Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 130 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Dennis Hopper
Met onder meer: Don Johnson, Virginia Madsen en Jennifer Connelly
IMDb beoordeling:
6,4 (15.297)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 februari 1991
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Hot Spot
"Safe is never sex. It’s dangerous."
Harry Madox is een levensgenieter die tweedehands auto's verkoopt in Texas. Vanaf het eerste moment dat hij de jonge en knappe Gloria Harper ziet, valt hij als een blok voor haar. Ondertussen doet Dolly, de vrouw van de baas, verwoede pogingen om met Harry in contact te komen. Al gauw heeft ze hem in haar netten verstrikt en ontstaat er een gepassioneerde verhouding tussen de twee. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en langzaam komen Gloria en Harry toch dichter bij elkaar.
Externe links
Acteurs en actrices
Gloria Harper
Harry Madox
Table Dancer
Dolly Harshaw
Irene Davey
Sheriff
Cowgirl
Deputy Buck
Grey Ghost
Lon Gulick
Video's en trailers
Reviews & comments
niethie
-
- 7319 berichten
- 7244 stemmen
Is alweer een geruime tijd geleden dat ik deze film zag maar weet nog dat ik hem erg goed vond. Leuke eigentijdse film-noir met en erg broeierig sfeertje, mooie en bijpassende locaties en sterke rollen van de cast. een klein minpuntje is dat het jier en daar af en toe een beetje langdradig is maar dat mag de pret niet drukken verder.
Al met al een prima en toch redelijk onderschat filmpje van Hopper.
3,5 sterren
Dogie Hogan
-
- 13381 berichten
- 788 stemmen
Dogie Hogan
-
- 13381 berichten
- 788 stemmen
Zware tegenvaller, deze film (los van Jennifer Connelly), maar die auto waar Johnson de hele film in rijdt maakt veel goed. Iemand enig idee wat voor bak dat is?
(ff gooogelen met 'Studebaker 1957' voor mooie pics.)
Prachtige muziek van John Lee Hooker.
Prima, broeierige neo-Noir en inderdaad de BODY HEAT van de jaren 90. IMDB *8/10.
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Connolly is fenomenaal in deze film, helaas is als je hem de 2e keer ziet het spannende er vanaf, maar de sfeer is nog steeds geweldig.
dennis013
-
- 175 berichten
- 504 stemmen
Een top film, helemaal mijn ding. Er zijn er maar weinig zoals deze
Bibelonseberg
-
- 353 berichten
- 564 stemmen
In 1 woord: TOP!
De broeierige scenes gespeeld door twee fenomenale acteurs (Don Johnson en Jennifer Connelly) Ik heb de film in de jaren 90 gezien en vond 'm toen al helemaal top. Nu onlangs op DVD gezien en vond het weer helemaal geweldig.
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Zware tegenvaller. De broeiende sfeer is nog wel goed te hebben maar Don Johnson is geen sterke acteur. Virginia Madsen en Jennifer Connelly doen het beter maar dat is niet genoeg om de film interessant te houden. Verder vond ik het einde zwaar tegenvallen en uiterst onbevredigend (niet alleen door wat er gebeurt maar ook hoe het gebeurt).
Muggsy
-
- 195 berichten
- 0 stemmen
De sfeer maakt deze film tot wat ie is. Don Johnson verbaast in de positieve zin en de aantrekkingskracht tussen zijn personage en dit van Virginia Madsen droop van het scherm. Geweldige soundtrack ook met o.a. Miles Davis en John Lee Hooker.
goongumpa
-
- 3057 berichten
- 4083 stemmen
In de jaren ' 90 zijn er wel veel neo-noirs gemaakt... Romeo is Bleeding, China Moon, U Turn... Leuk genre eigenlijk.
Deze is niet geweldig, maar wel een uiterst vermakelijk. Leuk, broeierig sfeertje, goede acteerprestaties en muziek, maar de hoofdattractie van de film is ongetwijfeld Jennifer Connelly. Toffe actrice en een ontzettend sexy dame
!!
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Tweede keer dat ik m hem bekeek, na jaren. De film zit eigenlijk meer vol van missers, dan dat het raak is. Muziek is overdreven, ik word er echt doodmoe van, de sfeer is niet goed, de broeierigheid is heel slecht. Het ligt er allemaal zo duimendik boven op, dit is een film Noir. Geen enkel gevoel voor nuance. Het verhaal is zo ontzettend ongeloofwaardig, het is bijna een comedy. Maar daar mist die de humor weer voor. De film is onderhoudend, maar ik zou m heel snel vergeten.
jippie2010
-
- 2613 berichten
- 8102 stemmen
voor mij een typische jaren 90 film.
Ze hebben zich aan alle regels gehouden, daardoor een ruime voldoende,
maar daarom had het ook niks extra's. 2.5
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Fraaie opnamen van fraaie vrouwen, maar verder heeft het niet veel om het lijf. Het verhaal rammelt aan alle kanten en vooral het einde is erg gekunsteld.
Don Johnson moet het vooral hebben van zijn sexy uitstraling, want goed acteren is er niet bij.
De nog zeer jonge Jennifer Connelly is eigenlijk het enige hoogtepunt, letterlijk en figuurlijk.
Film zou niet misstaan in de recente serie "Wild Things"-films.
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Goeie film waarin een vreemdeling in een stadje arriveert en een baantje als tweedehands autoverkoper aanneemt. De film heeft alle ingrediënten voor een film-noir, met klassieke personages en een klassieke opbouw. Sexy, zwoel en sfeervol in beeld gebracht. Wel wat aan de lange kant.
StevenMighty
-
- 312 berichten
- 275 stemmen
Een goed verhaal, ik had nog wel een tijdje langer kunnen kijken dan 130 minuten 
Het personage van Don Johnson zorgt zoals in The long hot summer weer voor opschudding in een slapend dorpje in het zuiden van de States. Brand en een bankoverval, chantage, moord en mooie vrouwen komen vervolgens aan bod. De overval vond ik echt de perfecte overval, heel goed bedacht van Madox.
De Texaanse omgeving en uitstraling van Johnson zorgt voor een rustige, lome sfeer doorheen de film terwijl er toch veel te beleven valt en het boeiend blijft, mooi gedaan.
Prachtige soundtrack ook met lekkere blues en rock nummers.
Zeker aan te raden dit licht erotisch, misdaad drama.
4,5 sterren
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Verhaal is inderdaad best goed en verveelt eigenlijk nergens, sterker nog hij wist eigenlijk te boeien van de eerste tot de laatste minuut. Verder is de sfeer in deze film gewoon heerlijk en spelen Don Johnson, Virginia Madsen en Jennifer Connelly uitstekend. De twee dames zagen er ook nog eens heerlijk uit. Visueel mag de film er natuurlijk ook wezen. De film staat betiteld als een Drama / Romantiek maar Misdaad / Drama zou misschien beter passen.
boemboem27
-
- 1531 berichten
- 1364 stemmen
nietszeggend en vreselijk saai filmpje
die nergens een keer leuk of spannend wordt.
zal wel noet mijn genre zijn..
Noir
-
- 101 berichten
- 99 stemmen
“My batting average for staying out of trouble when it’s baited with this much tramp. An even zero.”
Inderdaad, we hebben hier te maken met een volbloed neo-noir.
Een visueel erg aantrekkelijke film, mooie, van hitte zinderende beelden overdag, met warme kleuren uitgelicht at night. En dan heb ik het nog niet eens over Connelly gehad........
Het verhaal spreekt ook tot de verbeelding; een mysterieuze, goeduitziende drifter raakt naarmate zijn verblijf in een klein stadje in een van de zuidelijke Ver. Staten voortduurt meer en meer verstrikt in de machinaties van twee verschillende vrouwen, de een goed, de ander eh.... minder goed om niet te zeggen slecht, en een akkefietje dat hij zelf op zijn geweten heeft.
De muzikale ondersteuning van John Lee Hooker past als een handschoen bij het lome tempo en de broeierige sfeer die zich scene aan scene aaneenrijgen in deze geslaagde neo-noir.
Goed gedaan van Hopper, 3.5*.
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3095 stemmen
Matig.
The Hot Spot pretendeert een zwoele misdaadthriller te zijn of toch iets dergelijks, maar is nooit zwoel of spannend of wat dan ook. De te lange speelduur klamt maar een beetje aan en wordt opgevuld door nietszeggende scènes.
Ook de cast is niet al te best. Don Johnson lijkt de geknipte acteur om de nonchalante gentleman neer te zetten, maar is saai. De fraaie Virginia Madsen is dat dan weer niet, maar is niet spannend genoeg als femme fatale waardoor haar drukdoenerij het enige is dat blijft hangen. Ook voor Jennifer Connelly heb ik niet veel lof over: knap maar saai.
Dennis Hopper onderscheidt zich niet met The Hot Spot. De locatie is er naar en de loomheid ontbreekt niet; helaas is die loomheid saai terwijl ze spannend moet zijn. De muziek die er ondergestoken wordt is ook niet al te best.
Kleine 2,5
Left4Dead
-
- 3240 berichten
- 3691 stemmen
Don Johnson, Virginia Madsen en Jennifer Connelly.
Twee hele mooie vrouwen (wouw!) en een altijd goed spelende Don Johnson (wat een mazzel die kerel heeft in deze film). De enige vraag die zich bij aanvang mij plaagde was: "Hoe brengt Dennis Hopper het er dit keer van af?" Dennis had nogal last van enorme ups and downs, onvoorspelbaarheid (drugs en drank).
De sfeer is meteen broeierig en daarin door de locaties, filterkleur en muziek gesteund. Don Johnson is meteen weer in zijn element. De personages om de hoofdrollen heen zijn leuk uitgekozen en geven de gemeenschap een achterlijk/ inteelt niveau. Daarnaast wordt iedereen door elkaar flink in de gaten gehouden, de film speelt zich af in een gat.
Onze Don voert wat in zijn schilt (bijna meteen duidelijk wat er in zijn hoofd afspeelt), zijn wens is snel big money te verdienen om daarna een vrij leven te kunnen leiden. Hoe zou hij dit snel kunnen volbrengen? De twee vrouwen spelen leuke rollen om Don Juan's personage.
Traag voert de film ons door het verhaal wat tamelijk aan de magere kant is. Ik houd wel van dit tempo op broeierige locaties, films als Red Rock West, U Turn. Wie-is-er-nu-nog-te-vertrouwen films, heerlijk. Al snel worden rollen omgedraaid en is het vrije leven wat Don in gedachte had verder weg dan ervoor. Problemen stapelen zich op.
Een aangename film met overtuigend acteerwerk, redelijk in beeld en geluid. De soundtrack fits like a glove en er zitten een paar lekkere one-liners in op Texaanse manier die de sarcasme heerlijk versterken. Voor mij heeft Dennis zijn best gedaan en krijgt daarom 3.5 **
Hopper speelde zelf een rol in Red Rock west welke aardige overeenkomsten heeft met deze film.
mikey
-
- 28989 berichten
- 5141 stemmen
Don Johnson moet het vooral hebben van zijn sexy uitstraling, want goed acteren is er niet bij.
De nog zeer jonge Jennifer Connelly is eigenlijk het enige hoogtepunt, letterlijk en figuurlijk.
Herzien sinds de video release. Leuke noir dankzij the Don and the Hooker. Grappige scene toen donny het meisje voorlas uit een doktersromannetje want dat is ook precies wat deze film is (en het gehele genre).
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
als iemand wel kan acteren in het johnson en als eentje het niet kan: connolly. Ze stond gewoon weer fraai te wezen voor de camera en meer is het niet. Prima verder.
Maybe, because you ♥ stoopid movies?
Je zult mij niet op de bewering kunnen betrappen dat Jennifer Connelly een goede actrice is. Dat ik haar niettemin letterlijk en figuurlijk het hoogtepunt van deze film vind, zegt mijnerzijds alles over het niveau van deze film. Prima dat je het daar blijkbaar niet mee eens bent. Ieder z'n ding, toch?
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5982 stemmen
19 september te zien in EYE in het kader van Cinema Egzotik.
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2313 stemmen
Redneck 'merica! Weinig ervaring met film noirs, en ook nu blijkt dat het niet meteen mijn genre is al viel het al bij al wel mee. Madsen wat overacting, Connelly een beetje seutig en Johnson nogal mechanisch. Verder een sfeertje dat er wat dik op ligt, en een soundtrack die zichzelf voortdurend herhaald. Beetje fout allemaal, al hoort het ongetwijfeld bij het genre. Het verhaal zat wel niet slecht in mekaar, al werd het nooit spannend en sleepte het ook een beetje te lang aan. Vervelend werd het wel nooit. Af en toe passeerde ook wel eens een leuke scène, opgevrolijkt met wat sluiphumor.
trebremmit
-
- 3014 berichten
- 1465 stemmen
Prima broeierige neo-noir, met toffe muziek van o.a Miles Davis. Het duurde alleen net iets te lang.
Ik las trouwens dat Johnson en Hopper de gehele draaiperiode ruzie met elkaar hadden, ondanks dat vind ik wel dat Johnson het hier prima doet.
Aapje81
-
- 2227 berichten
- 5186 stemmen
De drie hoofdrolspelers doen het prima in deze sfeervolle maar ook verschrikkelijk trage film. De plot boeide mij te weinig maar door de sfeer en het goede acteerwerk blijf je toch kijken. Vooral Jennifer Connelly maakte indruk en de muziek was ook passend.
Maar over het geheel genomen kon de film toch te weinig beklijven.
Redelijk
Basto
-
- 11944 berichten
- 7408 stemmen
Heerlijke broeierige misdaad thriller. Top vast, fijne regie. Erg goed!
4*
Het laatste nieuws

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'

Netflix neemt binnenkort afscheid van de horrorfilm 'The Watchers'

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie

Kijktip? Netflix komt eind maart met horrorserie 'Something Very Bad is Going to Happen'
Bekijk ook

One False Move
Thriller / Misdaad, 1991
25 reacties

Top Secret!
Komedie, 1984
157 reacties

Thursday
Actie / Misdaad, 1998
62 reacties

Shoot to Kill
Actie / Avontuur, 1988
63 reacties

Kill the Messenger
Biografie / Misdaad, 2014
30 reacties

Taking Care of Business
Komedie, 1990
34 reacties
Gerelateerde tags
paradisesmokingfotograafbank overvallerarsonarsonist sensualitydeep throat neo-noirphotographer paradisecool breeze oceanjennifer connellydennis hopperdennis hopper (film director)usa channel northcollege coed arsonists
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









