• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.350 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.485 stemmen
Avatar
 
banner banner

Morituri (1965)

Drama / Oorlog | 123 minuten
3,16 60 stemmen

Genre: Drama / Oorlog

Speelduur: 123 minuten

Alternatieve titel: The Saboteur, Code Name Morituri

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Bernhard Wicki

Met onder meer: Marlon Brando, Yul Brynner en Janet Margolin

IMDb beoordeling: 7,0 (4.867)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Morituri

"Must mean something unusual"

W.O.II. Een in India levende Duitser wordt door de Britten gechanteerd om een SS-officier te imiteren. Zijn opdracht is aan boord te gaan op een vrachtschip dat van Japan naar Duitsland reist en rubber vervoert om banden van te produceren. De Duitser dient het schip te saboteren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12696 berichten
  • 5830 stemmen

Prima oorlogsfilm, dat kan je wel aan Wicki overlaten. Brando, goed als altijd, schudt zo'n rol moeiteloos uit zijn mouw. Verder is de film behoorlijk beklemmend. Ik vond de dood van de Joodse erg aangrijpend. 3,5 dikke sterren. Onterecht ietwat vergeten.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Aardige film over een Duitser in India die zich moet voordoen als SS-er op een Duits schip vol rubber. Een oorlogsfilm die zich bijna geheel afspeelt op een schip. De personages hadden wat beter geïntroduceerd mogen worden. Wel wordt het verhaal steeds spannender naar het einde toe.


avatar van coumi

coumi

  • 1462 berichten
  • 12314 stemmen

Heel behoorlijke oorlogsfilm. Groot pluspunt is dat Morituri echt spannend blijft, tot de slotminuten heb je als kijker werkelijk geen idee wat de uiteindelijke ontknoping zal zijn. Dat die ontknoping uiteindelijk wel wat flauw en gemakkelijk is doet daar nauwelijks aan af. Verhaal zit ook redelijk goed in elkaar. Minpunt is dat Hollywood sterren als Brando en Brynner hier engels sprekende Duitsers moeten spelen en aan dat idee is het maar moelijk wennen, tart de geloofwaardigheid op bijna fatale wijze. Beide topacteurs doen overigens gewoon hun ding, maar hun rollen in deze redelijke spuonagefilm zullen niet als allerbeste genoteerd staan op hun indrukwekkend cv.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3285 berichten
  • 4317 stemmen

Twee Duitse burgers aan verschillende kanten van de oorlogsinspanning bevinden zich in het centrum van een vrachtboot in het midden van de Atlantische Oceaan. Marlon Brando speelt de eerste, een pacifistische expat die als agent de Britse inlichtingendienst moet helpen, terwijl Yul Brynner een gedesillusioneerde zeekapitein is die de leiding heeft over een kostbare nazi-lading. Hoewel ze constant op gespannen voet staan, om redenen zowel boven als onder de oppervlakte, hebben de twee mannen veel meer gemeen dan ze zouden willen toegeven. Dit zorgt voor een interessant conflict, aangezien beide proberen een geheim te verbergen dat anders zou kunnen dienen om hen mogelijk te verenigen.

Prijzenswaardig voor het constante verloop van het plot, dat met de minuut van vorm verandert en zijn spelers ertoe aanzet om als reactie daarop mee te gaan en het verdient extra punten voor het verkennen van de diepe menselijkheid van de cast.

Op één uitzondering na, een eerste stuurman die net zo toegewijd is aan het "Reich" als Hitler zelf, is dit schip overspoeld met grijstinten, en het is een verfrissende constatering dat niet alle mensen achter iemands ideeën aanhollen. Nuchter en evenwichtig, het houdt ons aan het gissen en dient zelfs om te choqueren bij een grillige, gewelddadige gelegenheid.

Voor deze film een fraaie 7+.