The Wizard of Gore (2007)
Genre: Horror
Speelduur: 97 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jeremy Kasten
Met onder meer: Kip Pardue, Bijou Phillips en Crispin Glover
IMDb beoordeling:
4,8 (3.050)
Gesproken taal: Engels en Russisch
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Wizard of Gore
"What are you afraid of?"
Een illusionist is erg populair om zijn bekende act, waarin hij gruwelijke dingen doet met zijn vrouwelijke assistenten, die later geheel ongedeerd blijken te zijn. Maar in werkelijkheid zijn de vrouwen na de trucs verre van ongedeerd. Remake van de klassieker van H.G. Lewis uit 1970.
Externe links
Acteurs en actrices
Edmund Bigelow
Maggie
Montag the Magnificent
The Geek
Dr. Chong
Jinky
Annie
Reporter
Chinese Mickey
Detective Packard
Video's en trailers
Reviews & comments
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Na het origineel gezien te hebben kijk ik enorm uit naar de remake.
Friac
-
- 1323 berichten
- 1056 stemmen
Ik heb de film vanavond gezien op het BIFFF te Brussel. Het origineel heb ik een zestal jaar geleden bekeken, wat helaas te lang geleden is om me hem echt fris voor de geest te kunnen halen.
Toch kan ik alvast zeggen dat deze remake zeker en vast anders aanvoelt dan het origineel (al krijg je tijdens de show zelf van die heerlijke orgeldeuntjes te horen die je doen terugmijmeren naar het origineel van H.G. Lewis).
Weg zijn in elk geval de heerlijke creepy close-ups van Montags gezicht en het hele grimmige/groezelige sfeertje dat zo eigen is aan de eerste schlockfilms van H.G. Lewis. In de plaats daarvan schotelt regisseur Jeremy Kasten ons bij momenten een psychedelische trip voor, waarbij ik soms moest denken aan Lynch of Cronenberg's 'Naked Lunch'. Vooral naar het einde toe zijn er scènes die genietbaar zijn om te bekijken, met bevreemdende camerahoeken en bevreemdende ruimtes die baden in diverse kleuren: af en toe gaan we volledig mee in de drugtrip van het hoofdpersonage.
Maar écht goed kan ik hem niet noemen, al moet ik bekennen dat ik niet alle dialogen en monologen goed verstaan heb (de film was niet ondertiteld, en soms wordt het geluid vervormd en gaat het behoorlijk snel vooruit).
Het eerste deel van de film was me iets te repetitief: net zoals bij het origineel zien we vooral fragmenten uit Montag's griezelvoorstelling, maar helaas is deze film gemaakt in 2007 en niet in de 'goede jaren '70', dus de gore is heel wat minder intens/schokkerend dan in het origineel. Vooral het feit dat ik de gorefactor van de film lager vond dan het origineel zorgde voor een lichte teleurstelling.
Hiernaast bevat de film ook minstens één irritant nevenpersonage (de bevriende lijkschouwer, zijn naam ontglipt me) en is het vrij lastig om in de huid van de protagonist te kruipen. Deze zaken zorgen ervoor dat de film bij momenten toch gaat vervelen.
Ook Crispin Glover's vertolking van Montag the Magnificent lag me veel minder dan de originele vertolking, die veel eerier was.
Een film die hoofdzakelijk wat aanmodderde naar mijn gevoel, maar gelukkig nog net overeind gehouden wordt door enkele nachtmerrie-achtige warrige scènes.
3*
brave71
-
- 200 berichten
- 776 stemmen
Heb het origineel niet gezien, maar vond deze zeker vermakelijk.
Echt spannend vond ik hem niet, maar de vraag wat reëel was en niet houd je toch bezig.
Al met al loopt de film lekker door en heb ik me geen moment vereeld.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7275 stemmen
Wat begint als een prima thriller met een sterk verhaal, veranderd halverwege in onduidelijkheid en stevent vervolgens af op een belachelijk einde met nog meer verwarring. En dat is jammer want in deze remake had veel meer gezeten. Gemiddeld.
MuteMath
-
- 26 berichten
- 99 stemmen
verhaal is leuk, uitvoering minder... en dat is jammer, zeker voor een re-make.
mattjo
-
- 63 berichten
- 64 stemmen
er zit zeker een hoop gore in , beetje langdradig maar verder goed om te kijken als je van horror houdt , verhaal doet wat vreemd aan en helaas no happy end wat gore betrefd een 4.5 verhaal een 3 ,
cijfer van mij 3.5
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Ik ga hem zo kijken, maar ik weet in elk geval al wel dat hij geen vrolijk einde heeft, bedankt Mattjo!
AmazingPP
-
- 2523 berichten
- 1858 stemmen
Zeer matige horror-remake. Ik moet helaas bekennen dat ik de originele nog nooit heb gezien, maar dat maakt niet zoveel uit, omdat ik films altijd op zichzelf bekijk. Mij kon deze film niet pakken. Ik heb hem uitgezeten, maar echt een topper vind ik het niet. Als groot horrorfanaat was ik meer gecharmeerd van The Ruins, om 1 van de laatste releases te noemen. Best wel veel gore, dat is leuk, maar het moet ook een doel hebben.... 2,5 *
MatthijsG.
-
- 52 berichten
- 1047 stemmen
Wat een warrig verhaal; kon er geen touw aan vastknopen...
2 sterren voor de "trucs"
Threeohthree
-
- 5557 berichten
- 2931 stemmen
Ik zou niet eens weten waar ik moet beginnen hier. Ik heb mezelf ertoe gezet om deze film uit te kijken, het heeft wat moeite gekost
maar ben er doorheen! Dit was een hele slappe film, Geen verhaal
gebrekkig neergezet, heel veel onzin praat in de film, en helemaal niet "gore" vond het veel te simpel gezocht. En werkelijk zonde van mn tijd. Dus nee geen aanrader. Maar ben je een horror film fan ?
Dan kan het misschien geen kwaad om 1 van de slechtste films uit dit genre te zien, kan je het vergelijken.
Anjin
-
- 650 berichten
- 735 stemmen
Ben het helemaal eens met Boogeyman.
Snapte niet echt veel van het verhaal.
Zeer warrig en ongelofelijk goedkope prul.
Plop van de bovenste plank.
RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
Een vermakelijke horror/thriller maar inderdaad een ietswat warrig verhaal. Toch zeker de moeite van het kijken waard !
Atomaster
-
- 69 berichten
- 186 stemmen
Verwarrende maar toch boeiende film, aan het einde snapte ik er steeds minder van terwijl dan de kwartjes op zijn plek moeten gaan vallen maar toch vermakelijk.
Spartaan1986
-
- 3612 berichten
- 2167 stemmen
Vage film die in een laag tempo voortdobbert. De gore is aardig maar dat maakt nog geen goede film
1,5*
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Beetje een vreemde remake. Het leuke is dat het hier geen scène per scène remake betreft, maar eerder een nieuwe interpretatie die zich op de kernelementen van het origineel baseert. Dat resulteert in enkele positieve zaken, met name dat de scenarist meer in de film wilde steken dan louter wat spectaculaire moordsequenties. Maar helaas zijn aan die nieuwe aanpak ook wat nadelen verbonden. Zo staat Montag the Magnificent minder centraal in het verhaal en wordt er meer aandacht besteed aan de zoektocht van reporter Ed naar de oorzaak van de bizarre moorden. Dat terwijl Montag net de sleutelfiguur van deze film zou moeten zijn.
Montag wordt hier vertolkt door een Crispin Glover in bloedvorm. Letterlijk en figuurlijk. De présence waarvan hij zijn personage voorziet is geweldig, grappig, gestoord en minstens even iconisch als die van Ray Sager uit het origineel. Maar waarschijnlijk zal Glover die status nooit evenaren omdat de film an sich, behalve het personage van Montag dan, nergens het niveau haalt van het origineel.
Neem nu bijvoorbeeld de moorden. H.G. Lewis' versie bulkte van de spectaculaire moorden, zij het gezien het tijdskader een beetje gedateerd, maar als je naar de remake kijkt kan je niets anders dan concluderen dat de scenarist niet over dezelfde creatieve geest beschikte als zijn voorganger. Wat naast de overtollige aandacht voor minder interessante personages meteen het grootste zwaktebod is van deze film. In dat opzicht had een scène per scène remake met moderne FX een pak beter geweest.
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
Matige uitvoering van een best wel origineel idee en plot. Alhoewel het plot slecht is uitgeschreven en nog slechter is verfilmd, bevat het script van The Wizard of Gore zeker originele gegevens.
Toch heeft de film ontzettend weinig om handen. Het enige waarom ik hem wou uitkijken is om te weten welk mysterie het nu allemaal is. Nu ik dat eenmaal weet, zal ik hem nooit meer terugzien, simpel om het feit dat de film te weinig heeft om te kunnen blijven boeien. De steeds terugkerende goochelacts, de voorstellingen, de praatjes.........de film mondt uit in een draaimolen van herhalingen.
De surrealistische sfeer is goed gedaan, maar soms wordt het toch iets te futuristisch waardoor de film te snel rommelig wordt. Alhoewel de film het van zijn mysterie moet hebben, sluit hij ook nog eens in grote mysterie af. De grote lijnen begrijp ik wel, maar ik blijf toch wel met enkele vragen zitten.
De acteerprestaties zijn in mijn inziens goed. Geen grote uitspringers, maar toch wel meer dan redelijk geacteerd. Heb het origineel nog niet gezien, dus vergelijkenissen kan ik (helaas) niet maken.
Het lijkt wel alsof de makers van The Wizard of Gore een niveau voor ogen hadden, maar er amper kunnen in slagen om dit te verwezenlijken. Kortom ik zie veel willen, maar weinig kunnen in deze film. Jammer dit.
1,5
Onderhond
-
- 87592 berichten
- 12835 stemmen
Weird gevalletje.
B-Film die mikt op iets hogers. En daar ook half in slaagt. Visueel wordt er heel wat gepoogd. Zo is de belichting wel stoer en wordt er nogal met de camera gedraaid, maar alle pogingen ten spijt blijft het er toch vaak wat goedkoop uitzien. Iets meer aandacht aan de settings zelf had wel geholpen.
De shows zelf zijn best tof, Glover degelijk (maar had meer over-the-top gekund lijkt mij - rare keuze als je ook een Dourif en Combs hebt rondlopen) en het hele geflipte tweede deel kon mij ook wel boeien. Al moet ik toegeven dat het hele verhaal mij nog steeds niet helemaal duidelijk is. Storend vind ik het echter niet.
Gore is degelijk maar niks opzienbarends, daar hadden ze wel iets meer mee kunnen aanvangen. Ook bepaaldje effectjes (zoals die computergrid) hadden beter weggelaten geworden en zeker het begin is iets te repetitief.
Maar verder aparte en eigenzinnige film. Niet geheel geslaagd, maar leuk dat de film wat anders probeert en daar ook deels in slaagt. Origineel zal ik nog wel eens een keertje kijken.
3*
Boeikens
-
- 4467 berichten
- 5318 stemmen
Matig geval.
Heb het origineel niet gezien maar kan me voorstellen, na het zien van deze remake, dat de versie van Gordon Lewis zeker meer te bieden heeft.
De titel zelf doet hopen op iets wat er slechts matig is, gore. Op de eerste moord na is het allemaal wat pover en vaag.
Het personage Montag is ergens toch een sleutelfiguur maar wordt veel te weinig in de verhaallijn opgenomen.
Algemeen heeft het verhaal redelijk wat sfeer maar slechts weinig spanning te bieden. Het camerawerk is goed maar de fx vallen soms wat tegen.
Het verhaal gaat als een trein vooruit maar blijft naar het einde toe, voor mij althans, nogal vaag.
2,5*
erik1677
-
- 1787 berichten
- 0 stemmen
Eerst maar de pluspunten
1: crispin glover in bloedvorm.
2: Vormgeving ziet er goed uit.
3: redelijk wat gore.
Minpunten
1: rare psychedelische trekjes
2:langdradig.
3: weinig orginele moorden.
4: film draait te weinig om montag.
En verder zie ik in het begin ook jefrey combs nog ff in de film, maar zie hem verder niet weer.
hadt hem anders de rol van reporter gegeven, jamer dat zo n topacteur mar zo n kleinrolletje krijgt toebedeeldt.
aardig, maar soms ook matig deze film
606
-
- 23876 berichten
- 12263 stemmen
Mijn beleving ten opzichte van deze film was behoorlijke drukke tour.
Heel druk gefilmd en van die wazige dingen ertussen.
Wordt wel goed geacteerd en Glover vond ik prima.
Hoe het nou precies in elkaar steekt weet ik niet echt.
Qua horror valt er toch het een en ander te beleven ook al is het niet met een close-up shot.
2,5 ster
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Bijzonder matige remake, die zich niet zozeer op Montag the Magnificent focust, maar op een script dat zich toewerkt naar een twist, waar ik in ieder geval niet op zat te wachten. Crispin Glover als Montag is verreweg het leukste aan de film. Had het meer om hem gedraaid dan had The Wizard of Gore een stuk leuker geweest.
1,5*
DjFrankie
-
- 3412 berichten
- 3495 stemmen
Zeer aparte film, zeker in het begin denk je waar gaat dit over.
Langzamerhand begint alles in elkaar over te lopen.
Ook met bad-guy Brad Dourif.
steph b
-
- 100 berichten
- 3473 stemmen
Een vreemde horror waarbij het moeilijk is om de aandacht er bij te houden. Het is af en toe warrig en helaas ook niet zo boeiend! De kills zagen er wel goed uit!
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Na het bekijken van de remake van Two Thousand Maniacs (2001 Maniacs) die mij wel beviel, leek het me opportuun om hetzelfde te doen bij de remake van een andere HG Lewis film. Helaas is er van de leuke gore film met de luchtige sfeer en leuke karakters hier weinig overgebleven. Er is een kerel die op Montag lijkt uit het origineel maar die heeft slechts een bijrol. Montag ziet er hier heel anders uit. Van hypnose is nauwelijks sprake en de gore is pover en te weinig praktisch. Wel behoorlijk wat vrouwelijk naakt al zijn de meerderheid van de dames blijkbaar van Suicide Girls, een soort softpornografische site met emo/gothic vrouwen. De meeste vond ik ook niet aantrekkelijk. Zoals andere reeds zeiden te weinig focus op de wizard of Gore en teveel op het niet bijster interessante karakter Edmund Bigelow die eruit ziet alsof hij ontsnapt is uit een gangsterfilm uit de jaren 50. Warrig verhaal en hoe het nu juist in elkaar steekt interesseerde me halfweg al niet meer. Ik heb wel mijn idee erover en dat maakt deze zeker nog een stuk zwakker tov het origineel. De shows in het duister kwamen ook erg gekunsteld over en flauw, daar waar die scènes in het origineel nog het hoogtepunt waren.
Het laatste nieuws

Nederlandstalige misdaadserie 'Blind Sherlock' nu te zien op Netflix

'Hacksaw Ridge' van Mel Gibson wordt vanavond uitgezonden op televisie

Biografisch sportdrama 'The Smashing Machine' vanaf nu te streamen op HBO Max

Controversieel? Castleden over spraakmakende horrorserie 'The Beauty': 'Zet je aan het denken'
Bekijk ook

Akeelah and the Bee
Drama, 2006
42 reacties

The Way
Drama, 2010
106 reacties

Red
Drama / Thriller, 2008
89 reacties

The Alchemist Cookbook
Drama / Horror, 2016
13 reacties

Lost River
Fantasy / Thriller, 2014
229 reacties

Bullet
Drama / Misdaad, 1996
32 reacties
Gerelateerde tags
illusionmoordbloedvergietenverslaggeverinvestigatorgoochelaarunexplained deaths blood
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










