• 15.987 nieuwsartikelen
  • 179.046 films
  • 12.274 series
  • 34.085 seizoenen
  • 649.230 acteurs
  • 199.279 gebruikers
  • 9.390.479 stemmen
Avatar
 
Een foto van Sean Gunn.
Foto: © ANP

Een foto van Sean Gunn.
Foto: © ANP

De Amerikaanse acteur Sean Gunn heeft flink uitgehaald naar Bob Iger, de CEO van Disney, vanwege diens recente opmerkingen over de schrijvers en acteurs die momenteel staken. Iger besprak donderdag in een interview op CNBC de grootschalige stakingen. De duidelijk geïrriteerde Disney-CEO, die volgens Forbes in 2019 een geschat vermogen van 690 miljoen dollar had, klaagde over de 'onrealistische' verwachtingen van de stakende schrijvers en acteurs en bestempelde het geheel als 'verontrustend'. 

Sean Gunn, die de rol van Kraglin speelde in de Guardians of the Galaxy-films, heeft keihard gereageerd op de opmerkingen van Iger over de stakingen. De Disney-baas was eerder vorige week in een interview afwijzend tegenover de eisen van de stakende acteurs en schrijvers en noemde deze 'onrealistisch'. "Ik begrijp de wens van elke vakbond om namens haar leden te werken en de meeste compensatie te krijgen en eerlijk gecompenseerd te worden op basis van de waarde die ze leveren," zo zei Iger. "Als industrie zijn we erin geslaagd om een zeer goede deal te onderhandelen met de regisseursgilde die de waarde weerspiegelt die de regisseurs bijdragen aan dit geweldige bedrijf. We wilden hetzelfde doen met de schrijvers, en we zouden hetzelfde willen doen met de acteurs. Er is een verwachtingsniveau dat ze hebben dat gewoon niet realistisch is. En ze dragen bij aan de reeks uitdagingen waarmee deze bedrijfstak al te maken heeft, die, eerlijk gezegd, zeer verstorend zijn."

Sean Gunn

De opmerkingen van Iger vielen duidelijk niet in goed bij Gunn, die hierover zijn frustraties heeft geuit tijdens een interview. "Ik denk dat wanneer Bob Iger het heeft over 'Wat een schande', hij moet onthouden dat CEO's zoals hij in 1980 30 keer meer verdienden dan hun laagste werknemer", zo zei Gunn op de piketlijn in een kort interview met The Associated Press op vrijdag. "Nu verdient Bob Iger 400 keer wat zijn laagste werknemer verdient. En dat vind ik een f*cking schande Bob."

Gunn, die de broer is van Guardians of the Galaxy-regisseur en DC-baas James Gunn, vervolgde: "Misschien moet je eens in de spiegel kijken en jezelf afvragen 'Waarom is dat?' En niet alleen ‘waarom is dat’, is het OK? Is het moreel OK? Is het ethisch verantwoord dat jij zoveel meer verdient dan je laagste werknemer? En zo ja, waarom? Waarom is dat oké? Als jouw antwoord is dat dat nu de manier is waarop zaken worden gedaan, dat dat gewoon de manier is waarop bedrijven nu werken, nou, dat is klote. En dat maakt jou een sh**ty persoon, als dat je antwoord is. Dus je zult met een beter antwoord moeten komen," aldus Gunn.

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.