Meningen
Hier kun je zien welke berichten deft0nes als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Searching for Sugar Man (2012)
Wat een prachtige documentaire! Het meest fantastisch, magisch, indrukwekkend en inspirerend verhaal wat ik ooit gehoord heb. Misschien is het technisch gezien niet de meest indrukwekkende docu, hoewel de animaties leuk waren er af en toe wel en wat leuke of mooie shots te bewonderen waren, toch slaat deze docu in als een bom. Niets dan lof voor dit pareltje.
Shining, The (1980)
De tweede Kubrick voor mij, na Eyes Wide Shut (die ik wel leuk, maar niet geweldig vond). Door deze ben ik helemaal van m'n sokken afgeblazen. De locatie was schitterend en werkt uitmuntend samen met de decors. Audiovisueel bereikt deze film, in mijn ogen, het hoogst haalbare met de door Kubrick gebruikte middelen. Het detail in elk shot was verbluffend. Bijna alle scénes zagen er geniaal uit, zagen eruit alsof er weken (maanden, jaren) over nagedacht was. En creëerden ont-zettende (letterlijk) surrealistische scènes. Daarnaast werkt de muziek haast als een symbiotische wisselwerking samen met de beelden. Kubrick weet door muzikale en visuele opbouw scènes waar eigenlijk helemaal niets boeiend in gebeurd, haast tenenkrommend spannend te maken. En daar neem ik mijn hoed diep, heel diep voor af.
Het verhaal is ook zéér intrigerend, maar is lang niet zo geniaal als bovengenoemde. Soms was het wat vaag en misschien soms (heel misschien) wat te langdradig. Maar dat deed absoluut nergens iets aan af.
En dan Jack Nicholson. Dat het een goede acteur was, dat wisten we allemaal wel (ookal heb je 'm nog nooit zien spelen). Maar wat hij hier aflevert...woorden schieten te kort. Angstaanjagend realistisch weet hij zijn rol over te laten komen. Misschien moet ik One Flew nog maar eens bekijken.
Ondanks alle subliem uitgewerkte aspecten, weet deze film mij niet persoonlijk te raken. En dat vind ik aan de ene kant jammer. Had 'ie mij wel weten te raken, dan was deze zo mijn top10 binnen gestormd. Vooralsnog laat ik 'm zo staan, misschien dat een herziening daar verandering in brengt, of misschien is daar het verhaal gewoonweg niet geschikt voor.
Sowieso belooft deze film grootste dingen voor de voor mij nog komende films van Kubrick.
Shutter Island (2010)
Wauw, wat een geniale film! En misschien was het naïviteit, maar ik kon het einde écht niet raden. Ik dacht tot het moment in de vuurtoren dat Teddy de echte man was en dat 'ie een dik complot aan het ontrafelen was. Maar toen ontvouwde het ware plot zich en zelfs dat wilde ik eerst niet geloven, zo sterk had Scorsese mij overtuigd van Teddy's gelijk. Erg knap hoor, want vaak heb ik films snel door.
Ik moet eerlijk zeggen dat ik in de situatie van de hoofdpersoon ook doorgeslagen zou zijn. Wat een afschuwelijke gebeurtenis om mee te maken. Logisch dat 'ie uiteindelijk zichzelf liet "vermoorden".
Uiteraard was het acteerwerk top-notch, maar dat had ik wel verwacht van DiCaprio en co. Wat me wel opviel aan deze film, was de donkere sfeer die er, voor een groot deel dankzij de muziek/score, hing. Erg indrukwekkend.
Pff, ik moet 'm snel herzien!
Space Jam (1996)
Vroeger vond ik dit helemaal geweldig, gisteren grotendeels herzien (op tv) en ik moet zeggen dat ik het nog steeds een leuke kinderfilm vind. Al die verwijzingen in deze film vind ik juist erg leuk. Ik laat mijn punt staan, puur omdat het gewoon een zeer geslaagde kinderfilm is, wat natuurlijk ook de bedoeling is.
Staten Island (2009)
Wat heb ik hier van genoten zeg! Totaal zonder verwachtingen deze film ingegaan, want ik had er nog nooit van gehoord. Het verhaal is goed. Lekker een absurdistisch randje eraan, wat humor toevoegd, maar ook weer niet té absurdistisch zodat het vaag word. Ook is het verhaal geen standaard verhaal en geen standaard cliché verloop en einde. Naast het verhaal is ook de muziek leuk. Die brengt een wat lichter toontje in het soms zware verhaal. Het acteerwerk is ook echt uitstekend. Kortom, alles klopt aan deze film. Fijn om in 2009 nog van dit soort kleine meesterwerkjes tegen te komen.
