• 16.174 nieuwsartikelen
  • 179.531 films
  • 12.330 series
  • 34.196 seizoenen
  • 650.547 acteurs
  • 199.461 gebruikers
  • 9.405.433 stemmen
Avatar
 
banner banner

Past Lives (2023)

Romantiek / Drama | 105 minuten
3,72 563 stemmen

Genre: Romantiek / Drama

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Zuid-Korea

Geregisseerd door: Celine Song

Met onder meer: Greta Lee, Teo Yoo en John Magaro

IMDb beoordeling: 7,8 (170.606)

Gesproken taal: Engels en Koreaans

Releasedatum: 5 oktober 2023

Plot Past Lives

De kinderen Nora en Hae Sung zijn hechte vrienden die uit elkaar worden gedreven wanneer Nora's gezin Zuid-Korea voor Canada verruilt. Twaalf jaar later heeft Nora in New York haar studie voor toneelschrijver aangevat en bemerkt ze dat haar jeugdvriend online naar haar op zoek is. Online pikken ze de draad van hun vriendschap weer op. Maar op een fysieke hereniging is het weer een decennium wachten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Hae Sung

Young Hae Sung

Nora's Mom

Hae Sung's Mom

Young Si Young

Hae Sung's Friend 1

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1965 berichten
  • 1694 stemmen

Dit is in zijn genre geen slechte film, maar zo'n hoge score verdiend deze film nou ook weer niet.

Greta Lee heeft iets 'leuks en aandoenlijks' over zich, waardoor het makkelijker kijken is in de lange scenes, waar niks gezegd wordt.

Toch kon de film mij niet echt raken. Het is zeker best een mooi verhaal, maar gewoon niet uitmuntend.

De soundtrack is wel prachtig en ga ik nogmaals beluisteren.


avatar van schrans

schrans

  • 501 berichten
  • 1102 stemmen

In tegenstelling tot de lovende kritieken hier vond ik de film traag en zelfs saai bij momenten. Een simpele premisse werd tot in de treure uitgerekt met weinig zeggende dialogen. Waarom hier trouwens in godsnaam komedie staat bij het genre is volledig onduidelijk. Blijft over: enkele mooie shots, een sterke score en redelijk goed einde.


avatar van TMP

TMP

  • 1915 berichten
  • 1739 stemmen

Hoewel het onderliggende thema best interessant kan zijn, vond ik dit een ronduit saaie en teleurstellende film. Wellicht omdat ik weinig met de beide hoofdpersonages had. Hun onderlinge band is niet echt boeiend, hun personages worden niet erg uitgediept en de film kon mij (mede daardoor) nergens raken. Veel chemie was er mijns inziens ook niet tussen beide hoofdrolspelers.


avatar van El  Loco

El Loco

  • 1168 berichten
  • 2430 stemmen

Soms heb je van die films die erg mooi gemaakt zijn, maar iets te perfect aanvoelen en te veel de film is geworden die je ervan verwacht had. Past Lives is er precies zo eentje geworden.

Toegegeven, de laatste 20 minuten zijn erg knap met de ontmoeting tussen Hae Sung en Nora’s man en het afscheid tussen Hae Sung en Nora. Je ziet dat Nora’s man het wel moeilijk heeft met het feit dat zij nog iets voelt voor haar jeugdliefde, maar gelukkig wordt hij hier niet afgeschilderd als de slechte echtgenoot, maar juist iemand die erg begripvol is. Ook het eindshot waarbij Nora in tranen terugloopt na het afscheid met Hae Sung is eentje die prima past in deze film. Geen groots drama met een tongzoen of dergelijke als afscheid, maar het wordt op een knappe manier klein gehouden.

Jammer genoeg verlopen de 60-70 minuten daarvoor te gezapig en volgens de verwachtingen. Dat we in de openingsscène al meteen het beeld krijgen tussen het drietal in het café doet de film wat mij betreft geen goed. Het zorgt ervoor dat de komende 60 minuten al snel door de kijker zelf kan worden ingevuld (de 2 jeugdliefjes die uit elkaar gehaald worden, jaren later terug in contact met elkaar komen, ondertussen een eigen leven hebben opgebouwd en dus samen geen toekomst meer hebben,…).

Echt onder de indruk ben ik dus niet. We hebben dit soort van romantische drama’s al vaker zien voorbijkomen, alleen is het wel mooi gemaakt met een rustige sfeer en zijn de laatste 20 minuten behoorlijk sterk.

3*