• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.105 stemmen
Avatar
 
banner banner

Insyriated (2017)

Drama | 85 minuten
3,47 81 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 85 minuten

Alternatieve titel: In Syria

Oorsprong: België

Geregisseerd door: Philippe Van Leeuw

Met onder meer: Mohsen Abbas, Diamand Bou Abboud en Juliette Navis

IMDb beoordeling: 7,1 (3.095)

Gesproken taal: Arabisch

Releasedatum: 23 november 2017

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Insyriated

Het verhaal speelt zich af in het hedendaagse Syrië. De energieke Oum Yazan is wanhopig op zoek naar een middel om haar gezinsleven bij elkaar te houden, terwijl er buiten een oorlog woedt. De familie zit samen rond een grote tafel in de middag en iedereen probeert om zichzelf boven de kanonnade van bommen en machinegeweervuur te horen. Er is nauwelijks water en wanneer ze een stap buiten zetten loert het gevaar vanwege de sluipschutters op de daken. Terwijl de grootvader met zijn kleinkind speelt, flirt de oudste dochter met haar vriend in haar kamer. In de kamer ernaast logeert een jong stel met een baby. Ze zijn van plan te ontsnappen. Dan weerklinken er dreigende geluiden. Wie klopt er op de deur?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Vanaf 19 oktober in de bioscoop (Amstelfilm)


avatar van dimi303

dimi303

  • 3418 berichten
  • 3669 stemmen

Openingsfilm op het komende filmfestival van Gent.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11419 berichten
  • 9920 stemmen

Hiam Abbass en Diamand Bou Abboud geven monumentale vertolkingen in een foutloos geacteerde, zeer meeslepende, onvergetelijke thriller die zich volledig afspeelt in een appartement waar drie families proberen te overleven te midden van de constante dreiging van bombardementen, schietpartijen, maar bovenal van sluipschutters en plunderaars die nergens voor terug schrikken om te krijgen wat ze willen. Philippe van Leeuw slaagt erin om je als kijker te laten voelen hoe het is om op deze manier te moeten overleven. De onzekerheden, het voortdurende gevaar, de angst en de onderlinge spanningen die overheersen in deze woning. Maar het is de menselijkheid, die vanaf het begin voelbaar is en die vooral na één van de meest ondraaglijke scènes van de laatste jaren op geloofwaardige en indrukwekkende wijze naar boven komen die deze film tot een waar meesterwerk maken. Husam Chadat zet een werkelijk weerzinwekkende profiteur neer in deze emotionele achtbaan die een onuitwisbare indruk achterlaat. Kort, maar zeer krachtig, de beste film van het jaar met nog één maand te gaan.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Realistische, claustrofobische film over een familie, die omringd door oorlogsgeweld, het hoofd boven water probeert te houden. De film richt zich vooral op de overlevingsdrang van de moeder. Regisseur van Leeuw weet naast de wanhoop ook de gespannen verhoudingen binnen het appartement prima over het voetlicht te brengen. De heftige verkrachtingsscène is moeilijk te verteren. Zonder twijfel een van de betere drama’s uit 2017, mede dankzij het sublieme acteerwerk van Hiam Abbass en Diamand Bou Abboud.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24229 berichten
  • 13394 stemmen

Naar. Het is alweer even geleden dat ik bij een film zoveel woede en haat voor 2 andere mensen voelde. De mentale verwensingen vloeiden rijkelijk.

Van Leeuw maakt er echter wel een indrukwekkende en beklemmende film van, gedragen door de sterke rollen van Hiam Abbass en Diamand Bou Abboud, zoals Bbarbie hierboven al aangeeft. Aboud zag ik toevallig afgelopen weekend nog in L’insulte. Dan is Insyriated toch wel de betere film, die zeker een plekje verdient in de lijst met beste single location films.

Als companion pieces moet ik Last Men in Aleppo en City of Ghosts ook maar zien, denk ik.

4*


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8430 stemmen

Aangrijpend beeld van een van zijn vrijheden beroofde Syriaanse familie, midden het oorlogsgeweld.

Zelden werden het leed, de angsten, de twijfels expressiever vertoond. De close-up van de opa op het einde is een prachtig voorbeeld van het verdriet dat in een mens kan schuilen.

De wandaden van mensen (het zijn eerder beesten) die niets ontziend van de toestand profiteren om mensen nog meer pijn te doen - het komt helaas in elke oorlogstoestand voor - is schrijnend voorgesteld.

Tenslotte veel lof voor de manier waarop acteurs hun rol waarnemen, Hiam Abbass die het gewicht van het gebeuren draagt, Diamand Abou Abboud als de meest getroffen vrouw en ook Juliette Navis als de doodsbange hulp.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4363 berichten
  • 3768 stemmen

Deze Belgische film eens bekeken en vond het toch wel een boeiende kijk in het dagelijkse leven van een Syrische familie.

Er werd overtuigend geacteerd en door de relatief korte speelduur zaten er geen dooie momenten in.

Het kwam realistisch over en vond het wel de moeite waard om gezien te hebben.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Eentje die ik gemist heb in de bioscoop. Volgende vrijdag 29/11 op Canvas.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Mist toch wel kansen.

Het concept is zeker interessant, maar de uitwerking zelf laat vervolgens toch wel weer kansen liggen. Voor een opvallend gedurfd concept lijkt de regisseur overigens weinig mee aan te durven, aangezien het vooral een drama tussen de families zelf is.

Maar de film begint wel sterk als we even wat beelden op de straten zien. Echter krijgen we vervolgens gewoon familiedrama voor onze kiezen dat helaas met alleen maar standaard probleempjes komt en nooit echt weet te boeien.

Wel heeft het eerste deel van de film een zekere dreiging met de geluiden van geweld die constant hoorbaar zijn, en ook wel dreigend zijn in zekere zin. Het is dan eeuwig jammer dat we niet meer dan die geluiden zien uiteindelijk.

Zo is de film redelijk tam naar mijn mening. Je kan wel zeggen dan zo'n verkrachting heftig is maar ik vond het redelijk impactloos gebracht. Net als de rest, het is allemaal wat futloos en impactloos en er heerst opvallend veel orde voor zo'n situatie, althans dat gevoel kreeg ik.

Af en toe een redelijk momentje, maar de regie is echt te soft. Laat is wat van de situatie zien. Nu kreeg ik vooral een "ja, het is heel erg, maar ja" gevoel. Natuurlijk is de situatie iets waar we meer aandacht aan moeten geven, maar deze film vond ik niet bepaald als een echte oproep overkomen.

Acteerwerk is wel goed en sterk. Iedereen straalt wel wat uit. Enkele licht spannende momentjes en een nagelbijtertje richting het einde. Maar dat was het dan ook wel weer voor mij. Het is goed dat dit soort films gemaakt worden, maar het mag van mij iets harder waardoor er mogelijk iets meer impact in zit.


avatar van Capablanca

Capablanca

  • 1273 berichten
  • 1682 stemmen

Film geeft een goed beeld van de barbaarse situatie in Syrië. In veel moslimlanden is het overigens moreel niet veel beter.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Insyriated geeft een erg indringend portret van het oorlogsgebeuren vanuit het standpunt van een gezin. Dit keer geen plot waarbij het gezin op de vlucht slaat, maar wel waarbij men thuis bang afwacht. En het lange wachten gaat gepaard met verveling, angst, hoop en onwetendheid.

Wanneer je uitgaat van dergelijk point of view is het uitermate belangrijk dat de casting en het acteren goed zit. Dit is dan ook het geval bij Hiam Abbass en Diamand Bou Abboud, maar ook bij de andere cast. De angst is authentiek en de moeder die vaak de leidende en sturende rol heeft in het gezin weet het soms ook allemaal niet goed meer. De onwetendheid van de eigen situatie en de onwetendheid van wat er buiten gebeurt knaagt aan ieder gezinslid. De angst staat vaak in de ogen te lezen wanneer een bombardement net te dicht komt. Geen puinruimen, maar de oorverdovende knallen in de buurt zijn voldoende om een ongemakkelijke sfeer te creëren.

Het einde is abrupt en open. Geen idee welke richting het zal uitgaan. De huidige politieke context van vandaag leert ons dat de oorlog verre van afgelopen is. Welke beslissingen het gezin genomen heeft, heeft de kijker het raden naar. Mooie close-ups die een intense sfeer scheppen, hoewel er op zich weinig gebeurt. Mooie kleine, doch belangrijke boodschap. Knap!


avatar van nijkerkbert

nijkerkbert

  • 607 berichten
  • 778 stemmen

Ik had me er op ingesteld dat dit een heftige film zou zijn, desalniettemin ben ik sprakeloos. Hier in ons rijke en vredige Nederland kunnen we ons niet voorstellen wat mensen in landen als Syrië, maar nu ook Oekraïne moeten doorstaan.

Betreffende de film: die wordt gedragen door Hiamm Abbass ofwel Um Yazan. Um betekent "moeder van". In de film voelt ze zich vrij letterlijk verantwoordelijk als een moeder voor ieder in het huis.

Je voelt haar onmacht, je voelt haar verdriet, je ziet dat ze zich groot probeert te houden om de anderen niet ongerust te maken. Wat een prachtig acteerwerk!

4,5☆


avatar van Creative-lady

Creative-lady

  • 852 berichten
  • 752 stemmen

Deze film bekeken op: www.sooner.be. Wat ik van de film vond? Hmmm... Misschien tussen de 2. Het was niet zo mooi, ook niet lelijk, niet saai. Maar het stak niet tegen. Er waren veel donkere scènes en dat was wat moeilijk. Maarja, voor de rest vond ik het niet erg.


avatar van T.O.

T.O.

  • 2418 berichten
  • 2794 stemmen

Zeer geslaagd in wat de film probeert te bereiken. De beperkte mise-en-scène werkt erg goed om de gekmakende sfeer van zowel dreiging als verveling te tonen (ook wel wat parallellen met de coronatijd overigens). Zou ook goed kunnen werken als toneelstuk.

Alleen had ik wat meer context wel kunnen waarderen; op een of andere manier had het iets arbitrairs over zich. Maar misschien overdrijf ik.