• 17.014 nieuwsartikelen
  • 181.634 films
  • 12.529 series
  • 34.667 seizoenen
  • 654.354 acteurs
  • 200.232 gebruikers
  • 9.451.183 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Dark Half (1993)

Horror / Mystery | 122 minuten
2,89 274 stemmen

Genre: Horror / Mystery

Speelduur: 122 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: George A. Romero

Met onder meer: Timothy Hutton, Amy Madigan en Michael Rooker

IMDb beoordeling: 6,0 (22.217)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Dark Half

"There are very good reasons to be afraid of the dark."

Thaddeus Beaumont is een succesvol schrijver, hij schrijft zijn serieuze werk onder zijn eigen naam en een populaire thrillerreeks onder het pseudoniem George Stark. Na chantage door een ontdekker van zijn geheim begraaft hij Stark symbolisch. Hierna worden moorden gepleegd, waar het bewijsmateriaal steeds in de richting van Thad wijst.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Thad Beaumont / George Stark

Liz Beaumont

Sheriff Alan Pangborn

Reggie DeLesseps

Fred Clawson

Mike Donaldson

Shayla Beaumont

Miriam Cowley

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Noodless

Noodless

  • 10087 berichten
  • 6205 stemmen

Deze film gebaseerd op het boek van Stephen King had ik nog niet gezien. Het verhaal wordt degelijk opgebouwd, misschien wat aan de trage kant, maar dat deerde niet. Ook King schreef onder het pseudoniem Richard Bachman een aantal verhalen, vandaar misschien het idee waarbij hij fantasie en mysterie volop de loop laat gaan. De climax is geslaagd en heeft een knappe uitwerking waarbij George Stark volledig levend wordt geplukt tot een skelet door de mussen. Al heeft deze uitwerking ook wat vraagtekens : de sheriff ziet Stark, dus zat deze dan toch niet in zijn hoofd ? En wat gebeurt er met Thad indien het toch allemaal echt zou zijn ? Wie gaat hem geloven ? Goed acteerwerk, maar de film mist wel de nodige spanningskracht en ook qua sfeer bleef het ondermaats. 6/10


avatar van Basto

Basto

  • 12416 berichten
  • 7532 stemmen

Toen ik deze film een jaar of dertig geleden zag, vond ik er weinig aan. Maar er is in die jaren natuurlijk een hoop veranderd.

Allereerst ikzelf. Mijn smaak heeft zich verder ontwikkeld. Daarnaast de manier waarop ik de film keek. Toen op vhs op een ouderwetse tv, tegenwoordig geprojecteerd in hd en het juiste beeldformaat. Maar ook de filmtaal, wat de film, hoewel zelf niet veranderd, toch in een ander perspectief plaats. En natuurlijk mijn stemming. Misschien wel het meest van invloed.

Enfin, 30 jaar geleden vond ik het een zwakke horrorfilm, die met zijn vrij lange speelduur niet wist te boeien. Vandaag zag ik het meer als een psychologische thriller met een aantal fijne horrormomenten. Een leuk verhaal over een schrijver en zijn kwade alterego. Met fijne rollen van Timothy Hutton en Michael Rooker. Vaardig geregisseerd door George A Romero.

Heb er ditmaal wel van genoten. Prima film!

4*


avatar van Basto

Basto

  • 12416 berichten
  • 7532 stemmen

Uitgebracht op 4k door Vinegar Syndrome


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6243 berichten
  • 7481 stemmen

Thad Beaumont is een schrijver, die zijn duistere pseudoniem George Stark letterlijk probeert te begraven, maar ontdekt dat zijn alter ego niet zo makkelijk verdwijnt. Wanneer er moorden gebeuren die naar hem lijken te wijzen, moet Thad vechten tegen een bovennatuurlijke versie van zichzelf die weigert te sterven.

George A. Romero maakt van "The Dark Half" een goed geacteerde horrorthriller met een sterke centrale premisse en een sfeervolle opbouw. De film profiteert vooral van Timothy Huttons dubbele rol, die zowel de kwetsbare schrijver als de maniakale Stark overtuigend neerzet, en van Romero’s talent voor spanning en macabere beelden. Niet alles werkt even strak: het verhaal kan soms wat breed uitwaaieren en de ontknoping is minder krachtig dan de opzet doet vermoeden. Toch blijft het een niet onaardige King-verfilming die vooral liefhebbers van donkere, slimme horror wat te bieden heeft. 3,25/5