• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.014 gebruikers
  • 9.372.317 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Brothers Rico (1957)

Misdaad / Drama | 92 minuten
3,33 21 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 92 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Phil Karlson

Met onder meer: Richard Conte, Dianne Foster en Kathryn Grant

IMDb beoordeling: 6,8 (1.773)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Brothers Rico

"Three hunted men and their desperate women..."

Eddie Rico (Richard Conte) is de boekhouder geweest van een belangrijke maffiabaas, maar is nu een eerlijk handelaar en leeft met zijn familie in Florida. Alles verandert wanneer de politie naar zijn broer op zoek gaat. Eddie is gedwongen om weer contact te gaan zoeken met de maffia.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Er werd nogal wat gepraat. Pas in de laatste twintig minuten vonden de actiescènes plaats. En ook omdat ie nogal voorspelbaar was en visueel minder aantrekkelijk, overtuigde dit gematigde voorspelbare en noodlottige film noir misdaad(melo)drama niet helemaal. Wel was het een prima weergave van de jaren vijftig, een tijd waarin de wet boven iedere verdenking stond. De cast speelde uitstekend met een ijzersterke Richard Conte.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5071 stemmen

Karlson is me al eerder bevallen. Vorig jaar keek ik Tight Spot die ik erg goed vond , 5 Against the House was echter de minste film van heel norvember. Ervoor zag ik al een goede film in Kansas City Confidential en erna een opvallend goede verfilming van een script van Fuller net Scandal Sheet. Deze film heeft ook Richard Conte die ik hoog acht als noiracteur.

Deze film is wellicht gemaakt naar aanleiding van de kefauververhoren van midden jaren '50 waaruit letterlijk tientallen films hebben geput. Dat in combinatie met een verhaal van niemand minder dan Georges Simenon. Het levert een film op waar de druk van de georganiseerde misdaad echt voelbaar is. Een man die ooit de administratie deed voor een familievriend in de maffia. Hij denkt er los van te zijn, maar als ze op zijn stoep staan en zijn jongere broertjes ook diep in de georganiseerde misdaad zit. We zitten nog volop in de Hays-code tijdperk dus krijgen we een einde waarbij de goede toch moet winnen, dat gebeurt snel zoals het vaak gaat. Maar de ondertooon van de film is een beetje westernachtig. Conte denkt dat de misdaad nog is zoals twintig jaar terug is, maar maar daarom laat hij zich belazeren en jaagt hij beide broers de dood in. Het spel is verhard. Familiebanden tellen niet.

Weer echt een steengoede film van Karlson.