Super Size Me (2004)
Genre: Documentaire
Speelduur: 96 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Morgan Spurlock
Met onder meer: Morgan Spurlock en Bridget Bennett
IMDb beoordeling:
7,2 (116.433)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 12 augustus 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Super Size Me
"The first ever reality-based movie ... everything begins and ends in 30 days!"
Filmmaker Morgan Spurlock maakt zichzelf proefkonijn door 30 dagen niets anders te eten dan McDonalds voedsel. Hij probeert hiermee aan te tonen wat de lichamelijke en geestelijke effecten zijn van het overmatig eten van fastfood, om zo inzicht te geven in één van de grootste problemen in Amerika: vetzucht.
Externe links
Acteurs en actrices
Zichzelf
Zichzelf - Internal Medicine
Zichzelf - Gastroenterologist & Hepatologist
Zichzelf - Cardiologist
Zichzelf - Nutritionist & Dietician
Zichzelf - Exercise Physiologist
Zichzelf - Former Editor: Walking Magazine
Zichzelf - Morgan's girlfriend & Vegan Chef
Zichzelf - Law Professor, George Washington University
Zichzelf - Former U.S. Surgeon General
Video's en trailers
Reviews & comments
SuperSideSwipe
-
- 4464 berichten
- 2890 stemmen
Tja de film is niet objectief, hij is vanaf het begin af opgezet om Fast Food en alles wat erom heen hangt een onderuit te halen en een slechte naam te geven.
Goodfella_90
-
- 10408 berichten
- 2596 stemmen
Deze film is onzin, want ik ga 4x per week naar de Mac, maar ben niet dik en ongezond en wat dan ook 
SuperSideSwipe
-
- 4464 berichten
- 2890 stemmen
Ik weet wat je bedoelt, in mijn schooltijd at ik ook zeker 4x in de week bij de Burger King, en soms in het weekend een Mac.
Zat soms zelfs uren strips te tekenen met een maat in de Burger King, maar de lichameljike effecten vielen mee.
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3277 stemmen
Gelukkig vind ik MacDonalds smerig. Ik moet er af en toe wel vertoeven omdat de kinderen wel graag bij die kinderlokker komen, maar het enige wat er dan bij mij in komt is een kleine milkshake.
Ik vond de film wel vermakelijk, niks negatieve publiciteit. Die sponzen met wat ouwe sla en stukken bejaarde koe die ze daar verkopen, en wat ze 'eten' durven te noemen is gewoon slecht voor je gezondheid, dat laat deze doc. ook wel zien. Sommige mensen zullen er niet dik van worden en sommigen wel, dat heeft ook een beetje met de genen te maken, maar gezond is het voor niemand, en zeker niet als je het vaak eet. Van elke dag gezonde droge rijst eten krijg je ook een dikke pens.
seth gecko
-
- 499 berichten
- 785 stemmen
Spurlock levert een luchtige docu af die op bepaalde vlakken erg raak scoort (dat aftakelen en het gevaarlijke voor je lever enzo) en het is ook een goede zaak dat hij niet constant met het vingertje naar mcdonalds staat te wijzen maar het eerder neutraal aanpakt en ook the bigger picture in het geheel betrekt zoals het schoolgegeven (geen sport meer en ongezonde lunch).
alleen had hij duidelijk meer uit het gegeven kunnen puren.
uitleg over de bestanddelen van het voedsel ,intervieuws met gewone werknemers van mcdonalds en dergelijke.
verder vond ik de beelden van die maagoperatie onsmakelijk en onnodig.
maar los daarvan een vermakelijke docu met zelfs een aantal best grappige scenes,zoals die waarin spurlock zijn supersize menu niet kan binnenhouden.
niet verwonderlijk..ik denk dat ik een hele dag over zo een berg eten zou doen.
3***
tuinkabouter
-
- 10 berichten
- 11 stemmen
hele goede docu, je word echt met je neus op de feitjes gedrukt! zou een verplichte docu moeten worden in elk klaslokaal vind ik!
darkcity
-
- 644 berichten
- 1475 stemmen
Zeer grappig/zieke docu, ook realistisch genoeg om te blijven boeien.
Goed in elkaar gezet, 3.5 ster.
Asmahan
-
- 322 berichten
- 2195 stemmen
Heb me ook vermaakt met deze documentaire. Vooral het moment waarop Morgan zich echt zorgen begon te maken en ook de artsen hem en masse smeekten op te houden met zijn desastreuze actie. En dan toch stug volhouden. Een held!
grid8400
-
- 669 berichten
- 603 stemmen
Deze film is onzin, want ik ga 4x per week naar de Mac, maar ben niet dik en ongezond en wat dan ook 
En wanneer heb je voor het laatst je cholesterol voor het laten checken? 
flowerking
-
- 73 berichten
- 108 stemmen
Deze film is onzin, want ik ga 4x per week naar de Mac, maar ben niet dik en ongezond en wat dan ook 
dus roken is niet slecht, want ik rook 4 pakjes per week en ik leef nog? 
korykory
-
- 136 berichten
- 111 stemmen
Behoorlijk slechte docu.
Buitengewoon weinig begrip voor die maker ook. Opeenstapeling van slechte journalistiek en regelrecht domme acties.
Dit soort recensies kan ik dus helemaal niks mee. Je kunt wel zeggen dat je iets slecht vind, maar als je dan niet uitlegt waarom je het slecht vindt, heeft zo'n opmerking geen enkele informatieve waarde.
Het is bovendien de vraag of je deze film 'journalistiek' moet noemen. Het is niet bedoeld als ''neutrale' verslaggeving.
Vreemd ook dat er hier mensen zijn die zeggen: ‘fastfood is helemaal niet ongezond, want ik eet het drie keer per week en ik heb nergens last van.’ Het gaat toch niet alleen om jou? Heb je al die dikke achterwerken dan niet gezien in de film? Heb je de statistieken dan niet gehoord?
Wat mij betreft: Zeer onderhoudende docu in de stijl van Michael Moore. Dat een veelvuldige consumptie van fastfood ongezond is, wisten we natuurlijk allang, maar niet dat het zó ongezond is. Ook geeft de film meer inzicht in de omvang (!) van het probleem, met name in de VS.
Overigens: als je dertig dagen lang elke dag in een driesterrenrestaurant at, zou het eindresultaat misschien niet anders zijn. Ook daar krijg je vaak te veel vet binnen.
De film is misschien wat drammerig, maar als ook maar een miniem percentage van de kijkers besluit om zijn levenspatroon te veranderen, is dat mooi meegenomen.
Charles Manson
-
- 463 berichten
- 0 stemmen
ik denk persoonlijk wel dat je op zo'n manier alles en iedereen wel zwart kunt maken.
kijk, natuurlijk is de Mac niet zo gezond maar om nu middels zulk een absurde insteek dit concern zwart te maken, is nu ook weer niet nodig dunkt me.
ook van Cola wordt je dik, van Mars, van slagroom taart, van loempia;s, van durum, van chocopasta, van pannekoeken, van bier, van braadworst, van gehaktballen, van witte boterhammen met salami.....
Als ik vanaf nu 1 maand lang alleen nog maar bij bakker Klootwijk saucijzen en croissantjes en frikandelbroodjes ga eten, wordt ik ook vet en ongezond.
In dat geval zou echter iedereen zeggen: "Ja hehe, das ook wel een erg absurd plan!"
Maar, omdat het hier de Mac betreft, is het ineens OK omdat de Mac toch al vrij vaak een geliefd doel is van sommige mensen. Een beetje op de mac en andere "foute bedrijven"vitten is bon ton.
Dat vind ik unfair.
De Mac geeft zelfs nog inzage in de keukens, liegt ook niet over het feit wat er wat calorietjes meer in hun voeding zitten. Friet van Piet is ook niet mager maar vind men dat fout?
Purmerend
-
- 2775 berichten
- 3310 stemmen
Gelukkig vind ik MacDonalds smerig. Ik moet er af en toe wel vertoeven omdat de kinderen wel graag bij die kinderlokker komen, maar het enige wat er dan bij mij in komt is een kleine milkshake.

Charles Manson
-
- 463 berichten
- 0 stemmen
ik zou nu op dit moment wel een XL Big King menu lusten met 4 frietsaus en een lekkere sappige McKroket toe.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Interessante documentaire. Vrij schokkend hoe snel je gezondheid achteruit gaat als je een bepaalde periode niks anders dan dat eet.
Dat is natuurlijk wel een nogal extreme situatie, maar dat veel junkfood eten op de korte termijn zo'n grote invloed op je gezondheid kan uitoefenen had ik nooit gedacht. Deze documentaire is toch wel een beetje een eye-opener.
Wat ik ook knap vind aan Super Size Me is dat er een hoop feitjes worden vermeldt, waaronder ook de nodige statistieken, maar het wordt allemaal op een zeer prettige en vlotte manier verteld, zodat het nooit saai wordt.
TimD
-
- 1095 berichten
- 0 stemmen
Ach, je gaat toch geen 30 dagen full menu's bij de Mac eten?
NavelstrenG
-
- 53 berichten
- 386 stemmen
Ach, je gaat toch geen 30 dagen full menu's bij de Mac eten?
En dan helemaal niet die dingen uit de VS 
Maar heb me vermaakt met deze documentaire.
4*
Roundabout
-
- 18 berichten
- 13 stemmen
Sick, hoe snel je gezondheid achteruit kan gaan.. zeker een goede documentaire.. heb me best vermaakt..
4*
Aion
-
- 18 berichten
- 88 stemmen
Niet gek dat zijn gezondheid zo snel achteruit ging. Maar dat maakt de 'boodschap' wel des te duidelijker. Bij de meeste mensen gaat het geleidelijker, die hebben soms niet eens door hoe ze eraan toe zijn, zeker als je het geluk hebt dat je (nog) niet dik wordt van het fastfood. Ik heb zelf nog nooit iemand ontmoet die jarenlang vooral fastfood eet EN er goed uit ziet EN fit is.
Waar ik vooral om moet lachen is dat mensen genoegen nemen met zulk inferieur voedsel, en het dan ook nog lekker vinden. Daar snap ik niks van.
U-96
-
- 11875 berichten
- 2081 stemmen
Deze documentaire laat aardig wat nadelige feiten zien van de fastfoodconsumptie in de VS en een riskante uitdaging van de documentairemaker, maar bijzonder vond ik het niet echt. Kijkt lekker weg, maar daar blijft het dan ook bij.
De Nederlander
-
- 112 berichten
- 720 stemmen
hij krijgt een 1,0* echt een lelijke documantaire. alleen de feiten klopen wel. maar blijft klote
_Daan_
-
- 317 berichten
- 780 stemmen
Volgens mij krijg je honger bij kijken van deze Documentaire
Messchien dat ik hem ga kijken vanavond.
Vintage
-
- 105 berichten
- 208 stemmen
wat is het doel? alsof iemand gaat stoppen met het eten van fastfood door deze serie, trouwens las ik dat het iemand was gelukt om 3 kilo af te vallen met een soortgelijk fastfood dieet.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
wat is het doel? alsof iemand gaat stoppen met het eten van fastfood door deze serie, trouwens las ik dat het iemand was gelukt om 3 kilo af te vallen met een soortgelijk fastfood dieet.
Hmm, dat is niet helemaal zo al het gegaan is. Een, ik dacht nederlandse journalist, wou bewijzen dat je niet persé slecht hoeft te eten bij de Grote Gouden M. Hij heeft toen zichzelf 3 weken op een dieet van salades, koffie zonder suiker en mineraalwater gezet (ook allemaal verkrijgbaar bij de Mac). Eigenlijk nog onziniger want die 3 keer per jaar dat ik me overgeef aan de verleidingen van Ronald McDonald wil ik gewoon een vette hamburger met kaas en bacon 
Nyazzin
-
- 129 berichten
- 381 stemmen
ja ben het eens met madecineman, het was geloof ik iemand van het AD die ook dit onderzoek deed. Die was zelfs afgevallen.
axel_1985
-
- 15 berichten
- 413 stemmen
Ik ga dit zeker zometeen kijken, maar mensen zeg nou zelf.
Niemand gaat elke dag 3 x per dag eten bij de Mac, dus logisch dat je gezondheid achteruit gaat.
Pre- en sequels

Super Size Me 2: Holy Chicken!
2017
7 reacties
Het laatste nieuws

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix

Netflix-hit 'Finding Her Edge' zeker van een tweede seizoen
Bekijk ook

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills
Documentaire, 1996
48 reacties

Senna
Documentaire / Biografie, 2010
158 reacties

Searching for Sugar Man
Documentaire / Biografie, 2012
74 reacties

The Cove
Documentaire, 2009
280 reacties

Die Fetten Jahre Sind Vorbei
Drama, 2004
124 reacties

Blackfish
Documentaire, 2013
98 reacties
Gerelateerde tags
experimentdietgezondheidjunk foodfood industry fast foodmcdonald's restaurant
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





