• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.399 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.109 gebruikers
  • 9.378.090 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ernest et Célestine: Le Voyage en Charabie (2022)

Animatie / Familie | 79 minuten
3,36 7 stemmen

Genre: Animatie / Familie

Speelduur: 79 minuten

Alternatieve titels: Ernest & Celestine 2: A Trip to Gibberitia / Ernest & Celestine: Op Avontuur in Brabbelland

Oorsprong: Frankrijk / Luxemburg

Geregisseerd door: Julien Chheng en Jean-Christophe Roger

Met onder meer: Lambert Wilson, Pauline Brunner en Michel Lerousseau

IMDb beoordeling: 7,0 (1.122)

Gesproken taal: Frans

Releasedatum: 21 december 2022

Plot Ernest et Célestine: Le Voyage en Charabie

Ernest en Célestine keren terug naar het land van Ernest, La Charabie, om zijn kostbare kapotte viool te laten repareren. Ze ontdekken dat muziek al enkele jaren in het hele land verboden is. Voor Ernest en Célestine is het ondenkbaar om zonder muziek te leven. Vergezeld door handlangers, waaronder een mysterieuze gemaskerde burgerwacht, zullen Ernest en Célestine proberen dit onrecht te herstellen om zo de vreugde en het plezier terug naar berenland te brengen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Ernest (stemrol)

Célestine (stemrol)

Naboukov (stemrol)

Kamelia (stemrol)

Mila (stemrol)

Octavius (stemrol)

Chef police (stemrol)

Juge 1 (stemrol)

Juge 3 (stemrol)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2242 berichten
  • 426 stemmen

Vanaf 21 december 2022 in de bioscoop (Cinéart)


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Ik moest even wennen aan de stijl en het verhaal dat net even anders is. Het is net wat strakker en donkerder geanimeerd dan de eerste film. Iets minder pasteltinten, maar toch mooi geanimeerd.

Toen ik eenmaal goed in de film zat vond ik het weer erg leuk.

Brabbelland ziet er erg mooi uit met veel bergen en vervoer met kabelbanen. De ordediensten zien er grappig uit, zoals ook de advocaten met hun speciale outfits.

Er zit ook best een leuk verhaal achter, waarbij de bewoners van Brabbelland nog maar 1 noot mogen gebruiken bij het muziek maken.

Een mooi avontuur, voor jong en oud. Echte feelgood animatie.

De eerste film vond ik net iets beter, maar deze krijgt van mij een ruime 3,5*


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5811 berichten
  • 5402 stemmen

Jammer dat de film op PICL in het Nederlands wordt aangeboden. Ik wil in principe altijd de originele versie zien.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

tbouwh schreef:

Jammer dat de film op PICL in het Nederlands wordt aangeboden. Ik wil in principe altijd de originele versie zien.

Was helaas ook al zo bij de eerste Ernest et Célestine film. En bij Kirikou bieden ze ook vaak alleen de Nederlandse audio aan.

Ik heb me hier toch wel overheen kunnen zetten.


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5811 berichten
  • 5402 stemmen

De eerste via Netflix kunnen zien, gelukkig wel in de originele versie. Ga er niet vanuit dat Pathé Thuis wel de originele versie heeft alleen Picl gecheckt.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

Alweer een nieuw deel en vond het wel weer mooi gemaakt. Nog eens een hand getekende animatiefilm en het heeft toch wel wat extra. Het verhaal was goed en de muziek was ook aanstekelijk.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9970 berichten
  • 4657 stemmen

Het was tien jaar lang wachten op een vervolg en het is er toch van gekomen.

De viool van Ernest is stuk en hij en zijn onafscheidelijke buddy Célestine gaan naar zijn geboorteland 'Charabie' of Brabbelland in het Nederlands, om het te laten herstellen door Octavius, een instrumentenmaker. Charabie is een autoritaire Oostblok-achtige staat waar muziek spelen verboden is. Zelfs de vogeltjes moeten zich aan die wet houden. Waarom? Omdat het zo is en niet anders. Verzet komt er in de vorm van de mysterieuze Mifasol. Een tekenfilm die kinderen wil uitleggen hoe onprettig het is om in een land zonder vrijheden te leven dus.

Het is alweer leuk getekend en geanimeerd, onschuldig en lief. Voor mij persoonlijk was het ontstaan van de vriendschap uit de eerste film eveneens ietsje beter (4,5*) maar dit is hoe dan ook een fijne comeback van Brammert en Tissie die hier samen op avontuur gaan. Doet me nog het meest denken aan die Paddington films.