• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.311 stemmen
Avatar
 
banner banner

Kinsey (2004)

Drama / Biografie | 118 minuten
3,17 329 stemmen

Genre: Drama / Biografie

Speelduur: 118 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: Bill Condon

Met onder meer: Liam Neeson, Laura Linney en Chris O'Donnell

IMDb beoordeling: 7,0 (52.425)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 16 juni 2005

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Kinsey

"Let's talk about sex"

In 1953 publiceerde Alfred Kinsey, na een zeer uitgebreid onderzoek, een rapport over de seksualiteit van Amerikanen. De conclusie: Amerikanen hebben veel seks, houden van seks, voor of na het huwelijk, met meerdere partners, speeltjes, zichzelf, etcetera. Amerika was diep geshockeerd en het establishment probeerde hem in diskrediet te brengen. Toch wist Kinsey een vat frustraties te openen en bracht het thema seksualiteit voor altijd in de openbaarheid.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alfred Kinsey

Clara McMillen

Wardell Pomeroy

Clyde Martin

Paul Gebhard

Alfred Seguine Kinsey

Thurman Rice

Herman Wells

Alan Gregg

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Degelijke film, en dan bedoel ik degelijk in de positieve zin van het woord.
Een overtuigende Liam Neeson, hij draagt de film grotendeels. Laura Linney in een wat ingehoudender rol dan ik van haar gewend ben, maar toch leuk. In andere films vind ik haar aantrekkelijker, ze ziet er hier wat gewoontjes uit.
In het laatste kwartier wordt het 'fall' gedeelte er een beetje doorheen geduwd, dat vind ik een beetje jammer. Ook het zoetsappige einde is een klein smetje, maar ik verdraag het wel.


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Zoals gewoonlijk erg goed spel van Liam Neelson en een zeer degelijke regie van Condon. Het verhaal werkt erg prikkelend maar ik moet toch zeggen dat m'n interesse meer naar de theorie ging waarin Kinsey gefacineerd was dan naar het verhaal van de man zelf. Het moment dat er dan ook duidelijk de keus werd gemaakt om op hem over te gaan viel voor mij dan ook tegen en daardoor weet de film voor mij niet boven vermakelijk en entertainend uit te komen.


avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

Kinsey is een zeer interessante film die mij eigenlijk niet tegenviel. Toch krijgt de film niet zo'n heel hoge waardering. Dat is vooral omdat de film dus vooral interessant is en verder maar weinig emotie op kan roepen.

Bij Bill Condon zijn vorige film, Gods and Monsters, lukt het hem wel om emotie en een interessant verhaal samen te brengen. Overigens ligt dat in deze film niet aan de acteurs, die stuk voor stuk goed werk afleveren. Het is opvallend dat zelfs voor de kleinste bijrol redelijk beroemde acteurs worden gebruikt. Het verhaal in de film zal tegenwoordig voor een stuk minder opschudding zorgen, maar wellicht wel een beetje onder het conservatieve volk. Mijn insziens is dat geen kwalijke zaak en is de film wat dat betreft zeker geslaagd te noemen.


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3862 stemmen

Wat is Liam Neeson toch een ondergewaardeerde acteur. Hij is geweldig in deze film, als de wetenschapper Alfred Kinsey die in het Amerika van begin jaren vijftig seks bespreekbaar probeerde te maken. Zijn levensverhaal wordt redelijk standaaard verfilmd maar is indrukwekkend genoeg om bijna twee uur te boeien. Jammer dat de film richting einde de neergang van Kinsey te snel afraffelt en veel te zoetsapppig eindigt. Daarvoor een half puntje aftrek.


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Veel herhaling in de film. De gesprekken en de klassikale voorlichting kwamen steeds terug. Een voortdurend college (bijna obsessief), weliswaar met op sommige punten verouderde informatie uit de jaren '50. Ik denk dat twee A-4tjes om door te lezen over het leven en de aanpak en werkwijze van de professor voldoende hadden geweest. Eigenlijk is bovenstaande plotomschrijving al voldoende, veel meer wordt er niet getoond in de film. Deze komt daarom op mij overbodig over.

Het minimale aan drama pakte mij ook al niet, was over het algemeen vrij emotieloos ingevuld, wel werd er aardig geacteerd.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een redelijke drama film...

Een langdradige verhaal over sex, homo etc...

Geen spannend verhaal...

Redelijk acteerwerk...

Bekende acteurs Liam Neeson, Chris O'Donnell, Peter Sarsgaard

en John Lithgow...

Mooi HD kwaliteit...

Geen aanrader...


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Uitstekende film over de bioloog Alfred Kinsey die onderzoek doet naar het seksuele leven van de mens. En dit onderzoek is een pure wetenschappelijke benadering in een tijd dat zo'n beetje alles dat met seks te maken heeft taboe is en er veel onwetendheid heerste. Een interessante biopic met boeiende dialogen. Ook het acteerwerk van een cast met flink wat bekende namen is uitstekend.


avatar van Ste*

Ste*

  • 2072 berichten
  • 1387 stemmen

Een leuk onderwerp, en daarom goed kijkbaar, maar de uitwerking is behoorlijk matig. Het is natuurlijk eersteklas formulewerk, dat sowieso, maar ondanks dat is het wel behoorlijk rommelig. De film heeft wat opstartproblemen, het is wat traag en onduidelijk waar het precies heengaat. Maar ook daarna zit het allemaal niet zo lekker in elkaar. Wat geforceerde verhaallijntjes, de wat storende montages tussendoor met veel te aanwezige muziek. Sowieso zijn scenes soms belachelijk aangedikt met een veel te overdreven score.

Ik zat lang op 3,5*, maar vond het toch echt te zwak eindigen, dus het wordt helaas toch nog

3*


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Over hoe iemand na een jarenlange studie over galwespen zich toelegt op het seksuele leven van de Amerikaan en twee wetenschappelijke bestsellers daarover uitbrengt. Daar gaat het over in deze biopic, die het leven vertelt van Alfred Kinsey. Ik vond het best interessant hoe dat allemaal toen ging. Het is ook verbijsterend en verbazingwekkend te horen welke opvattingen over seksualiteit er waren. Van Liam Neeson ben ik nooit zo kapot en hij brengt deze film ook niet naar een echt hoger niveau. Het is meer het onderwerp dat er voor zorgt dat de film een solide 3,5 sterren krijgt.