Mutant Chronicles (2008)
Genre: Sciencefiction / Avontuur
Speelduur: 111 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Simon Hunter
Met onder meer: Thomas Jane, Ron Perlman en John Malkovich
IMDb beoordeling:
5,2 (27.674)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Mutant Chronicles
"Welcome to the 23rd century. The new dark ages."
Deze film speelt zich af in de 28e eeuw. Constantine (John Malkovich) staat aan het hoofd van een bondgenootschap dat de mensheid controleert en de natuurlijke rijkdommen van de aarde uitput. Wanneer een plunderend leger van mutanten een strijd tegen de mensheid begint, krijgt Constantine de mogelijkheid om de wereld te vernietigen en met enige getrouwen te vluchten naar een veilige plaats.
Externe links
Acteurs en actrices
Brother Samuel
Maj. 'Mitch' Hunter
Cpl. Valerie Duval
Capt. Nathan Rooker
Lt. Maximillian von Steiner
Constantine
Severian
Cpl. Juba Kim Wu
Capt. John McGuire
Cpl. Jesus 'El Jesus' de Barrera
Video's en trailers
Reviews & comments
Doublehelix
-
- 16 berichten
- 63 stemmen
1 ster voor het gruwelijke en mystieke gebeuren in deze flop!
Wie zegt dat de special effects aardig zijn en daarom een 3 geven moeten opbokken!
Kom op hee!
Was aardig voor de jaren 90 geweest! Maar nu?? Goedkope grafische amateur effecten!~
hannes64
-
- 1926 berichten
- 5250 stemmen
Toch wat teleurstellend; heb wel tot het einde gekeken, maar teleurgesteld. Toch wel soms goeie special effects wat kan gezien worden als een 'goed' puntje van de film, want zo zijn er niet veel. Het verhaal vond ik zwak, begon redelijk, maar naar mate de film vordert werd het toch wat saai. Wel jammer dat met een geen slechte cast zo'n zwakke film word gemaakt. Verder, iets wat ik,redelijk irritant vond was toch wel de belichting, de film is zeer donker.
Mijn score 2.5 maar toch afgerond naar een 3*
Precies mijn bedoeling.
En vond em ook nog wel aardig, ondanks de "sommige" goedkope special effects.
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Volledig overstuurd scifi-rommeltje waar op sommige momenten geen touw aan vast te knopen is. Het moest blijkbaar een soort pastiche zijn van de schaamteloos vermakelijke scifi van weleer, maar die intentie wordt vakkundig de nek omgedraaid door de hersenverlammende montage, matige speciale effecten en ondermaatse acteerprestaties. Met uitzondering van Thomas Jane dan, die blijft ook in dit soort troep zijn coole zelf.
Grootste acteerzondaars zijn wel John Malkovich (die enkel zijn salaris even komt ophalen), Devon Aoki (altijd even ongeloofwaardig) en Ron Perlman (als monnik!) die met een uitgestreken gezicht allerlei theologische onzin loopt te verkondigen en de arme schaapjes braaf op het juiste spoor houdt. Een feestje op zich voor de liefhebbers van geschmier.
Mutant Chronicles blijft enkel bespaard van de laagste score door een paar leuke vondsten (de manier waarop Jane zich van een gewond nevenpersonage ontdoet, is waanzinnig bruut) en hier en daar wat fijne monsteractie (het debiele Super Mario-einde even buiten beschouwing gelaten).
1.5 sterren.
benq
-
- 148 berichten
- 121 stemmen
Niet origineel, enkele potsierlijke scenes en verder niets wat echt blijft hangen. Maar ik vond het verder best een lekkere popcornfilm, gewoon verstand op nul zetten en kijken. De film neemt zichzelf ook niet serieus alsmede de rest van de cast. Ik vond Jane geen gek figuur slaan, als actieheld vind ik hem best geschikt.
Ook had ik het idee naar het eerste deel van Lord of the Rings te kijken met Ron Perlman als Gandalf en de rest van de volgers.
Vermakelijke pulp dus.
***
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
na sky captain and the world of tomorrow en a sound of thunder weer een film die volledig achter blauw scherm gemaakt is al is deze wel beter dan zijn voorgangers veel mensen hier klagen over de speciale effecten en dat mag ook maar zowel bij deze als zijn voorgangers(de eerder vernoemde films) is dit wel met opzet zo gemaakt
de film opzich was ok er waren een aantal goeie scene's is
het is een verstand op nul film en dat mag ook wel eens
Piraat
-
- 66 berichten
- 0 stemmen
Niet eens zo'n slechte film, helemaal niet.
Vond hem best goed meevallen, meer dan ik er van verwacht had.
Keane1983
-
- 1015 berichten
- 943 stemmen
Ik had er niet veel van verwacht en dan kan hij ook niet echt tegenvallen.
De stijl van net filmen vond ik lijken op 300 en sin city..veel duister en enkel met bepaalde kleuren dingen laten uitblinken (blijft in mijn ogen leuk).
Verder moet deze film het alleen maar van de blue-screen hebben want echt alles (op de mensen na dan) is nep.
De "slacht" scenes zijn leuk in beeld gebracht. Persoonlijk had ik meer actie verwacht (zoals de trailer ons doet laten beloven)...dit viel dus uiteindelijk wel wat tegen.
Niet de hele film heeft me kunnen boeien en ben ik gewoon tijdens de film wat drinken gaan pakken of naar de wc gelopen...en hhet is dan niet als je terug komt van: Heb ik iets gemist???
Zoals mr. white hierboven al aangeeft, vertand op 0 en kijken maar .Van mij een 2.5 *
tonpeet
-
- 11 berichten
- 106 stemmen
Tja, omdat ik van dit genre hou, heb ik de film helemaal uitgekeken.
Maar eerlijk gezegd was het verspilde tijd. De film is erg donker en daarom moeilijker te volgen. Een 1 gegeven voor de moeite die de filmmakers hebben gedaan om een slechte prestatie af te leveren.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Zelden een film gezien die zo goed begint en daarna zoveel slechter en slechter word.
Zonde, anders had deze film vast een 3,5 kunnen krijgen.
Piraat
-
- 66 berichten
- 0 stemmen
Eens met JacoBaco, het begin van de film is erg leuk. Maar naarmate het einde nadert, vermindert de spanning, het vermaak en het verhaal.
Toch 3 sterren, zoals ik al zei is het begin zeer heftig en de effecten vallen goed mee. Ook de acteerprestaties kunnen zeker door de beugel en de mutanten zien er creepy uit + worden goed gefilmd / in beeld gebracht. Jammer dat de film het niveau van de eerste 20-25 minuten niet kan aanhouden. Toch nog enkele degelijke scenes erna.
Lexcoaster
-
- 1268 berichten
- 1222 stemmen
Bekende cast: Thomas Jane, Ron Perlman en John Malkovich, voor wat op het oog een niemendalletje lijkt. Al moet ik zeggen dat ik Thomas Jane niet bepaald een goed acteur vind, maar dat terzijde.
Met uitzondering van Thomas Jane dan, die blijft ook in dit soort troep zijn coole zelf.
Hoewel ik de film niet zelf heb gezien, lijkt juist de hele cast uitstekend, behalve Jane. Bagggeracteur.
Lexcoaster
-
- 1268 berichten
- 1222 stemmen
Oh, jammer. Hij is meestal wel goed. Ik sla deze maar over dan.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Ja als hij de kans krijgt wel, maar hij speelt nog geen 5 min mee in deze film.
Smi
-
- 93 berichten
- 47 stemmen
ik ga 'm maar niet kijken. Ik denk dat deze film me erg gaat teleurstellen net nu ik Watchmen gezien heb 
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ontstellend zwakke LotR kloon. Zelden een slechtere, lelijkere of dommere film gezien. Misschien wel nooit. 't is mee een groot raadsel hoe het gemiddelde boven de 1* kan komen. Hoort helemaal bovenin de flop top 100!
0,5* natuurlijk
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Zelden een film gezien die zo goed begint en daarna zoveel slechter en slechter word.
.
En het begon al zo ontzettend slecht.....
Keane1983
-
- 1015 berichten
- 943 stemmen
Ontstellend zwakke LotR kloon. Zelden een slechtere, lelijkere of dommere film gezien. Misschien wel nooit. 't is mee een groot raadsel hoe het gemiddelde boven de 1* kan komen. Hoort helemaal bovenin de flop top 100!
0,5* natuurlijk
Dat de film slecht is staat als een paal boven water hahaha en ben ik het ook volkomen met je eens (op het cijfer na dan).
Waar ik het niet eens mee ben is dat je schrijft dat het een LotR cloon is!!! Veel films (en vooral fantasy films) worden afgekraakt omdt veel mensen deze gaan vergelijken met LotR. Ik denk dat we dat beeld eens los moeten laten. En niet appels met peren gaan vergelijken. Ik bedoel we gaan ook niet alle SF met Starwars of Startrek vergelijken...
Ik moest dit gewoon eventjes kwijt (overigens niet om kwaadbloed te scheppen)
12-1-4
-
- 13 berichten
- 4 stemmen
Reinbo, je kan nogal een stukske overdrijven, hoor.
De film valt al bij al nog mee. Niet goed, niet slecht. Vermakelijk bij momenten zelfs. Het begin is overigens sterk!
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Door deze film begon ik me weer af te vragen waarom de naam John Malkovich meehielp mij over te halen deze film te huren, want zijn prestatie was om te janken zo slecht. Sterker nog, op Ron Pearlman, Jane Thomas en helemaal Sean Pertwee (zeer sympathiek acteur) na, was de rest van de cast ook behoorlijk ongeinteresseerd. Lag het aan het matige script met houterige dialogen of de oninteressante personages dat veel van de acteurs de hoop van tevoren al op hadden gegeven?
Wat deze film echter redt, is de enorme hoeveelheid spectaculaire actiescenes die lekker bloederig in beeld worden gebracht. De mutanten zijn gave vijanden, de special effects komen door het grauwe kleurenfilter best goed uit de verf en het steampunk sfeertje zit er op zich goed in. Een echte no-brainer.
MovieHolic
-
- 1211 berichten
- 2153 stemmen
Haha ik word zowaar nieuwsgierig van al die negativiteit hier 
Ik denk dat ik m vandaag of morgen toch maar eens ga kijken, eens zien of dat 111 lange minuten worden ^^
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Voor een popcorn filmpje wel te doen.
Vind het soort verhaal altijd wel amusant. Paar leuke actiescenes. Wel hadden ze wat meer tijd mogen besteden om de karakters goed te leren kennen.
Effecten vind ik zelf goed genoeg, en ook de geluiden zijn goed in orde. Een duistere look vind ik altijd wel vermakelijk, maar hier was het soms iets te donker, dus qua belichting kon het soms wat beter.
Acteerwerk niet altijd even goed, maar heeft me niet ontzettend gestoord bij dit filmpje.
Het is uiteraard geen topper, en er is veel op aan te merken, maar voor een keertje goed te doen 
MovieHolic
-
- 1211 berichten
- 2153 stemmen
Tjemig ik kan toch zeggen dat ik wel wat spijt heb... soort van tijdverspilling. Ik heb me er zwaar aan geïrriteerd dat Alles zich dan zogenaamd in de 23e eeuw of later afspeelt maar dat ze kleding dragen uit fucking 1940
. Ook wapens en huisraad etc Zelfs radiocontact is onbekend. Erg zwak! En dan dat op kolen aangedreven stuk ijzer
.Dit kan met recht een B-film genoemd worden... Alles is beneden peil (vergelijkbaar met filmmateriaal uit de jaren 80) begrijpelijk dat hij zo slecht gewaardeerd word 
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Tjemig ik kan toch zeggen dat ik wel wat spijt heb... soort van tijdverspilling. Ik heb me er zwaar aan geïrriteerd dat Alles zich dan zogenaamd in de 23e eeuw of later afspeelt maar dat ze kleding dragen uit fucking 1940
. Ook wapens en huisraad etc Zelfs radiocontact is onbekend. Erg zwak! En dan dat op kolen aangedreven stuk ijzer
.Dit kan met recht een B-film genoemd worden... Alles is beneden peil (vergelijkbaar met filmmateriaal uit de jaren 80) begrijpelijk dat hij zo slecht gewaardeerd word
Dat is een vereiste voor het steampunk genre, het is een alternatieve toekomst gecombineerd met uitvindingen alsof men nog in het stoomtijdperk zit.
eltorro
-
- 898 berichten
- 3058 stemmen
Was wel een redelijke film. Ik hoorde er alleen maar slechte dingen over maar dat viel dus wel reuze mee. Minpunten waren toch wel, het verhaal die soms een beetje vreemd was, en die acteur John Malkovich de slechtste acteur ter wereld. Hoe klein zijn rol ook was, hij wist toch in die lange minuten mijn grootste ergennis te worden.
toch maar een voldoende 3*
Tfix
-
- 16 berichten
- 16 stemmen
Rare film, k*t einde.
Beetje sin city style, maar toch anders.
Wel ok cast, maar slechte animaties.
one for the money
Two for the show
And not 3 for the cast.
Staying at 2,5
_Moonwalker
-
- 549 berichten
- 477 stemmen
Volledig overstuurd scifi-rommeltje waar op sommige momenten geen touw aan vast te knopen is. Het moest blijkbaar een soort pastiche zijn van de schaamteloos vermakelijke scifi van weleer, maar die intentie wordt vakkundig de nek omgedraaid door de hersenverlammende montage, matige speciale effecten en ondermaatse acteerprestaties. Met uitzondering van Thomas Jane dan, die blijft ook in dit soort troep zijn coole zelf.
Grootste acteerzondaars zijn wel John Malkovich (die enkel zijn salaris even komt ophalen), Devon Aoki (altijd even ongeloofwaardig) en Ron Perlman (als monnik!) die met een uitgestreken gezicht allerlei theologische onzin loopt te verkondigen en de arme schaapjes braaf op het juiste spoor houdt. Een feestje op zich voor de liefhebbers van geschmier.
Mutant Chronicles blijft enkel bespaard van de laagste score door een paar leuke vondsten (de manier waarop Jane zich van een gewond nevenpersonage ontdoet, is waanzinnig bruut) en hier en daar wat fijne monsteractie (het debiele Super Mario-einde even buiten beschouwing gelaten).
1.5 sterren.
Helemaal mee eens...! 
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Bij deze film had ik nog enige twijfel voordat ik er aan begon, dit kwam mede door de best wel goede cast.
Maar tijdens de film kwam ik er al achter dat het niet veel zou gaan worden, de special effects zijn van een dramatisch niveau en ook het verhaal is niet erg sterk. Gelukkig maken Thomas Jane en Ron Perlman de film nog het aanzien waard.
Ik denk als ze van deze film een game zouden maken het veel beter zou zijn
...normaal is game beter dan de film...maar in dit geval zou het wel eens een verrasing kunnen worden.
Het laatste nieuws

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie
Bekijk ook

When Trumpets Fade
Drama / Oorlog, 1998
88 reacties

Ritana
Actie / Avontuur, 2002
20 reacties

The Lookout
Thriller / Misdaad, 2007
115 reacties

The Condemned
Actie / Thriller, 2007
400 reacties

The Invisible
Fantasy / Drama, 2007
147 reacties

The Last Mimzy
Avontuur / Drama, 2007
99 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





