• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.421 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.788 stemmen
Avatar
 
banner banner

Santa Sangre (1989)

Drama / Horror | 123 minuten
3,48 183 stemmen

Genre: Drama / Horror

Speelduur: 123 minuten

Alternatieve titel: Holy Blood

Oorsprong: Mexico / Italië

Geregisseerd door: Alejandro Jodorowsky

Met onder meer: Axel Jodorowsky, Blanca Guerra en Guy Stockwell

IMDb beoordeling: 7,5 (25.390)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 7 juni 1991

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Santa Sangre

"Forget Everything You Have Ever Seen."

De kleine Fenix werkt als goochelaar in een circus. Zijn vader is een messenwerper en zijn moeder een trapeziste. Zij is ook de hogepriesteres van een religieuze cultus, gewijd aan een maagd zonder armen. Enkele heftige gebeurtenissen zorgen voor een hevig trauma, en Fenix brengt een tijd door in een kliniek. Als hij daaruit weet te ontsnappen gaat hij op zoek naar zijn moeder. Maar de demonen uit het verleden laten hem niet los.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ichi

ichi

  • 790 berichten
  • 7219 stemmen

Na een lange tijd niks in film te hebben gedaan kwam Jodorowsky(El Topo) met Santa Sangre. Net aols zijn andere films zit ook deze weer vol met freaks, vage figuren en surrealistische beelden. Lees de plot outline zou ik zeggen.


avatar van Abraham S

Abraham S

  • 1 berichten
  • 4 stemmen

zeer goede film !


avatar van gimli f

gimli f

  • 1454 berichten
  • 0 stemmen

Zeer sterke film van Jodorowsky.

Niet zo extreem bizar als The Holy Mountain, maar wel met een veel beter, overzichtelijker verhaal, meer levendige personages, een betere productie en beter acteerwerk.

Santa Sangre is een schitterende mengeling van hallucinaties, fantasieën en werkelijkheid, die zich afspeelt in de bizarre wereld van het circus, waar de donkere kanten van het leven lijken te regeren.

Extreem geweld, seks, drankmisbruik, alles is mogelijk in dit verhaal. Ondanks de vele expliciete scène's zitten er ook een aantal erg mooie, ontroerende momenten in de film, zoals wanneer de jonge Fenix getatoeëerd wordt en zo een man wordt gemaakt, zoals de momenten met de doofstomme Alma en de grappige scène waarin psychiatrisch patiënt met zijn mede-patiënten naar de film gaat, om uiteindelijk te belanden in een orgie van coke en vertier.

Vooral het laatste half uur van de film is erg mooi, en eveneens zeer sfeervol ingekleurd.

Santa Sangre is een even bizarre als surrealistische trip door de schaduwkanten van het leven. Een film die zowel kan doen gruwelen als kan ontroeren. Vol Zuid-Amerikaanse passie, grappige en bizarre personages en overgoten met fraaie Latijns-Amerikaanse muziek.

Erg interessant voor de liefhebber van surrealisme dus. Zeker de moeite waard.


avatar van ghostman

ghostman

  • 5740 berichten
  • 5 stemmen

Wat een geweldige film is dit toch. "Besame mucho" scène vergeet ik dus nooit meer.

Veel beter dan Fight Club

My hands! My hands! My ....... Hands!


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Erg mooie, passionele film. De grote come back van cult-regisseur Jodorowsky destijds.

Vol leven, vol surrealisme, vol symboliek, visueel sterk. Met elementen uit horror, stukjes mime, uitbundige aankleding. Duister en sfeervol. Het uitgangspunt heeft iets van Oedipus. De uitwerking staat echter heel erg op zichzelf.

De setting is een in eerste instantie een circus en dat biedt ruimte aan een scala aan onvergetelijke bizarre personages. Zoals een volgetattoeëerde vrouw, de doofstomme Alma, "de kleinste olifantentrainer ter wereld" Aladdin. De film is uitermate kleurrijk.

Het laatste stuk waarin de liefde voor Alma Fenix eindelijk losmaakt van zijn verstikkende moeder is misschien wel het sterkst.

Apart en fascinerend. Grappig, smerig en ontroerend. Deze film is het allemaal.

4.0*


avatar van gimli f

gimli f

  • 1454 berichten
  • 0 stemmen

Mmm....vanavond maar weer eens kijken, Santa Sangre. En Viva la Muerte en Eraserhead.

Tja, als je gezelschap dat nou eenmaal wil....heb ik er niets op tegen hoor (al wilde ze eigenlijk The Holy Mountain, maar dat kon ik haar even niet bieden).

Leuk leuk, zo'n avondje bizarre cultfilms...


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Wat een geweldige film. De sfeer in de film is perfect. De mysterie om het circus heen is zo goed in beeld gebracht. De hallucinaties, Het 1 worden van zijn armen met zijn moeder die alleen nog in zijn geest leeft. De illusies en hallucinaties zorgen voor veel mooie beelden. Zeker herziening en aanschaf waard. 4*


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Een film die magische plaatjes en een perfekte sfeer afwisselt met irritante, saaie passages. Het eerste half uur (zijn jeugd) was fantastisch en had zo 4,5* kunnen opleveren. Het tweede deel van de film vond ik (op een paar scene's na) moeilijk uit te zitten. 2,5*


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Afgrijselijk. Het drugs geven aan mongolen deed me 100 % afhaken. 0.5* (en dat snijden in dat jongetje, en die olifant ) Dit gaat te ver voor goede smaak. Ziekelijk, zoiets. Ze zouden de maker moet opsluiten en al die dingen met hem zelf moeten doen.


avatar van Dustyfan

Dustyfan

  • 5607 berichten
  • 0 stemmen

Wat een dramatische ervaring, het lijkt wel een straf om hier naar te kijken. Een aaneenschakeling van wansmaak, belachlijke scenes en slecht acteerwerk...

0,5*


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

FisherKing schreef:

Ze zouden de maker moet opsluiten en al die dingen met hem zelf moeten doen.


avatar van DaveV

DaveV

  • 327 berichten
  • 5183 stemmen

FisherKing schreef:

Afgrijselijk. Het drugs geven aan mongolen deed me 100 % afhaken. 0.5* (en dat snijden in dat jongetje, en die olifant ) Dit gaat te ver voor goede smaak. Ziekelijk, zoiets. Ze zouden de maker moet opsluiten en al die dingen met hem zelf moeten doen.

Ik denk dat heel wat regisseurs blij zijn dat jij de grenzen van goede smaak niet bepaalt. Er zou een tekort aan martelkamers zijn.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Niet zo kort door de bocht aub.

Denk je dat ik bovenstaande echt meen ?

Regisseurs mogen doen en laten wat ze willen, of ik het kan waarderen is een heel ander verhaal.


avatar van DaveV

DaveV

  • 327 berichten
  • 5183 stemmen

FisherKing schreef:

Niet zo kort door de bocht aub.

Ach kort door de bocht. Slechts bewust overdreven reactie op een overdrijving van jouw kant.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Moet kunnen, toch.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

Ik ben nu wel erg benieuwd...


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Ik ook. Die berichten van FK en Dustyfan zijn eigenlijk alleen maar een aanbeveling voor horrorfans. Bovendien spreekt het uitermate bizarre en zieke verhaaltje me wel aan.


avatar van Dustyfan

Dustyfan

  • 5607 berichten
  • 0 stemmen

Die DVD is onderweg naar je, Gotti. En inderdaad, ik ben absoluut geen horrorfan, in tegendeel......


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

Had na de verhalen van FK en DF heel wat gruwelijkheden verwacht, maar dat viel naderhand nog enigzins mee (na al die Aziatische ziekheid ben je wel wat gewend).
Wel zag ik een fascinerend, surrealistisch, vreemd, grappig, duister, donker en mooi filmpje. Na ongeveer een uur had ik een "de wraak is genomen, dus wat de fuck moet er het komende uur in vredesnaam komen-gevoel". Het moet na dat uur weer even op gang komen, maar dan is het ook wel weer 100% sfeer & bizarheid.
3,5*; wellicht van het weekend nog eens bekijken.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5983 stemmen

Om meteen even op gotti in te haken; de leukste vondsten en het beste verhaal zitten wat mij betreft ook in het eerste uur; een leuke freakshow.

Na dit eerste uur begon ik me enorm te vervelen. De film kakt enorm in en is vervolgens niet meer dan een herhaling van zetten.

Het lage tempo van vertellen hielp ook niet echt. Er zijn weliswaar mooie beelden te zien, vooral door zorgvuldig gekozen decors en locaties, maar ook nou niet zo dat je van je stoel valt van verwondering. De muziekjes die steeds op de achtergrond klinken begonnen me wel wat te irriteren. Ook hierbij geldt voor mij; overdaad schaad.

Ik had een veel extremere uitwerking verwacht en een groter tempo, en had gehoopt op een lange en zinderende climax met veel bruut geweld. Er had wel een afslachting a la Kill Bill vol. 1 op het einde gemogen van mij. Ik vond het namelijk nogal een slap einde.

Typisch zo'n film die met een lengte van pak 'm beet 85 minuten bij mij beter zou hebben gewerkt. Het magere verhaal rechtvaardigt wat mij betreft geen 123 minuten lengte.

Voor de liefhebbers van dergelijke extremiteiten, kan ik Lengua Asesina (The Killer Tongue) van harte aanbevelen. Die film is nog absurder en een nog grotere freakshow.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Ik snap werkelijk niet wat FisherKing ziek aan deze film vind. Niet veel gewend? Die mongooltjes hadden trouwens een erg leuke nacht gehad. Ik had me helemaal ingesteld op een extreem weerzinwekkende film maar dat viel dus heel erg mee.

Het begint erg goed, alhoewel een circus natuurlijk een makkelijk excuus is om allerlei freaks te laten opdraven, werd het sfeervol gedaan. Het verhaal wordt mooi verteld en het ziet er goed uit. Daarna komt er een lang stuk dat veel minder is dan het eerste deel van de film, niet bijzonder boeiend. Op het moment dat Fenix Alma weer ontmoet wordt het weer interessant. Een prachtige scene is het als Fenix met Alma zoent. Erg apart gefilmd en een mooi moment.

Eigenlijk is het een erg standaard verhaaltje met een redelijk voorspelbaar einde maar dit alles wordt wel apart in beeld gebracht. Toch jammer van dat middenstuk, als dat wat interessanter was geweest had deze film zeker een 4 gekregen. Stoorde me soms ook aan het wel erg theatrale acteerwerk.

3,5*


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

De film is te verdelen in twee stukken. Het eerste stuk gaat over het jeugd van hoofdpersonage Fenix en het tweede stuk richt zich op Fenix als volwassen man. Het eerste stuk is onvergetelijk. Prachtige, sfeervolle beelden van het circus, eigenaardige personages en heel veel bizarre situaties. Het tweede stuk is duidelijk minder maar slecht is het ook zeker niet. Als geheel goed genoeg voor 3,5 sterren..


avatar van Da Jando

Da Jando

  • 1383 berichten
  • 1064 stemmen

Eerste film sinds tijden die ik heb afgezet. Het wekte niets anders dan irritatie op en verder deed het me werkelijk niets. Vond het erg gekunsteld overkomen en ook nog eens spuug lelijk. Zal maar niet stemmen voor die 20 minuten die ik gezien heb.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Weet iemand of de DVD van Santa Sangre bij Play.com de uncut versie is? Wil m bestellen maar het staat nergens. Heeft iemand m toevallig?


avatar van zzzozzzo

zzzozzzo

  • 42 berichten
  • 161 stemmen

Da Jando schreef:

Eerste film sinds tijden die ik heb afgezet. Het wekte niets anders dan irritatie op en verder deed het me werkelijk niets. Vond het erg gekunsteld overkomen en ook nog eens spuug lelijk. Zal maar niet stemmen voor die 20 minuten die ik gezien heb.

Ben het helemaal met je eens. Na een half uur kijken vond ik het wel "mooi" geweest.

Ik stem ook maar niet.


avatar van JayLunar

JayLunar

  • 748 berichten
  • 2961 stemmen

Enorm gave en bijzondere film. De poëtische filmtaal van Jodorowski is fantastisch, dit komt vooral tot uiting in het eerder genoemde "eerste uur" (het tweede uur had ook naar mijn idee wat ingekort mogen worden). Ook sterk vond ik dat al die bizarre, surrealistische en bloederige taferelen niet echt afleiden van de tragiek/catharsis rondom het hoofdpersonage.

Een memorabele film die ik beloon met 4 welverdiende sterren.


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8284 stemmen

Een rariteitenkabinet met inderdaad af en toe wel erg theatraal acteerwerk.

Er zaten wel geinige vondsten in de film zoals hoe Feniks met zijn eigen armen de verloren armen van zijn moeder vervangt en de begravenis van de olifant.

Toch wel een aardige film!

***


avatar van rubenn

rubenn

  • 51 berichten
  • 10 stemmen

Norman Bates meets Caligari meets Fellini ...

maar alles toch in het poëtische intellectuele typische Jodorowsky-universum.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Zelden zo'n slechte film gezien. De oorzaak van het hoge gemiddelde kan volgens mij alleen maar gelegen zijn in het feit dat veel users deze film zo slecht vonden dat ze hem niet eens hebben afgekeken en er daarom ook niet op gestemd hebben. Ik vond deze film gewoon smakeloos, er werd slecht geacteerd, was nog in het Engels gedubd ook, maar ik vond hem bovenal oerlelijk. Mongolen die dope kregen toegediend, kippen die in afgehakte ledematen pikten, smerige dikke circusartiesten en nog meer van dat alles.

De regisseur heeft nog een scene vergeten. Een doodskist met deze film erin die - net zoals we in het begin van de film met die dode olifant zagen gebeuren - bij het afval gedumpt werd.

Snel vergeten deze draak.

1,0*


avatar van ghostman

ghostman

  • 5740 berichten
  • 5 stemmen

Hoe "f*cked up" moet je zijn om zo'n film te maken?