• 15.963 nieuwsartikelen
  • 179.003 films
  • 12.272 series
  • 34.077 seizoenen
  • 649.163 acteurs
  • 199.257 gebruikers
  • 9.389.181 stemmen
Avatar
 
Insatiable
Foto: © ANP

Insatiable
Foto: © ANP

De recente problemen die zich momenteel bij Netflix voordoen, worden veroorzaakt door de aankoop van één kwalitatief ondermaatse serie. Althans dat is wat wordt geclaimd in een stuk van The Hollywood ReporterVolgens de website is de dienst met de serie Insatiable officieel de weg van kwantiteit boven kwaliteit ingeslagen. 

Als het aan The Hollywood Reporter ligt, is de ondergang van Netflix compleet te wijten aan het bestellen van de serie Insatiable in augustus 2018. Dat valt te lezen in een artikel van de gerenommeerde filmwebsite. De dienst, die jarenlang topseries als Stranger Things, The Crown en House of Cards produceerde, zou met het besluit om de dramatische komedieserie te produceren de standaard radicaal hebben teruggeschroefd.

Het bestellen van de serie viel samen met het aanstellen van contentchef Bela Bajaria. Deze zou erop aangedrongen hebben dat de serie werd gemaakt, terwijl de voormalige contentchef Cindy Holland - het creatieve brein achter eerder genoemde topseries - deze al had afgewezen. Het zou hebben geleid tot 'het begin van de Walmart-izering' van Netflix en zorgde het voor een 'slechte moraal en chaos' onder het personeel. Ook het ondermijnen van de expertise van een bepaald team door CEO Ted Sarandos, door het advies in de wind te slaan en toch tot productie over te gaan, werd hem niet in dank afgenomen. 

Insatiable

Insatiable verscheen in 2018 voor het eerst op de streamingdienst en gaat over een meisje Patty dat lijdt aan overgewicht en daardoor gepest wordt op school. Na de zomervakantie is ze door omstandigheden heel wat afgevallen. Wanneer ze weer op school verschijnt, doet ze de monden van haar medeleerlingen openvallen, maar Patty wil wraak nemen op diegenen die haar gepest hebben en die wraak blijkt onverzadigbaar. Hoewel de serie met voldoendes werd ontvangen op zowel IMDb als MovieMeter kon het in de verste verte niet tippen aan producties als Orange is the New Black en Stranger Things, en het valt dan ook moeilijk te ontkennen dat er sindsdien steeds minder kwalitatief goede content op de dienst verschijnt. 

Het is eveneens één van de redenen dat de abonnees van Netflix de laatste tijd voor het eerst sinds de oprichting weer teruglopen. Netflix zou niet voldoende goede content leveren voor het bedrag dat de streamingdienst maandelijks van zijn klanten verlangt. Ook de aanzwellende concurrentie speelt daarin een rol. 

Reacties (3)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27519 berichten
  • 4088 stemmen

Vond het juist een hele leuke serie. Dit hele verhaal kan gelijk naar de prullenbak. Doei.


avatar van mikey

mikey

  • 28999 berichten
  • 5148 stemmen

dat kwantiteit de norm is lijkt me (OOK zonder de hollywood reporter over insatiable) meer dan duidelijk.

lijkt me verder een hele leuke serie hoor.


avatar van _Se7en_

_Se7en_

  • 2041 berichten
  • 1782 stemmen

Lijkt me sterk dat dit aan Insatiable ligt, wat een prima serie is, maar meer aan het toevoegen van bijvoorbeeld een deel van het repertoire van Andrew Jones, wat bestaat uit films die hier zeer zelden op gemiddeld meer dan 2* uitkomen. Overigens heb ik juist het gevoel dat de kwaliteit qua films op Netflix momenteel hoger ligt dan 3 a 4 jaar geleden.