boeien, om in het laatste kwartier doodleuk zijn eigen nek om te draaien. zo zonde!
de openingssequence is erg sterk. niet alleen omdat het kijkje achter de schermen in een regiekamer al interessant op zichzelf is, maar ook omdat meteen de boel op scherp wordt gezet. volgens gaan we rewind en beginnen we overnieuw, vanuit een ander perspectief. leuk! maar of het echt nodig was dat 6 keer te doen, weet ik niet. maar er is slim voor gezorgd dat het aantal overlappingen gering is, zodat het interessant blijft. aardig acteerwerk, geweldig uitgangspunt en prima beelden. de film weet goed de spanning op te bouwen naar het einde.

maar ja, als er dan een auto-achtervolging komt waar geforceerd gepoogd wordt een superstoere actiescene te maken, verlies de film in no-time aan kracht. niet alleen duurt het veel te lang, het is veel te overdreven (maakt niet uit hoeveel ongelukken, vrolijk blijven rijden) en past totaal niet in de lijn van de film. die grote misstap wordt netjes opgevolgd door een aantal feelgood-momenten (president en barnes, whittacker en ex) waar je tenen krom van gaat staan. en dan blijkt ook maar weer, dat hoe goed een film ook kan zijn, als het einde ruk is, zit je simpelweg met een klotegevoel naar de aftiteling te kijken. gemiste kans en doodzonde van de rest van de film.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Prima film en nog origineel ook. Mooi hoe alles aan het einde bij elkaar kwam + de achtervolgingsscène was klasse. Ik heb genoten van deze film. William Hurt speelt trouwens ook een leuke rol en net zoals de rest is hij goed gecast.


avatar van ibendb

ibendb

  • 5038 berichten
  • 3225 stemmen

Ugh. niet voor mij.
Actiefilms zijn al niet aan mij besteed, maar met school bekeken we deze film dus kon ik niet anders dan kijken. Het verhaal is wel origineel, maar het is veel te langdradig. Vooral het feit dat je acht keer na elkaar min of meer hetzelfde ziet. Wel is het best leuk om te zoeken wie erachter zit. Wat ik wel jammer vond, was het typische Amerikaanse einde en dat je het motief niet weet. 2*


avatar van Ajacied16

Ajacied16

  • 202 berichten
  • 361 stemmen

Erg origineel verhaal en ik ben een groot fan van films met veel kleine verhaallijnen en plotjes erin. Het gevaar bij zo'n film is dat het té veel wordt en je het overzicht verliest. Het is in deze film eigenlijk allemaal net iets teveel, maar doordat het iedere keer herhaalt wordt blijft het wel duidelijk. De herhaling wordt ook niet saai, omdat het iedere keer toch net uit een ander oogpunt wordt belicht. Het slot is behoorlijk voorspelbaar en dat is wel een minpunt. Maar over het algemeen overheerst het positieve en kom ik uit op 4*


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11081 stemmen

Goeie film over een aanslag op de Amerikaanse president tijdens een wereldtop in Spanje. De hele opbouw waarbij één bepaalde gebeurtenis vanuit verschillende perspectieven wordt getoond, werkt goed hier en maakt de film absoluut onderhoudend en ook redelijk spannend. De cast bestaat uit aardig wat bekende namen.


avatar van wihu61

wihu61

  • 1005 berichten
  • 536 stemmen

Vond hem wat tegenvallen:

de herhaling voegde voor mij weinig toe en nam eigenlijk behoorlijk wat tijd in beslag (met telkens nagenoeg dezelfde beelden). De achtervolging vond ik bijzonder onwaarschijnlijk en onrealistisch (al telefonerend...). En dan komt de president der Verenigde Staten hoogstpersoonlijk ook nog even in actie, en dan nog een lief meisje midden op straat met een nipte redding enz. enz.

Nee, geen tweede keer deze...

Achtervolgingsscène kan niet tippen aan bijv. Bullit, French connection, Ronin...
.


avatar van Pacino74

Pacino74

  • 127 berichten
  • 124 stemmen

24-achtige film met overgebruik van de Rewind-knop. Wat op zich een magistraal idee lijkt en veelbelovend begint wordt helaas te slordig uitgewerkt waarbij de zoveelste herhaling die weinig of niets aan het verhaalt toegevoegt, enkel verveling en ergernis doet opborrelen. Matige acteerprestaties doen deze so called spannendste actiefilm van het jaar nauwelijks boven de middelmaat uitstijgen. Een gewone doordeweeks actiefilm, dat is wat het is


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8433 stemmen

Eigenlijk mijn ding niet zo'n ravagefilm met veel geschut, ontploffingen en wilde achtervolgingen maar omdat het toch gaat over hedendaagse realiteit (terrorisme, aanslagen, presidentsdubbelgangers, verraders onder vertrouwensmensen...) heb ik toch geboeid gekeken.

Aanvankelijk zat de opbouw van de film tegen, met die herhalingen maar wat er telkens bijkwam lichtte meer en meer de sluier op en maakte het heel spannend.

Aanvaardbare actiefilm en Forest Whitaker zorgt voor een vleugje sentimentaliteit.


avatar van Glennekeeeee

Glennekeeeee

  • 304 berichten
  • 429 stemmen

leuke actiefilm met een indrukwekkende cast die weliswaar allemaal vlakke simpele personages spelen maar op zich doet dat er niet echt toe want Vantage Point moet het vooral hebben met zijn aparte opbouw en die was dik in orde. zoals boven al aangegeven zou ik zo geen paar films na elkaar willen zien maar voor éenmalig was het wel doeltreffend. op zich niets aan te merken op deze prima actiefilm die je ook niet met te hoge verwachtingen moet bekijken


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9976 berichten
  • 4658 stemmen

Viel dik tegen. Door dezelfde gebeurtenis steeds weer opnieuw vanuit een ander perspectief te zien (zonder daar echt veel aan toe te voegen), wordt de film repetitief. Lekker voorspelbaar ook en soms op een irritante manier inspelend op de emoties (Whitaker en dat meisje). Dat zo'n ingewikkeld plan kans heeft op slagen is onzin. Wel een goede chase scène met Quaid maar Quaid zelf met zijn "zie-me-eens-ernstig-bezig" expressie zat hier in één van zijn zwakste rollen ooit.


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“This war will never end.”

Vantage Point is een film die erg sterk begint, maar uiteindelijk eindigt in een rommelig en wel heel vergezocht actievehicle. Een terroristische aanslag wordt getoond vanuit het perfectief van verschillende personages, waarbij je steeds een groter stuk van de puzzel te zien krijgt.

De eerste keer val je er net zoals Weaver en Saldana middenin, en voel je ook nog echt de spanning. Maar na de derde keer begon het al te vervelen, en dan moet je Forest Whitaker met z'n rare obsessie om alles te filmen nog krijgen. Het verhaal krijgt steeds meer twists en actiescènes, en bij deze film pakt dat verkeerd uit. Voordeel is wel dat het een korte film is en dat, op enkele momenten na, er genoeg vaart in zit. Nadenken hoef je niet.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

Saai.

Nogal suf plotje. Het idee van de verschillende invalshoeken is interessant, maar wordt eigenlijk zelden goed uitgevoerd. De originele referentie is waarschijnlijk Rashomon, maar die maakt er ook al niet optimaal gebruik van.

Deze film kampt vooral met een erg suf uitgangspunt, waarbij het niet eens zoveel boeit hoe de vork nu in de steel zit. Da's lastig, maar de film speelt vijf keer hetzelfde fragment vanuit een ander standpunt. Dat wordt al redelijk snel redelijk saai.

Pijnlijk is allicht dat ook de actie zeer weinig voorstelt, net zoals de regie in het algemeen eigenlijk. Paar achtervolgingsscenes maar die waren van een niet al te hoog niveau, verder weinig spectaculairs of spannends op te merken.

Wat blijft er dan nog over? Redelijk vlot hersens-uit filmpje. Niks minder, maar vooral ook niks meer.

1.5*


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

Dit vind ik een uitstekende actie-thriller, met een wel zeer speciaal kenmerk.

Het gegeven, de aanslag op de president, wordt door een paar personages beleefd en je ziet het ook elke keer weer vanuit dat personage, dus in het eerste uur zie je de aanslag wel een paar maal gebeuren, maar toch vond ik het niet vervelend die herhalingen, omdat bij elk gezichtspunt de puzzelstukjes in elkaar beginnen te vallen en er steeds meer duidelijk wordt.

De film eindigt ook razend spannend en met een boel actie, waaronder een spectaculaire achtervolging door de straten van de stad.

Het scenario zit goed in elkaar en wordt ook goed gebracht.

Dennis Quaid is in topvorm en ook Forest Whitaker doet het hier knap.

Verder heb je enkele grote namen, waaronder ook Sigourney Weaver in een iets kleinere rol.

Het is geen lange film dit, maar hij heeft me elke seconde geboeid.

Voor iemand die van spanning houd met voldoende actie, is dit wel een prima film.

Ik vond dit nog steeds een topfilm, het herbekijken meer dan waard !!!


avatar van Alathir

Alathir

  • 2130 berichten
  • 1636 stemmen

Vantage Point is een thriller pur sang. Stukje bij beetje ontrafel je met de verschillende personages hoe alles in elkaar zit. Wie heeft de president neergeschoten? Eén prangende vraag die moet beantwoord worden. Of zit het toch net even anders in elkaar dan eerst gedacht?

Wat Vantage Point zo sterk maakt zijn de slimme flashbacks vanuit verschillende standpunten. Zo komen we uiteindelijk tot de ontrafeling van het verhaal. Pete Travis was voor mij een onbekende regisseur maar met Vantage Point weet hij toch een stempel te drukken in mijn geheugen. De cameravoering is geregeld erg stijlvol. Ik heb enkele prachtige close-ups gezien en er wordt goed gespeeld met perspectief. Verder ook een doeltreffende editing. Erg knap allemaal en helemaal mijn smaak. Het is misschien niet het meest originele uitgangspunt, want ik vermoed dat Shooter net iets eerder kwam met de idee om de president te gaan neerschieten. Wat ik wel origineel vind is dat het vanuit meerdere oogpunten verteld wordt. Ik kan me niet direct een gelijkaardige film voor de geest halen waarin ze dit toepassen.

De acteurs zijn tamelijk bekend. Misschien niet de allergrootste namen maar absoluut een zeer aardige cast voor een actiethriller als deze. Door de korte speelduur en het tempo een ideale film na een dagje werken/school.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3099 stemmen

Mwah.

Het begint op zich best oké. De manier waarop men het verhaaltje ontrafelt biedt toch wel de kans voor een snelle actiethriller. Helaas verzandt het al snel in rondjes draaien, te meer elk nieuw gezichtspunt iets minder is dan het voorgaande. Als dan het hele terrorisme-plotje wederom zo cliché is als maar zijn kan, blijkt alles met haken en ogen aan elkaar te hangen.

De cast bevat aardig wat bekende namen, maar die staan voor mij eerder als middelmatig te boek.

2,5


avatar van Levivdm01

Levivdm01

  • 67 berichten
  • 171 stemmen

Gewoon een goede film!

Er zijn heel veel slechte reviews over deze film, dat de rewinds verwarrend kunnen zijn en/of dat de rewinds de film vervelend maken, ik vind dat de rewinds juist een goede toevoeging zijn aan deze film!

Je krijgt verschillende kanten van het verhaal te zien waardoor je het incident vanaf verschillende perspectieven kan bekijken wat het erg leuk maakt!

Spannend einde ook!

4 sterren voor deze film!


avatar van Filmreiziger

Filmreiziger

  • 588 berichten
  • 512 stemmen

Een top thriller. Ik ben ontzettend verbaasd over de slechte reviews.

Als je niet houdt van films over het vermoorden van een president: dan beter niet kijken. Als je allergisch bent voor films waarbij je dezelfde gebeurtenissen vanuit verschillende perspectieven meemaakt: dan beter ook niet kijken. In alle andere gevallen: een aanrader.

Er wordt erg goed in geacteerd en de film heeft een ontzettend hoog tempo bijna zonder rustmomenten. En dat past de film prima. Ik zat 1,5 uur op het puntje van m'n stoel. Dit soort films zijn niet eenvoudig te maken, maar het werken met het terugkerende event vanuit verschillende perspectieven is hier erg goed geslaagd (in tegenstelling tot de film die ik gisteren keek: A House of Dynamite (2025). Hier voegt elke nieuwe take echt wat toe aan het verhaal en langzaam ontrafel je stap voor stap hoe de vork in de steel zit. Alles hangt met elkaar samen en aan het einde zie je alle verbanden. Dit keer voor afwisseling ook geen plot-holes en de film is - ondanks de snelheid - uitstekend te volgen. In het begin is het vooral een thriller. Aan het einde verschuift het genre wat naar actie met een spectaculaire autoachtervolging.

Eén jammer detail: nadat de blauwe auto de trap af rijd ligt de voorkant in de kreukels. In de volgende scene is de auto weer volledig gerepareerd. Even later is ie weer kapot etc. Jammer dat ze daar niet wat meer aandacht voor hadden. Okay, en misschien wat patriottisch en op momenten erg Amerikaans. Voor de rest: een ondergewaardeerde top film. Voor mij 4,5 ster.