• 12.936 nieuwsartikelen
  • 169.076 films
  • 11.077 series
  • 31.734 seizoenen
  • 629.297 acteurs
  • 196.148 gebruikers
  • 9.176.350 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sommarlek (1951)

Drama / Romantiek | 96 minuten
3,42 54 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 96 minuten

Alternatieve titels: Zomer Intermezzo / Summer Interlude / Illicit Interlude

Oorsprong: Zweden

Geregisseerd door: Ingmar Bergman

Met onder meer: Maj-Britt Nilsson, Birger Malmsten en Annalisa Ericson

IMDb beoordeling: 7,5 (6.889)

Gesproken taal: Zweeds

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Sommarlek

"An intimate love story—frank, fresh, and delightful in its telling!"

Marie is een succesvolle, maar emotioneel zeer afstandelijke ballerina van twintig. Tijdens de repetitie voor een opvoering van het ballet Het Zwanenmeer wordt haar onverwacht het dagboek over haar eerste liefde Henrik toegezonden. Henrik was een student waar ze dertien jaar voordien verliefd op werd tijdens een bezoek aan haar oom en tante op zomervakantie. De repetitie wordt afgelast tot de avond en Marie besluit de boot te nemen naar het eiland waar ze haar relatie had met Henrik. Daar haalt ze herinneringen op aan die onbekommerde tijd.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

avatar van jordybeukeboom

jordybeukeboom

  • 6797 berichten
  • 2423 stemmen

Nu te koop bij Moskwood


avatar van jordybeukeboom

jordybeukeboom

  • 6797 berichten
  • 2423 stemmen

En te huur bij Moviemile.com (hij komt nu mijn kant op)


avatar van Spetie

Spetie

  • 38830 berichten
  • 6984 stemmen

Ingmar Bergman was blijkbaar iemand, die erg veel met de zomer op had, want dit is al zijn derde film die ik zie, waarin het woord zomer in de titel voorkomt. Deze keer is het een terugblik van een ballerina op een zomer uit haar jeugd, waar ze mooie herinneringen aan heeft.

Ik vond het wel een aardige film. Niet zo sterk als veel van Bergmans latere werk, maar vooral erg degelijk. Af en maakt hij hier erg mooie close-ups van de mensen en verder zit het filmisch ook wel goed in elkaar, al is het hier nog niet bijzonder mooi. Maj-Britt Nilsson speelt een sterke hoofdrol. Een rol, die niet zo heel gemakkelijk is, aangezien zij zowel een vijftienjarig meisje, als een achtentwintigjarige vrouw moet spelen, maar de wisseling tussen beide leeftijden gaat haar vrij goed af.

Het is een charmant filmpje. Nergens memorabel, maar constant op een acceptabel niveau en heeft zeker een paar sterke momenten, met een fijne hoofdrolspeelster.

3,0*


avatar van kos

kos

  • 46411 berichten
  • 8632 stemmen

Erg weinig boeiend, deze.

Moraal van het verhaal: irritante, naïeve, iedereen gekmakende fladderchicks zijn van alle tijden.

Ook in de jaren '50, ook in Zweden, ook bij ome Ingmar.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 5768 berichten
  • 2304 stemmen

Klein maar fijn. De èchte fladderchick (mooi woord) waar mijn voorganger het over heeft zou pas twee jaar later in Zomer met Monika het sensuele hoofd opsteken, maar de vriendelijke liefde die Marie en Henrik hier beleven is ontroerend en innemend. Maj-Britt Nilsson is een mooie verschijning. Leuke scène op het einde wanneer de journalist de "balletmeester" de loef probeert af te steken (met zeer beperkt succes).


avatar van Harco

Harco

  • 978 berichten
  • 0 stemmen

Bergmans tiende film is een duidelijke breuk met zijn eerste negen. Niet langer is een egocentrische jongeman het middelpunt van zijn films, maar verlegt Bergman de focus naar een complexer vrouwelijk personage. Dit manifesteert zich in Zomer Intermezzo in een kalverliefde tussen hoofdrolspelers Maj-Britt Nilsson en Birger Malmsten die zich afspeelt in een serie flashbacks. Deze kabbelt aardig voort in een zomers Zweden maar de echt interessante scènes zijn juist de ontmoetingen met de oudere, weemoedigere karakters uit de film. Zo zien we onder anderen een voorbode van de Dood uit Het Zevende Zegel waarin de doodzieke, in het zwart geklede tante van Malmsten een partij schaak speelt met een dominee. Het is Nilssons balletmeester Stig Olin, verkleed als een misvormd, duivels figuur, die de show steelt in een leeg theater na een nachtelijke voorstelling. In een dialoog met Nilsson leert hij haar leven met de leegheid van haar bestaan.