All about Eve (1950)
Genre: Drama
Speelduur: 138 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Joseph L. Mankiewicz
Met onder meer: Bette Davis, Anne Baxter en George Sanders
IMDb beoordeling:
8,2 (148.151)
Gesproken taal: Engels en Frans
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot All about Eve
"It's all about women... and their men!"
De ouder wordende Broadway-legende Margo Channing heeft alles; een succesvolle carrière, goede vrienden en een liefhebbende echtgenoot. Ze heeft ook een fan, genaamd Eve Harrington, die zich een weg weet te banen tot in het leven van Margo, om haar te kunnen bestuderen. Eve's bedoelingen worden al snel duidelijk, de criticus Addison DeWitt is de eerste die haar door begint te krijgen. Hij besluit de mentor van Eve te worden, en ze weet zich op te werken tot een grote ster.
Externe links
Acteurs en actrices
Margo Channing
Eve Harrington
Addison DeWitt
Karen Richards
Bill Sampson
Lloyd Richards
Birdie Coonan
Max Fabian
Miss Caswell
Phoebe
Reviews & comments
Legan
-
- 18121 berichten
- 4947 stemmen
Een film dat ruim een half uur heeft om op gang te komen en interessant te worden. Er wordt uitstekend geacteerd, waarbij vooral Bette Davis het scherm domineerd. Eén van de krachtigste persoonlijkheden van het scherm die ik ken. De overige personages, zelfs Anne Baxter, komen wat 'ondergeschikt' over. Veel potentie, maar matige uitvoering. Jammer van die ene wandelscène (met Eve en Addison) waar men gebruikt maakt van een achtergrondscherm. Ook te voorspelbaar uitgewerkt.
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Miss Claudia Caswell: Oh, waiter!
Addison DeWitt: That is not a waiter, my dear, that is a butler.
Miss Claudia Caswell: Well, I can't yell "Oh butler!" can I? Maybe somebody's name is Butler.
Ik had hoge verwachtingen van deze film. Marilyn Monroe, Anne Baxter en een hoge rating zowel hier als op Imdb. Maar nee, slaagt dit toch allemaal even tegen.
Een groot nadeel is dat het allemaal zo verdomd traag gaat. Het duurt al een halfuur tot drie kwartier eer alle personages wat deftig zijn geïntroduceerd en wanneer je dan eindelijk aan het stuk komt waar Eve haar ware aard laat zien zit je al bijna aan het einde. Deze finale op zich is goed en interessant maar alles wat daar tussen zit is om je dood te vervelen. Dit komt dan ook vooral door de lange speelduur, er had van mij gerust wat knipwerk aan te pas mogen komen.
Wat ik ook ten zeerste betreurde is dat het einde al direct in de eerste scène wordt gegeven. Dit was nergens voor nodig en vernietigde ook de weinige echte spanning die de film zou kunnen bezitten.
De cast acteert wel zeer sterk met name Anne Baxter en Bette Davis. Vooral in de scènes waar ze samen spelen halen ze het beste in elkander boven. Marilyn Monroe haar rol was weer miniem zoals gewoonlijk in haar eerste rollen maar kon toch wel een lach op mijn gezicht toveren wanneer ze een drankje wil en waiter tegen de butler roept. De mannen speelden ook niet slecht maar werden toch van tafel gespeeld door de hierboven genoemde namen.
Een tegenvaller die zonder de rollen van Bette Davis, Anne Baxter en in mindere mate Marilyn Monroe (gewoon omdat ik ze zo graag zie spelen) minder dan deze 2.5* zou krijgen.
Goldenskull
-
- 24398 berichten
- 3093 stemmen
Voorspelbaar verhaaltje en iets te lange speelduur. Doch een redelijk (vooral dankzij de vertelstructuur) filmpje waarin alleen Bette Davis mij compleet niet wist te overtuigen met haar rol, veel te emotieloos steeds één gezicht trekkend. Ook het ironische einde vond ik nou niet bepaald briljant. Maar het geheel is uit te zitten en toch een lichte meevaller.
2.0*
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8161 stemmen
Een behoorlijke tegenvaller toch wel deze film. De film barstte destijds van de Oscarnominaties en heeft er ook behoorlijk wat gewonnen, maar afgezien van het acteerwerk zie ik er verder helaas niet veel bijzonders aan. De film heeft ontzettend veel tijd nodig om op gang te komen. Vooral het eerste uur is tergend langzaam en weinig interessant. Het tweede gedeelte van de film is dan wel een stuk beter gelukkig, maar desondanks is het allemaal veel te weinig om de film voor mij te redden. Vooral cinematografisch heeft de film eigenlijk totaal niets te bieden. Op zich niet erg, maar als een film wat minder interessant oogt, probeer ik altijd andere leuke of mooie zaken in een film te ontdekken, maar helaas lukte dat hier niet. Enige echt positieve is het zeer sterke acteerwerk van Bette Davis, die zonder iets te zeggen al een uitdrukking heeft om u tegen te zeggen. Ergens doet zij mij erg denken aan de rol van Gloria Swanson in Sunset Blvd., die dat daar ook heeft. Ook Anne Baxter is goed, vooral in de scènes dat ze samen met Davis te zien is. Maar buiten het acteerwerk is het wat mij betreft allemaal maar magertjes.
2,0*
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
Een van de grote klassiekers die, evenals Titanic later, maar liefst 14 oscar-nominaties in de wacht sleepte. Twee keer gekeken om tot een redelijk oordeel te komen. Moet wel toegeven dat de extra's (bijgeleverd op een aparte DVD) veel toevoegden. Net als bij Sunset boulevard, waarmee deze filmde oscar-strijd aanging, zijn er erg veel parallellen tussen het echte leven en de film. Dat maakt deze film alleen maar sterker,evenals de tweestrijd tussen de beide films en de beide hoofdrolspelers.
Uiteraard is deze film ietswat gedateerd, maar biedt toch een uitermate aantrekkelijk kijkspektakel, met enkele fantastische scenes (trapscene) en memorabele uitspraken (van met name Bette Davis). Voorlopig een 4,5* omdat deze voor mij toch ietsjes achterblijft op Sunset Boulevard.
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
Bette Davis is eigenlijk het beste van deze film, de rest van de acteurs blijft er een beetje onder hangen. Ik had graag gezien dat Marilyn's rol iets groter geweest was, sinds Some Like It Hot ben ik nl. best benieuwd naar deze knappe en imo getalenteerde dame
.
Verhaal boeit, zoals gezegd is Bette Davis het beste, ze kon wel goed haar scenes spelen, en daarbij ook echt gevoel in haar performance leggen. Al met al best een mooie film, die waarschijnlijk nog wel een hoger cijfer krijgt bij herziening.
aSMoDeuS
-
- 1120 berichten
- 5049 stemmen
Saai, voorspelbaar en TERGEND langzaam! Helemaal murw geslagen door deze film, kan ik 'm niet meer dan een 1 geven. Wat een ellende.
Slecht acteerwerk, slappe, trage dialogen, zelden fatsoenlijke beelden, etc. De tand des tijds heeft in dit geval kukident nodig om overeind te blijven. Wat een drama.
Padd0 begon uit ellende stukjes marshmallow op zijn gezicht te plakken.
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
Voorspelbaar? Slecht acteerwerk? Slappe , trage dialogen? Mijn hemel, er zijn twee versies van All about Eve in omloop........
aSMoDeuS
-
- 1120 berichten
- 5049 stemmen
Als hij net zo slaapverwekkend is als de slechte versie, kan dat nog wel eens een probleem worden. 
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
Ja, hé, je moet er wel een beetje open voor staan hoor. Nee, ik denk dat ik het opgeef. Het is niet jouw soort film.
Dogie Hogan
-
- 13381 berichten
- 788 stemmen
Blu-ray review: 'fabulous!'.
(Subtitles: English (SDH), English, Chinese, Danish, Dutch, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Icelandic, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Portuguese, Russian, Spanish, Swedish, Thai, Ukrainian.)
aSMoDeuS
-
- 1120 berichten
- 5049 stemmen
Ja, hé, je moet er wel een beetje open voor staan hoor. Nee, ik denk dat ik het opgeef. Het is niet jouw soort film.
Ik sta zeker wel open voor dit soort films en eigenlijk zijn (bijna) alleen Bollywood-films niet mijn soort film.
stewiegriffin
-
- 3 berichten
- 5 stemmen
Echt een supergoede film!!
Hij is vooral leuk maar er zit ook spanning in.
Voor die tijd is het echt een topfilm!! 
4,0*
Dievegge
-
- 3173 berichten
- 8202 stemmen
Voor die tijd? In mijn ogen zijn er in de jaren '50 meer goede films gemaakt dan in de jaren '00.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een onmiskenbaar echte Bette Davis maakte haar comeback en schitterde als ouder wordende ster in een rol die haar definitief uit de vergelheid zou halen en die in beginsel niet eens voor haar geschreven was (maar voor Claudette Colbert). Deze intelligente, geestige en verfijnde film, die een cynisch beeld van de toneelwereld schetst, rust sterk op de dialogen. De regie is uiterst subtiel en het ongebruikelijke verstandelijke script is schertsend, maar nooit minzaam of pretentieus.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Voor Hollywood een vrij zelfkritische film in zijn tijd, maar voor de huidige kijker toch wel wat gedateerd. De film is vrij theatraal en dus zeker niet voor alle filmliefhebbers. Maar ik hou hier wel van en het doet me deugd om in de hoofdrollen vooral vrouwen tegen te komen en meer dan één. Zeker in Hollywood heb je met wat geluk één sterke vrouw in een voor de rest standaard mannenbastillion. Op dat vlak mogen we niet klagen. Dat zijn ook meteen de troeven, want waar het misloopt is op vlak van regie. De weinige buitenscènes zijn nogal knullig gemaakt en met een betere montage had hier nog meer pit in gezeten. Het verhaal heeft potentie voor een goeie thriller, maar het is een drama geworden. Geef dit script aan Hitchcock en je hebt een heel andere film. Maar slecht is het ook weer niet. Leuk trouwens om Marilyn Monroe in een bijrolletje te zien, voor mij de eerste filmaanschouwing van de overbekende diva.
Badalamenti
-
- 23135 berichten
- 3566 stemmen
All About Eve uit het gezegende jaar 1950.
Het jaar van Rashômon, een film die zijn tijd ver vooruit was waarin een op zich simpel voorval op een erg ingenieuze wijze wordt gereconstrueerd.
Het jaar van Sunset Blvd, die toch een beetje hetzelfde thema aansnijdt als All About Eve maar dan net dat tikkeltje beter.
Het jaar van The Asphalt Jungle waarin John Huston toont wat een meester-regisseur hij is.
Tussen al dit geweld is er dus ook nog All About Eve, een erg knappe doorlichting van het acteurswereldje waarin verafgoding, afgunst, ambitie.... strijden om een plaatsje in de spotlights. Bette Davis speelt misschien wel de rol van haar leven ! En @ Naomi Watts, Marilyn Monroe was beter in The Asphalt Jungle 
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Fasten your seat belts. It's going to be a bumpy night.
Magnifieke Hollywood-klassieker over manipulatie, na-ijver, ambities, verraad, achterdocht, achterklap en rivaliteit in de toneelwereld. Schitterend scenario (een van de beste ooit) met vlijmscherpe dialogen. En dan niet in de laatste plaats een sterrenbezetting, met prachtige rollen van Bette Davis, George Sanders, Thelma Ritter en vooral Celeste Holm. Klein, maar opvallend bijrolletje van een nog erg jonge Marilyn Monroe.
Filmkunst met een hoofdletter ‘F’, zoals we dat tegenwoordig helaas veel te weinig zien.
Een absolute topfilm.
Eve would ask Abbott to give her Costello.
Geno
-
- 303 berichten
- 225 stemmen
Je leest het overal; een van de beste films aller tijden. Nou dat vind ik nogal wat. Dat wil je, nee, dat móet je dan toch gezien hebben! Daar ga je voor zitten. En... dan niet eens onbevooroordeeld; nee, bevooroordeeld!
Ik wíl het ook perse goed vinden en er lyrisch van zijn. Zo deed ik gedurende de film ook erg mijn best. En zelfs na het bekijken van de film wil ik de diepe impact op me in laten werken. Maar die grootsheid...; ik zie het niet.
Ja, de acteur spelen geweldig, vooral Betty Davis. Het thema (list en bedrog) is interessant en boeiend genoeg. En, deze film is zonder meer een mijlpaal in de geschiedenis van de film.
Maar als kijker kan je er weinig mee uit de voeten, omdat niets overblijft om over na te denken, dan alleen de bevestiging dat een tang zichzelf ook in de tang kan nemen...
De teksten gieren maar voort. Elke vrije gedachte die de scenes bij de kijker kunnen oproepen worden verbaal al ingevuld. Je hebt inlevingsvermogen meer nodig. Het speelt zich af voor je ogen, maar je bent nooit een onderdeel.
Toch kom ik uit, gelet op het jaar waarop de film uitkwam: 1950, op een voldoende; ja!
Wil ik het nogeens zien; nee!
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
Ik sta zeker wel open voor dit soort films en eigenlijk zijn (bijna) alleen Bollywood-films niet mijn soort film.
Haha! Gaan we het nu over Bollywood hebben. Je mag best zeggen dat je films ouder dan 1970 niets vindt, begrijpen genoeg...
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
All About Eve uit het gezegende jaar 1950.
Het jaar van Rashômon, een film die zijn tijd ver vooruit was waarin een op zich simpel voorval op een erg ingenieuze wijze wordt gereconstrueerd.
Het jaar van Sunset Blvd, die toch een beetje hetzelfde thema aansnijdt als All About Eve maar dan net dat tikkeltje beter.
Het jaar van The Asphalt Jungle waarin John Huston toont wat een meester-regisseur hij is.
Tussen al dit geweld is er dus ook nog All About Eve, een erg knappe doorlichting van het acteurswereldje waarin verafgoding, afgunst, ambitie.... strijden om een plaatsje in de spotlights. Bette Davis speelt misschien wel de rol van haar leven ! En @ Naomi Watts, Marilyn Monroe was beter in The Asphalt Jungle
En vergeet niet 12 Angry Men!
Ook 1950!!
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
En vergeet niet 12 Angry Men!
Ook 1950!!
Pardon. 12 Angry Men is uit 1957.
Wel uit 1950 is In a Lonely Place, met Humphrey Bogart en Gloria Grahame.
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
Pardon. 12 Angry Men is uit 1957.
Wel uit 1950 is In a Lonely Place, met Humphrey Bogart en Gloria Grahame.
Oeps... 
aSMoDeuS
-
- 1120 berichten
- 5049 stemmen
Haha! Gaan we het nu over Bollywood hebben. Je mag best zeggen dat je films ouder dan 1970 niets vindt, begrijpen genoeg...
Doe eens even normaal.
Angelo2
-
- 681 berichten
- 3071 stemmen
Sterke film die het vooral moet hebben van de goede dialoge en het uitstekende acteerwerk. De film verveelde nergens maar ik kan wel begrijpen dat sommige hem langdradig vinden. Jaloezie, afgunst, vriendjespolitiek, waar kom je het niet tegen. Het is iets wat bij de mens hoort. De worstelingen tussen werk en relatie waar je eigenlijk niet aan ontkomt in dit wereldje zijn sterk in beeld gebracht. Welke man heeft er geen zwak voor een mooie jonge ambitieuze vrouw als Eve. Het einde is geweldig en steekt goed in elkaar. Mooi ook die blikken van iedereen, wetend dat Eve de beste actrice is zowel op het podium als er naast. Alleen moesten we wat lang wachten tot de ware bedoelingen van Eve naar boven kwamen. Een 8
Bekijk ook

12 Angry Men
Drama, 1957
870 reacties

Le Trou
Drama / Thriller, 1960
89 reacties

Double Indemnity
Film noir / Misdaad, 1944
382 reacties

Casablanca
Romantiek / Drama, 1942
664 reacties

It's a Wonderful Life
Drama / Romantiek, 1946
398 reacties

Sunset Blvd.
Drama / Film noir, 1950
295 reacties
Gerelateerde tags
playwrighthollywoodzwart en witrelatieinsecuritybroadwaygebaseerd op een kort verhaaltheaterbroadway starstage struck preserved film
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










