• 15.825 nieuwsartikelen
  • 178.404 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.111 gebruikers
  • 9.378.153 stemmen
Avatar
 
banner banner

Treasure Island (1950)

Avontuur / Familie | 96 minuten
3,18 116 stemmen

Genre: Avontuur / Familie

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Byron Haskin

Met onder meer: Bobby Driscoll, Basil Sydney en Robert Newton

IMDb beoordeling: 6,9 (10.543)

Gesproken taal: Engels en Italiaans

  • On Demand:

  • Disney+ Bekijk via Disney+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Treasure Island

"PIRATE'S PLUNDER a young cabin boy, a roguish buccaneer... match wits in a swashbuckling adventure!"

De jonge Jim Hawkins komt in het bezit van een kaart die de verborgen schat van de beruchte piraat kapitein Flint aanduidt. Samen met zijn vrienden, de landjonker Trelawney en Dr. Livesey, vaart hij naar Schatteneiland om er de schat te gaan zoeken. Maar onder de bemanning van het schip bevindt zich ook ene Long John Silver, een piraat die zelf in het bezit van de schat wil komen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Long John Silver

Captain Smollett

Squire Trelawney

Dr. Livesy

Capt. Billy Bones

George Merry

Israel Hands

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Aaaarrrgghhh maty... Een film waarin de piraten uit je kindertijd echt aanwezig zijn. Een prachtrol van Robert Newton als de éénbenige Long John Silver.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

Ik had onlangs het boek gelezen en als kind deze film gezien. Tijd voor herziening dus. Ons beeld over piraten kregen we van het verhaal van Robert Louis Stevenson's boek en werd vooral in deze film versterkt. Zonder Robert Newton's versie van Long John Silver was er geen sprake van Jack Sparrow. Hij zorgde voor de 'aarrr' dat we kennen van piraten. Misschien niet van hem, maar het ene been en de papegaai maken het helemaal af natuurlijk.

Treasure Island was de eerste live action langspeelfilm van Disney. Qua acteurs weinig groots talent, dat denkelijk nog bij andere studio's zat. Of Disney als filmmaker (dit soort films) nog niet echt kende. De acteurs waren vooral theatermakers of acteurs met hoofdzakelijk bijrollen. Gelukkig staat het verhaal er wel, waar de makers best wel trouw aan gebleven zijn. En voor die tijd is het cinematografisch best wel goed. Alleen mis ik wel die troef van Hollywood met goed gemaakte degengevechten. Iets waar ze zeker rond die tijd al meer en betere ervaring mee hadden. Het voelt dus met momenten wat knullig en gedateerd aan. Maar het is een heerlijke verhaal en Disney weet er een familiefilm van te maken. Best nog van genoten.


avatar van clubsport

clubsport

  • 3849 berichten
  • 6962 stemmen

Jaren geleden zag ik een japanse tekenfilmversie van dit verhaal van nippon, prachtige tekeningen en superspannend en dynamisch in zijn animatie en bovendien emotioneel zeer goed opgebouwd , en ik kan niet anders dan deze disney versie vergelijken met die serie .

Helaas moet ik dan constateren dat deze disney versie inferieur is aan die serie op vrijwel elk vlak , niet alleen is de speelduur veel te kort wat tot gevolg heeft dat deze film veel te gehaast aanvoelt ( we zien zelfs zijn moeder niet in het begin van de film ) , maar de personages zijn ook nog eens verre van indrukwekkend , Silver is een complete miscast en de rest van de piraten cast is ook snel vergeten , er zitten nauwelijks memorabele personages in en door de disney methode ontbreekt de spanning bijna volledig .

Alleen Jim hawkins doet het leuk .