• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.366 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.101 gebruikers
  • 9.377.673 stemmen
Avatar
 
banner banner

The King of Jazz (1930)

Muziek | 105 minuten
3,33 9 stemmen

Genre: Muziek

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Murray Anderson

Met onder meer: Paul Whiteman, John Boles en Laura La Plante

IMDb beoordeling: 6,7 (1.861)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The King of Jazz

"A NEW ERA in sound and color entertainment!"

Deze musical gaat over orkestleider Paul Whiteman en zijn orkest. Met een cartoon, waarin onder andere Oswald Rabbit van Walter Lantz verschijnt, wordt verteld waarom Whiteman de titel 'King of Jazz' zou hebben verdiend. Enkele komedie-sketches worden opgevoerd door Laura LaPlante en Slim Summerville en een complete figuralisatie van 'Rhapsody in Blue' van Gershwin vormt het hoogtepunt van de film. Met muzikale optredens van John Boles, de Rhythm Boys (met Bing Crosby) en jazzviolist Joe Venuti.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Paul Whiteman

Vocalist ('Song of the Dawn' / 'It Happened in Monterey')

Editor ('Ladies of the Press') / Stenographer ('In Conference') / Quartet Member, 'Nellie'

Vocalist ('It Happened in Monterey' / 'Bridal Veil' / 'A Bench in the Park')

Executive ('In Conference') / Unmarried Husband

General ('All Noisy on the Eastern Front') / Goldfish Owner ('Oh! Forevermore!') / Unmarried Couple's Offspring / Vocal ('Do Things For You')

Automobile Owner ('Springtime') / Rear End of Horse / Charles

Fourth Reporter ('Ladies of the Press')

Chorine (as Beth Laemmle)

Bridegroom ('Bridal Veil' / 'A Bench in the Park')

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 2279 berichten
  • 2078 stemmen

Een historisch interessante film al is het maar omdat het als één van de weinige vroege technicolor musicals niet verloren gegaan is. ‘King of Jazz’ was de titel die orkestleider Paul Whiteman zichzelf in de jaren ‘20 toestond, de film draait dan ook rond zijn persoon en orkest, met daaraan allerlei variety acts gekoppeld. Het is geen film met een verhaal maar een opeenvolging van dans, muziek en comedy, en meestal nog entertainend ook. Vooral onthoud ik de muzikale stukjes met het vocale trio The Rhythm Boys, ook het debuut van groepslid Bing Crosby, enkele leuke comedy sketches, alsook enkele choreografieën en de uitvoering van Rhapsody in Blue (dat George Gershwin in de jaren ‘20 effectief op commissie van The Paul Whiteman Orchestra uitgeschreven heeft).

De manier waarop de term ‘jazz’ in deze film gebruikt wordt, geeft wel aan hoe de betekenis sindsdien geëvolueerd is. Moest deze film vandaag uitkomen zou geen mens hier de gespeelde muziek - een allegaartje - betitelen als jazz. Af en toe zijn er wel wat gesyncopeerde ritmes te horen - zoals in het stuk van Gershwin en zeker ook bij The Rhythm Boys - maar veel van de gespeelde muziek heeft voor hedendaagse oren weinig met jazz te maken. Paul Whiteman had op zich wel een prima (dans)orkest, met enkele heuse virtuozen in de rangen, maar om echt te swingen, moest je niet bij hem zijn. Entertainend was het zeker wel.

De enige man die in die tijd de titel King of Jazz had mogen voeren (naar onze huidige normen), is ongetwijfeld Louis Armstrong die op dat moment reeds zijn grensverleggend ding gedaan had met de Hot Five en Hot Seven, en die toch steeds wordt gerekend bij de drie belangrijkste namen van de jazz.

Toch wel een bijzondere film die me nooit verveeld heeft. Te bekijken op youtube maar er is blijkbaar ook een gerestaureerde blu ray versie beschikbaar bij Criterion. Ziet er super uit op basis van het fragment dat ik daarvan gezien heb.