• 17.257 nieuwsartikelen
  • 182.321 films
  • 12.566 series
  • 34.761 seizoenen
  • 656.033 acteurs
  • 200.430 gebruikers
  • 9.464.664 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Moviegooner als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Odyssey, The (2026)

Ik begin Nolan moe te worden. The Odyssey heeft de typische Nolan-tropes: flashback-inserts, een niet-chronologisch verteld verhaal, een sterrencast. Nou is dat laatste niet het ergste, maar het zijn acteurs die ik zo vaak zie. Geef onbekende acteurs de kans. Weer Matt Damon, weer Tom Holland, kan zijn kop niet uitstaan. 

Dat gezegd hebbende, was ik onder de indruk van The Odyssey. Spektakel, spanning met een muziekscore, dat deed denken aan Dunkirk. Maar de score was soms te veel aanwezig, met name het eind. Te veel focus op muziek. Vechtscenes waren oké, maar vergeleken met het onlangs uitgebrachte Furious was dat maar amateuristisch. 

Acteurs waren uitstekend, maar dat is te verwachten met een sterrencast. Maar Tom Holland, uch. Why? 

Als The Odyssey je eerste of derde Chris Nolan is, dan kan ik begrijpen dat je vier of zelfs vijf sterren geeft. Ik heb al zijn films gezien en het is eentonig. Zoals ik al zei: de flashbacks, inserts, niet-chronologisch verteld verhaal. Ik wil weer verrast worden door Nolan. 

Durf iets anders te doen. Zoals Scorsese dat deed met oa King of Komedie, Kundun, Bringing Out the Dead, Silence.

.