• 15.739 nieuwsartikelen
  • 177.896 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.954 gebruikers
  • 9.369.872 stemmen
Avatar
 
banner banner

Le Dernier Combat (1983)

Sciencefiction | 92 minuten
3,12 101 stemmen

Genre: Sciencefiction

Speelduur: 92 minuten

Alternatieve titel: The Last Battle

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Luc Besson

Met onder meer: Pierre Jolivet, Jean Bouise en Jean Reno

IMDb beoordeling: 6,7 (6.957)

Gesproken taal:

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Le Dernier Combat

In een post-apocalyptische wereld regent het vissen, staan wolkenkrabbers verzonken in bergen zand en slapen bandieten in de kofferbak van oude auto's. Een man probeert te overleven in deze brute wereld.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Voor de kikker-liefhebbers van Magnolia: hier zijn het vissen....


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Maar toch niet in dezelfde context gebruikt, mag ik aannemen.....


avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

Eh Wouter.

Dat woord mag bij Magnolia al niet zonder spoilertags gebruikt worden.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

EmDee schreef:

Eh Wouter.

Dat woord mag bij Magnolia al niet zonder spoilertags gebruikt worden.

Wat een bull. Er bestaat een poster met kikkers....


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

Wouter schreef:

(quote)

Wat een bull. Er bestaat een poster met kikkers....

Dat klopt.

Maar we hebben ooit een discussie hier over gevoerd en toen is blijkbaar besloten dat het wel als spoiler werd gezien.

Maar ja, blijkbaar nu niet meer.

Ik ben iig blij dat ik t niet wist voordat ik de film zag.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

EmDee schreef:

Maar we hebben ooit een discussie hier over gevoerd en toen is blijkbaar besloten dat het wel als spoiler werd gezien.

Het stond zelfs in alle recensies van de dagbladen...


avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

Heb jij destijds die discussie dan niet gevolgd?


avatar van Yak

Yak

  • 4950 berichten
  • 829 stemmen

Ik in elk geval wel, maar volgens mij eindigde het erin dat er nog altijd evenveel voor- als tegenstand was. We raken offtopic, trouwens.


avatar van jedi29

jedi29

  • 76 berichten
  • 105 stemmen

Dat deze film zwart-wit is stoort me niet, in begin lijkt het een beetje Mad Max achtig. Maar vissen die uit de lucht vallen als regen? .. eerder komisch dan SF-achtig. Dat ze met mekaar niet meer kunnen spreken stoorde me meer, maar ja sommige gebaren lossen dat wel op! In 1983 was ik 11 jaar .. tja vonden de filmkenners hem toe zo goed? .. tzal wel zeker maar nu kan hij me niet boeien. Nochtans Luc Bessons andere films mogen er best wezen!



avatar van gondwana

gondwana

  • 1212 berichten
  • 1464 stemmen

Zo'n ideale plot, poetische madmax?

waar kan je die film vinden?


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Regio 1.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87592 berichten
  • 12834 stemmen

Bij Play. R2 voor 12EUR.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Ik heb hem een paar dagen terug besteld bij de FRS. Is dat eigenlijk dezelfde versie als die bij Play?


avatar van gondwana

gondwana

  • 1212 berichten
  • 1464 stemmen

Aha, mooi zeg. Zo cool hoe de personnages zo snel vorm krijgen enkel dankzij beelden. zwart-wit en gebrek aan dialogen maakten het alleen maar sterker, bijna heel de film is gebaseerd op fotografie en regie (camera en acteurs). erg mooie beelden, heel sterke scenes, coole outfits, enkel muziek was een beetje awkward, serra heeft al beter gedaan...

die kerel met z'n bril en gasfles is toch de oom in le grand bleu hé?


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Kreeg 'm vandaag binnen. Ben benieuwd...


avatar van bartsch

bartsch

  • 213 berichten
  • 282 stemmen

Ow, ik heb 'm ook al een tijd, mooie film!


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7358 stemmen

Zéér vreemde film die toch blijft boeien en het is altijd leuk om Jean Reno te zien spelen.

Ook een leuk weetje is dat Fritz Wepper er in speelt, de sidekick van Derrick uit de gelijknamige en legendarische serie Derrick!


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Ga 'm steeds leuker vinden.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15578 berichten
  • 2842 stemmen

Een film waarin de weinige overgebleven personages ronddwalen op zoek naar eten, drinken en sex.......Aan dat laatste is buitengewoon moeilijk te komen aangezien er niet veel vrouwen voorhanden lijken te zijn. Best wel minimalistisch gefilmd allemaal, voortkomend uit een laag budget, maar Besson roeit met de riemen die hij heeft waardoor er wat aardige creatieve vondsten in de film zitten. De scene waarin er vissen uit de lucht vallen en waarin de hoofdpersoon zijn flat verlaat, niet via de trap maar via een zelfgebouwd vliegtuigje en zo de vrijheid tegemoet vliegt zijn hier goede voorbeelden van.

Soms verslapte mijn aandacht tussendoor even omdat de film zich lang focust op een bepaalde handeling van een persoon die zich echter niet zo gemakkelijk laat uitvoeren door een samenspanning van wat andere personen. Wat soms komisch is maar soms net wat te repeterend. De zwart - wit beelden konden mijn aandacht ook niet altijd vast houden door een gebrek aan contrast af en toe.

De muziek van Eric Serra vond ik niet zo sterk als in Le Grand Bleu. Vanwege een apart en boeiend concept, wat leuke vondsten en geweldig acteerwerk van o.m. Jean Reno toch een 3,5*


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

Plot : We bevinden ons in een verlaten, Apocalyptische Wereld. Van enige vorm van beschaving valt er niet veel meer te bespeuren.

Een man heeft een onderkomen gevonden in een vervallen appartementsgebouw dat nog net boven het woestijnzand uitsteekt. Geregeld trekt hij erop uit op zoek naar voedsel en een autobatterij die nog werkt. Die heeft hij nodig om de motor van zijn zweefvliegtuigje te kunnen starten.

Nadat het hem is gelukt om met zijn vliegtuigje weg te geraken valt hij enkel uren later zonder benzine en stort neer in een vervallen, verlaten stad. Hier hervat hij zijn zoektocht naar voedsel en brandstof.

Door omstandigheden raakt hij bevriend met de bewoner van een verlaten maar zwaar beveiligd ziekenhuis. Het blijkt een bejaarde dokter te zijn die zijn wonden helpt verzorgen. Na een tijdje stelt deze man hem voor aan een zeldzaam vrouwelijk exemplaar die hij angstvallig gevangen houdt in een isoleercel. Ze wordt echter goed verzorgd.

De bejaarde dokter onderzoekt onze man van kop tot teen om er zeker van te zijn dat hij een goede kandidaat is om deze vrouw te bevruchten en zodoende een kind te verwekken in deze uitstervende Wereld, uitsluitend bevolkt door eenzame mannen die elkaar naar het leven staan voor de laatste restjes voedsel en water.

Ze besteden echter te weinig aandacht aan een woeste kerel die probeert om het gebouw binnen te geraken. Op een keer lukt hem dat en gaan de poppen aan het dansen, wie zal er aan het langste eind trekken in deze overlevingsstrijd...?


Als debuutfilm viel hij nog heel goed mee, het is er aan te zien dat Luc Besson een beloftevol regisseur was die het nog ver ging schoppen

In deze film wordt NIET gesproken, om onbekende redenen zijn de mensen hun stem kwijt, ze kunnen enkel nog wat gegrom voortbrengen, zeer vreemd

6/10.
Voor zo'n oude zwart-wit debuutfilm valt hij nog goed mee, spijtig dat het tempo aan de lage kant ligt en er zo goed als geen filmmuziek in voorkomt.

De moeite om eens te bekijken als je de kans krijgt, enkel voor cinefielen, maar dat had je al begrepen zeker


avatar van glimlicht

glimlicht

  • 108 berichten
  • 427 stemmen

Sfeervol filmpje hoor! Deed me bij vlagen denken aan de game-reeks Fallout.

Combinatie van fusion jazz en apocalyptische straten in film heb ik overigens nog nooit eerder gehoord. Hulde daarvoor.

Mooie sets. Overtuigende emoties (en dat zonder spraak). Ik werd helemaal erin gezogen. Jean Reno speelde super de rol van de naamloze slechterik. geweldig hoe hij vocht tegen de hoofdrolspeler en wat hij aanhad maakte het helemaal af!

Realistisch en meeslepend? Ja. Enige minpunt vond ik de vissen. Het raakte me niet echt. Geen lach of traan. De vrouw was wel mooi neergezet, ik kreeg er zelfs een beetje kriebels in mijn buik van. Was echt een heel mooi stuk in de film.

Zover ik kan beoordelen is dit (na Stalker) wel het fraaiste Post-Apocalyptische filmavontuur dat ik tot nu toe heb gezien.

*4,5


avatar van BobdH

BobdH

  • 498 berichten
  • 2534 stemmen

glimlicht schreef:

Combinatie van fusion jazz en apocalyptische straten in film heb ik overigens nog nooit eerder gehoord. Hulde daarvoor.

Kijk vooral ook eens Blade Runner...


avatar van BobdH

BobdH

  • 498 berichten
  • 2534 stemmen

Door Le Dernier Combat geheel in stemmig zwart/wit doch mooi 2.35.1 te filmen en zijn karakters de mogelijkheid om te spreken te ontnemen, creëert Besson een fijn post-apocalyptisch sfeertje. Bovendien heeft hij ook helemaal geen dialogen nodig: zijn verhaal van een man op zoek naar een vrouw in een wereld waarin deze schaars zijn, vertelt immers zichzelf.

De personages zijn, zoals we van Besson gewend zijn, weer lichtelijk overtrokken, de sets en effecten zijn meer dan prima voor een low budget debuut en al met al toont Besson dat we nog veel van hem kunnen verwachten (een belofte die hij met bijvoorbeeld Leon weer aflost).

Jammer genoeg weet de film echter niet volledig te beklijven en vormt met name de muziek van Serra een grote stoorzender voor de desolate sfeer. Hoe aandoenlijk de hoofdpersoon ook, uiteindelijk is er geen emotionele verbondenheid om de film te behoeden voor saaiheid. En dat is jammer, want voor de rest is het een lekker experimenteel projectje.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6982 berichten
  • 9775 stemmen

Bijna dertig jaar na dato de debuutfilm van Luc Besson dan eindelijk gezien. Viel me niet tegen, al is de boel door het karige verhaaltje en het ontbreken van dialogen wel aan de saaie kant. Verrassend genoeg is de vrij experimentele film amper gedateerd. Het tijdloze aspect van de vormgeving, gekoppeld aan de fraaie zwartwit fotografie en de desolate decors dragen hier flink aan bij. De klasse van Besson blijkt hier reeds uit de mooie, zelfverzekerde cameravoering. En het is natuurlijk top om Fritz Wepper (Harry Klein uit Derrick) te zien in een lekker vage bijrol!


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Debuutfilm van Luc Besson.

Ik hou wel van sommige van zijn films, maar ik had me van zijn debuut toch veel meer voorgesteld.

Dat de film in zwart-wit is, is voor mij gene probleem, maar het concept, dat er geen enkele dialoog is in de film sprak me helemaal niet aan.

De film is bij momenten zeer saai.

Gelukkig is er nog Jean Reno, die in elke film wel opvalt door zijn goede vertolking, zo ook hier weer.

Fans van "Derrick" zullen ook de sidekick, Harry Klein, van inspecteur Derrick herkennen, namelijk acteur Fritz Wepper.


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Geen idee waarom op de achterkant staat dat de gesproken taal Frans is en dat de film Nederlands ondertiteld is. Als de film kut was geweest, had ik mijn geld teruggevraagd, haha. Er wordt geen woord gesproken in deze prent die ergens ligt tussen Mad Max en The Quiet Earth. Le Dernier Combat is een interessant overlevingsverhaal in woestijnachtige verlaten wereld. Enerzijds is er het gevaar van gangs en eenzame passanten, anderzijds is er die vreemde vrijheid. Het zwartwit past hier precies. Dialogen hadden hier wel wat toe kunnen voegen, maar echt gemist heb ik ze niet. Het maakt de film wel heel minimalistisch, maar in de negentig minuten die deze prent in beslag neemt, heb ik me ook niet verveeld. Het is best interessant om het doen en laten te volgen van een persoon in een (voor 99%) compleet verwoeste wereld te volgen. Wat dat betreft is het openingsshot ook goed gekozen. Heel degelijk resultaat, maar inhoudelijk had er wel meer in mogen zitten.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Gevonden op Blu-ray voor maar 5 Euro. Ik ga 'm zo meteen kopen.

B&W, sci-fi, geen dialogen, Luc Besson ... een echte no-brainer, als je het mij vraagt.