Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 85 minuten
Alternatieve titel: Tailgate
Oorsprong:
Nederland / België
Geregisseerd door: Lodewijk Crijns
Met onder meer: Jeroen Spitzenberger, Anniek Pheifer en Willem de Wolf
IMDb beoordeling:
5,7 (5.132)
Gesproken taal: Nederlands en Duits
Releasedatum: 31 oktober 2019
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Bumperkleef
"A deadly game of cat and mouse"
Hans, een zelfverzekerd man, is met zijn gezin onderweg naar zijn ouders aan de andere kant van het land. Onderweg veroorzaakt hij een verkeersruzie met een andere bestuurder, die hen uit wraak begint te achtervolgen. De bestuurder confronteert Hans zodanig met zijn ego, dat hij totaal de controle over zijn gezin verliest en wordt afgepeld tot het bange kwetsbare kind dat hij ooit was.
Externe links
Acteurs en actrices
Hans
Diana
Milou
Robine
Wielrenner Jos
Joop
Trudy
Politieman Wouter
Bumperklever
Reviews & comments
bart007bond
-
- 1443 berichten
- 350 stemmen
Hoop op vervolg.
Zoals iemand zei : einde lijkt op het briljante Nachtrit
Chelsea94
-
- 741 berichten
- 821 stemmen
Snap werkelijk niks van de hoge scores. Wat een verschrikkelijk slechte film is dit toch. De soundtrack is niet om aan te horen. Special fx zijn er niet. Het oogt als een moderne jaren 70 low budget film. Een hoop geschreeuw, totaal geen sfeer, misplaatste muziek. Dit is een film die je had kunnen maken met een paar mobieltjes want qua edits of fx stelt het niks voor. Acteerwerk is ook niet al te best en al zeker niet geloofwaardig, het voelt allemaal erg geforceerd. Kan dit niet serieus nemen als film.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
Special fx zijn er niet. [...] Dit is een film die je had kunnen maken met een paar mobieltjes want qua edits of fx stelt het niks voor.
LOL, dat jij de visual effects niet ziet betekent juist dat ze heel goed zijn. Deze film zit er vol mee.
Chelsea94
-
- 741 berichten
- 821 stemmen
LOL, dat jij de visual effects niet ziet betekent juist dat ze heel goed zijn. Deze film zit er vol mee.
was gewoon een verschrikkelijk slechte film, leek wel een schoolproject zo amateuristisch en daardoor zag ik ze dus juist wel, zo slecht waren ze.
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
Het onderwerp bumperkleven is realistisch. Heb de afgelopen weken paar keer exact hetzelfde gezien in een auto. Werkelijk waar wordt je zo vaak door een ander opgejaagd en dan rijd jij zoals het moet. Dus wordt je eigenlijk gestraft omdat jij rijd volgens de regels.
wess16
-
- 616 berichten
- 3848 stemmen
Erg spannende film die prima wegkijkt! Met een huiveringwekkende bad guy. 4*
blurp194
-
- 5498 berichten
- 4195 stemmen
Aardig.
En dat is vooral omdat het lekker vlot gaat, en omdat de mij onbekende Willem de Wolf zo'n heerlijk griezelige bad guy neerzet, en met een absoluut ondoorgrondelijke mimiek zijn absurde quotes uitspreekt en zich fijntjes nergens door laat beinvloeden. Of tegenhouden.
Daar tegenover staat wel dat het gezinnetje wat matigjes acteert, dat het plot wel een beetje rammelt en de situatie een heel klein tikkeltje te geforceerd is. En misschien zelfs dat het gezinnetje toch wat al te over the top etterig is. En dat vind ik dan ook wel wat een gemiste kans - ik had eigenlijk verwacht en gehoopt dat de moordlustige Ed wat meer de sympathie naar zich toe zou trekken, naar het einde toe - een mooi duister extra laagje in het verhaal, zoiets. Maar nee.
Maar toch, het is zeker een aardig filmpje, en voor Nederlandse begrippen erg goed.
Simon Smith (crew films)
-
- 1374 berichten
- 4513 stemmen
Is er voor de dvd in de film geknipt? Kan ik me niet voorstellen. Waarschijnlijk gewoon pal-speed-up. En dan wordt die tijd toch niet apart vermeld? Dan kun je wel bezig blijven.
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Bumperkleef is een leuke en spannende film van eigen bodem. De vaart zit er lekker in en het is knotsgek van aard. Zwaar overtrokken maar het mag. Prima vermaakt met deze productie.
bderbove
-
- 62 berichten
- 531 stemmen
De link met de film Duel is snel gemaakt. De verkeersagressie laat de haren op de armen recht komen. 1 van de betere Nederlandse films wat mij betreft.
eempag
-
- 441 berichten
- 379 stemmen
Leuke film.
Lekker spannend, vergezocht maar toch ook wel wat herkenbaar.
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2566 stemmen
Oke dit was best wel goed eigenlijk...helemaal voor een nederlandse horror/thriller.
Hier en daar een beetje over de top maar dat brengt ook weer het spannende sfeertje.
De film heeft een een lekkere vaart en is eigenlijk best spannend.
Een van de betere nederlamdse films van de laatste tijd.
Luudje10
-
- 248 berichten
- 265 stemmen
Voor een Nederlandse thriller een goede film. Heel veel dingen zijn herkenbaar met name als je met je gezin in de auto weggaat. Ik vond hem spannend. Zeker een aanrader
Corcicus
-
- 2809 berichten
- 3912 stemmen
Leuke NL horror met een origineel moordwapen en best een impressionante achtervolgingsscène door een leefwijk. Beter dan heel wat Amerikaanse horror die ik heb gezien, maar er mocht wat variatie zitten in de kills. Het mocht allemaal wel wat goorder zijn.
Prachtige vertolking van Willem de Wolf die hier met zijn grote Hollandse postuur een geweldige killer neerzet. Jeroen Spitzenberger deed het als brutaal lulletje rozenwater ook niet slecht.
Superboy
-
- 98 berichten
- 121 stemmen
Deze vond ik verrassend leuk ! We verwachtten er niks van, maar hij was leuk, onderhoudend en zelfs een beetje spannend.
UmbraVitae
-
- 4329 berichten
- 4036 stemmen
Deze vond ik zeer vermakelijke thriller, zat goeie vaart in de film, tijd vloog voorbij. Nederland en thrillers zijn vaak geen goed huwelijk, maar deze was echt verrassend goed. Zat echt goed in de film en met momenten op puntje van m'n stoel, er zat goede portie spanning in en best goed geacteerd ook. Ik ben hier fan van. En ook Nederlandse en Vlaamse films geven net dat beetje meer inleving en beleving.
MosquitoSmasher
-
- 744 berichten
- 6 stemmen
Ik moet zeggen dat deze mij prima geboeid heeft en zelfs spannend ook. Ik moest gewoon lachen om dat gekibbel tussen die familie, vond dat gewoon erg amusant. Paar dingetjes die wel onder spoilers moeten...
Wat heeft die wielrenner gedaan? Ongetwijfeld iets wat hem boos maakte, maar ik had dit best willen zien.
Ze hadden hem al kwijt kunnen zijn als de vader fingerprint lock had ingesteld, haha. Maar dan hou je geen film over.
Enige wat ik gewoon silly vond was toen de vader richting het einde van de film het huis van zijn moeder uitliep en toen wegende, dude bel aan bij andere mensen en vraag om hulp, of zie ik dat nou verkeerd?
Eerst zat ik ook die gast in de witte bus te vervloeken omdat hij iederen ophield op de snelweg, maar hij reed de toegestane snelheid, dus de vader zat verkeerd. Ik rijd nooit auto, dus wellicht heb ik het misschien verkeerd hoe je in zo'n situatie zou moeten handelen met al die vrachtwagens.
Giditje
-
- 1 berichten
- 2 stemmen
Probeer mijn mening zonder spoilers te vertellen, maar eigenlijk moet dit kunnen met hoe slecht deze film is. Je kan beter iets anders gaan kijken dan dit.
De film begint erg vaag, waarvan ik nu een vermoede heb wat er gebeurd is.
Verder richt de moordenaar meer schade aan dan die ene bumperklever en er waren er mee....waarom alleen hij? Heb het trouwens niet over de schade die de familie maakt tijdens het vluchten.
Verder dat geschreeuw en gejank of andere onnozele dingen maakt de film niet alleen saai, maar ook pijnlijk om naar te kijken.
Ik dacht eerst dat je 130km/uur mag, maar dat was dus 100km/uur.
Het einde zie je niet eens omdat ze gelijk naar de aftiteling gaan.
HK Senator
-
- 666 berichten
- 1562 stemmen
Wat heeft die wielrenner gedaan? Ongetwijfeld iets wat hem boos maakte, maar ik had dit best willen zien.
Wat de meeste wielrenners doen, zich totaal niet aan de verkeersregels houden! Vermoed ik tenminste. Maak ik me ook regelmatig kwaad over.
HK Senator
-
- 666 berichten
- 1562 stemmen
Herzien, en het is een heerlijke film. Dit soort films zouden meer gemaakt moeten worden in Nederland!
Hejira
-
- 77 berichten
- 102 stemmen
Verschrikkelijk! Een slecht geschreven idioot gedrocht.
Werkelijk alles gaat hier fout, het acteerwerk, dialoog, locaties...het is allemaal zo lomp en amateuristisch.
themanwiththeplan
-
- 83 berichten
- 79 stemmen
Prima thriller deze. In dit genre staat of valt de film meestal met de geloofwaardigheid van de psycho van dienst, de logische wendingen in het scenario en een verrassend, doch bevredigend einde.
Met de creep van dienst zit het snor. De man ontpopt zich als een kruising tussen Rutger Hauer in "The Hitcher" en Javier Bardem in "No Country for old men". Kortom hij deugde.
De film duurt niet lang en er zit wel enige vaart in. Het scenario beperkt zich grotendeels tot het essentiële (geen overbodige nevenplotjes).
Het aandeel van de wachtende grootouders mocht wat mij betreft iets minder lang zijn.
Er komen ook 2 erg herkenbare, irritante soorten weggebruikers langs. Namelijk de "in de weg rijdende" wielertoerist en de autistische, boomvrucht van een audirijder.
Crijns
-
- 8 berichten
- 0 stemmen
Hallo allen,
Dank voor jullie reacties! Altijd interessant om feedback te lezen, zelfs van mensen die onze film echt heel erg slecht vinden. Maar vooral mijn dank voor alle mooie inhoudelijke stukjes die jullie hier hebben geschreven.
Inmiddels gaat onze film de hele wereld over onder de internationale titel TAILGATE.
Onze Canadese sales agent heeft 'm verkocht aan Rusland, Australië, Japan, China, Zuid-Korea, Taiwan, Duitsland, Oostenrijk, Polen, Frankrijk en Groot-Brittannië. We zijn daar zelf ook door verrast.
CANNES ONLINE TAILGATE (Bumperkleef)
Bij NEDERHORROR die de grens over gaat hoort ook een internationale filmtrailer.
Dit keer een trailer met filmschurk Willem de Wolf als mens met een gezicht in plaats van alleen een masker.
En met originele muziek uit de film, gemaakt door Steve Willaert.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Hallo allen,
Dank voor jullie reacties! Altijd interessant om feedback te lezen, zelfs van mensen die onze film echt heel erg slecht vinden. Maar vooral mijn dank voor alle mooie inhoudelijke stukjes die jullie hier hebben geschreven.
Altijd leuk om een regisseur op Moviemeter aan te treffen. Top.
Wat ik in mijn verhaal destijds al zei, hopelijk komt er vanuit jou nog eens een echte horrorfilm de bioscoop in. Zou ik zeker interesse in hebben. Wel iets meer zorg aan het scenario besteden 
HK Senator
-
- 666 berichten
- 1562 stemmen
Hallo allen,
Dank voor jullie reacties! Altijd interessant om feedback te lezen, zelfs van mensen die onze film echt heel erg slecht vinden. Maar vooral mijn dank voor alle mooie inhoudelijke stukjes die jullie hier hebben geschreven.
Inmiddels gaat onze film de hele wereld over onder de internationale titel TAILGATE.
Onze Canadese sales agent heeft 'm verkocht aan Rusland, Australië, Japan, China, Zuid-Korea, Taiwan, Duitsland, Oostenrijk, Polen, Frankrijk en Groot-Brittannië. We zijn daar zelf ook door verrast.
CANNES ONLINE TAILGATE (Bumperkleef)
Bij NEDERHORROR die de grens over gaat hoort ook een internationale filmtrailer.
Dit keer een trailer met filmschurk Willem de Wolf als mens met een gezicht in plaats van alleen een masker.
En met originele muziek uit de film, gemaakt door Steve Willaert.
TOP! Gaaf hoor. Gefeliciteerd.
Ik ben voor een deel 2....
En dan ook lekker wraak nemen op die scootermaniakken 
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Ben ik ook wel benieuwd naar! Ga ik in de gaten houden in onze lokale bib die een exemplaartje heeft, momenteel wel uitgeleend, dus nog even geduld oefenen ...
Gerelateerd nieuws

Nederlandse thriller 'Bumperkleef' wordt nog altijd goed bekeken op Videoland: 'Knotsgek'

Deze titels zijn vandaag toegevoegd aan het Netflix-aanbod

Nederlandse horrorfilm 'Bumperkleef' verkocht aan elf landen
Bekijk ook

Panic in the Streets
Misdaad / Film noir, 1950
22 reacties

uwantme2killhim?
Drama / Thriller, 2013
10 reacties

American Murder: The Family Next Door
Documentaire / Misdaad, 2020
22 reacties

A Bluebird in My Heart
Drama, 2018
5 reacties

Breaking Surface
Drama / Thriller, 2020
23 reacties

Becky
Thriller / Actie, 2020
63 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





