• 15.739 nieuwsartikelen
  • 177.896 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.954 gebruikers
  • 9.369.876 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Demeter als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Fantastic Mr. Fox (2009)

Ik vond de film wel mooi gemaakt, maar door de stopmotion-techniek kwam het allemaal wat houterig over. Als het alleen de bewegingen waren, was het nog wel overkomelijk geweest, maar helaas vond ik ook de dialogen er vaak niet overtuigend uit komen. Als het ene personage zijn zin had afgemaakt was er regelmatig een korte pauze voor de ander sprak, waardoor ik een beetje het idee kreeg naar een toneelstuk te kijken in plaats van een film. Wat ook niet hielp was het gebrek aan gezichtsuitdrukkingen. Iets wat bij deze poppen niet mogelijk is en dat is toch wel een gemis. Ik herinner me andere stopmotion-animatiefilms, zoals bijvoorbeeld Corpsebride, waarin dit wel te zien was. Verder is het een leuk verhaal (ik vond het boek destijds ook erg leuk) en zien de achtergronden er leuk en origineel uit. 3*

Find Love (2006)

Een low budget-filmpje, volledig gefilmd met handgehouden camera, geloofwaardig acteerwerk, een boeiend verhaal en goede muziek. Toch kregen ze me niet helemaal mee, omdat ik het verhaal niet helemaal geloofwaardig vond (het blijft onduidelijk waar die aantrekkingskracht tussen de twee nou ineens vandaan komt) en vooral omdat er niet op de juiste manier stelling wordt genomen door de filmmakers. Het lijkt erop dat vreemdgaan hier gepropageerd wordt. Alsof we het maar normaal en zelfs romantisch moeten vinden dat de man zijn vriendin, die notabene zwanger is, bedriegt met een ander. Zijn gedrag wordt in deze film niet veroordeeld, maar zelfs geportretteerd als iets wat goed is en romatisch is. In de titel noemen ze dat liefde, maar het is puur egoïsme, want hij zit in een onzekere periode in zijn leven, hij gaat vader worden en kan dat niet handelen en in plaats van verantwoordelijkheid te nemen gaat hij maar spanning zoeken bij een ander. En voor de vrouw geldt ongeveer hetzelfde. Als het echte liefde was zouden ze hun gevestigde leven er wel voor opgeven, maar dat doen ze dus niet.

Furiosa: A Mad Max Saga (2024)

Alternatieve titel: Furiosa

Een zeer sterke prequel op Mad Max: Fury Road en verreweg de beste in de reeks. Het idee om het karakter Furiosa uit Fury Road een background te geven is zeer goed geweest en eigenlijk onmisbaar als je Fury Road gaat kijken. Die film heb ik hierna dus ook nog eens gezien en dan snap je eigenlijk niet waarom die kon bestaan zonder Furiosa: a Mad Max Saga.

In deze film wordt echt alles uit de kast getrokken om Fury Road te overtreffen op elk punt. We worden meegenomen in het levensverhaal van Furiosa en de belangrijkste gebeurtenissen daarin: een lang verhaal dat constant boeiend is, haar karakter roept sympathie op en wordt geloofwaardig neergezet door de verschillende, goed op elkaar lijkende, actrices. Chris Hemsworth is onherkenbaar en erg sterk, een totaal andere rol dan waar ik hem eerder in heb gezien; ik vroeg me de hele tijd af of hij het nou was.

Deze saga is nog steeds een actiefilm, maar door de nadrukkelijke aandacht voor het verhaal, krijgt die veel meer gewicht mee dan alle vorige delen. Wat de film ook gewicht geeft, zijn de prachtige locaties, sets en voertuigen. Aan alles is te zien dat kosten nog moeite zijn bespaard om de rauwheid van deze post-apocalyptische wereld nog beter vorm te geven. We zien weer allerlei nieuwe originele vondsten die we in Fury Road nog niet zagen. Ik ga niets verklappen, maar het zijn vooral de imposante machinerieën, waaronder de War Rig die nu nog meer in huis heeft en allerlei nieuwe voertuigen die opvallen, omdat ze origineel zijn en tot in het kleinste detail zijn uitgewerkt.

De actiescènes zijn verbluffend: er gebeurt ontzettend veel, maar het blijft steeds goed te volgen; steeds is duidelijk wie zich waar bevindt en waarom, doordat camerawerk en regie zo goed zijn. Hierin is George Miller echt vooruit gegaan, want in Fury Road was dit nog niet altijd het geval. En steeds gebeurt er iets anders dan ik verwacht had; de onvoorspelbaarheid is groot in deze film, met name in de actiescènes en dat is een belangrijk punt dat hem kwalitatief onderscheidend maakt.

De locaties, ik vermoed in Australië, zijn prachtig in beeld gebracht, vooral weer dat aan elkaar complementaire oranje en blauw natuurlijk. Ik lees op deze pagina veel kritiek op de CGI in deze film, maar voorbeelden worden er niet of nauwelijks genoemd. Ik vermoed dat men het heeft over de backgrounds in de wide shots, met name wanneer er een uitzicht vanaf grote hoogte wordt weergegeven. Je ziet daar dat het niet echt is, waarschijnlijk ook doordat je het weet, denk ik dan. Bovendien wordt in de werkelijkheid zo'n uitzicht in de verte ook gewoon blurry, zeker op camera. Dus ik kan daar echt niet over vallen en buiten dit heb ik geen cgi gezien.

Een topfilm dus wat mij betreft. 5 sterren