- Home
- Films
- From Dusk till Dawn
- Filtered
Genre: Horror / Misdaad
Speelduur: 108 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Robert Rodriguez
Met onder meer: George Clooney, Quentin Tarantino en Juliette Lewis
IMDb beoordeling:
7,2 (365.985)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 4 juli 1996
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot From Dusk till Dawn
"One night is all that stands between them and freedom. But it's going to be a hell of a night."
De gebroeders Seth (George Clooney) en Richard (Quentin Tarantino) Gecko zijn op de vlucht richting Mexico, na een bloederige bankoverval in Texas. Maar ook onderweg laten ze een spoor van vernietiging en bloedvergieten na; vooral Richard kan zijn slechte kant maar niet beheersen. Om de grens ongemerkt over te kunnen gaan, gijzelen ze de getergde weduwnaar en dominee Jacob Fuller (Harvey Keitel) en diens kinderen Kate (Juliette Lewis) en Scott (Ernest Liu). Het plan slaagt en ze gaan alle vijf naar de 'Titty Twister', een ruige bar die tussen schemering en dageraad geopend is. Dat dat laatste niet zonder reden is, zal het gezelschap snel duidelijk worden...
Externe links
Acteurs en actrices
Seth Gecko
Richard Gecko
Jacob Fuller
Kate Fuller
Scott Fuller
Santanico Pandemonium
Border Guard/Chet Pussy/Carlos
Razor Charlie
Sex Machine
Frost
Video's en trailers
Reviews & comments
starbright boy (moderator films)
-
- 22394 berichten
- 5066 stemmen
Ik vond de film voor de plotwending een ietwat voorspelbare gangsterfilm met komsiche elementen, eran werd het allemaal lekker uitzinnig en over de top. Op het moment van kijken vond ik dat amusant, maar het is wel een film die vaak wat overgewaardeerd word. Een tweede keer is het allemaal al niet meer zo leuk.
De plotwending is vooral een gimmick. En gimmicks zijn vaak niet echt lang leuk.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5883 stemmen
Begint leuk, typisch Tarantino (die dus het script schreef), maar ongeveer een uur voor het einde ontspoort de film té veel. De omslag was voor mij te groot om echt 'bij het verhaal te blijven'.
Doe dan of totaal Tarantino (zoals o.a. Pulp Fiction en Reservoir Dogs) zoals het eerste uur, of doe dan een hak en slash film zoals het laatste uur. Beide werkte voor mij niet, zeker niet met zon plotse omslag. 2*
Phoenix
-
- 7846 berichten
- 1418 stemmen
Juist heerlijk, om zo op het verkeerde been gezet te worden. Wat Ramon al zei, het zijn gewoon 2 films in 1. 1e deel is leuk. 2e deel is ook leuk. De hele film is dus gewoon leuk, omslagpunt of niet. Ook leuk om, na eerst de documentaire over de film gezien te hebben, nu het eindresultaat te zien. 4*
remorz
-
- 2497 berichten
- 2738 stemmen
Al vele malen gezien deze film, en hij blijft geweldig. Het grote verhaal is niet altijd even consistent, maar Tarantino weet de aandacht goed af te leiden met enkele staaltjes quality writing. De dialogen en over the top humor(versterkt door de goedkope effecten) zijn dan ook de grootste pluspunten van de film.
Veel mensen klagen ook over het acteerwerk van Tarantino zelf; ik vind hem ruimschoots overtuigen. Clooney is met deze rol als een vis in het water en leeft zich zichtbaar uit. Het contrast met zijn rol in O Brother kon niet groter zijn; niet te onderschatten acteur. De rest van de cast speelt acceptabel, de muziek past perfect bij de sfeer en omgeving van de film en het camerawerk is goed verzorgd (mooiste vond ik als Jacob schuilt achter de bar, wetende dat de bar zich vult met vampiervleermuizen. Als hij dan opstaat met zijn 'kruis' van shotgun en baseball bat, wordt zijn (niets onthullend) gezicht gefilmd en het volgende shot zien we de bar stampvol met vampiers, hem aangapend. Brrr.). Grootste minpunt vond ik die speech van Jacob waarin hij zijn kinderen vraagt te zweren hem te vermoorden als hij in een vampier verandert. Onvergeeflijke tijdverspilling (van Jacob én van de film).
Heerlijke macho/roadmovie meets pulp/vampierflick, met hoog vermaak-gehalte en een lange houdbaarheidsdatum. Stem verhoogd naar 4*.
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Ik vond dit echt wel een goeie film.
Acteerwerk was goed, heb me alleen lopen ergeren aan Juliette Lewis.
Maar effects zagen er wel goed aan, en George zit erg goed in zijn rol, zowel als Quentin!
Het einde vond ik dan weer iets minder, het lijkt allemaal erg gemakkelijk te gaan.
Maar de film in het geheel vond ik goed!
4*
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Deze film is gewoon stoer. Gewelddadige actie, strakke dialogen, een seksueel gefrustreerde Tarantino en schietgrage Clooney. Deze film is top van abzurdheid. De voortgang van de film vindt ik uitermate intresant; van een echte Tarantino film ontpopt From Dusk Till Dawn zich in een fractie van één seconde zich in een ' blood and gore' festijn. Misschien kun je de gore wel een klein beetje vergelijken met Braindead e.d. Daar mee bedoel ik over de top horror eerste klas. Elk lichaamsdeel heeft wel minstens 1 keer de revue gepasseerd.
Dan heb ik het alleen nog maar over het laatste half uur van de film. Het begin is namelijk niet wat je verwacht. Scherpe dialogen en one liners stapelen elkaar op. Er kan bijna stiekem gesproken worden over een opvolger van Pulp Fiction of Reservoir Dogs. Daarom was het ook misschien wel een beetje jammer dat er vampieren in het spel kwamen. De film sloeg helemaal om en veranderde compleet van genre, wat een apart effect heeft. Vanaf daar gaat het als een sneltrein door maffe, bloederige situaties. Heerlijk over de top. Vermaak gegarandeerd, dus.
Dan de acteer prestaties. Tarantino weet een leuk seksueel gefrustreerde personage neer te zetten, Clooney weet met zijn looks en charme het vrouwelijke publiek te vermaken. Daarbij komt wel dat de geweldige dialogen en one liners (en dan met name die van Clooney) de acteer prestaties omhoog krikken, want met minder scherpen dialogen was ik toch minder onder de indruk geweest. Voor de rest was het spel niet zo bijster boeiend, maar verre van slecht.
Al met al een film die menig Tarantino/horror fan gezien MOET hebben. Top vermaak, 4½*
serpico
-
- 2900 berichten
- 491 stemmen
Wat een idiote domme rotfilm dit.
Ik vond eigenlijk alle stukjes wel leuk, met name dat begin (ook al moest je wel weer even voor lief nemen dat het geweld hier een fun-factor is), totdat die vampiers in beeld kwamen. Daar ontspoort de film compleet en wordt hij totaal onzinnig. Ik heb sowiezo een hekel aan vampiers, en deze film liet me weer even fijn inzien hoe slecht Blade: Trinity wel niet was.
Maar voor Clooney, Tarantino en de stukjes zonder vampiers nog 2*.
sinterklaas
-
- 11811 berichten
- 3315 stemmen
Laatst gekocht in de 5 voor 5 actie en gisteren herzien.
Was deze keer beter dan de vorige keer. Ik heb zeer genoten. Tarantino en Clooney speelde goed als rovers en Harvey Keitel ook. Julliete Lewis was weer erg sexy. De barscene was opnieuw weer genieten.
Gewoon weer leuk om te zien. Als je hem de tweede keer bekijkt word ie steeds beter.
4,0*
arnodw
-
- 212 berichten
- 2649 stemmen
Héérlijke film hoor. Ik moet wel zeggen dat ik de beschrijving in het tv-boekje niet goed gelezen heb. Omdat ik Tarantino en Clooney zag staan verwachtte ik meteen een gangsterfilm à la Pulp Fiction. Groot was dan ook mijn verbazing toen in de nightclub na het optreden van dat slangenmens plots de poppen aan het dansen gingen. Maar eens ik van de schok bekomen was, heb ik me kostelijk geamuseerd. Vooral de scène in de bergruimte, wanneer ze hun plannen smeden. Clooney blijft er kalm bij: "What do we know about vampires". En de wapens zijn natuurlijk helemaal om te gieren (dat wijwaterpistool
). Ik weet niet of iedereen er zo over denkt (ik heb alle berichten nog niet gelezen), maar die overgang van gangsterfilm naar horrorfilm vind ik ronduit geniaal. 5*
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ik moet zeggen dat ik niet echt wist wat ik zou gaan zien krijgen. Ja, iets met vampieren...
De film is eigenlijk in 2 delen op te delen. Het 1e uur is nog gewoon normaal en realistisch en vermaakte mij eigenlijk nog meer dan de rest. Clooney en Tarantino spelen 2 bankovervallers die met een flinke buit op de vlucht gaan en over de grens naar het veilige Mexico willen. Beiden spelen een goede rol, maar Clooney zet echt subliem zijn rol neer op coole wijze. Als zon bad ass motherf****r ken je Clooney normaal niet. Tarantino is meer de sexverslaafde en dan zie je ook goed terug met een scene in zijn hotelkamer haha.
Na het uur krijg je eindelijk de vampiers te zien en ook al waren de gevechten best cool, ik vond de vampiers wat nep. Gelukkig maakte het slot weer alles goed als ze met zijn 4en de strijd aan gaan met in elkaar gezette wapens en proberen de vampieren af te maken. Wederom was Clooney erg stoer, maar ook pa (Harvey Keater, goede rol) en dochterlief. De actiemomenten in de film waren aardig hard. Alleen de zoon vond ik een nogal overbodige rol hebben in de film. Die was niet echt aanwezig. Salma Hayek wil ik tot slot nog even noemen als de exotische paaldanseres. Haar optreden vond ik echt sexy! Mooie dame die haar rolletje goed invulde.
4*
Co Jackso
-
- 21924 berichten
- 2791 stemmen
From Dusk till Dawn, de film die zo gemakkelijk in twee delen te verdelen is. Het eerste deel beviel mij duidelijk het meest, leuke dialogen en karakters en ook een beetje geloofwaardig. Het tweede deel is niets voor mij. Qua techniek en verhaal zat dat deel zwak in elkaar hoewel het laatste shot wel apart was. Deed mij denken aan het einde van volgens mij MiB II.
Hoewel je bij acteurs als Clooney en Tarantino toch vooral die acteurs blijft zien en niet hun karakter, acteren ze hier wel aardig en hebben zij er duidelijk plezier in. Geen Oscars, maar dat hoeft in dit geval dan ook niet.
kArIzMa_Movie
-
- 1290 berichten
- 334 stemmen
Ik vond dit een zeer geslaagde film. Ik had deze destijds op een zeer relaxte avond gekeken, en ik was toen gewoon in de stemming voor een leuke horrorfilm. Het samenspel van Clooney en Tarantino is subliem. Zeer goed gedaan.
4*
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7275 stemmen
Vermakelijke aktie-thriller die vrij onverwachts verandert in een horror. Onderhoudend met een snufje humor. Goed.
josseheijmen
-
- 503 berichten
- 213 stemmen
Vlees noch vis.
Dat is althans het gevoel dat naar boven komt na het herzien van DtD. Clooney is behoorlijk op dreef, Tarantino is lekker absurd en ik vind het vaak een traktatie om Juliette Lewis te zien. Zo ook hier.
De film zelf doet me niet zo veel. Dit in tegenstelling tot een aantal jaren geleden, bij de eerste ziening. Zelfs voor het moment supreme van de film heb ik niet veel respect meer. Weinig verrassend en wat klungelig in beeld gebracht. Had veel vetter gekund.
Het gedeelte vd f vóór Titty Twister laat me zo goed als volledig koud; het andere gedeelte is nog 'best te doen'. Nee idd, het enthousiasme spat er niet bepaald vanaf. Vanwege eerdere kijkbeurten die beter bevielen geef ik toch een redelijk cijfer.
Wat ik wèl cool vond: "I may be a bastard, but I'm not a fucking bastard".
Reservoir Dogs
-
- 1393 berichten
- 819 stemmen
Shiaat, wat een cast zeg!
Ik hou wel van de stoere films van Rodriguez, Once upon a Time in Mexico, Desperado en Sin City hebben me ook al kunnen bekoren.
De film begint zeer sterk met de Geckobroers, Clooney heeft zijn rol trouwens te danken aan Tarantino. Het eerste uur vond ik de film gewoon het sterkst, een trashy en cynische roadmovie. Het 2de deel vond ik al een pak minder met die zombievrouwen, de film kon zich beter meer focussen op het verhaal in plaats van wat groteske horror ertussen te draaien. Het laatste halfuur kan je best skippen want er word al verteld wat er gaat gebeuren en wat ze gaan doen.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Had deze al eens gezien, maar gisteren speelde die op 2BE dus nog maar eens gekeken.
Tja, beetje gekke film toch hoor. Begint sterk als misdaadfilm, met die hele gijzeling en het ontsnappen naar Mexico, tot en met de aankomst in de Titty Twister. Ook daar zit aanvankelijk nog snor: ruig volkje in de bar, stoere dialogen, lekkere danseresjes...en dan komt de aap uit de mouw. Van misdaad schakelt de film plotseling over naar fantasy/horror en da's even slikken.
Tot en met dat moment wist deze film me wel te boeien, nadien gaat het bergafwaarts. Het wordt gewoon één grote slachtpartij, die - moet ik bekennen - wel goed in beeld wordt gebracht. De special effects zijn okee (behalve dan wanneer de vampieren in brand schieten, jongens, zo amateuristisch), de afgekapte hoofden, armen en benen vliegen in het rond, en dat terwijl het lijkt of je er zelf midden in staat. Cool joh! Maar op een bepaald moment wordt zelfs dat een beetje voorspelbaar en saai, en ook het ultieme gevecht op het einde wist me niet meer te bekoren. Ik had het allemaal wel gezien tegen dan.
Is dit een goeie film? Bah nee. Is dit vermakelijk? Hell yeah! Zeker als je de film nog nooit gezien hebt.
marijn01
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Wat een belachelijke film. Zwaar overrated. Sci-Fi op het niveau van monstertjes die in de nek bijten, gezichten die veranderen en exploderen. Houdt de kinderen binnen!
Sci-Fi is een uitweg voor een schrijver die vast zit... erg jammer.
huVILEub
-
- 3081 berichten
- 537 stemmen
Leuke film. George Clooney speelt goed, maar die chinese jongen en die vader spelen erg slecht. Het verhaal is een beetje, tja, tja. Maar wel erg vermakelijk en komisch. De stunt en vampiers zijn mooi.
Speelt Quentin Tarantino trouwens vaker in films die hij niet regisseerd? Want zo goed is hij niet.
Roel Bogers
-
- 365 berichten
- 191 stemmen
SirDaron en ik hebben deze film op mijn advies samen gekeken toendertijd. Best wel grappig, hij vond het niets, ik vond het wel iets hebben.
Je had zijn gezicht moeten zien toen de paaldanseres kort in een vampier veranderde... haha. "Neee... Zag ik dat nou goed?".
Ik zie bij de wending in de bar lef, heel veel lef. In het begin op geweldige wijze een verhaal uit te diepen en personages op te bouwen, om vervolgens halverwege de film alles met geweld van tafel te vegen. Je moet het maar durven als regisseur!
Om dat feit alleen al vind ik het supervet.
"Wat is daar precies het praktisch nut van?" zal Kabouter Wesley zeggen.
Inderdaad, het verhaal de personages zijn geen flikker meer waard. Maarja, je verrast je kijkers iig wel!
Dit was volgens mij de eerste film, of 1 van de weinige, waar wij het niet met elkaar eens waren, of niet?
JTV-kijker
-
- 1066 berichten
- 2017 stemmen
Ik dacht dat deze film een gewone, leuke misdaadfilm zou worden, maar nee, ineens veranderd alles in een zombie/vampierfilm en toen dacht ik echt, WTF!!! Ik had op voorhand alleen de titel in de krant gelezen en ik wist dat het iets met Tarantino te maken had dus ik dacht, kijken maar! Maar dit had ik totaal niet verwacht. Het heeft wel iets aparts, maar je moet ervan houden denk ik. Jammer dat de vampiers er hennig slecht uitzien. De cast is overigens wel ontzettend goed ook al is het verhaal zelf nogal vreemd. Er zitten wel heel vette dingen in, de openingsscène in die winkel vond ik zeer vet en die kerel die een penispistool had vond ik echt megagrappig, kheb me echt kapotgelachen toen dat ding eruitschoot 
Na'vi
-
- 41 berichten
- 24 stemmen
Wow, gisterenavond deze film voor de eerste keer bekeken en nog steeds onder de indruk. Wat is die geniaal, zeg! Ik weet niet waar te beginnen, er is immers zoveel goeds in deze film!
Eerst en vooral heb je al die twee regisseurs, allebei toppers en al zeker als ze samenwerken. Beiden hebben hun typische kenmerken als regisseur in deze film toegepast en dat merk je goed. Het eerste gedeelte is van Tarantino; met de harde, leuke dialogen en die spannende, typische opbouw. Het tweede gedeelte, wanneer alles los gaat en de film een totaal andere wending aanneemt, is duidelijk van Rodriguez. Ik snap eigenlijk niet waarom verscheidene mensen vinden dat het tweede gedeelte de film in zijn geheel een beetje verpest. Zelf vond ik dat juist het coolste van de film, die wending. Later meer hierover.
De cast is subliem. Clooney, Keitel, Trejo, Tarantino, Savini (hilarisch als Sex Machine), Williamson en meer. Clooney is vet als harde bankovervaller die de regels min of meer respecteert. Trejo is zoals we hem kennen (hard en droog, voor de rest niet zo veel; ideaal voor deze film dus), niks op aan te merken dus. Tarantino is een topregisseur, maar als acteur gaat het hem altijd wel wat minder af. Toch valt dat in deze film allemaal zeer goed mee, paar grappige momenten met hem als sadistische, schietgrage seksmaniak. Savini en Willamson zijn wat minder bekend maar doen het echt wel degelijk. Ook rollen die perfect bij hun passen. Maar de acteur die het meeste opvalt is voor mij toch wel Keitel, de dominee. Zeer sterke prestatie en heerlijk bij de voorlaatste scene ("het offensief")!
Het verhaal zelf. Zoals eerder gezegd merk je dat het eerste gedeelte vooral Tarantino zijn werk is. Een paar lange dialogen, weer uitstekend uitgevoerd. Die opbouw, die wat langzaam loopt maar zeker niet verveelt. Typisch ook, waardoor ik eigenlijk al wist dat de film ineens zeer sterk zou keren in een totaal ander soort verhaal. Toch blinkt de film in het eerste gedeelte niet uit. Het is goed, dat zeker, maar niet om te zeggen "waw". Het mocht iets sneller gaan, maar dat is eigen smaak.
Dan komen we bij het tweede gedeelte, waar vooral Rodriguez zijn hand heeft op gelegd. De twee boeven en hun gijzelaars zijn Mexico binnen geraakt en zijn intussen in de Titty Twister, de bar waar is afgesproken met Carlos (degene die hun komt oppikken). Er lijkt op het begin nog geen vuiltje aan de lucht, ik begon me al af te vragen waarom er "horror" op de cover staat. Tot Salma Hayek haar optreden maakt als sensuele danseres. Wat een heerlijk lichaam heeft die overigens, zeg! Vanaf dan verandert de film. De Titty Twister is namelijk geen bar voor truckers en bikers, maar een oord vol met vampiers. De bezoekers, dus ook de hoofdpersonages, worden plots aangevallen door de bedienden van de Titty Twister. Van de bewakers tot de danseressen, van de band tot de lekkere Salma Hayek. Ze veranderen allemaal in vampiers. Ik moet zeggen, zelden (zeer zelden) zo'n over-the-top film perfect zien uitgevoerd worden als bij deze! De hoofden, de benen, de armen, alles vliegt in het rond. De moorden zijn origineel maar zeker niet akelig. De humor haalt het van de horror maar dat stoort niet, integendeel. Ik snap niet waarom sommige mensen de film dan niet meer goed vinden, ik vind hem juist (nog) beter dan. Geniaal gewoon! De effecten zijn niet zo denderend, maar dat is duidelijk de bedoeling. Die band bijvoorbeeld, heerlijk die gitaar met dat mensenhoofd, hoe komen ze er toch op!? Het camerawerk is dan wel weer uitstekend.
Het laatste half uur is gewoon fantastisch vreemd, over-the-top en onrealistisch. Alleen mag het nu allemaal! Jammer dat er maar twee mensen het overleven, namelijk Clooney en Lewis, Keitel wou ik echt zien overleven. Maar kom, dat maakt het niet. Die tegenaanval van de mensen tegen hun aanvallers is overigens ook geweldig en "die gaten met licht" tegen de vampiers is leuk gevonden.
Mijn besluit is simpel. From Dusk Till Dawn weet de kijker op een geniale manier te verassen. Zowel qua eerste gedeelte, als (vooral) tweede gedeelte is deze film een ware topper. Aanrader! 4,5 sterren.
PS: ik moet wel toegeven dat films gelijk deze (heb ik het voornamelijk over het einde, het "over-the-top"-gedeelte) echt iets voor mij zijn!
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Lachen natuurlijk, prachtig ook die radicale verandering na het Tarantino-uurtje.
simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
From Dusk till Dawn
De titty twister wat daar al niet allemaal gebeurd zeg
. Een leuke en vermakelijke film dat zeker. Het eerste uur is goed. De spanning wordt goed opgebouwd met wat typische Tarantino dialogen.
Het tweede uur gaat de film natuurlijk helemaal een andere kant op. Je moet het maar durven. De acteerprestaties waren van zeer hoog niveau. Clooney was misschien nog wel het beste die hier definitief doorbrak als acteur. Tarantino doet het ook prima. Harvey Keitel zet een wat clichè personage neer. De typische goede vader. Maar al met al een hele leuke film.
Dikke 3.5*
Lexcoaster
-
- 1268 berichten
- 1222 stemmen
Een actiefilm die ove het algemeen toch wel een beetje is overgewaardeerd. Vermakelijke onzin, leuke dialogen, prima actie en een lekker sfeertje. Maar het verhaal wordt véél te snel verteld zodat het je nooit echt gaat boeien, en het kent ietwat te veel onwaarschijnlijkheden. Acteerwerk is gelukkig onderhoudend genoeg.
Redelijk vermakelijk, niet memorabel. 3*
schram101
-
- 16683 berichten
- 2293 stemmen
Behoorlijk onzinnige stukje film dat kant noch wal raakt. De gecaste acteurs konden mij totaal niet bekoren, op Harvey Keitel en Trejo na, want zelfs Clooney komt totaal niet geloofwaardig over. Het verhaal slaat ook helemaal nergens op en alles is te veel over-the-top. De film is nergens eng, spannend of cool.
De laatste 20min van de film kon ik dan wel weer aardig waarderen.
2*
chevy93
-
- 12753 berichten
- 1323 stemmen
From Dusk Till Dawn was laatst een keer 's nachts op TV, maar verder dan de openingsscène kwam ik niet. Gisteren zag ik deze bij iemand thuis staan en we zijn deze dan toen gaan kijken. De openingsscène vond, en vind ik nog steeds trouwens, geweldig!
Wist ik veel dat het zo zou lopen...
Tarantino is een meesterregisseur voor mij, dus ik dacht dat het wel goed zou zitten. Dat was ook lang zo, zo'n lekkere droge film waarbij geweld, humor en zelfspot zeker hand in hand gaan. Prachtige one-liners en veel messcherpe dialogen. Tarantino zelf speelt een heel goed hulpje en Clooney kon ik ook zeker wel waarderen.
En dan komt die twist... Het werd een verhaal dat nergens op sloeg en van de ene domme scène naar de ander ging. Aan het begin nog wel lachwekkend slecht, maar daarna gewoon slecht. Ik ben al geen fan van gore. En ook al wordt het met een flinke dosis humor gebruikt, het werkt voor mij niet.
Een enorm slecht plot en bovendien was het verhaal ook niet al te goed.
Rodriguez heeft na Planet Terror en dit toch wel afgedaan bij mij als regisseur. Gelukkig was Sin City nog goed, want anders had ik al zijn films bij voorbaat al als slecht bestempeld.
2,5* voor het eerste deel en de schaarse humor in het tweede deel.
Rodriguez en gore is een slechte combinatie. Daar gaat zelfs Tarantino niks aan veranderen. Alhoewel ik eerlijk toe moet geven dat het voor een groot deel zijn schuld is, aangezien het zijn verhaal is...
'When they were talkin', he mouthed the words "Help Us."' 
jordandejong
-
- 4772 berichten
- 1431 stemmen
Toch wel ietwat tegenvallende film, maar toch wel beter dan de gemiddelde film. Acteerprestaties van Keitel, Clooney en Tarantino zijn goed en is niks op aan te merken. Als is het Tarantino personage ff wat te ziek om toch sympatie voor te krijgen wat ik bij Clooney wel kreeeg. Niet dat Tarantino daar wat aan kan doen. Hij krijgt de rol namelijk voor geschreven. Clooney vond ik trouwens een geweldig bad ass type spelen.
Het begin is erg goed. Het begon als een soort actie/misdaad/roadmovie wat me erg beviel. Eenmaal in de kroeg verranderd het in een vampier film. Daar word het allemaal wat minder maar dat komt denk ik ook doordat ik niet echt fan ben van vampierfilms. Al vond ik Tom Savini wel geweldig. Die gun van hem
.
3,5*. Had liever gewild dat het bij de actiefilm bleef maar toch blijft dit zeer vermakelijk/.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Het begin was veelbelovend, in de camper. Leuk om Tarantino te zien spelen, maar bijzonder goed is het niet. Aardig leuke dialogen onderweg, nog moeten stoppen voor een politiecontrole, vervolgens weer doorgereden. Ik vroeg me af waar ze heen gingen met de sullige man en vrouw. Het jongetje wilden wel drinken, die had er geen problemen mee dat ze ontvoerd waren. Allemaal leuk en aardig... totdat de monsters verschijnen. Jammer, daar zat ik nou net niet op te wachten. Erg matig.
Leland Palmer
-
- 23784 berichten
- 4892 stemmen
Volgens mij was het wel een paar jaar geleden dat ik deze From Dusk Till Dawn voor het laatst had gezien. Maar weer eens gezien dus; had er ineens zin in. 
Direct maar met een halve punt omhoog - wat een geniale film. Ook overduidelijk dat Tarantino met z'n pen bezig is geweest voor deze film. De 1e helft van de film is ijzersterk; subliem geschreven, bomvol geweldige quotes, érg sfeervol in dat woestijngebied, grappig (die scéne met dat gat in die hand blijft geniaal), spannend en met de camper (geweldige rit ook) rijden we naar de 2e helft van de film.
Eenmaal aangekomen bij de 'Titty Twister' wordt je verblijdt met de geweldige pussy-speech van Cheech Marin. De sfeer die daar eerst heerst is wederom geweldig. Zuipen, naakte vrouwen en langzaam de opbouw naar de twist. Dat geweer van Tom Savini (die lul) blijft ook hilarisch.
Sowieso zit de film bomvol leuke vondsten.
Ik wist wat daarna ging komen uiteraard; ge-wel-dig. Wat een waanzin, wat een hilariteit, over-the-top scénes en geweldig einde. Mijn favoriete Rodriguez, deze film.
Pre- en sequels

From Dusk till Dawn 3: The Hangman's Daughter
1999
49 reacties

From Dusk till Dawn 2: Texas Blood Money
1999
96 reacties
Gerelateerd nieuws
Het iconische 'From Dusk Till Dawn' van Robert Rodriguez is vanavond te zien op televisie
Het iconische 'From Dusk Till Dawn' is vanavond (29 augustus) te zien op televisie

Films van andere regisseurs die werden geschreven door Quentin Tarantino
Bekijk ook

Reservoir Dogs
Misdaad / Drama, 1992
2.517 reacties

Fargo
Misdaad / Komedie, 1996
1.424 reacties

True Romance
Actie / Misdaad, 1993
904 reacties

Twelve Monkeys
Thriller / Sciencefiction, 1995
943 reacties

Faust: Eine Deutsche Volkssage
Drama / Horror, 1926
54 reacties

Sin City
Actie / Misdaad, 2005
2.315 reacties
Gerelateerde tags
dansenbroer of zus relatieshowdownsheriffbank overvallervampierholy water siegestripperpriesterbank overvalpreacherhostage situationcrucifixrecreational vehicleconvenience storemexican american borderfemale strippingboa constrictorfoot fetishbarefoot
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








