Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)
Genre: Fantasy
Speelduur: 133 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Yates
Met onder meer: Eddie Redmayne, Katherine Waterston en Dan Fogler
IMDb beoordeling:
7,2 (537.052)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 16 november 2016
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Fantastic Beasts and Where to Find Them
"From J.K. Rowling's wizarding world."
1926. Het verhaal volgt een zogeheten magie-zoöloog, Newt Scamander (Eddie Redmayne) genaamd. Newt heeft net zijn wereldwijde excursie voor het vinden en vastleggen van een bijzondere collectie fabeldieren afgerond. Tijdens een tussenstop in New York loopt alles uit de hand wanneer een paar fabeldieren uit zijn magische koffer weten te ontsnappen, die wel eens problemen zouden kunnen veroorzaken voor zowel de tovenaars- als de Dreuzelwereld.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,2 / 537052)
- Trailer (YouTube)
- Fantastic Beasts & Where to Find Them (BoekMeter)
- Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay (BoekMeter)
- Fantastic Beasts and Where to Find Them (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Newt Scamander
Porpentina 'Tina' Goldstein
Jacob Kowalski
Queenie Goldstein
Percival Graves
Henry Shaw Sr.
Gnarlak
Gellert Grindelwald
Leta Lestrange
Credence Barebone
Reviews & comments
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Allemaal leuk en aardig, die jubelverhalen over dat Rowling zelf het script schrijft etc., maar vergeet niet dat Eddie Redmayne de hoofdrol speelt. Heel goed kan het dus al nooit meer worden.
mjk87 (moderator films)
-
- 14537 berichten
- 4522 stemmen
Johnny Depp zou gecast zijn als Grindelwald. Geen idee hoe groot de rol is, maar het bevestigt wel mijn vermoeden dat het speelt rond WO II, volgens Rowling met een grotere tovenaarsoorlog dan die tussen de mensen.
Alleen waarom niet een Duitser casten?
maurice32
-
- 1194 berichten
- 1681 stemmen
Johnny Depp zou in het eerste deel maar een hele kleine rol hebben , maar in het 2e deel al een heel grote rol .
Antonev
-
- 1804 berichten
- 1186 stemmen
Vorige week de trailer gezien in de bioscoop! Ziet er erg veelbelovend uit als je het mij vraagt. Zeker een om in de gaten te houden.
Cygor
-
- 206 berichten
- 307 stemmen
Net terug van de bios.
Erg genoten van dit nieuwe avontuur.
Cast speelde erg sterk en de effecten zijn geweldig.
Kan niet wachten op hetvolgende deel.
Arri
-
- 913 berichten
- 350 stemmen
ME669
-
- 35 berichten
- 42 stemmen
Vanavond gezien in 3D Atmos. Mooie film in de sfeer van Harry Potter. Geweldige mooie CGI, prima cast, en leuke humor. De verhaallijn vond ik echter “dun”. Ook duurde het enige tijd voordat ik de verbanden kon leggen tussen de verschillende gebeurtenissen. Maar zeker de moeite waard om te gaan bekijken.
-jack_sparrow-
-
- 823 berichten
- 1158 stemmen
Hoewel Fantastic Beasts and Where to find Them zich afspeelt in de Jazz Age van New York, is deze film een heerlijke terugkeer naar de tovenaarswereld van JK Rowling. Twee verhaallijnen worden door elkaar verweven, een magisch avontuur en in de tweede helft een duister actie-drama, toch past het geheel mooi samen en word het allemaal in een oogverblindend jasje gestoken. Redmayne is voortreffelijk als het hoofdpersonage, maar het zijn de fabeldieren die de show stelen. Prima speciale effecten, prachtige sets en verrukkelijke muziek zijn natuurlijk ook allemaal van de partij in dit eerste deel van een nieuwe magische franchise.
4,0*
Supermeester
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Magistrale film... gisteravond gezien in de bios.
Kosten noch moeite zijn gespaard bij deze blockbuster. De visuele effecten zijn fenomenaal alsmede de perfecte casting. Ik heb er van genoten en kijk uit naar de volgende
ruudhesselink
-
- 126 berichten
- 1435 stemmen
Eentje voor de liefhebbers. Ik kon er niet echt inkomen, de special effects waren super en het was allemaal best leuk en aardig maar voor mijn gevoel miste de film een ziel. Het hele plot was nogal ondiep en de karakters oppervlakkig.
TomaskeX
-
- 377 berichten
- 106 stemmen
Als die hard Harry Potter fan en die hard fan van alles wat J.K Rowling neer pent, heb ik hier lang naar uitgekeken. En wow, I am blown away once again.
Wat een superfilm. Prachtige visual effects, geweldige cast (vooral Alison Sudol stal mijn hart als Queenie) , het verhaal was geweldig. Kortom, een fantastisch eerste deel. Nog maar 4 te gaan 
pummetje
-
- 8 berichten
- 19 stemmen
Gisteren geweest whow ik vond hem geweldig en kijk uit naar de volgende vier ?
AmazingPP
-
- 2524 berichten
- 1859 stemmen
Allemaal leuk en aardig, die jubelverhalen over dat Rowling zelf het script schrijft etc., maar vergeet niet dat Eddie Redmayne de hoofdrol speelt. Heel goed kan het dus al nooit meer worden.
Wat een flauwekul naar mijn mening. Maar goed, dit is jouw mening. Ik deel deze niet. Redmayne is een prima acteur. 
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Wat een flauwekul naar mijn mening. Maar goed, dit is jouw mening. Ik deel deze niet. Redmayne is een prima acteur.
Tja, na twee wanprestaties vorig jaar (Jupiter Ascending en The Danish Girl) heb ik zo m'n bedenkingen. Maar ik hoop van harte dat hij me ditmaal verrast.
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
Tja, na twee wanprestaties vorig jaar (Jupiter Ascending en The Danish Girl) heb ik zo m'n bedenkingen. Maar ik hoop van harte dat hij me ditmaal verrast.
Redmayne schmierde er fantastisch op los in Jupiter Ascending!
-jack_sparrow-
-
- 823 berichten
- 1158 stemmen
Zijn prestatie in The Theory of Everything of Les Misérables vond ik nochtans niet zo slecht, maar ik snap wel wat je bedoelt met Jupiter Ascending of The Danish Girl ... en dan heb ik ook mijn twijfels of hij je wel kan overtuigen met zijn prestatie in deze film.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
en dan heb ik ook mijn twijfels of hij je wel kan overtuigen met zijn prestatie in deze film.
We gaan het zien, denk ik. De trailer wist me niet te overtuigen, maar de HP-films wel.
Jellesteeg
-
- 517 berichten
- 208 stemmen
Gisteren deze film - helaas in 3D - gekeken.
Als Harry Potter-fan heb ik elke film een keer of tien gezien, en de boeken tweemaal gelezen. Dus geheel objectief kan ik niet zijn. Toch ga ik direct met de deur in huis vallen: wat ongelooflijk fijn om weer 'terug' te zijn in het magische universum van J.K. Rowling! Kreeg het echte gevoel al vanaf de eerste scene, waarin Colin Farrel als Graves te zien is. Niet altijd even fan van hem geweest (al had ik wel binding met zijn karakter in True Detective), maar hij laat hier zien dat hij geknipt is voor een rol als tovenaar.
Bij Eddie Redmayne als Newt werden veel vraagtekens gezet van te voren, en zo ook op MovieMeter. Al die vraagtekens zijn na de film voor mij volledig weggevaagd. Redmayne zet een sterk staaltje acteren neer, en vult zijn rol perfect in. De overige belangrijke rollen, zoals die van Kowalski, Tina en Credence, zijn stuk voor stuk sterk gecast. Waar Kowalski, gespeeld door Dan Fogler, voor de nodige humor zorgt, zorgt Credence voor de duistere kant in het verhaal. En vooral dat laatste is iets wat mij bijzonder veel deed. De verschillende aanknopingspunten met Harry, de Relieken van de Dood, Dumbledore en Grindewald komen bij hem namelijk samen, wat zorgt voor enthousiasme en mij doet verlangen naar de aankomende delen.
Het verhaal rondom Newt is leuk, grappig en prachtig vormgegeven. Veel CGI? Ja. Irriteerde het me, zoals het me dat deed bij Jurassic World? Nee. De beest(en)(jes) zijn allemaal origineel en zien er enorm goed uit. Dat het soms wat langdradig is, is duidelijk. Maar door de binding die je hebt met de wereld zorgt dat op het moment zelf niet voor ongeduld. Het was dat ik er achteraf op gewezen werd, en het me toen pas besefte.
Het laatste halfuur van de film bevat uiteindelijk alles wat mij zo intrigeert aan de magische wereld. Duels met (nieuwe) spreuken en uiteindelijk de ontmaskering van Grindewald. Dat laatste is iets wat ik totaal niet aan heb zien komen. Het volgende doe ik daarom ook even volledig in spoilertags: vanaf moment één viel het op hoe sterk Graves als tovenaar was. Gelijk ging ik denken: hoe sterk moet Grindewald dan wel niet zijn? En in die dikke twee uur is het bij mij geen moment opgekomen dat Graves wel eens Grindewald zou kunnen zijn. Eerlijk is eerlijk: ik ben op het verkeerde been gezet doordat vorige week bekend werd dat Johnny Depp in het tweede deel de rol van Grindewald gaat spelen. Mede daardoor had ik totaal niet verwacht de beste man nu al te zien.
Om het geheel even af te sluiten kom ik terug op wat ik als eerste zeg: 'helaas in 3D'. Het is gewoon, kort maar krachtig, kut te noemen. Wederom totaal geen toegevoegde waarde.
Al met al ben ik erg verrast door de ontwikkelingen in het verhaal en kijk ik enorm uit naar het tweede deel. Mede omdat ik benieuwd ben naar Johnny Depp als Grindewald. Na het tweede deel kan ik pas echt zeggen of ik blij ben dat er vijf delen gaan komen. Want op het moment ben ik dat natuurlijk - al is het lichtjes - wel.
AmazingPP
-
- 2524 berichten
- 1859 stemmen
Tja, na twee wanprestaties vorig jaar (Jupiter Ascending en The Danish Girl) heb ik zo m'n bedenkingen. Maar ik hoop van harte dat hij me ditmaal verrast.
We wachten het rustig af. 
moviemeneer
-
- 10 berichten
- 0 stemmen
Wat een geweldige film. Ik heb het nog niet veel mensen horen zeggen, maar ik vond deze film toch ietwat aan de duistere kant. De trailers doen vermoeden dat dit een vrolijke, lichte en vooral 'kindervriendelijke' film is. Maar de film blijkt, tot mijn grote blijdschap, veel donkerder te zijn dan de marketingcampagne doet vermoeden. Ook voelde de film veel donkerder aan dan de laatste Harry Potter films. Ten eerste de second salemers. Een groep anti-tovenaars waarvan de leidster maar al te graag onschuldige kinderen indoctrineert met pamfletten en er wel hele gewelddadige en soms zelfs misselijkmakende manieren op na houdt om haar adoptiekinderen in toom te houden. Verder vond ik de doodstraf-scene erg duister. En dan nog Macusa met haar wel heel gespannen werksfeer. Ook de mensenwereld was erg duister.Geweldig. Wat heb ik van deze film genoten. Verwacht een niet al te kindvriendelijk verhaal met af en toe magische 'tovermomenten'.
Doerak40
-
- 36 berichten
- 92 stemmen
Ik heb me meer dan vermaakt! Vooral omdat ik de Harry Potter films gezien heb zat ik er meteen weer helemaal in.
Kowalski die als 'nomagie' alles meemaakt was leuk om te zien.
Kijk nu alweer uit naar de volgende!
Pre- en sequels

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
2022
93 reacties

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
2018
155 reacties
Gerelateerd nieuws

'Fantastic Beasts'-regisseur over pauze: 'We moesten stoppen'

Vierde 'Fantastic Beasts'-film staat nog niet op de agenda

Netflix verwijdert onder meer deze vijf goede films voor de jaarwisseling

'Fantastic Beasts'-opnames stilgelegd na coronabesmetting op de set
Bekijk ook

Gekijôban Furandaasu no Inu
Animatie / Drama, 1997
56 reacties

Junk Head
Animatie / Actie, 2017
13 reacties

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
Fantasy / Avontuur, 2011
1.789 reacties

Marius
Romantiek / Drama, 1931
5 reacties

Wolyn
Drama / Oorlog, 2016
14 reacties

Hacksaw Ridge
Biografie / Oorlog, 2016
474 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










