• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.193 films
  • 12.222 series
  • 33.996 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.710 stemmen
Avatar
 
banner banner

Le Vélo de Ghislain Lambert (2001)

Komedie / Drama | 119 minuten
3,24 201 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 119 minuten

Alternatieve titel: Ghislan Lambert's Bicycle

Oorsprong: Frankrijk / België

Geregisseerd door: Philippe Harel

Met onder meer: Benoît Poelvoorde, José Garcia en Daniel Ceccaldi

IMDb beoordeling: 6,5 (2.533)

Gesproken taal: Frans

Releasedatum: 13 juni 2002

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Le Vélo de Ghislain Lambert

In de jaren zeventig was er Eddy Merckx... en de anderen. Eén van die anderen was Ghislain Lambert! De film vertelt het verhaal van een kleine Belgische wielrenner. Zijn enige ambitie was een kampioen te worden. Jammergenoeg had Ghislain niet de benen die zijn grote hart verdiende.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Heerlijke droogkomische film met een glansrol voor Benoît Poelvoorde.

De blik van Ghislain lijkt op die van de bange kippen in Chicken Run.

De prachtige schets van de semiprofessionele wielerwereld in de jaren '70 doet terugverlangen naar deze tijd.


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Dat (het wielrennen [de bananenwagen!!!!] en het leven in) de jaren 70 prachtig worden geportretteerd, dat staat buiten kijf.

Probleem van de film is het niet kunnen kiezen tussen een snedige/parodische komedie en cartooneske humor. Voor ieder wat wils blijkbaar, maar het probleem is dat niet iedere soort humor gewaardeerd wordt. Erg jammer, de film gaat op en neer in de rangen van meesterlijk en ondraaglijk.

De uitstraling wint de strijd: 3*.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Hahaha, wat een originele en grappige film.

Hoe verzin je het, een film over dat boerekneuterige Belgische kermiskoersen en dan ook nog eens in de vreselijke kleuren van de jaren '70. Met daarbij die rare kop van Poelvoorde. .

De eerste drie kwartier heb ik constant met een grote smile op m 'n gezicht gezeten. Op de helft van de film kreeg ik een beetje het idee dat het te lang bleef leunen op 1 origineel idee, maar dan volgen er gelukkig toch nog allerlei leuke scenes Als in de Tour de hele ploeg achterin moet werken om hem binnen de tijd over de streep te krijgen, of als hij op t.v. in zo'n reportage de dopingaffaires uit de doeken doet met zo'n verdraaide stem, terwijl iedereen hem meteen herkent. . Prachtig.

Ik geef 4 sterren. .


avatar van Matchostomos

Matchostomos

  • 4171 berichten
  • 535 stemmen

Bitter realisme, hilarische parodie, of bijtende satire; de makers lijken moeilijk te kunnen kiezen en dat laat zich vooral blijken in het onzekere karakter van de prent. Toch heb ik als wielerliefhebber volop genoten van de authentieke sfeer die deze prent haast constant rondom zich draagt. Bovendien schittert Poelvoorde, hoe kan het ook anders, met zijn gekende spel van tristesse en ongeremde bekkentrekkerij, waardoor hij iets weg lijkt te hebben van een hedendaagse Chaplin.

2.5*


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8282 stemmen

Als voorbereiding op de Tour de France deze film maar even bekeken!

Tegenvallend, maar misschien had ik teveel verwacht na C'est Arrivé près de chez Vous. Ik vond het gewoon niet grappig, zelfs saai af en toe!

Als wielerliefhebber kon ik nog een beetje genieten van deze prent, maar iemand die niet van wielrennen houdt zal er waarschijnlijk geen bal aanvinden.

De ontwikkelingen aan het einde van de film waarin Ghislain rodelantaarndrager in de Tour wordt en moet blijven vond ik nog wel aardig. Ook de begin jaren zeventig sfeer is wel goed getroffen.


avatar van J. Clouseau

J. Clouseau

  • 976 berichten
  • 1074 stemmen

Hilarische komedie met een geweldige Benoît Poelvoorde. Typisch Belgisch ook (ons platteland, onze kermiskoersen, onze grote en kleine coureurs, onze eeuwige bescheidenheid) en met fantastische humor. En dan dat jaren '70 sfeertje... Heerlijk!

Een film die iedere rechtgeaarde Belg en iedere wielerfan zou moeten gezien hebben. En iedereen die van een leuke komedie houdt ook uiteraard.


avatar van tsjidde

tsjidde

  • 2112 berichten
  • 4038 stemmen

Le Vélo is echt een leuke film, maar omdat mijn verwachtingen iets te hoog gespannen waren, viel-ie toch een klein beetje tegen. Niet helemaal eerlijk, dus wel een 3,5* waard. Het verhaal van Ghislain Lambert is behalve grappig, ook bijzonder treurig. Het droefgeestige sfeertje paste goed bij de film, maar ik werd er zelf bij depri van. Lekker, bedankt!


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8429 stemmen

Film over de brave coureur, ambitieus maar bescheiden en niet zo talentrijk, speelbal en dikwijls slachtoffer van de commerciële combines rond hem.

Tragi-komisch met knappe beelden en bedenkingen van het koersgebeuren waarin een puike Benoît Poelvoorde zich uitstekend intrigeert.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15578 berichten
  • 2843 stemmen

Leuk!

Als liefhebber van de Tour de France èn fanatiek mountainbiker kan ik deze film zeker waarderen. Benoît Poelvoorde is geknipt voor zo `n humoristische rol. Zijn Kenny van Hummel moment is geweldig, zeker als hij daarna zowaar kopman wordt en zijn hele team in dienst voor hem moet gaan rijden. Geen hoogvlieger maar voor insiders zoals ik, heerlijk herkenbaar die drang om competitief te willen zijn, net zoals vele andere momenten, uitgezonderd het dopinggebruik natuurlijk. Een 3,5*


avatar van dave

dave

  • 1079 berichten
  • 885 stemmen

Geestige fietshistorie met een bijzonder ingehouden rol van Poelvoorde. Zijn gesproken tekst is schaars rondgestrooid, wat de aandacht veeleer op zijn geinige snufferd doet richten. Het is een fantastisch acteur die in mijn ogen weinig of niets verkeerd kan doen. Wat de film zelf betreft, is het enigszins jammer te noemen dat er minstens een halfuur aan overbodig materiaal geschrapt kon worden. Veel scènes zijn nogal vervelend en leveren een te verwaarlozen bijdrage. Andere momenten zijn dan weer formidabel en zullen de broek niet lang droog houden. Het hoogtepunt was zonder twijfel de iets te enthousiaste broer die vanuit zijn auto luidop en onophoudelijk aanmoedigende kreten richting de uitgeputte Ghislain stuurt. De humor is over het algemeen spitsvondig en aanstekelijk.

Haal de 'haagscheer' boven, knip de uitpuilende takken weg en je houdt anderhalf uur puur entertainment over.

3,00


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Ik ben een liefhebber van de wielersport. Altijd geweest. Daarom deed deze film pijn aan m'n ogen. De sfeerbeelden rond de wielerkoersen zijn best treffend weergegeven, in tegenstelling tot de zogenaamde wedstrijdbeelden, die ik vrij waardeloos vind. Bovendien een stuk minder leuk dan de "wielercarrière" van Urbanus in Hector. Ik kan hier niet vrolijk van worden.


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7270 stemmen

Ik houd niet van sport, okay WK-voetbalwedstrijden met het mes op de keel, ultieme boksmatches en wielrennen...vooral die slopende Tour de France in mijn zomervakantie met 's avonds Mart Smeets na en het mooiste aan wielrennen zijn niet de winnaars, maar de verliezers.

En deze film gaat over een knecht die wel wil, maar net tekort komt en wiens hoogtepunt ligt in een Kenny van Hummel-status.

Tragikomedie die wat zwalkend begint, maar langzamerhand beginnen we mee te leven met Ghislain, het tijdsbeeld en de koersen zijn mooi weergegeven.


avatar van Dievegge

Dievegge

  • 3172 berichten
  • 8197 stemmen

Meestal gaat de aandacht naar de grote vedetten in het wielrennen, maar nu richten de schijnwerpers zich eens op een helper in een kleine ploeg, een waterdrager die moet zwoegen voor een minimumloon. Benoît Poelvoorde is iets te oud om een jonge prof te spelen, maar hij is duidelijk op dieet geweest en z'n gezichtsuitdrukkingen zijn kostelijk. Het wielermilieu is realistisch en met zin voor humor weergegeven, met inbegrip van z'n duistere kantjes. Vetes binnen de ploeg, mediageile sponsors en louche soigneurs omringen Ghislain. Het was de tijd van Eddy Merckx, wiens achterhoofd even te zien is, maar van dat niveau kan onze held slechts dromen.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Altijd fijn om in een film een vleugje wielerromantiek terug te zien. Brengt voor mij persoonlijk wat extra cachette. Een fijne inkijk in het wielerpeloton of het leven binnen een wielerploeg. Een fijne Poelvoorde die als helper belicht wordt. Steeds met die humoristische kwinkslag die wel gesmaakt wordt.

De sfeer van het wielercircus wordt mooi weergegeven. Uiteraard niet altijd waarheidsgetrouw en steeds met een hoekje af, maar best amusant allemaal. Leuk!


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Aardige film over een wielrenner die probeert door te breken in de sport. Vooral de eerste helft mist het wat richting en is het wat fragmentarisch. Dit wordt tijdens de tweede helft beter. Toch wel vermakelijke scenes en het wielrennen ziet er ook prima uit. Benoit Poelvoorde is ook leuk gecast.


avatar van T.O.

T.O.

  • 2418 berichten
  • 2794 stemmen

Een echte cultfilm, mag nog best wat meer retrospectieve aandacht voor komen eigenlijk. Vooral een voortreffelijk sfeer- en tijdsbeeld.

De kwaliteit van het scenario kent naast pieken ook wel wat dalen, maar gelukkig zijn er genoeg leuke afzonderlijke scènes over de gehele speelduur verdeeld.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3439 stemmen

Geinige film, ongelofelijk hoe ze die jaren zeventig vibe erin hebben weten te krijgen. De vele fietsen, de kleding et cetera.

Poelvoort heeft een geweldige kop voor deze rol en heeft daar haast genoeg aan. Veel tekst heeft ie niet.

Het laatste halfuur had van mij eigenlijk niet meet gehoeven maar in het eerste uur van de film paar keer goed gelachen.