Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 101 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Chad Stahelski
Met onder meer: Keanu Reeves, Michael Nyqvist en Alfie Allen
IMDb beoordeling:
7,5 (816.961)
Gesproken taal: Hongaars, Engels en Russisch
Releasedatum: 20 november 2014
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via Viaplay
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot John Wick
"Don't set him off."
De dodelijke instincten van een ex-huurmoordenaar, genaamd John Wick (Keanu Reeves), worden opnieuw aangewakkerd wanneer een crimineel (Alfie Allen) zijn Ford Mustang steelt en daarbij de hond doodt die door zijn overleden vrouw aan hem is overgedragen. Hij volgt de man naar New York, waarbij een maffiabaas (Michael Nyqvist) en tevens de vader van de crimineel, opdracht geeft John Wick uit de weg te ruimen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,5 / 816961)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- John Wick (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op Viaplay
Social Media
Acteurs en actrices
John Wick
Viggo Tarasov
Winston
Aurelio
Marcus
Iosef Tarasov
Avi
Ms. Perkins
Hotel Manager / Charon
Helen Wick
Video's en trailers
Reviews & comments
Biosguru
-
- 1557 berichten
- 5096 stemmen
de beelden van Wick die in beton (!) staat te hakken.
Een perfect voorbeeld. Ik ben bang dat de lage waarderingen hier zijn van de mensen die denken waarom staat ie daar in dat beton te hakken? En de hoge waarderingen van de mensen die het cool vinden dat ie daar zo in dat beton staat te hakken!
Het komt allemaal neer op suspension of disbelief, ga je er in mee of niet.
John Milton
-
- 24233 berichten
- 13405 stemmen
Sorry Insignificance, ik had nog op je uitgebreide antwoord willen reageren, even er doorheen geschoten in de drukte. Maar wat Biosguru zegt, ik begrijp heel goed wat je bedoelt met je punten, maar ze werkten voor mij niet. Bij alle argumenten die je noemt, denk ik 'ja... Prima punt om te onderbouwen waarom het voor jou wel werkt, maar ik beleefde dat toch anders.' Ik geloofde er niet in. It's a thin line beween bullshit, parody, tongue in cheek and seriousness, and John Wick failed. Voor mij althans. Is geen kwestie van gelijk hebben of niet, just didn't work for me.
Ik had je artikel waar de quote uit kwam even bekeken, maar ik kwam er ook een zinnetje in tegen naar het einde, in de trant van "we wanted it to be hyper-real" (oid, is las het de dag dat je het schreef )... Dus het hangt er denk ik net van af hoe het op je over komt als kijker, en of je erin mee kunt gaan. Jammer genoeg kon ik het niet.
John Milton
-
- 24233 berichten
- 13405 stemmen
It's known to happen now and again. Ben ik me uitstekend van bewust hoor, ik zou het niet anders willen. Het was een lang weekend, ik ben moe en het is borreltijd
Maar doel je specifiek op dat bericht voorafgaand aan het jouwe? Ik zie daar weinig kwaad in? Vond het redelijk 'meegaan in de gedachten van de ander'!
Maar fijn dat ik het vergalopperen maar 'soms' doe, valt me nog mee!
lau12345
-
- 221 berichten
- 264 stemmen
Nou had er veel meer van verwacht , was dit nu zon topper ?
Hij had allang de mogelijkheid de zoon dood te schieten in het bad huis , hij schiet op de vader die in een pantser auto zit , en stapt uit overigens zit ie er alleen in zonder bodyguard of wat dan ook , en had hij alsnog zijn zoon kunnen waarschuwen en idd het einde slaat helemaal nergens op
Nee vind de film te hoog gewaardeerd .
En zoals eerder door iemand gezegd idd lijkt meer op een Seagal film .
DiDa
-
- 3650 berichten
- 2802 stemmen
Vond hem wel vet, maar ik hou van actie met body en soul. Hier kreeg je alleen de body...
paul83
-
- 1361 berichten
- 1571 stemmen
Heerlijke revenge film met een paar leuke vondsten zoals het hotel en het betaalsysteem. De badhuis scene is het hoogtepunt van de film door de choreografie.
Lekker rauw met uiteraard een paar ongeloofwaardigheden. Desalniettemin heerlijk vermaak ala Payback van Gibson. Ik kan deze films wel waarderen.
Rickyman
-
- 1282 berichten
- 2724 stemmen
Inderdaad, een heerlijke aktiefilm die je gewoon niet te serieus moet nemen.
Beetje over de top en ongeloofwaardig, maar het tempo ligt hoog en blijft het boeiend, in tegenstelling tot een "The Equalizer" bijv.
En Reeves zat ook prima in z'n rol.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Op een paar leuke locaties na was dit een stompzinnige actiefilm. Geen spanning, ach te slecht voor woorden.
LostCauze
-
- 179 berichten
- 1371 stemmen
Dat double-tappen met die headshots was echt heerlijk in beeld gebracht, dat maakte het verschil tussen een voldoende en onvoldoende.
cantforgetyou
-
- 1955 berichten
- 1687 stemmen
Vreselijke domme actie film. Maar wel heel vermakelijk. Met een super hoge body count.
lidvanmoviemeter
-
- 9 berichten
- 0 stemmen
Deze film vertoont gelijkenissen met the equlaizer, die film echter is heel wat beter dan deze. Echt slap, geen moment spannend. Ze hadden Keanu Reeves ook niet voor deze rol aan moeten nemen maar iemand als Jason Statham.
dvdcrusher
-
- 621 berichten
- 515 stemmen
eindelijk nog eens een rechttoe rechtaan actiefilm nu de Seagals, Van Dammes en Stathams ter ziele lijken te zijn gegaan en dan nog wel met Keanu Reeves in de hoofdrol. Toegegeven het scenario is flinterdun maar dat maakt het plezier van het bekijken van deze film er niet minder om. Hopelijk krijgen we een vervolg want het genre actiefilm is op sterven na dood. Leuk is ook het humoristische slot als hij zijn nieuwe hond kiest. Veel humor kan in zulke films niet - tenzij je Jackie Chan bent - maar hier is het de kers op de taart. 4,5 sterren
Serpicos
-
- 1140 berichten
- 4186 stemmen
Ik verwachtte er eerlijk gezegd zeer weinig van, ik vreesde ervoor dat het zo'n filmpje zou worden zoals Statham er enkelen heeft. Leeg en kleurloos. Wel, leeg is het misschien wel als je naar het verhaal kijkt, maar kleurloos is het alleszins niet. Een paar gave actiescènes en 3 sterke rollen maken het de moeite waard.
Ew_MK1
-
- 202 berichten
- 82 stemmen
Flinke tegenvaller gezien de score hier op dit moment, 3.30. Het is een hele simplistische actiefilm. Had niet verwacht dat een film met Reeves zo tegen zou vallen. Jammer.
james_cameron
-
- 7012 berichten
- 9796 stemmen
Best leuke aktiefilm, stijlvol geregisseerd, met een Payback-achtig plot. Keanu Reeves is nog altijd niet badass genoeg om te kunnen overtuigen als koelbloedige huurmoordenaar, maar met de vele aktiescenes kan hij toch wel prima overweg. Naar het einde toe is de rek er wel een beetje uit en wordt één en ander wat ongeïnspireerd afgewerkt, maar al met al een aangename verrassing.
freek_93
-
- 668 berichten
- 1666 stemmen
Voor de fans: Chad Stahelski, de regisseur, verteld dat hij al bezig is met een tweede deel.
bounze
-
- 159 berichten
- 165 stemmen
Verhaal technisch is deze zogenaamde actie film geen hoogstandje. De film telt 25 doden voor een kwartje en het moorden lijkt maar niet op te houden. Onrealistisch weergegeven naar mijn mening. Tel daarbij op de slechte acteerprestaties van de overige acteurs en de nietszeggende filmmuziek die het verhaal zeer zeker niet ondersteund. Een hoop herrie met weinig inhoud, net als de film zelf. De film kan je op geen enkel ogenblik op het puntje van je stoel zetten. Een jammerlijke mislukking van de regisseur. Behoort in het genre films van Steven Seagal thuis. Daarom 2 sterren.
Lurtz
-
- 105 berichten
- 579 stemmen
Een echte b-film kwa scenario. We hebben ook al genoeg films zoals deze. Ik denk bijvoorbeeld aan The Punisher.
Thorongil
-
- 1622 berichten
- 691 stemmen
Aardige actiefilm. Geen shaky cam, lekker veel headshots. Maar op het einde verliest deze wat de pedalen.
Dacht dat de film gedaan ging zijn nadat iosef dood was, maar dan duurt nog een kwartier en moeten er nog 3 belangrijke karakters dood. Hadden ze beter opgespaard voor een sequel
Éen van de betere film van Reeves. Speed vond ik ook leuk, maar de Matrix-films zijn echt mijn ding niet.
John Milton
-
- 24233 berichten
- 13405 stemmen
Voor de fans: Chad Stahelski, de regisseur, verteld dat hij al bezig is met een tweede deel.
Ik las het. Niet heel verrassend natuurlijk. Ik acht de kans aanwezig dat ik hem skip.
Confusie
-
- 667 berichten
- 0 stemmen
Ik zeg laat maar lekker komen.
Heeft hiermee toch bewezen een heel geinig filmpje neer te kunnen zetten.
bart007bond
-
- 1443 berichten
- 350 stemmen
heerlijk botte in your face film.
even een introductie en dan rossen met de botte bijl.
wat een heerlijk geweldinferno.
dikke 4*
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Ondanks het zeer eenvoudige verhaal (met als thema "wraak") zit de uitvoering van deze actiefilm goed in elkaar en keek de film zich ook lekker weg. Echt spannend is het verhaal wel nergens, want daarvoor is het gewoon te eenvoudig, maar desondanks wist de film me te boeien vanaf de eerste minuut tot de laatste minuut.
Het tempo is op de eerste paar minuten na behoorlijk hoog en de film bevat heel veel actie (voornamelijk geschiet) die niet echt spectaculair is maar wel aardig in beeld is gebracht en ook lekker hard is. De actie is overigens wel behoorlijk eenzijdig en de Russische tegenstanders van John Wick vallen bij de bosjes neer en zijn hoofdzakelijk kansloos tegen hem. Hier en daar bevat de film ook subtiele zwarte humor. Visueel ziet het er wel allemaal mooi uit en met name de shots die gemaakt zijn van New York (inclusief de bovenaf opnames) zijn zeer fraai.
De cast doet het goed en verdienstelijk en eigenlijk is de emotieloze Keanu Reeves (in de rol van John Wick) perfect gecast voor deze film, want hij moet ijskoud overkomen en dat doet hij goed zonder verder veel emoties te tonen (zijn gezicht houdt hij weer strak in de plooi). De overige cast die met name een bijrol heeft (buiten Michael Nyqvist in de rol van Viggo Tarasov als baas van een Russische criminele bende) doet het leuk en verdienstelijk en met name dan Lance Reddick (als de Hotel Manager, het Hotel zag er overigens fraai uit). Adrianne Palicki zorgde eigenlijk ook voor het visuele aspect en ze zag er dan ook best aardig uit.
Al met al is dit gewoon een leuke actiefilm (eentje met het verstand op nul) en eindelijk ook weer eens een film waarbij Keanu Reeves genietbaar is.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Is geen kwestie van gelijk hebben of niet, just didn't work for me.
Dat kan natuurlijk. Ook niet zo vreemd voor een zuurpruim. 
Nee, niks mis mee natuurlijk. Daar zal je mij niet over horen. Het gaat me meer om de kritieken die je bij deze, maar bijvoorbeeld ook bij The Guest leest. Speelse filmpjes die worden afgerekend op iets wat ze helemaal niet willen zijn en wat ze wel zijn, wordt zo goed als genegeerd of niet gezien.
Geen spanning
Zoiets dus. En dan lees ik net van een ander dat The Equalizer wel spannend is. 
Enfin, ik heb even zitten wachten op een reactie van Norman Mailer, misschien is het hem ontgaan. Ben jij ook zo benieuwd naar wat hij hier precies bedoelde?
John Milton
-
- 24233 berichten
- 13405 stemmen
Ja precies Insignificance, ik snap je wel hoor. Bij The Guest werkte het voor mij dus (voornamelijk in de eerste helft, net als bij The Equalizer) wel. Moeilijk uit te leggen waarom, in weinig woorden zeker. zal gerust voor een deel vooroordelen en humeur zijn denk ik.
Ja ik ben heel benieuwd wat het antwoord daarop is, al klinkt het meer alsof hij een tekortkoming bij me heeft geconstateerd dan dat het een compliment gaat worden 
But that's OK. Als je zo vaak reageert als ik, vanuit het hart, en soms half slapend met een slok op dan zit het er dik in dat je eens vergaloppeerd. Ik begreep alleen niet welke instantie hij in zijn hoofd heeft als zijnde een goed voorbeeld daarvan.
shortmen
-
- 58 berichten
- 87 stemmen
mooie actie scenes, verhaal doet een beetje onwerkelijk aan. Lijkt wel of de hele wereld een beetje corrupt dan wel maffia is.
Wel mooi die headshot
Majestics
-
- 322 berichten
- 43 stemmen
mooie actie scenes, verhaal doet een beetje onwerkelijk aan. Lijkt wel of de hele wereld een beetje corrupt dan wel maffia is.
Wel mooi die headshot
Uiteraard niet zoals in de film, maar de hele wereld is wel corrupt met maffia-praktijken, niks nieuws wat dat betreft.
Pre- en sequels

John Wick: Chapter 4
2023
252 reacties

John Wick: Chapter 3 - Parabellum
2019
309 reacties

John Wick: Chapter 2
2017
221 reacties
Gerelateerd nieuws

Alle delen van de explosieve 'John Wick'-reeks zijn binnenkort te streamen op Videoland

Actiefilm 'John Wick' met Keanu Reeves is vanavond (20 augustus) te zien op televisie

'John Wick'-franchise keert terug, maar dan zonder John Wick

'John Wick'-universum breidt verder uit, nog een nieuwe serie in ontwikkeling
Bekijk ook

Interstellar
Sciencefiction / Mystery, 2014
1.581 reacties

Die Brücke
Drama / Oorlog, 1959
199 reacties

Gone Girl
Thriller, 2014
591 reacties

Alone in the Wilderness
Documentaire, 2004
7 reacties

Fury
Actie / Oorlog, 2014
499 reacties

Max et les Ferrailleurs
Drama / Misdaad, 1971
9 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








