• 15.809 nieuwsartikelen
  • 178.340 films
  • 12.227 series
  • 34.007 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.099 gebruikers
  • 9.377.427 stemmen
Avatar
 
banner banner

Fighting Fish (2004)

Actie / Avontuur | 90 minuten
1,45 196 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Jamel Aattache

Met onder meer: Kim Ho Kim, Chantal Janzen en Jennifer de Jong

IMDb beoordeling: 3,6 (352)

Gesproken taal: Kantonees, Nederlands en Engels

Releasedatum: 29 januari 2004

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Fighting Fish

A-Ken is een mysterieuze vreemdeling uit Hong Kong die zoekt naar de toedracht van de moord op zijn broer. Jennifer (Chantal Janzen) en A-Ken (Kim Ho Kim) ontmoeten elkaar als hij net in Nederland is gearriveerd. Niet alleen is in de Chinese onderwereld niets zoals het lijkt, maar ook hun relatie wordt hen door zowel de Nederlandse als de Chinese cultuur niet in dank afgenomen.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van matthijs_013

matthijs_013

  • 3631 berichten
  • 5751 stemmen

Haha,

deze film is echt te dom


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11915 berichten
  • 5319 stemmen

Nog 2 stemmen voor de Flop 100!


avatar van jasha

jasha

  • 1540 berichten
  • 1087 stemmen

Nog drie stemmen voor de flop top 100. Hip hip hoera


avatar van D-ark

D-ark

  • 1755 berichten
  • 420 stemmen

Nederlandse eerste martial arets film en hopelijk ook de laaste. Ik heb me zeker vermaakt maar het leek net zo uber-slechte japanse vage vechtfilm.

1,5


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11915 berichten
  • 5319 stemmen

Ah, eindelijk op een plek waar hij thuishoort; in de flop 100


avatar van X__Liesjj

X__Liesjj

  • 329 berichten
  • 586 stemmen

Ik hem niet eens helemaal gezien maar een klein stukje. Ik zapte even langs maar toen Chantal Janzen dr mond open deed zapte ik vrolijk verder Ondanks ik hem amper heb gekeken toch 1 ster


avatar van jackie chan

jackie chan

  • 296 berichten
  • 1479 stemmen

zitten ze hier iedereen aan te moedigen voor de flop 100.

oke mijn mening als jackie chan expert dus weet best wel iets van matrial arts: was indd een waardeloze film. de gevechten waren echt sloom, Ron Smoorenburg kon het tempo niet bijhouden in WHO AM I? en nu valt hij bijna om zo langzaam dat het gaat.

Maarja het is een Nederlandse film dus waarom afkraken?

Wel jammer van die typisch Nederlandse dingen, echt in elke nl film zie je wel een zoenscane of het nou een serie voor kinderen is (zoop) of voor jongeren altijd maar zoenen. daar heb ik zn hekel aan, die lange slijmerige zoenscane's.

Maar hopelijk komt nl nog met een matrial arts film, ze kunnen zeker beter vechten, chantal janssen Ron Smoorenburg en nog wat talenten kunnen zeker een nieuwe poging wagen, wel even een goeie regiseur zoeken;)


avatar van jackie chan

jackie chan

  • 296 berichten
  • 1479 stemmen

oja ik geef een 2.5*


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

jackie chan schreef:

Wel jammer van die typisch Nederlandse dingen, echt in elke nl film zie je wel een zoenscane of het nou een serie voor kinderen is (zoop) of voor jongeren altijd maar zoenen. daar heb ik zn hekel aan, die lange slijmerige zoenscane's.

Er worden ook echt steeds nieuwe 'typisch Nederlandse' dingen bedacht ...


avatar van LEIDENAAR

LEIDENAAR

  • 152 berichten
  • 0 stemmen

egt een tievus film..Bij de vecht scenes mot je zelf ook maar wat heen en weer schoppen anders val je in slaap.De film is niet spannend,acteer prestaties zijn bagger en het verhaal hebben ze verfilmd van de achterkant van een pak venz hagelslag.Alleen die chantal janzen mag er wezen,maarre ook zij acteert alsof ze allemaal zo snel mogelijk weer naar huis wouden..0,5


avatar van kees vz

kees vz

  • 18 berichten
  • 36 stemmen

deze film is zo nep je ziet alle effecten aankommen hij is gewoon te min om aleen al naar tekijken dit had de slechtste film ooit moeten zijn niet de zeemeerman!!!!!!! 0,5 mere is deze niet waard


avatar van Minority_Check

Minority_Check

  • 877 berichten
  • 3301 stemmen

hij staat nog steeds niet in de flop top 100

nog een 0.5 erbij om het een beetje aan te moedigen

mijn mening is dezelfde als alle andere die een 0.5 hebben gegeven


avatar van raymon

raymon

  • 926 berichten
  • 1534 stemmen

Ik hoop de eerst en de laatse Nederlandse martial arts speelfilm

ik heb veel gezien, ik heb 114 nederlandse films in mijn bezit, maar Fighting Fish; is een geval apart....

ik begin bij de titel, waarom fighting fish? Ik heb veel martial arts titels gehoord zoals Fist of Fury, The bodyguard from Beijing. Maar deze titel lijkt gekozen om van deze film een b-film te maken. In mijn ogen dan.

Het acteer werk, ( zal ik er over beginnen ) is nou niet van hoog niveau. Ik heb Chantal Janzen nog noooooit zo slecht zien acteren, echt vreselijk. Kim Ha Kim vind ik nog een van de betere jammer van het engels, je hoort duidelijk dat hij Nederlander is.

En Ron Smoorenburg, die later in een aantal grote martial arts films werken is ook alles behalve geslaagd.

Maar een klein licht puntje is dat Jennifer de Jong nog best goed speelde, wat ik echt niet had verwacht.

Maar nu het belangrijkste, de vechtscenes. Maar hier gaat het in Fighting Fish nog het meest de mist in. Hier ligt de schuld zowel aan de regie en aan het VRESELIJKE camerawerk. De vechtscene's zijn saai. De stunts zijn goed maar soms slecht getimed en soms is er te veel afstand gehouden waardaaar alles heel nep lijkt. Dit kom voornamelijk door het camerawerk.

Wie heeft verzonnen om bij een vechtscene 10 meter afstand te houden, was gek! Hierdoor komt er geen enkele spanning in.

Je wacht alleen maar tot de scene voorbij is... en dat is niet de bedoeling bij een martial arts film.

De film is voor een half miljoen gemaakt, en normaal zou ik zeggen tja dat verklaart alles. Maar Jamel Aattache had er best wat van kunnen maken door alleen al de vechtscene's spannend te maken.

Is de film het waard..........nou nee. Jammer gemiste kans!

Wat ik zelf Leuker, Spannender en Vermakkelijker vind zijn de filmpjes op WWW. b-pro.NL

1,5*


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Ik hoop de eerst en de laatse Nederlandse martial arts speelfilm

Van mij mogen ze het best nog een keer proberen maar dan inderdaad wel met een regisseur en cameraman die snappen hoe een martial arts film werkt.

We hebben stiekem ook best een vechtsportcultuur in Nederland, helaas worden onze kampioenen om onbegrijpelijke redenen genegeerd.


avatar van raymon

raymon

  • 926 berichten
  • 1534 stemmen

BoordAppel schreef:

(quote)

Van mij mogen ze het best nog een keer proberen maar dan inderdaad wel met een regisseur en cameraman die snappen hoe een martial arts film werkt.

We hebben stiekem ook best een vechtsportcultuur in Nederland, helaas worden onze kampioenen om onbegrijpelijke redenen genegeerd.

en betere acteurs en een beter script!


Ik denk dat iedereen gelijk heeft op de deze discussie. Fighting Fish is gewoon slecht en dat is absoluut waar. Ik woon nu 3 jaar in Thailand en zit in het goede land waar het allemaal gebeurt qua vechtfilms. Een Nederlands filmproductieteam weet gewoon niet wat actie is en daar kwam ik al achter toen ik de vechtscenes voor Luifel en Luifel moest choreograferen. Men weet gewoon niet hoe ze het moeten filmen in Nederland en ik zit daar niet op mijn plaats.

Ik kom absoluut slecht over in Fighting fish en dat komt door mij en door de regie wat absoluut verschrikkelijk slecht was. Tijdens de opnames voelde ik al dat het al helemaal niet klopte.

Ik heb mezelf beloofd dat ik die fout nooit meer zal maken en heb een eigen productiebedrijf in Thailand die zelf vechtfilms maakt. Ik heb het heft zelf in handen genomen en de eerste internationale vechtfilm met een buitenlander in de hoofdrol (Daniel Oneill) geregisseerd ( als action director , fight choreographer )

Met een absoluut nieuwe stijl van regisseren gebaseerd op vechtgames, manga, mijn ervaringen met Jackie Chan, Tony Jaa en Donnie Yen en elementen uit meer realistische vechtecenes

Main actor Dan oneill ( www.d-one.co.uk )

http://www.motionpicturesthailand.com/picture8.jpg

http://www.motionpicturesthailand.com/picture2.jpg

Voor de Trailer van onze nieuwste film genaamd Bangkok

Adrenaline: http://www.ronsmoorenburg.nl/directing.htm

Nederland is gewoon te klein voor vechtfilms (que productiemogelijkheden, ervaring met montage, regisseurs en cameramensen) en het publiek wordt vermaakt met kinderfilms zoals Pluk van de petteflet, de kameleon, pipo etc..

Dat komt omdat de geldschieters die in het Nederlandse filmfonds zitten allemaal rond de 50 jaar zijn en nostalgische gevoelens hebben met verhalen rond hun tijd. ( geloof me dat het gedeeltelijk waar is wat ik zeg )

Toch denk ik en geloof ik dat de jongere game-generatie vechtfilms zeker wel aantrekt. Dus misschien als de regie beter was geweest en de acteurs op dat moment had het absoluut wel een succes kunnen worden. Maar het is nooit te laat en soms is het beter als bepaalde dingen in het buitenland ontwikkeld worden door vervolgens in Nederland gezien te worden.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Succes Ron. .


Dank je Kos,

Overigens Thailand is niet slecht om te wonen. Als je emigratieplannen hebt kan ik het je aanraden !


avatar van J.T.O

J.T.O

  • 791 berichten
  • 1048 stemmen

Na het lezen van die 9 pagina’s kon ik mezelf niet weerhouden om even op youtube te kijken naar enkele fragmenten van de film. Ondanks dat ik de film niet heb gezien, zijn de gevechtscènes die in de fragmenten voorkwamen echt rampzalig. Juist de essentiële van een martial arts film lijkt mij toch wel de gevechten en als die al zo eruit zien, dan kan je verwachten dat het gewoon enorm bout wordt.

De gevechten missen de dynamiek en bovendien zie je gewoon dat ze elkaar helemaal niet raakten: kortom zeer slecht uitgevoerd. Ik geloof best dat Ron en Kim goed kunnen vechten, maar voor films draait het echter om de on-screen prestaties. Er zijn talloze acteurs en actrices die geen martial arts kunnen, maar met behulp van een goede vechtchoreograaf en wat montage werk kan je die schijn makkelijk opwekken. Als de acteurs wel kunnen vechten, dan helpt dat alleen maar, maar het essentiële ligt toch bij diegene die de choreografie doet en monteert.

Zo had ik laatst een interview op youtube gezien van Lau Kar-Wing en hoe hij de gevechten met camera opneemt. Sommige van zijn films dateren terug in 1968 en zelfs die zien er beter uit dan wat ik tot nu toe heb gezien van Fighting Fish. Zijn principe was heel simpel, 3 camera’s die tegelijkertijd draaien en allemaal een andere zoom hebben op de persoon of gevechten. Of een ander voorbeeld van Jackie Chan stunt DVD. Alles zit vrij simpel in elkaar, maar als je het goed uitvoert, dan zie je zijn efficiëntie en dan is de rest bijna overbodig. Met bepaalde kreten van vijanden kan hij bijvoorbeeld herkennen wat hij moet doen, kreet A is bukken, want van achter komt horizontaal een lange bamboestok aangeslagen. Vervolgens hoor hij het geschreeuw van persoon B die links aan komt stormen en dan moet hij snel opstaan, links blokken en rechts counteren. En als je zo door gaat, dan krijg je waarschijnlijk wel mooie vechtscènes, waarbij het publiek denkt dat het net uit is. In ieder geval lijkt het niet op dat ze elkaar slaan met een ruimte tussen van 15 cm of iets dergelijks, maar goed misschien komt er later nog ooit een 2de Nederlandse MA film die ik wel helemaal kan kijken


J.T.O klopt allemaal.

FIghting fish is zwaar onder de maat

Ik heb nu een eigen productiebedrijf in Thailand en ik weet dat er veel stappen zijn die en vechtfilm kunnen verkloten. ALs een van de schakels klote is dan gaat het al fout..

1- de artiest zelf

2- de choreografie

2- de action director

3- de editing

Ik botste tegen teveel dingen aan in Nederland en bij elke productie die ik in de 5 jaar deed (2000 hong kong - 2001-2005ned- 2006 thailand) in ned was er wel een schakel die ervoor zorgde dat het gewoon niet cool is.

Daarom woon ik nu in Thailand want in Nederland gebeurt het niet en zal het voorlopig ook niet gebeuren. Check Bangkok Adrenaline. Ik weet zeker dat je dat een stuk gaver zal vinden... eindelijk ben ik niet geblokt door figuren die niets van martial art afweten en heb ik mijn eigen project kunnen doen !

www.ronsmoorenburg.nl/directing.htm (voor trailer)

www.d-one.co.uk (daniel oneill main actor)


avatar van J.T.O

J.T.O

  • 791 berichten
  • 1048 stemmen

Met je schakels kan ik mezelf wel in bevinden, behalve de eerste schakel. De artiest zelf hoeft theoretisch geen vechtsport te kunnen. Veel van de sterren kunnen in feite vrij weinig wat dat betreft, maar toch zien de gevechten in de meeste films vrij goed uit. Maar goed, zo’n film als Fighting Fish vormt dan een goede evaring voor je, leer van je fouten en ik wens je veel succes met je volgende projecten.


Er zijn zoveel films die proberen niet vechters er goed uit te laten zien maar die vechtecenes worden nooit onthouden . Kijk eens naar Kylie minogue in streetfighter, charles angles zelfs

War met Jet li is niet een top vechtfilm omdat Jason Stratham niet kan vechten ( wel een top actiefilm trouwens ) en komt nergens in een top 20, top 10 weet ik veel voor van beste vechtscenes. Doa slaat alles waarbij 5 vrouwen zogenaamd moeten vechten. Ik kan niet geloven dat je dat goed kan vinden.

Teveel close ups versterken misschien de impact en het moet zeker in een film zitten maar de daarwerkelijke move is zo opgeknipt dat iedereen het kan en de kunst is eraf.. Zelfs seven seagal wordt tegenwoordig zo opgeknipt dat je nog niet eens zijn moves meer kan zien.

Wires, computers etc, halen de hele spanning van een vechtscene af voor mij omdat het allemaal fake is. Geef mij maar een Tony Jaa een ouderwetse Bloodsport, Enter the dragon, Drunken master 2, dat zijn de echte martial arts films. De zogenaamde hollywood martial arts is absoluut goed voor de gemiddelde kijker maar het zijn geen rewinders wat vechtscenes betreft..


avatar van J.T.O

J.T.O

  • 791 berichten
  • 1048 stemmen

Ik heb nooit gezegd dat ik Dead or Alive goed vind, hoe kom jij daarbij? Maar goed, ik heb de film toevallig wel gezien, omdat ik een fan ben van die franchise en de gevechten zijn inderdaad bout. Precies geknipt op dat moment, waar je gelijk een duidelijke streep kan zetten van diegene kent martial arts of is een wannabe. Alleen zulke titels neem ik vaak niet serieus, want ik kijk zulke films toch niet wegens hun geweldige choreografie of glorieuze trucjes. Net als bij vele actiefilms die overigens wel goed doen, zolang het maar “impact” heeft. Dead or Alive is net als Street Fighter twee slechte voorbeelden die niet representatief zijn voor de rest van de films.

Trouwens War met Jet Li is maar een matige actiefilm, vrijwel alle Hollywood productie films met Martial Arts sterren zijn om te huilen. Kijk naar Jet Li en zijn films gemaakt in Hollywood en dan een kijkje 10+ jaar terug. Zie Once upon a time in China, Fong Sai Yok of Shaolin Temple series enzovoort. Misschien nog een “recente” film van hem, Fearless en dan qua inhoud even vergelijken met War. Neem die van Jackie Chan Rob-B-Hood en wederom weer enkele Hollywood titels met zijn naam erin. Hollywood + Martial Arts sterren = “recipe for failure”.

Ik ben overigens een groot liefhebber van de Martial Arts zowel de Wuxia genre. Onderhand heb ik al redelijk veel gezien om zelf een mening te vormen wat goede martial arts films zijn of niet. En dan heb ik het niet over Ong Bak van Tony Jaa, eerder over SPL of Flashpoint, maar dat is mijn mening.


Flashpoint is absoluut geweldig en een meesterwerk. Donnie yen is een absolute topper om mee te werken. SPL is ook goed.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

ronsmoorenburg schreef:

Een Nederlands filmproductieteam weet gewoon niet wat actie is en daar kwam ik al achter toen ik de vechtscenes voor Luifel en Luifel moest choreograferen. Men weet gewoon niet hoe ze het moeten filmen in Nederland

Wat een gelul. Omdat je met een paar koekebakkers gewerkt hebt?


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

't Is een leuke dansfilm, dat Bankok Adrenaline.


Het zijn allemaal koekenbakkers in nederland geloof me. Noem maar een productiebedrijf wat goede actie kan filmen in Nederland. Ik ken ze niet jammergenoeg. Ik ben blij dat ik een goede stap heb gemaakt en zo snel mogelijk naar Thailand te emigreren, hier gebeurt veel meer op dit gebied. Ik spreek af en toe nog vrienden van mij uit de stuntwereld in Ned maar die zeggen dat het absoluut dood is in Ned. 2 van hen zitten nu ook in Thailand en ze hebben de goede stap gemaakt.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Binnen het segment van films waar jij mee te maken hebt kan ik je alleen maar gelijkgeven. De geest van wijlen Bruce Lee straalt nog immer van de vechtfilms af. Persoonlijk kan ik die niet serieus nemen. Kant en klaar neergezette props waaraan je van tevoren weet dat ze er met een dubbele flikflak en anderhalve salto op terecht komen. Dat soort "actie" doet me altijd aan de Indiana Jones scene denken van de grote zwaardvechter.

Geloof me als ik je zeg, dat ik gezellig geborreld heb met de mensen van actiefilms zoals "Bankok Adrenaline". Niets mis mee, maar om met dat type film de NL filmmakers te diskwalificeren is hetzelfde als zeggen dat Acda en de Munnik geen Fado kunnen zingen.

Overigens... Actiefilms is meer dan breakdance-achtig mannen tegen de vloer werken. Wat dat betreft zit je in een klein niche.

Ik geloof je helemaal als je zegt dat je voor dat soort films je beter in Thailand kunt zitten. Maar ik blijf lekker hier en schiet de zwaardvechter gewoon met één schot neer.


In Bangkok Adrenaline zitten meerdere vehtstijlen. Zo is er een vechter zoals je zegt met breakdance achtige, trickz en le parkour moves die meer in een soort game-style vecht. Zo is er ook een 2 meter lange worstelaar die het meer van kracht moet hebben, een thaibokser, een loser die niet kan vechten en een Thais team van thaiboksers, worstelaars en tricksters die in dit geval de bad guys zijn. Zo is er meer balans tussen de soort gevechten. Ik ben erg genispireerd door de game style omdat de concepten erg nieuw en origineel zijn, de dynamische 3d hoeken geweldig zijn om te filmen met gewone camera's, er een groot game publiek is en ik meer wil laten zien dan alleen knietjes en ellebogen, een paar hoeken en trappen omdat er nu een hele nieuwe generatie tricksters is ontstaan die veel meer kunnen dan dat. Dat moet verfilmd worden omdat het er geweldig uitziet denk ik... Mijn doel is eigenlijk om de sfeer weer een beetje terug te brengen van de Rocky films, de Bloodsport uit de jaren 80 waar nog passie in zit. De tegenwoordige actiefilms missen voor mij vaak passie en het gevoel van, ik wil trainen en het zelf ook kunnen. Deze passie gemengd met nieuwe angles, geen fake maar pure kunst en actie dat is voor mij belangrijk. De die hards, de boure ultimatums zijn allemaal goede actiefilms maar absoluut niet de passie die ik bedoel en het zijn absoluut geen rewinders qua vechtscenes. Ik denk dat Nederland eerst Kapitein Rob 2 moet gaan filmen.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Ik onderschat je passie ook zeker niet en wens je alle geluk en succes daarin. Film is echter meer dan goede actiescenes, strakke moves en angles. Ik persoonlijk zoek de menselijke factor in een film. Het drama, de emoties, het verhaal dat je grijpt. Het spel van de acteurs, de visuele mogelijkheden, de muziek en alle andere facetten die een film maken en je meenemen naar een andere wereld.

Je hebt nu een heel betoog opgeschreven en je ongenoegen geuit waarin je je passie goed verwoordt.

Maar waar nog niet één volzin instaat die de kern van filmmaken omschrijft.

Thailand lijkt me voor jou de juiste plek...