• 15.772 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.029 gebruikers
  • 9.373.193 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ukraine on Fire (2016)

Documentaire | 96 minuten
3,81 13 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Igor Lopatonok

Met onder meer: Victor Yanukovich, Oliver Stone en Lotus Bech

IMDb beoordeling: 6,2 (4.446)

Gesproken taal: Engels, Russisch en Oekraïens

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Ukraine on Fire

"The events leading up to Ukraine's "Maidan Revolution" and its bloody aftermath."

Oekraïne. Aan de oostelijke kant grenzend aan Rusland en aan de westkant Europa. Eeuwenlang is er door grootmachten gestreden om de vruchtbare grond die het land rijk is en de strategische ligging aan de zwarte zee. De Maidan protesten in 2014 triggerden een bloederige opstand die uiteindelijk leidde tot de verdrijving van president Yanukovich en schilderde Rusland af als de aanzetter. Maar was dit zo?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van jeroentje

jeroentje

  • 171 berichten
  • 3158 stemmen

Helemaal geen discussie over deze? Dit feitenrelaasje geeft m.i. toch wel een verfrissende kijk op de representatie van het actuele conflict.......dat wellicht enigszins eenzijdig gepresenteerd wordt in de reguliere media.

MH17 komt ook nog even voorbij, ook wel een onderwerp dat discussie oproept lijkt me.


avatar van Alathir

Alathir

  • 2125 berichten
  • 1635 stemmen

Ik vond het soms wat lastiger te volgen, geen simpele geschiedenis en dan gaat het eigenlijk vooral over het laatste decennium. Over en weer geloop tussen Rusland en het Westen qua regering. Een zeer verdeeld land dus precies. Over corruptie / mensenhandel wordt hier weinig gesproken. Had ik eigenlijk meer over willen weten. Zeker een goed interview met Putin en Yanukovich. De geschiedenis begrijpen aan de hand van deze docu is dan ook best complex als buitenstaander, maar het toont wel duidelijk de inmening van de VS op Oekraïne en hoe het nazisme aanwezig is in Oekraine. Adhv deze documentaire is het dan ook geen verrassing dat er 4 gebieden in 2022 kiezen om tot Rusland te behoren, al zal dit naar alle waarschijnlijk niet bevorderlijk zijn voor de wereldvrede. Uitspraak van Victoria Nuland in een telefoongesprek naar een andere diplomaat van de VS spreekt boekdelen.. "Fuck EU". Denk maar niet in Europa dat de VS onze vriend zal zijn als het er écht op aankomt.


avatar van flebbie

flebbie

  • 32 berichten
  • 46 stemmen

Eigenlijk zou iedereen deze docu moeten zien. De rol van NGO's en de overeenkomsten tussen alle kleurenrevoluties hadden nog wel wat verder uitgewerkt mogen worden.