• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.147 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.201 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.373.926 stemmen
Avatar
 
banner banner

La Promesse de l'Aube (2017)

Biografie / Drama | 131 minuten
3,32 22 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 131 minuten

Alternatieve titel: Promise at Dawn

Oorsprong: Frankrijk / België

Geregisseerd door: Eric Barbier

Met onder meer: Pierre Niney, Charlotte Gainsbourg en Finnegan Oldfield

IMDb beoordeling: 7,1 (4.208)

Gesproken taal: Frans, Engels, Pools en Spaans

Releasedatum: 1 augustus 2019

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot La Promesse de l'Aube

Romain Gary is een Jood die in 1914 in Vilnius geboren wordt en elf jaar later via Warschau naar Nice emigreert. Hij heeft een bijzondere band met zijn moeder Nina, die grote toekomstdromen heeft voor haar zoon en hem zozeer pusht dat het een ware last wordt. Tijdens de Tweede Wereldoorlog is hij piloot in Afrika. Het is voor hem een bewogen tijd. Na de oorlog wordt hij schrijver en diplomaat, onder meer als Frans ambassadeur bij de Verenigde Naties.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Romain Gary

Alex Gubernatis

Captain Langer

Romain (8-10 years old)

Romain (14-16 years old)

Captain of Gache

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Vanaf 1 augustus in de bioscoop (Paradiso Entertainment Nederland)


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

De beroemde Franse schrijver Romain Gary [Pierre Niney] is in Mexico waar hij zo’n ernstige last heeft van hoofdpijnen dat hij denkt een dodelijk hersentumor te hebben. Onderweg naar Mexico Stad leest zijn vrouw [Catherine McCormack] Romains autobiografische manuscript getiteld ‘La Promesse de l’Aube’. In een lange flashback ontdekken we de invloed van Romains moeder Nina [Charlotte Gainsbourg] die zich na elke tegenslag weet op te richten en de antisemitische bewoners van het Poolse dorpje Vilna belooft dat haar zoon een succesvol schrijver zal worden. Gainsbourg is voortreffelijk in de moederrol en Pawel Puchalski biedt uitstekend tegenspel als de jonge Romain. De scène waarin hij solo een tango danst om zijn moeder op te vrolijken is bijzonder memorabel, maar dit is een tragikomische historische vertelling vol bijzonder momenten en tevens een weerspiegeling van de behandeling van Joden in de jaren ’30 en ’40 in Polen en Frankrijk. Ronduit prachtig.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Biopic over schrijver/regisseur/acteur Romain Gary met vrijwel exclusieve aandacht voor zijn vaak pijnlijke relatie met zijn allesoverheersende moeder (een mooie rol van Charlotte Gainsbourg). Aan zijn huwelijken met schrijfster Lesley Blanch en actrice Jean Seberg besteedt de film nauwelijks, resp. geen aandacht. Toch wel jammer, vind ik.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Een geslaagde biografische film, anders dan andere, levendig vooral, die zich in één adem laat uitkijken.

En, ook al is de hoofdrol best vertolkt, de film beleeft zijn beste momenten wanneer de moeder, indrukwekkend vertolkt door Charlotte Gainsbourg, aan bod komt. Fanatiek overtuigd als ze is over de slaagkansen van haar zoon, ook al werd het soms duidelijk niet het geval (het luitenantschap), zij trekt de nodige humor en bewondering voor haar personage naar de film toe.

Mooi is het wanneer het hoofdpersonage zijn diepe spijt uitdrukt dat zijn moeder nooit zijn successen heeft mogen meemaken .

Ook heel mooie teksten.
"Met de moederliefde, maakt het leven in de beginne u een belofte, die ze helaas nooit zal nakomen."


avatar van MOVIEMAZZTER

MOVIEMAZZTER

  • 565 berichten
  • 562 stemmen

Een uitstekende biografie over Romain Gary (geboren Roman Kacew), een Frans-joods schrijver, vertaler, filmregisseur en diplomaat. De naam zal niet bij iedereen bekend zijn (hij is in 1980 overleden) maar geef de film een kans en laat je meenemen in deze prachtige en indrukwekkende biografie. Het is een lange film in een prettig en passend tempo en prima opbouw. Het acteerwerk van de 2 hoofdrolspelers (moeder en zoon) is uitstekend. Ik vind de IMDB waardering wat aan de lage kant met 7.1 (op moment van schrijven).