
Unknown (2006)
Verenigde Staten
Misdaad / Mystery
92 minuten
geregisseerd door Simon Brand
met Greg Kinnear, Jim Caviezel en Joe Pantoliano
Vijf mannen ontwaken in een pakhuis voor chemische artikelen, beseffend dat zij zelf niet meer weten wie ze zijn noch weten hoe zij daar gekomen zijn. Al gauw beginnen zij zich gewaar te worden van het feit dat sommigen van hen kidnappers zijn en de anderen de gijzelaars. De tijd dringt om uit te zoeken wie nu precies wie is, daar de leider van de kidnappersbende zich op weg bevindt naar het pakhuis met als doel de gijzelaars te doden.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=qja4IhRMuRM
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Trust no one. Fear everyone
maar dat neemt niet weg dat ik me niet een klein anderhalf uur heb weten te vermaken.
3.5*
Haha, volgens mij bedoel je het tegenovergestelde.

En dan heb je nog een verrassende twist op het laatst die de film ook niet weet te redden.
Sla deze maar over, 1, 5 sterren.
Als de ontnoping dan ook nog goed is heb je een geweldige film, zoals de twist van Saw of het mysterieuze van Cube. In Unknown gaat het helaas als een kaarsje uit. De twists kunnen amper boeien en de actie buiten de fabriek stelt teleur. Behalve Pepper vind ik de cast ook niet al te indrukwekkend, zeker de bad guys niet. Jammer want in potentie had het veel meer kunnen worden.
Het concept is erg interessant en vermakelijk, maar wordt zo slecht uitgewerkt. Vooral dankzij die vreselijke flashbacks weet je al bijna binnen een kwartier hoe het zo'n beetje in elkaar. Het verhaal gedeelte buiten dat huis met die politie agenten hadden ze ook beter weg kunnen laten, haalt de spanning nogal vaak weg, en om nog maar te zwijgen over het acteerwerk van die agenten. En dan gooien ze er tegen het einde ook nog een paar plot twist tegen aan, waardoor het geheel nogal ongeloofwaardig word. Maar het kon me toen allemaal al niet zo veel meer boeien. Jammer trouwens van James Caviezel, die acteert altijd wel redelijk goed, maar voor zijn acteerwerk in deze film zou zelfs Uwe Boll zich schamen. 1* voor het idee.
Ze hadden wel beter een langzamere opbouw kunnen doen met de flashbacks, want hoe minder je weet hoe interessanter de film is. Jammer ook van de saaie actie op het einde, terwijl het inhoudelijk juist een paar leuke wendingen krijgt.
Beter dan gemiddeld.
3*
Richting het einde wordt er nog geprobeerd met wat plottwistjes, maar die deden mij eigenlijk ook niet zoveel.
Allemaal leuk en aardig, maar een grote indruk heeft het niet op me achter gelaten.
2,5*

Wie legt me dat ff uit?

De film begint haast gelijk "Saw" en 'k vreesde dat het een soort kopie zou worden, maar gelukkig gaat de film een andere richting uit.
'k zat geboeid te kijken naar de film en was wel benieuwt wie de verschillende personages waren en hoe de vork in de steel zit. Op het einde zitten er nog een hele boel twists, maar storend vond 'k het niet. De speelduur is relatief kort, maar eigenlijk hoefde de film niet langer te zijn.
'k vrees wel dat de film een kleine herbekijkwaarde heeft en dat één kijkbeurt zal volstaan.
Een echt aanrader zal 'k de film niet noemen, maar een afrader vond 'k het zeker ook niet, een tussendoortje.
Prima verhaal...
Prima acteerwerk...
Bekende acteurs Greg Kinnear, Barry Pepper
en Chris Mulkey...
Redelijk HD breedbeeld, 't lijkt zijn gezicht smaller
geworden...
Perfect achtergrond geluid (Dolby Digital)...
3.5/5
Zal hem eens een kijkbeurt geven, een paar leuke namen die meespelen.
Het begin van de film is eigenlijk meteen goed. Geen (lange) intro, maar meteen bij het feit en er is direct duidelijk wat er speelt.
Eigenlijk is het verhaal zo goed dat dit naar mijn mening uitgewerkt had kunnen worden tot een top film, maar doordat iedereen als snel oké was met de situatie, was het alleen nog maar de vraag wie, welke rol had.
Hierdoor verloor de film een groot gedeelte van het mystery gehalte en hadden de makers er veel meer mee kunnen doen.
Tegen het einde vallen alle flashbacks op de juiste manier in elkaar en volgen er wel wat meer plotwendingen, alleen volgde deze elkaar zo snel op, dat het ook hier erg jammer is dat er eigenlijk niets gedaan wordt met deze wendingen.
Veel had dus beter uitgewerkt gemogen, maar dat lukt dus niet in krap 1,5 uur.
Uiteindelijk toch wel een redelijke film.
7-
3*