Genre: Drama / Muziek
Speelduur: 97 minuten
Alternatieve titel: The Chorus
Oorsprong:
Frankrijk / Zwitserland / Duitsland
Geregisseerd door: Christophe Barratier
Met onder meer: Gérard Jugnot, François Berléand en Jean-Baptiste Maunier
IMDb beoordeling:
7,9 (71.283)
Gesproken taal: Frans
Releasedatum: 24 februari 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Les Choristes
In 1949 wordt Clément Mathieu, een muziekleraar zonder werk, benoemd als opzichter van een internaat. Het opvoedingssysteem van directeur Rachin is erg streng, en Mathieu tracht de kinderen te boeien door een koor samen te stellen.
Externe links
Acteurs en actrices
Clément Mathieu
Rachin
Chabert
Father Maxence
Violette Morhange
Pierre Morhange
Pépinot
Pascal Mondain
Corbin
Le Querrec
Video's en trailers
Reviews & comments
film_kaza
-
- 3140 berichten
- 0 stemmen
Deze film heeft een mooi sfeertje en een verhaal dat de oude tijd laat zien. Zit goed in mekaar maar ik twijvel over een 4*. De film wist niet echt iets heel positiefs met mij te doen. Het was gewoon "goed".
otnemem
-
- 22 berichten
- 1034 stemmen
Innemend filmpje, ondanks alle clichés die voorbij komen toch nog 3,5*
Leila85
-
- 11 berichten
- 170 stemmen
Normaal geef ik zulke films geen kans, ik heb dit toch gedaan en het is een prachtfilm!
Een dramatische komedie
Zeker de moeite waard 
akka
-
- 156 berichten
- 1278 stemmen
Ik dacht
Niet weer zo'n frans k't film
Maar hij viel mij ontzettend mee hij was zelfs mooi en dramatisch
Acteerwerk was waanzig goed. Ook het verhaal was leuk en meelevend ik geef deze film een dik verdiende
5
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
Ik dacht
Niet weer zo'n frans k't film
Maar hij viel mij ontzettend mee hij was zelfs mooi en dramatisch
Acteerwerk was waanzig goed. Ook het verhaal was leuk en meelevend ik geef deze film een dik verdiende
5
waarom stem je dan niet?
En wat heb je tegen Franse films?
Naar mijn mening is de Franse cinema nog altijd de beste cinema die er is!
Maar ja, dat is dan mijn mening he. 
*kelly*
-
- 281 berichten
- 380 stemmen
Fantastisch verhaal, fantastische cast, fantastische film!
Ook prachtige muziek
------>4,5*
Kevin13
-
- 14947 berichten
- 0 stemmen
heb deze film een jaar geleden gezien met het school, voor de Franse Film, en vond hem best mooi
sweet69
-
- 34 berichten
- 103 stemmen
ik kijk meestal geen franse films(behalve taxi)
maar voor frans hebben we die gekeken en het was een goed film
akka
-
- 156 berichten
- 1278 stemmen
waarom stem je dan niet?
En wat heb je tegen Franse films?
Naar mijn mening is de Franse cinema nog altijd de beste cinema die er is!
Maar ja, dat is dan mijn mening he. 
heb ik gedaan
lesamurai
-
- 441 berichten
- 152 stemmen
Veruca
-
- 250 berichten
- 141 stemmen
Ik kan trouwens nog steeds helemaal weg zwijmelen bij deze muziek(ik leer altijd Frans op deze muziek
)
5hinyGold
-
- 28 berichten
- 36 stemmen
Eén van mijn favoriete films op dit moment! (: De tweede Franse film die ik heb gezien, beiden op school. Daar hebben we het eerste half uur gekeken, de laatste les voor de vakantie. Balen dus, maar ik heb Les Choristes weten te vinden en heb 'm nu eindelijk helemaal afgekeken. Prachtfilm!
5*
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
Een mooie en sfeervolle Franse film. Ik heb hem nou al een paar keer gezien, maar ik geniet toch telkens weer van de film, het acteren, de aankleding en de muziek zijn prachtig en maken deze film tot een bijzondere kijkervaring.
4* 
LieDieBeth
-
- 10 berichten
- 84 stemmen
Prachtige film, veel tijdloze dingen in deze film en toch maakt de muziek hem heel bijzonder. Zeker de moeite waard!
james_cameron
-
- 7005 berichten
- 9789 stemmen
Mooie film inderdaad, met een meeslepend verhaal, leuke personages en fraaie muziek. Hier en daar wat manipulatief qua sentiment en de structuur van het scenario is een beetje doorzichtig, maar de film weet grotendeels moeiteloos te boeien en te ontroeren.
witboek
-
- 905 berichten
- 1117 stemmen
Omdat iemand van mijn klas deze film moest presenteren voor frans in het TKO ben ik deze film gaan huren . Nu dat ik hem heb gezien vind ik hem gewoon subliem. Gérard Jugnot heeft zeer goed geacteerd en is zeer grappig. Het verhaal is goed in elkaar gestoken. Soms heb je zo'n films die grappig zijn omdat ze stom zijn, maar deze heeft leuke humor. daarbovenop heeft de film een beetje van alles, het is grappig, sentimenteel, muzikaal en het laat zien hoe triestig de kinderen in tehuizen moesten of moeten leven. Een aanrader voor iedereen en zeker geschikt voor kinderen.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Terecht, meerere keren, bekroonde film. De film speelt op het positieve manier met je emoties.
deTuinman
-
- 1186 berichten
- 0 stemmen
waarom stem je dan niet?
En wat heb je tegen Franse films?
Naar mijn mening is de Franse cinema nog altijd de beste cinema die er is!
Maar ja, dat is dan mijn mening he. 
slaat toch nergens op, iedere cinema heeft z'n eigen goede en slechte films
iig kan de franse cinema niet tegen de oosterse cinema op, maar dat kan geen enkele
de franse moet het uitvechten met de spaanse en oostblokkers
JTV-kijker
-
- 1066 berichten
- 2017 stemmen
Prachtige film die je tegelijk droevig en blij maakt, ik vind Frans persoonlijk een afschuwelijke taal maar ondanks dat kan ik de film zeer waarderen. Het vrij voorspelbare einde word door bepaalde dingen toch nog verassend waardoor ik de film echt prachtig vond.
De personages hun gevoelens, gedachten en diepgang komen ook allemaal naar voren in de film wat ik toch ook erg belangrijk vond.
Uiteindelijk geef ik deze film een 3.5 omdat ik hem toch ook weer net niet zo goed vind voor een 4. Meer 3.7 maar dat gaat helaas niet.
Movsin
-
- 8286 berichten
- 8430 stemmen
De zoveelste film over een leraar die een stelletje "moeilijke" jongeren tot beterschap brengt, maar deze is toch niet van de minste.
Gérard Jugenot is de geknipte acteur die, als goed mens, boordevol bewonderenswaardige intenties, het vertrouwen van zijn "gasten" weet te winnen en ze weer zin in het leven bijbrengt.
De film is heel mooi opgebouwd, vervalt in het middenstuk misschien iets in overdrijving, maar bevat veel tederheid en werd terecht beloond met vele prijzen, inzonderheid voor de muziek.
evasilikos
-
- 5 berichten
- 2 stemmen
Ik vind het een hele mooie film.
A long time ago, but still beautiful. =]
iris.vessem
-
- 106 berichten
- 79 stemmen
Ik heb 'm gezien bij Frans, een erg mooie film. Mooi gezongen muziek, het koor is écht goed!
Zeker een leuke film om met het gezin te kijken, maar ik zou 'm niet met een paar maten gaan kijken, dan is hij toch iets te rustig. Maar het is tóch een erg mooie film.
josseheijmen
-
- 503 berichten
- 213 stemmen
1e ziening van Les Choristes.
Is deze film nu gebaseerd op true events of niet? (Heb nog geen zin gehad om te goochelen voor het antwoord.)
Ik zou het erg jammer vinden als dat níet het geval is. Dat zou haar voor mij van een groot deel van haar zeggingskracht beroven.
Waarom? Met name omdat de film zo super authentiek overkomt. De hoofdpersoon is een van de prettigste om naar te kijken in de filmgeschiedenis. Wat een prachtig mannetje. (En toch hè. ... Hij is wel héél perfect gemaakt. Wringt een beetje... Zo is het wel erg gemakkelijk om met de man mee te gaan, wat hij ook doet.)
Kijk, als je het (al dan niet) waargebeurde element wegneemt, wat blijft er dan nog over van Les Choristes? Ja natuurlijk, dan heb je een erg mooi vormgegeven film waar je kan baden in een prettige sfeer, erg mooi gezang, gecombineerd met het niet bijster originele gegeven van de verstokte oude autoritaire directeur.
Voor mij zou dat betekenen dat de film blijft hangen in het luchtledige. En daar heb ik op dit punt in mijn filmkijk-carrière tabak van.
Dit is iets waar ik me in Dead Poets Society veel minder aan zou storen. Omdat in die film een extra element te vinden is, nl het spannende samen zoeken naar het mysterie van literatuur.
Phobophile
-
- 130 berichten
- 97 stemmen
1e ziening van Les Choristes.
Kijk, als je het (al dan niet) waargebeurde element wegneemt, wat blijft er dan nog over van Les Choristes?
Je geeft de antwoorden zelf al. Een mooi, ontroerend verhaal. Mooie muziek. Een hoofdpersoon die je hart steelt. Je zou er nog een prettige humoristische zweem aan toe kunnen voegen misschien. De prettige ontroering waarin je na de film achtergelaten wordt eventueel.
Wat wil een mens in 's hemelsnaam nog meer? Het belang van het al dan niet waargebeurd zijn van dit verhaal ontgaat mij echt volslagen. Een film waarin die elementen verenigd zijn, kan nooit in het luchtledige hangen; zo'n film staat als een huis!
Het laatste nieuws

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen

Spionageserie 'Kleo' valt in de smaak bij MovieMeter-kijkers: 'Overtrof alle verwachtingen'
Bekijk ook

Manon des Sources
Drama, 1986
99 reacties

Jean de Florette
Drama, 1986
130 reacties

Baisers Cachés
Drama, 2016
5 reacties

Le Premier Jour du Reste de Ta Vie
Drama / Komedie, 2008
95 reacties

Le Château de Ma Mère
Drama / Komedie, 1990
32 reacties

Nanjing! Nanjing!
Oorlog / Drama, 2009
66 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






