- Home
- KritischVentje
- Meningen
Meningen
Hier kun je zien welke berichten KritischVentje als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Fantastic Four (2015)
Alternatieve titel: Fant4stic
Niet goed, maar ook verre van slecht zoals het in "de media" wordt bestempeld.
Madame Web is toch echt aanzienlijk slechter dan bijvoorbeeld deze film.
Korte review zonder inhoud.
Fantastic Four: First Steps, The (2025)
Oe, ik vond deze héél goed.
Helaas wat weinig actie, maar ik voelde een nieuw soort spanning tijdens het kijken die ik nog niet eerder heb gevoeld bij een Marvel film. Zelfs meer spanning dan tijdens End Game.
Galactus is enorm goed gemaakt in deze film. Enorm goed. Je ziet dat daar echt iemand een keer heeft nagedacht met het idee van "Okey, hoe gaan we het gevoel van grootte en dreiging nou écht eens goed overbrengen bij de mensen in de stoelen". Deze film moet je ook echt gezien hebben in IMAX voor de complete ervaring. Op X zijn veel vergelijkingen te zien tussen IMAX en een "normaal" scherm en je mist daarmee aardig wat sfeer.
Enig minpuntje is de scene waarin Reed Richard uit elkaar getrokken werd. Dat zag er niet zo best uit; bijna uncanny.
En daarnaast is de actie in deze film enorm beperkt. The Thing heeft nauwelijks iets gedaan.
Met afstand de beste Marvel film van ná End Game.
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019)
Alternatieve titel: Hobbs and Shaw
Deed mij heel erg denken aan Tango & Cash (1989) - MovieMeter.nl!
Zaten leuke stukjes in, maar is niets meer dan een simpele aktiefilm.
En daar is helemaal niks mis mee.
Father Stu (2022)
Okey. Mark Wahlberg speelt weer eens Mark Wahlberg. Dezeleden vloek als Ryan Reynolds, Vin Diesel, Kevin Hart en nog zo veel meer hebben. Mark is gewoon een eendimensionale acteur. Is dat erg? Nee hoor; ben wel fan van hem. Maar in deze film is het af en toe pijnlijk cringy in sommige emotioneel bedoelde scènes.
Aandoenlijk verhaal. Heb het afgekeken. Maar Mark zakt door de mand als acteur.
Fatherhood (2021)
Wat een onderwerp. Zwaar.
Goede vertolking van Kevin Hart hier. Best een okey staaltje acteerwerk.
Maar Lil Rel (Jordan) had mij toch een paar irritante stukjes tekst. Weet nu niet of het door hem kwam of door de schrijver(s) van zijn stukken. En ik kon maar niet wennen aan de mimiek van Alfre Woodard. Mateloos aan haar geïrriteerd in Luke Cage (TV series) en ook hier weer een paar keer weg moeten kijken met een gezicht van afkeuring.
Om de zwaarte in de film te houden, zou ik zelf hebben gekozen voor een mindere Happy Ending en Swan niet meer terug in het verhaal laten komen. Daarnaast zou een sprong naar een volwassen Maddy die haar vader toespreekt dat uiteindelijk alles 'wel okey' is gegaan niet misstaan. Iets met afsluiten met een brok in je keel.
Heb mij niet verveeld met deze film en dit is één van de betere Netflix producties van de afgelopen tijd.
Ferry 2 (2024)
Ja, dit was niet best.
Ben een ENORM groot fan van de franchise en probeer als een deur aan deur verkoper iedereen te overtuigen de series te zien als ze dit nog niet hebben gedaan, maar dit kan ik onmogelijk verdedigen.
De bad guy was verschrikkelijk ongeloofwaardig, maar naast het Jared Leto / Joker (?) type dat er werd neergezet was er op het gebied van cinematografie zoveel meer mogelijk om hem enger en onvoorspelbaarder over te laten komen. Kijk voor inspiratie naar Jules Winfield, Victor Sweet, Hans Landa en meer van dat soort karakters als je een een gekke onvoorspelbaar karakter wil neerzetten. Mateloos aan geïrriteerd. Maar goed, de beste stuurlui staan aan wal he?
Verhaal was flinterdun. De kijker krijgt totaal geen tijd om zich te hechten aan de "de crew" en daarom werkt die plotselinge dood van die ene jongen totaal niet. Who cares? Weet niet eens meer wie dat was!
Nee, werd er niet heel vrolijk van. Vermakelijk, maar dit verdient de franchise niet.
Final Destination, The (2009)
Alternatieve titel: Final Destination 4
Oef... deze is echt slecht.
Enorm veel logica foutjes in de film. "Hey, ik rijd net iemand dood met een Ambulance. Laat me maar gewoon achter het stuur blijven zitten zodat de camera in alle rust kan inzoomen op het logo van de Ambulance ter bevestiging van eerder gegeven foreshadowing." Wie heeft in hemelsnaam het script geschreven? "Hey, een uurtje geleden heb ik zojuist een vriend van mij verloren voor mijn ogen op de meest gruwelijke wijze, maar kom! Laten we het vieren dat wij er tenminste nog zijn". Acteerprestaties waar je ongemakkelijk van wordt en inderdaad en abdominale slechte CGI gebruik (al met de wetenschap dat dit deel voor een 3D bioscoop is bedoeld).
Nee, dit deel had enorm veel weg van één of andere B film voor op één of andere vergeten zondagavond, kijkende op een zender op je televisie waarvan je niet eens het bestaan af wist.
Flash, The (2023)
Gewoon een toffe film.
CGI is wel een beetje outdated. Het oogt enorm "nep" en niet naturel op sommige momenten. Maar dat had voor mij maar minimaal effect op het kijkplezier. Ezra Miller, de gestoorde in real life, acteert hier toch wel sterk. Dat vergt wat van mij om toe te geven gezien ik nogal geen fan ben van wat meneer allemaal in zijn privé tijd doet. Sasha Calle was wat... hoe zeg ik dit... simpelweg irritant. Bij elke shot kijkt ze moeilijk onder haar wenkbrauwen door "Oe.. kijk mij boos zijn!" wat een enorme soapserie gevoel met zich meebrengt.
Verhaal is tof. Actie is hier en daar zelfs heel tof en de bekende nostalgie shots zijn leuk maar hadden veel beter uitgevoerd moeten worden.
Leuke film. Benieuwd naar de reset van de DCU.
