• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.911 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.959 gebruikers
  • 9.370.041 stemmen
Avatar
 
banner banner

Knock (1951)

Komedie | 98 minuten
3,06 9 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: Dr. Knock

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Guy Lefranc

Met onder meer: Louis Jouvet, Jean Brochard en Pierre Renoir

IMDb beoordeling: 7,3 (661)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Knock

Saint-Maurice, een vredig dorpje waarvan alle inwoners gezond zijn. Maar dat was voor dokter Parpalaid op pensioen ging en vervangen werd door de charlatan, dokter Knock. Al snel overtuigt hij alle inwoners dat ze ziek zijn en verandert het dorp in een groot ziekenhuis.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Docteur Knock

Docteur Parpalaid

Le pharmacien Mousquet

L'instituteur Bernard

Mme Pons, la dame en violet

Le premier gars

Le tambour de ville

Mme Parpalaid

La dame en noir

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8426 stemmen

Komedie gesteund op het talent en vooral de welbespraaktheid van Louis Jouvet.

Het verhaal is behoorlijk origineel en de situaties dolkomisch.

De film toont aan dat kwakzalverij van deze wereld blijft en dat de massa bereid is, blindweg in het bedrog te lopen.

Heb Louis Jouvet (1887-1951) ondertussen al heel goed weten te waarderen. Het was een acteur die zijn voet naast de beste Franse acteurs mocht zetten. Aan veelzijdigheid geen gebrek al is zijn taalkunde en mondelinge expressie zijn beste troef. Het moet dan ook niet verbazen dat Jouvet voornamelijk een carrière uitbouwde in het theater, waarvan hij meer hield dan van de cinema.

In verband met het verhaal van dokter Knock is het pikant te weten dat Jouvet in het echte leven een apothekersdiploma had en dat hij kort na de opnames van de film overleed aan een hartaanval.


avatar van Brix

Brix

  • 19675 berichten
  • 5113 stemmen

Zeer genoten van dit vermakelijke verhaal en het acteertalent van Louis Jouvet, die in de rol van dokter iedereen weet te manipuleren.


avatar van T.O.

T.O.

  • 2413 berichten
  • 2790 stemmen

Leuke, goed geschreven film met een origineel uitgangspunt over de belanghebbenden van een zorgstelsel. Met een beetje goede wil kun je nog best wat parallellen trekken naar het heden.

Heerlijk om naar die eloquente Jouvet te luisteren met zijn prachtige dictie. Het middenstuk van de film, dat zich richt op de eerste behandelingen van de nieuwe dokter, is wat flauw en haalt vaart uit het verhaal.

Vraag me overigens af waarom er voor de (nogal on-Franse) naam Knock is gekozen.