• 15.815 nieuwsartikelen
  • 178.401 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.109 gebruikers
  • 9.378.093 stemmen
Avatar
 
banner banner

Deliverance (1972)

Thriller / Avontuur | 109 minuten
3,75 1.714 stemmen

Genre: Thriller / Avontuur

Speelduur: 109 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Boorman

Met onder meer: Jon Voight, Burt Reynolds en Ned Beatty

IMDb beoordeling: 7,6 (127.780)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

  • tv Maandag om 00:50 uur op BBC 2

Plot Deliverance

"What did happen on the Cahulawassee River?"

In de Appalachen is men bezig met het bouwen van een dam in de hoop zo de woeste Cahulawassee rivier wat in te tomen. Vier mannen uit de stad willen de daarom de ruwe rivier nu eens per kano afvaren. Leider van de expeditie is Lewis Medlock, die zijn filosofie over individueel overleven na een onvermijdelijke val van onze beschaving wil bewijzen. Ed Gentrey daarentegen is een echte familievader, die gezellig verankerd leeft in een dagelijkse routine maar een onuitgesproken behoefte heeft naar avontuur. Hij heeft twee van zijn vrienden meegebracht: de joviale vrijgezel Bobby en de gezellige Drew. De eerste dag verloopt zonder incidenten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Ed Gentry

Lewis Medlock

Bobby Trippe

Drew Ballinger

Old Man at the Gas-Station

Lonnie - The Banjo Boy

First Griner

Second Griner

Mountain Man

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Deliverance is gewoon een heerlijke film om na te kijken. Het begin in dat hillbillie-dorp is geldig (vooral banjo stuk).

Met het verhaal zit het ook wel goed en de film is ook nog eens spannend. De beelden op de rivier zijn prachtig en er zit ook wel humor in de film (o.a. het nadoen van een varken).

Dit is waarschijnlijk de beste film waarin Burt Reynolds heeft geacteerd.


avatar van Bandit

Bandit

  • 607 berichten
  • 4023 stemmen

Theunissen schreef:

Dit is waarschijnlijk de beste film waarin Burt Reynolds heeft geacteerd.

Vergeet "Boogie Nights", "Breaking In", "Sharky's Machine" en "The End" niet.


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

Een bijzonder harde film en van de verkrachtingsscene wordt je ook niet vrolijk! Marr toch verdient deze film toch een 3,5* ook door het spel van de acteurs.


avatar van veron35

veron35

  • 4768 berichten
  • 0 stemmen

Mijn 1300ste film. Ik dacht nu zal ik eens een goede kijken, maar ik vond hem niet geweldig. Jon Voight is sowiso niet mijn favoriete acteur, al deet hij dit wel heel goed. Ik weet dus niet echt waarom, maar deed me niet zo veel deze film. Jammer.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Bandit schreef:

(quote)

Vergeet "Boogie Nights", "Breaking In", "Sharky's Machine" en "The End" niet.

Vooral Boogie Nights. Daar kan Deliverance nog een puntje aan zuigen


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7246 stemmen

veron35 schreef:

Mijn 1300ste film. Ik dacht nu zal ik eens een goede kijken, maar ik vond hem niet geweldig. Jon Voight is sowiso niet mijn favoriete acteur, al deet hij dit wel heel goed. Ik weet dus niet echt waarom, maar deed me niet zo veel deze film. Jammer.

Gewoon nog een keer kijken wordt steeds beter en beter, en jon voight was trouwens geweldig in midnight cowboy..


avatar van martinstegenga

martinstegenga

  • 97 berichten
  • 1026 stemmen

niethie schreef:

Gewoon nog een keer kijken wordt steeds beter en beter, en jon voight was trouwens geweldig in midnight cowboy..

Ik denk ook dat ik hem hoger ga beoordelen na hem nogmaals gezien te hebben. Voorlopig geef ik Deliverance 3*, ik had eerst iets anders van deze film gedacht waardoor ik op het eind nog iets meer van de film verwachte... Het acteerwerk, het verhaal en de locaties waren erg goed/mooi wat minimaal voor deze beoordeling van mij zorgden.


avatar van aerts007

aerts007

  • 1324 berichten
  • 54 stemmen

Een Pareltje!!!!!!!


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Ik had meer verwacht van deze film.

Voornamelijk had ik hem gehuurd omdat Jon Voight hieraan meedoet, en hij toch een van mijn favoriete acteurs is.

Hij acteert hier goed, maar ik hou toch meer van zijn latere werk.

Ned Beatty is ook goed, maar van Burt Reynolds (toch al iemand die ik niet graag bezig zie) ben ik helemaal niet opgetogen.

Ook het verhaal kon me maar matig boeien.

Ik geeft 2 sterren voor de prachtige locaties maar verder heb ik het voor deze film wel gehad.


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4028 berichten
  • 3633 stemmen

Erg sterke film, met een bepaalde dreiging die er overheen hangt.
Het verhaal wordt goed opgebouwd en vrijwel gelijk is een van de beste scènes uit de film al te zien, het "banjo-duel", heel knap gemaakt.
De karakters zijn best interessant, maken tijdens de film een interessante ontwikkeling door, en worden over het algemeen goed gespeeld. Er is ook prima chemie tussen de verschillende acteurs.
Verder vooral ook een hoop mooie natuurbeelden, fraai geschoten ook.
De film bevat nog aardig wat maatschappelijke en symbolische verwijzingen en ook de nodige spanning. Je voelt al gelijk een hoop vervreemding en wantrouwen tussen de vriendengroep uit "de stad" en de "plattelandsmensen", en dat uit zich uiteindelijk in een gruwelijke scène, de verkrachting. Daarna wordt de film ook spannend omdat het de vraag is of de vriendengroep weg kan komen met de moord op een van de twee hillbillies (en later nog een), en of ze veilig weer terug kunnen komen in "de beschaafde wereld".


avatar van decsss

decsss

  • 309 berichten
  • 214 stemmen

Regie was echt goed, verder heeft Reynolds me echt verrast. Al met al een aardige film, maar geen topper.


avatar van Bandit

Bandit

  • 607 berichten
  • 4023 stemmen

decsss schreef:

verder heeft Reynolds me echt verrast.

"Boogie Nights" al gezien?


avatar van decsss

decsss

  • 309 berichten
  • 214 stemmen

Bandit schreef:

(quote)

"Boogie Nights" al gezien?

Ja, die heb ik gezien. En daar doet hij het ook goed in Maar daar blijft het dan bij, al zijn andere rollen (van wat ik heb gezien) zijn beneden pijl.


avatar van Bandit

Bandit

  • 607 berichten
  • 4023 stemmen

Decsss,

Ik ga ze niet allemaal noemen maar er zijn er nog zeker een aantal.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Eerlijk gezegd kende ik de film niet, maar kreeg de dvd bij toeval in handen. Wat een horrorfilm! Wat een verschrikkelijke kanoreis. Een pracht van een film!


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8161 stemmen

Wauw wat een schitterende film deze spannende thriller van John Boorman! Ik had van tevoren verwachte dat deze typische “mannenfilm” mij wel zou liggen, maar dat ik de film zo’n topper zou vinden had ik niet verwacht.
Wat me eigenlijk gelijk opviel aan de film, was dat het camerawerk werkelijk geweldig is. Veel close-up beelden, van in en ook buiten de rivier, die je soms het gevoel geven dat je de tocht zelf meebeleeft. De omgeving is schitterend, het verhaal hard en vooral ook erg realistisch en ondanks dat de film al in 1972 gemaakt is, is dit eigenlijk nauwelijks te zien. Het acteerwerk is zeer sterk, waarbij vooral Voight een haast onuitwisbare indruk achterlaat. De keuzes die in de film door de mannen gemaakt moeten worden, zijn niet altijd even makkelijk, maar goed verklaarbaar en nergens onlogisch. De vier mannen hebben herkenbare rollen en zoals zijn vaak is het ook hier niet de persoon met de grootste mond te zijn, die in feite het dapperst is. De muziek is mooi en vooral het Banjo-duel aan het begin van de film is erg leuk gedaan. Ik krijg na het zien van deze film echt zin om zelf eens zo’n toch te maken, maar dan wel in een wat minder woeste omgeving natuurlijk. . De maximale score voor deze film en een nieuwe binnenkomer in mijn top 10!

5,0*


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4647 berichten
  • 2101 stemmen

Na herziening viel me op dat de inleiding wel wat lang is, het duurt lang voor er iets gebeurt. Desondanks is het boeiend en er wordt zorgvuldig een benauwde sfeer opgebouwd.

Maar de ontreddering en paniek is erg goed weergegeven in de film, en dat zonder dramatische muziek! Je ziet hoe helden hulpeloos worden en mietjes heldendaden verrichten, als ze de dood in de ogen kijken. Door het realisme en de menselijkheid van de karakters word je als kijker ook vaak geconfronteerd met de vraag "wat zou ik doen?" De hele cast acteert ook geweldig.
Als punt van kritiek zou ik willen noemen dat er in de film eigenlijk slechts twee echte confrontaties zitten, dit hadden best meer kunnen zijn.

4.5 sterren blijven desondanks mooi staan.

P.S.

Ik vraag me echt af waar ze sommige acteurs vandaan hebben, zoals die stokoude oma achter het raam of die tandeloze dude. Mijn hemel wat een koppen.


avatar van Bandit

Bandit

  • 607 berichten
  • 4023 stemmen

Captain Pervert schreef:

Ik vraag me echt af waar ze sommige acteurs vandaan hebben, zoals die stokoude oma achter het raam of die tandeloze dude. Mijn hemel wat een koppen.

Dit alles kom je te weten als je de Special Edition van Deliverance bekijkt. Deze dvd bevat audiocommentaar van John Boorman en er staan 4 docu's op. Aanrader.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7283 stemmen

Prima en avontuurlijke thriller met sterke cast die zeer sfeervol en spannend is. Zeer goed.


avatar van Selustarius

Selustarius

  • 7 berichten
  • 206 stemmen

Op zich wel een vermakelijke film, met mooie beelden en goed acteerwerk. Maar verder een dun verhaal en niet te veel gebeurtenissen voor de lengte van de film.


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Spetie schreef:

Wauw wat een schitterende film deze spannende thriller van John Boorman (...)


avatar van Bob Gray

Bob Gray

  • 1222 berichten
  • 2048 stemmen

Ongelooflijk sterke film met een paar memorabele scenes! Snel maar eens herzien en nog hoger stemmen!


avatar van lucdecoster

lucdecoster

  • 1644 berichten
  • 6323 stemmen

Bob Gray schreef:

Ongelooflijk sterke film met een paar memorabele scenes! Snel maar eens herzien en nog hoger stemmen!

Je mag 5* geven zoals ik, prachtige avonturenfilm.


avatar van Bla

Bla

  • 769 berichten
  • 2146 stemmen

Goede film die de kijker weet te boeien van begin tot eind. 4*


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Bijzonder sterke film met een perfecte opbouw. Introductie van de personages is niet al te lang, maar toch genoeg om je in de karakters te kunnen verdiepen. En dan komt het grote moment na de overnachting, als Ed en Bobby als eerste verder gaan. De spanning in de scènes die volgen is werkelijk om te snijden en met name de momenten tussen Beatty en McKinney zijn gewoonweg fenomenaal. Kan me weinig scènes herinneren die zo'n indruk op me maakten.

Na die scène blijft de film op zich sterk, maar weet nergens meer tot dat niveau te komen. De climax was ook iets anders dan ik me had voorgesteld, maar desondanks stelde Deliverance me niet teleur. Er wordt geweldig geacteerd, de film ziet er uitstekend uit en met name het camerawerk van Vilmos Zsigmond is van grote klasse. Eén of twee kleine minpuntjes (zoals die nogal lelijke filter voor een nachtscène) in een verder ijzersterke thriller.

4,5 sterren.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Vind de poster overigens maar een lelijk ding. De poster met het geweer uit het water daarentegen is wel schitterend. En nóg mooier is als je het mij vraagt de sfeervolle poster met de schaduw van de mannen. Iemand enig idee waar die in groter formaat te vinden is?


avatar van crack1

crack1

  • 475 berichten
  • 0 stemmen

Wat een goede film,en met een cast om van te smullen!


avatar van VierkanteOogjes

VierkanteOogjes

  • 254 berichten
  • 1661 stemmen

Hmmm.....heb Southern Comfort aantal keer gezien, deze nog helemaal niet! Misschien maar ff in de videotheek kijken of ze m hebben. Hope so, ben erg benieuwd!


avatar van Handsome Bill

Handsome Bill

  • 269 berichten
  • 0 stemmen

Reynolds heeft veel bagger gemaakt maar deze film is een all time classic.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

Vond het eerlijk gezegd niet meer dan een aardige thriller. Pakt wat magertjes uit qua personages, vond ze weinig karakteriserend en behoorlijk lastig om daar een band mee te krijgen. De spanning kwam ook af en toe wat te kort, met wel een aantal goeie scenes, maar kon zeker beter wat mij betreft.

Deliverance vond ik eigenlijk net niet bijzonder genoeg voor de stempel klassieker, toch wel teleurstellend.

3*