• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.530 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.138 stemmen
Avatar
 
banner banner

Night at the Museum (2006)

Komedie / Avontuur | 108 minuten
3,13 2.824 stemmen

Genre: Komedie / Avontuur

Speelduur: 108 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Shawn Levy

Met onder meer: Ben Stiller, Robin Williams en Carla Gugino

IMDb beoordeling: 6,5 (405.348)

Gesproken taal: Engels, Italiaans en Hebreeuws

Releasedatum: 15 februari 2007

Plot Night at the Museum

"Where History Comes To Life"

Larry Daley gelooft, ondanks zijn tot op heden ongelukkige leven, dat er iets groots voor hem staat te gebeuren. Dat blijkt wel als hij aangenomen wordt als nachtwaker bij het "Museum of Natural History". Tijdens zijn diensten beginnen er vreemde dingen te gebeuren. Gladiatoren en cowboys voeren een nachtelijke strijd terwijl een Neanderthaler zijn eigen display verbrandt en de T. Rex iedereen laat zien waarom hij het meest gevreesde roofdier is uit de geschiedenis. In al deze chaos kan Larry zich maar tot één persoon richten. Een wassen beeld van president Teddy Roosevelt dat hem moet helpen deze chaos te stoppen en zo het museum te redden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van K. V.

K. V.

  • 4365 berichten
  • 3770 stemmen

Deze eens bekeken en 'k vond hem de moeite waard om te bekijken. 'k dacht eerst de het een soort kopie van Jumanji ging zijn, maar hij was gelukkig helemaal anders.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Ik beschouw mijzelf niet als een Ben Stiller fan en dat zal ik ook nooit worden,maar ik vind deze film toch wel een van zijn leukste en gelijk ook de leukste uit de twee films ....al komt binnenkort natuurlijk deel drie uit en ben ik daar ook wel benieuwd naar.

Door de aanwezigheid van Robin Williams in deze film scoort de film ook hoger bij mij.

Overige acteerprestaties van de acteurs en actrices heb ik niets op aan te merken.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Voor het eerst compleet vanaf het begin gezien, had al vaker bij het zappen losse stukjes gezien en niet afgekeken omdat het me niets leek. Niet bijzonder maar wel een leuke komedie, al zal het vermoed ik vooral op kinderen zijn gericht. Het kijkt fijn weg en is lekker onderhoudend. Met nul verwachtingen is het prima te doen, zeker als familiefilm. Ruim 2,5*


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Met het oog op deel 3 ga ik de hele reeks maar eens opnieuw bekijken. Nou staat de Museum-reeks me niet bij als geweldig, maar het is nog best vermakelijk. Het schrikt alleen wat af omdat Ben Stiller de hoofdrol speelt, een acteur waar een hoop mensen geloof ik jeuk van krijgen. Ik heb dat ook wel, de man is vrij irritant en ongrappig in zijn meeste films. Maar hier past hij wel weer aardig.

De film voelt een tikje aan als een aangepaste versie van Jumanji, met al die dieren in de hoofdrol. Wat ik jammer vind is dat de film nooit buiten de lijntjes durft te kleuren qua originaliteit of echt scherpe humor en dialogen. Het is braaf familievermaak, inclusief een oninteressant plotje rondom de zoon van Stiller, maar gelukkig overheerst het nooit en blijft de focus gericht op de rare zaken en de gekke personages en dieren in het museum. De film verveelt ieder geval niet, maar blinkt ook niet uit. Wel genoten van de cast, inclusief een aantal kleine rollen.

3* (was 3,5*)


avatar van TMP

TMP

  • 1892 berichten
  • 1719 stemmen

Matige film, die slechts bij momenten kan boeien. De uitwerking van het verhaal is nogal kinderlijk en hier en daar ook wat flauw. Daar had meer ingezeten. Het kijkt redelijk weg en het is op zich wel leuk om het museum 's nachts tot leven te zien komen, maar veel bijzonders is het niet.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

Leuke komedie met een sterke cast, vooral de oudgedienden Dick Van Dyke, Mickey Rooney en Bill Cobbs lijken erg in hun nopjes met hun rollen.

Ook Ben Stiller en Robin Williams zijn op hun best.

Maar het zijn toch vooral de special effects die deze film het bekijken waard maken.

Het scenario is trouwens maar zwakjes en daarom toch maar 3,5 sterren voor deze prent.

Maar het is wel een leuke familiefilm, niets op tegen...

Heb de film voor een appel en een ei op DVD op de kop kunnen tikken, en dus eens opnieuw bekeken.

Blijf bij mijn eerste mening wat de film betreft.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11526 berichten
  • 2867 stemmen

Tot mijn verbazing stonden ook dit deel samen met deel twee op het herzien lijstje, en aangezien ik dit weekend een familieweekend weg ging leek het me geschikt deze te gaan kijken omdat ik in zo’n typische sfeer hing voor de familie films, dat krijg ik dan meestal toch wel een beetje als ik op vakantie ben. ‘Night at the Museum’ is me toch wat tegen gevallen dan wat ik van te voren kon bedenken, en ik denk dat daar de saaie Ben Stiller hier misschien wat mee te maken heeft, die ik persoonlijk zelf niet altijd even goed kan uitstaan en hem soms best saai vind acteren. Hoewel dit niet altijd het geval was in ‘Night at the Museum’ vond ik hem nou ook niet positief uit de kast komen in deze film.

De cast is zoals ik al zei redelijk, en hoewel ‘Ben Stiller’ me niet altijd goed bevalt kwam hij er nog aardig mee weg bij deze film. Carla Gugino deed het leuk als ‘Rebecca’, en natuurlijk de drie oudjes niet te vergeten: Dick Van Dyke, Mickey Rooney en Bill Cobbs deden het toch nog best wel geinig. Helaas moeten we één van deze heren al wel missen, die in 2014 overleed op 93- jarige leeftijd (Mickey), erg mooie leeftijd. En natuurlijk Robin Williams niet te vergeten, die een leuke maar kleine rol verzorgde als Teddy Roosevelt, de 26ste president van de Verenigde Staten van Amerika. Voor de rest prima cast, verder ook niks bijzonders eigenlijk.

“Me no dum-dum. You dum-dum. You bring me gum-gum?”

Het verhaal was leuk, Stiller moet werken om onder andere zijn zoon te mogen zien en na wat pogingen komt hij uit bij de ‘American Museum of Natural History’ waar een functie open staat voor nachtwaker. Larry (Stiller) neemt dit aanbod aan en op zijn proefperiode komt hij er achter dat hij s’ nachts niet alleen is, maar alles om hem heen tot leven komt. Het blijkt een amulet te zijn die dit waar maakt en iedereen die voor zonlicht nog buiten is vervaagt als zand. Larry moet leren omgaan met alles in het museum en tijdens dit leerproces komt hij er achter dat de drie oudjes bepaalde dingen willen jatten in het museum, onder andere het amulet waardoor niemand meer tot leven. Larry zet alles op alles om samen met de tentoongestelde figuren deze spullen weer terug te halen in een leuk en geslaagd kat en muisspel.

Het concept was een geslaagd iets, daar ben ik het sowieso over eens want ik heb me vaak prima vermaakt met dit stukje werk. Alleen vond ik persoonlijk dat het soms iets beter kon, en dan word ‘Night at the Museum’ toch helemaal niet meer zo bijzonder als wat hij leek te worden, en dat is jammer.

3.0*


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“I'm made of wax, Larry. What are you made of?”

Leuk. Night at the Museum heeft een bont gezelschap personages, goed gecaste acteurs, een avontuurlijk en origineel verhaal, en ook nog een verstoorde vader/zoon relatie (uiteraard). Ben Stiller is hier perfect op z’n plaats, en Robin Williams steelt altijd de show. Wilson en Coogan vormen ook een sterk duo, en Gugino complementeert een uitstekende cast. Night at the Museum is al met al een vermakelijke film die geen moment verveeld.


avatar van FlyingGustman81

FlyingGustman81

  • 123 berichten
  • 716 stemmen

Leuke film, niet meer niet minder....


avatar van Bert van Dijk

Bert van Dijk

  • 68 berichten
  • 67 stemmen

Bijzonder leuke film. Nachtwaker gaat aan de slag als bewaker in een museum na sluitingstijd. Wat kan er mis gaan? Nou: heb je even? (...) Goede prestatie van Ben Stiller. Briljante Robin Williams, en ook Mickey Rooney vond ik bijzonder op dreef.

Heb 'm reeds 2 keer gezien, binnenkort weer eens bekijken. Vind het een sprookjesachtige film, je moet er maar opkomen. Geen drama, geen horror, maar een sprookjesfilm. Mijn eerste stripboek wat ik kreeg was een Suske en Wiske: De Kaartendans. Op klokslag 12 uur in de nacht kwamen de kaarten tot leven tot de zon opkwam. Was toen 6 ben nu 62 maar die lees ik nog altijd graag. Daar doet deze film me een beetje aan denken. Krijgt van mij 4 sterren, dus een 8.


avatar van xxERWINxx

xxERWINxx

  • 1876 berichten
  • 985 stemmen

Vandaag eigenlijk pas voor het eerst bekeken en wel op een mooie blu-ray!

Je kan zien dat de makers van deze film er plezier in hadden, want het is gewoon een erg leuke film om te kijken, hij verveelt nergens, de hoofdrol speler is op zoek naar een baan maar slaagt nergens totdat hij wel aangenomen word als nachtbewaker van een museum.

Maar dat had hij denk ik wel anders voorgesteld, toch brengt hij het allemaal tot een goed einde.

Leuke scenes met de dieren en levende wezens / poppetjes.

Ben benieuwd naar deel 2.