• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.092 acteurs
  • 199.014 gebruikers
  • 9.372.314 stemmen
Avatar
 
banner banner

Mr. Sardonicus (1961)

Horror / Drama | 89 minuten
3,12 29 stemmen

Genre: Horror / Drama

Speelduur: 89 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: William Castle

Met onder meer: Oskar Homolka, Ronald Lewis en Audrey Dalton

IMDb beoordeling: 6,6 (4.002)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Mr. Sardonicus

"During the running of the film,the "Punishment Poll" lets YOU decide the fate of Mr. Sardonicus!"

De vader van Sir Robert Cargrave blijkt net voor zijn overlijden de hoofdprijs in de loterij te hebben gewonnen, maar werd met ticket en al in zijn graf gelegd. Cargrave besluit zijn vader weer op te graven, maar als hij het graf opent, bevriest zijn gezicht plotseling in een gruwelijke, sadistische glimlach.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sir Robert Cargrave

Maude Sardonicus

Baron Sardonicus

Henryk Toleslawski

Mrs. Higgins (onvermeld)

Geoffery Wainwright (onvermeld)

The Girl (onvermeld)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

Opvallend dat hier nog geen berichten zijn en nog maar 6 personen hebben gestemd op het moment dat ik dit schrijf. Ik dacht dat deze film toch bekender was. Ik vond het een goede horror met sterke vertolkingen van Ronald Lewis als Dr. Robert en Guy Rolfe als de mysterieuze maar vooral sadistische Mr. Sardonicus. Schitterende rol ook van Oskar Homolka als dienaar Krull. Zeer interessante background story waar de term Ghouls vandaan komt, wat die vloek uiteindelijk heeft veroorzaakt. Wellicht vormde dit een inspiratiebron voor de latere zombiefilms. De make-up of masker van de weinige keren dat je het monsterlijke gezicht van Sardonicus te zien krijgt is schitterend schrikwekkend. Wat een heerlijk einde ook. Grappig wel die man die aan het publiek vraagt of Sardonicus genoeg had geleden of niet.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3223 stemmen

Interessant verhaal maar een magere uitwerking, dit is vooral te danken aan het lage acteerniveau van de meeste acteurs. De film is nog net de moeite waard omdat Guy Rolfe zijn personage als 1 van de weinige wel met volle overtuiging neerzet, zonder hem was de film hoogstwaarschijnlijk nog een stuk minder geweest.

William Castle probeert het geheel nog een beetje te redden met een aardige cameo waarin hij de kijker persoonlijk toespreekt, maar helaas is dit niet 1 van zijn betere filmprojecten.

Door Guy Rolfe toch nog net een gemiddelde van 2,5.


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Op aanraden van alexspyforever deze wat minder bekende prent van William Castle ook eens bekeken. Ik moet zeggen dat ik er erg van genoten heb.

Mr. Sardonicus komt goed over als een bruut, haast sadistisch man die alles zou (laten) doen om zijn doel te bereiken.

Verder weet zijn valse dienaar Krull ook nog wel voor wat vermakelijke scenes te zorgen.

Mrs Sardonicus is eigenlijk het minst opvallende/boeiende karakter in het hele verhaal en ze komt hier en daar wat overbodig over.

Als laatste wil ik nog even mijn lof uitspreken over de make-up van Sardonicus, want zelfs nu komt hij nog altijd freaky/creepy over.

Grappig einde ook met de cakmeo van Castle himself.

Een vermakelijke horror die de tand des tijds best aardig heeft weten te doorstaan. Een aanrader voor de liefhebbers van ouderwetse horrors.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10829 berichten
  • 8915 stemmen

We zien een vleugje Dracula nadat dokter Sir Robert Cargrave (Ronald Lewis) per brief wordt uitgenodigd door zijn voormalige geliefde Maude (de zeer mooie Audrey Dalton) Zij is uitgehuwelijkt aan Baron Sardonicus (Guy Rolfe) Natuurlijk is er iets mis met deze gemaskerde (ala Phantom of the Opera) mysterieuze echtgenoot. Hij wordt bijgestaan door zijn eigen Igor in de vorm van huisknecht Krull (Oskar Homolka) Gelukkig zijn dat alleen maar vergelijkingen want de film heeft verder vooral iets eigens en is enorm sfeervol. Het is een prachtig film uit de jaren '60 van William Castle, die we dan ook zelf de film zien inleiden als een soort Cryptkeeper. De film is in het zwart-wit wat de sfeer nog meer verhoogd. De aandoening waar mr. Sardonicus last van heeft is zelfs in latere horrorfilms nog terug te zien en is echt eng. Er is eigenlijk maar weinig aan op te merken aan deze film en ik kan deze film zeker aanraden om te kijken! En zoals we van Castle mogen verwachten is er ook nog een aardige gimmick. Aan het slot van Mr. Sardonicus laste Castle namelijk een 'Punishment Poll' in. Zoals de Romeinse keizers over het lot van gladiatoren in de arena beslisten, kon het publiek door middel van een omhoog of omlaag gerichte glow-in-the-dark duim bepalen of Sardonicus levend of dood de aftiteling haalde.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

When my master says, "Krull, do this thing," I do the thing, whatever it may be

Het blijft me wat verbazen in hoeverre William Castle onderbelicht blijft op MovieMeter. Hij heeft een oeuvre van meer dan 50 films maar het totaal aantal stemmen geraakt niet verder dan een kleine 600, wat in verhouding toch niet zo denderend is. Zeker als je bekijkt dat dan nog is bijna een derde van die stemmen naar House on Haunted Hill gaat. Ik zag zelf ook enkel maar House on Haunted Hill en recent kwam daar The Tingler en Homicidal bij. Twee vermakelijke (House on Haunted Hill zit te ver weg in mijn geheugen om een objectief oordeel te vormen) horrorfilms en ik was dan ook benieuwd naar deze Mr. Sardonicus.

Zeker omdat het toch altijd even afwachten is wat voor gimmick Castle deze keer uit zijn mouw gaat schudden. Nu mag je als kijker beslissen over het einde door bordjes met een thumbs up of een thumbs down omhoog te steken (indertijd werden er dan ook bordjes aan de ingang van de cinema gegeven maar echt veel nut hadden die niet omdat Castle toch maar 1 versie van het einde filmde, al maakte hij wel nog een variant voor drive-in cinema waar je met je koplampen moest schijnen!) en dat is toch weer een leuk idee. Verder is Mr. Sardonicus weer een fijne horrorfilm. Er wordt weliswaar flink geleend uit de bekende gothic novels a la Dracula of Phantom of the Opera maar dat maakt weinig uit. Het einde waar Krull kan wraak nemen op zijn meester die hem zijn oog kostte is een heerlijk koekje van eigen deeg maar vooral qua sfeer is dit een erg fijne zit. De gotische setting van het kasteel in Gorslava doet denken aan het betere Hammer werk en de zwartwit fotografie is uitmuntend.

Tel daar dan ook nog eens de uitstekende make-up bij (sowieso dat oog van Krull maar uiteraard de grijns van Sardonicus waar het allemaal om draait) en je zit met een fijn filmpje. Alleen jammer dat de cast redelijk beroerd is. Wel fijn om Guy Rolfe in zijn jonge jaren te zien. Hij heeft toch een redelijk legendarische status gekregen met zijn performance van Toulon in de Puppet Master saga maar de rol van Sardonicus ligt hem ook goed. Sowieso knap dat je toch een dreiging kunt uitstralen terwijl je gezicht volledig bedekt is met een masker. Oskar Homolka is ook nog erg fijn als Krull maar daar stopt het jammer genoeg wel. Audrey Dalton is als de barones vrij inwisselbaar en weet nooit haar stempel op de film te drukken en heeft bovendien geen enkele chemie met Ronald Lewis die de rol van Cargrave speelt. Die laatste doet het nog wel behoorlijk maar moet toch onderdoen voor Rolfe en Homolka. De bijrollen stellen verder ook weinig voor, Erika Peters is me dan ook te theatraal als Elenka.

Sowieso House on Haunted Hill eens herzien en verder maar op zoek gaan naar wat meer van Castle. Tot nu toe al veel meer succes gehad met Castle dan met Roger Corman (om in hetzelfde genre wat te blijven) waar ik ook wat meer van probeer te kijken. Rolfe en Homolka zijn het grootste pluspunt aan Mr. Sardonicus maar ook het sfeerbeeld mag er zijn. Jammer dat het op een aantal andere zaken een net-niet geval is.

3.5*


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Je hebt het gevoel dat je een film bekijkt die nog 10 jaar ouder lijkt en dat is niet negatief bedoeld. Qua sfeer, cast en camerawerk zit het goed. Guy Rolfe als Baron Sardonicus maakt nu nog steeds indruk met die gruwelijke glimlach. Audrey Dalton ( barones ) en Erika Peters ( ex-vrouw ) zijn de twee mooie dames van dienst. Die laatste is dit jaar op 87 jarige leeftijd overleden ( 1935 – 2022 ). Ronald Lewis , de wetenschapper, wordt uitgenodigd om de baron te helpen en ontmoet ook zo zijn vroegere geliefde die nu ondertussen barones is geworden. En dat is nu net een sterke troef voor de baron die op een wrede manier de wetenschapper onder druk wil zetten om met illegale proeven hem te helpen. Oskar Homolka als Krull die alles voor de baron doet is ook een sterke aanwezigheid in de film. Het verhaal zelf valt wat tegen gezien het leuke concept want de regisseur probeert origineel uit de hoek te komen om naar het einde toe het publiek laten te stemmen hoe het einde mag verlopen. Daarbij is het slot wel erg mager uitgewerkt. Beetje jammer. 6/10