Genre: Drama / Komedie
Speelduur: 91 minuten
Alternatieve titels: Marcellino Pane e Vino / The Miracle of Marcelino / Marcelino, Brood en Wijn
Oorsprong:
Spanje / Italië
Geregisseerd door: Ladislao Vajda
Met onder meer: Pablito Calvo, Rafael Rivelles en Juan Calvo
IMDb beoordeling:
7,2 (2.977)
Gesproken taal: Spaans en Italiaans
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Marcelino Pan y Vino
Marcelino is een wees die opgroeit in een klooster. Op een dag eet hij zoals altijd zijn maaltijd in een kamertje vol oude spullen en Marcelino biedt een houten Jezus-figuur een stuk brood aan. De Jezus-figuur neemt ook daadwerkelijk het brood aan en Marcelino mag een wens doen. Marcelino zou dolgraag zijn moeder eens willen zien..
Externe links
Acteurs en actrices
Marcelino
Padre Superior
Fray Puerta
Fray Papilla
Monje narrador
Civil Guard Commander
Pascual
Fray Giles
Marcelino (stemrol) (onvermeld)
Monk
Video's en trailers
Reviews & comments
brunschot
-
- 1 berichten
- 54 stemmen
Wie Kan me helpen ik ben die film aan het zoeken het is erg belangrijk AUB
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Ik wil deze ook erg graag zien, maar ik ben nog geen dvd op het net tegengekomen. Jammer.
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Yep. Heb veel over deze film gehoord van de 'oudere' generatie dus ik wil 'm graag een keer zien.
Harregarre
-
- 41 berichten
- 45 stemmen
Populair onder grootouders toch, deze film?
Ik heb 'm ook bij mijn opa en oma gezien, tien jaar geleden denk ik. (Ik weet 'm nog precies uit m'n hoofd trouwens, erg indrukwekkende film.)
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Zondagmiddag 17 september is deze klassieker te bewonderen op het witte doek in Maastricht.
Ik zal een dezer dagen nog meer informatie over deze vertoning gaan inwinnen (welk medium: video/dvd/35mm, Nederlands ondertiteld, etc.)
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
dvd...Engels ondertiteld (for the hearing impaired).
Nou, ik ben nog steeds aan het huilen. Wat een emotionele 'achtbaan-rit' was dit. Noem het goedkoop sentiment, een draak, religieus fanatisme...ik noem het een waar meesterwerk.
Marcelino Pan y Vino is een kinderfilm. Wat start als een ontzettend grappige en schattige film, krijgt een behoorlijke wending op het moment dat het Jezus-beeld tot leven komt. Duizenden emoties gierden door mijn lijf. Met veel moeite lukte het me de emoties 'binnen' te houden. Maar ja, de laatste 5 minuten ging het mis. Tranen biggelden over m'n wangen. Als dan eindelijk het woord 'FIN' in beeld komt, hoorde ik alleen gesnotter en terwijl ik even mijn rode ogen door de zaal leidde leek het alsof ik beland was in een voorstelling van the Rocky Horror Picture Show...in plaats van wc-rollen vlogen de papieren zakdoekjes door de lucht. Woorden schoten bij een ieder tekort.
Schandalig dat deze film (nog?) geen dvd-release heeft hier in Nederland.
Muziek, acteerprestaties, de kleine Marcelino, het fantastische verhaal, en de prachtige cinematografie: allemaal een dikke pluim.
Ik zei het al: meesterwerk. Vertaling: 5 sterren.
En weer rolt er een traan over m'n gelaat.... 'Houd het dan nooit op!!!!' [eat that, Carice!]
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
Deze film werd vroeger regelmatig op tv gespeeld rond Pasen. Ik ben al een tijdje op zoek naar de dvd, maar kan hem niet vinden. Ik sluit me aan bij Mug. Als je de film niet gezien hebt, komt het verhaal en de beelden misschien even over als een vorm van kitch of overdreven sentiment. Maar als je de film bekijkt word je gewoonweg overstelpt door de emoties en het enorm sterke verhaal. Bedoeld als een jeugdfilm, maar is z'n status al overstegen. Moest deze film in het Engels geweest zijn had hij al lang de Oscars gewonnen die het verdient. Maar het is juist deze landelijke Spaanse sfeer die de emotionele acteerprestaties versterkt. Pabliot Calvo acteert geweldig als de kleine Marcelinno.
Ik vind het enorm jammer dat deze film nog maar 8 stemmen heeft. Hopelijk ontdekken meer mensen dit meesterwerkje, dat na 50 jaar nog niets van de kwaliteit moet onderdoen. Waarschijnlijk omdat er nog geen dvd-release is... 5 sterren !
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Ah, nog een teer zieltje!! 
Marcelino heb ik vroeger (heel lang geleden, toen Mug net zo oud was als Marcelino) ook gezien op televisie [KRO, dat soort onnuttige informatie herinner ik me ook nog wel]. Ik wist me alleen nog Marcelino's ogen te herinneren, de brood-aanname-scene, en een paar kattekwaad-scenes. Gisteren waren het veelal 'aha-erlebnissen'.
Maar ja, katholiek opgevoed en het befaamde schilderij met het huilende zigeunerjongetje ergens aan de muur in het ouderlijk huis [sterker nog, in mijn slaapkamer]... wellicht een verklaring voor de ongegeneerde huilbui in de bioscoopstoel. Toch een lading 'kennis' die je met je meedraagt.
Mijn emo-bui heeft wel geleid door een aantal opwaarderingen voor deze film. Meer vochtige-ogen-bekentenissen van stoere mannen? 
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Deze is voor zo'n 18 Dollartjes op amazon te krijgen (eng titel: Miracle of Marcelino) De engelse subtitles zijn wel een beetje klote (geel en vreemd lettertype), maar de (beeld)kwaliteit is meer dan degelijk. Ik heb de dvd in mijn bezit (aangeschafd op aanraden van mijn moeder zelfs)
en ik realiseerde me door bovenstaande hernieuwde aandacht dat de film meer verdient dan de 4* die ik in eerste instantie gaf. Een hele mooie ontroerende film.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
Maar ja, katholiek opgevoed en het befaamde schilderij met het huilende zigeunerjongetje ergens aan de muur in het ouderlijk huis [sterker nog, in mijn slaapkamer]... wellicht een verklaring voor de ongegeneerde huilbui in de bioscoopstoel. Toch een lading 'kennis' die je met je meedraagt.
Dat schilderij van het zigeunerjongetje hadden wij vroeger ook hangen.
Er is later nog een remake van deze film gemaakt, dienog wel meeviel, maar emotioneel toch wat moest inboeten. Ik hoop dat dit ooit terug bekend wordt bij het grote volk. Op tv geven ze hem ook al een tijdje niet meer... Jammer, want dit is een absolute aanrader.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
Ramon K,
Bedankt voor de tip, al blijf ik hopen op een release met Nederlandse ondertiteling...
Movie_fan#
-
- 501 berichten
- 0 stemmen
Niet normaal hoe mooie film dit is... Het is heel erg zielig voor dat jongetje en hoe hij opgroeit ( eat that! eat that! echt heel zielig) is heel erg mooi in beeld gebracht, heel realistisch heel emotioneel, de muziek is geweldig en het acteren is het allermooist! Toen het jezus beeld tot leven kwam kon ik mijn ogen ook niet meer droog houden..
De laatste 10 minuten is fenomenaal, en heel erg zielig...
* Ik hoop zo graag dat deze de top haalt!
Dit is een waar meesterwerk mensen geloof mij nou maar.....
5,0*
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
Jammer dat dit vergeten pareltje nog maar 11 stemmen heeft. Hopelijk komt er ooit een deftige DVD-release, zodat deze film meer bekend wordt.
maxcomthrilla
-
- 15578 berichten
- 2843 stemmen
De 1ste 15 minuten had ik echt zoiets van waar gaat dit nou weer naartoe. Maar toen Marcelino eenmaal ten tonele verscheen werd de film aandoenlijk.
De zwart - witte beelden waren mooi. Met name de sluierbewolking die zowat de grond toucheerde.
Maar degene die deze film echt speciaal maakte was dus Marcelino. Wat acteert deze jongen sterk zeg. Met name zijn gezichtsuitdrukkingen waren magistraal. Als hij op avontuur ging in de nabije omgeving zette hij zijn wonderlijke gezicht op, prachtig om te zien hoe hij langzaam de magische dingen in de wereld ontdekte en als hem iets werd ontboden door een van de vaders zette hij zijn kwajongensgezicht op en besloot hij vaak om alsnog de stoute schoenen aan te trekken . Verder had het jochie een ontwapenende lach, waar zelfs een ijskonijn van zou ontdooien.
De film heeft een vrij normaal verloop maar blijft toch telkens boeiend, naarmate de film vordert wordt alles steeds surrealistischer. Er worden soms wel wat zijweggetjes aangeboord de dorpsman die herhaaldelijk Marcelino voor zich op wil eisen . Maar gelukkig wordt daar niet al teveel mee gedaan, zoals het hier gebruikt wordt vergrootte het alleen maar de spanning van Marcelino `s uiteindelijke lot.
Prima film dus, die redelijk wat humor met zich meebrengt. Vooral de conversaties tussen de 12 vaders en Marcelino zijn vaak erg grappig. Schitterend einde ook. Niks sentimenteels aan. Ik was blij dat hij weer herenigd werd met zijn moeder, al blijft het jammer dat zo `n prachtig wezen zo vroeg verloren ging voor de wereld . 4*
Harregarre
-
- 41 berichten
- 45 stemmen
Ik dacht al dat ik de enige was die dit schitterend vond.
Ik hoop ook nog op een DVD release en anders maar een keer kijken of ik van Betamax (grootouders, hè
) naar DVD kan omzetten.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
Het rare vind ik, is dat deze film vroeger praktische elke Pasen op tv te zien was. Vergelijk het met Sound of music of Home alone met kerstmis. Nu is het al even geleden en blijkbaar zijn er nog maar 14 gebruikers op moviemeter die de film kennen... wel jammer.
Hilarious
-
- 1856 berichten
- 2234 stemmen
Prachtige film!
Het verhaal is heel erg zielig maar prachtig in beeld gebracht. De acteerprestaties zijn voortreffelijk. De 12 vaders zijn heel goed maar als hoogtepunt Marcelino. Hoe die jongen zijn rol vol met emotie kan opbrengen. Klasse! Heel erg sterk geacteerd. En de scene als ze de eerste keer de oudere Marcelino tonen en al die vaders dan een liedje aan het zingen zijn vond ik prachtig! Ook de zwart-witbeelden waren heel mooi en het brengt een heerlijke sfeer met zich mee.
Inderdaad zonde dat deze film niet meer bekend is bij het grote publiek. Want hij is het zeker wel waard om de naam als bekende klassieker te hebben!
Dikke 4*.
Pastaman
-
- 139 berichten
- 134 stemmen
Wij hebben deze film zojuist bekeken.
Wat een oudje maar wel erg leuk om te zien.
De nederlandse ondertiteling is vaak niet helemaal te zien maar verder goed te volgen.
Een dikke 4 inderdaad gewoon om het plezier
Knisper
-
- 13038 berichten
- 1278 stemmen
Marcellino Pan y Vino is niet te vergelijken met een film die ik eerder zag. Het is heel apart om in zo'n sfeer terecht gekomen en eerst wist ik ook niet zo goed wat ik ermee aan moest, zoals maxcomthrilla al beschreef.
Vervolgens is de registratie van Marcellino's opvoeding in strijd met zijn grote interesse voor alles wat onbekend is, heel leuk, schattig en interessant om te zijn. Pablito Calvo speelt inderdaad een schitterende rol, die de meeste kijkers toch zal meeslepen. Ik zie dan ook wel voor me hoe bij Mug in de zaal iedereen in tranen was.
Maar toch, de film greep me niet zo erg, dat dit bij mij ook het geval was. Misschien ben ik nog te jong om helemaal gepakt door de aandoenlijkheid. Het was voor mij daarom wel heel interessant en goed, maar ik werd er nooit helemaal door gegrepen.
Dan blijft er een hele dikke 3,5* over. Nog een leuk feitje over Marcellino van imdb: 'Retired from acting at the age of 16 to become an industrial engineer'.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
De tranen kwamen echt niet omdat Marcelino nu zo schattig, aandoenlijk etcetera was. Dat ligt ergens anders aan, iets wat je zelf al aangaf: "het is heel apart om in zo'n sfeer terecht te komen".
Wat bijv. de film The Message/Al-Risâlah voor mythische proporties heeft binnen de islam, heeft Marcelino Pan y Vino zo'n status binnen het katholicisme.
Marcelino gaat over een heiligverklaring voortvloeiend uit kinderlijke onschuld [alhoewel er ook interpretaties zijn dat Marcelino verdomd goed weet wat hij doet en aan Jezus vraagt te sterven]. Tevens zijn er genoeg katholieken / katholiek opgevoede mensen [ik reken mezelf tot de laatste groep] die als kind voor heiligenbeelden en Christus-kruizen (en schilderijen) gefantaseerd hebben dat ze tot leven kwamen en er een babbeltje mee aangaan. Ik was er echt door gefascineerd vroeger. Maar ik dwaal af...
Het punt is dus dat de emoties die Marcelino Pan y Vino losmaakt (zeker in een filmzaal in het katholieke Maastricht op een zondagmiddag) heel wat 'gecompliceerder' zijn dan het zoveelste 'a cute movie about a cute boy' succes. Als het Vaticaan zich nu eens zou inzetten voor een fatsoenlijke(re) dvd-release van de film in plaats van.... oh, ik dwaal weer af.
Mac Hammer Fan
-
- 6026 berichten
- 7446 stemmen
Zag die mooie religieuze prent eens lang geleden. Vajda heeft deze Spaanse legende met een bewonderswaardige fijngevoeligheid gefilmd, in een aaneenschakeling van mild humoristische, zuiver poëtische of kinderlijk eenvoudige taferelen. Zeer spontaan spel van de kleine Pablito. Een hartverwarmende film.
Profiler_1
-
- 3 berichten
- 2 stemmen
Marcelino Pan y Vino....een geweldig document uit mijn jeugd (toen gezien op Duitse TV, in nagesynchroniseerde versie).
Al heel lang ben ik op zoek naar een DVD-versie die o.a. de Duitse taal kan weergeven. Uiteraard heb ik al het hele internet afgezocht naar de Duitse versie, echter zonder resultaat. Wie kan me aan die versie helpen ? Mijn dank zou onmetelijk groot zijn.
Mac Hammer Fan
-
- 6026 berichten
- 7446 stemmen
Ik heb de DVD gekocht in de States bij Amazon, maar hij is nu ook te koop bij Axelmusic en dan heb je geen douane troubles.
Miracle Of Marcelino (Marcelino Pan Y Vino) DVD - planetaxel.com
De mijne is wel van VCI-entertainment en heeft andere coverart en is ook regiovrij. Deze die momenteel bij Amazon en Axelmusic staan zijn vermoedelijk alleen regio 1.
Mijn DVD heeft een Engelse en Spaanse track en ook nog Engelse ondertitels.
Hij is ook te koop in Spanje bij http://www.dvdgo.com in't Spaans maar helaas zonder ondertitels.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Ontroerende film.
Vooral vanwege het aanstekelijk acteren van de jonge Pablito Calvo.
Een film met een eenvoudig maar krachtig verhaal, gecombineerd met schitterende beeldtaal. Ook erg scherpe beelden met veel contrast.
Het religieuze verhaal deed me niet zoveel als anderen. Toch wel jammer dat ik niet katholiek ben opgevoed. 
Het laatste nieuws

AppleTV komt deze zomer met een nieuw seizoen van 'Ted Lasso'

Leo Woodall en Rachel Weisz in nieuwe Netflix Original: alles over 'Vladimir'

Thriller 'Enemy of the State' van Tony Scott is zaterdagavond te bekijken op televisie

'Bridgerton' is terug op Netflix: eerste deel van vierde seizoen nu te zien
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









