• 17.815 nieuwsartikelen
  • 183.800 films
  • 12.724 series
  • 35.148 seizoenen
  • 658.850 acteurs
  • 200.887 gebruikers
  • 9.505.137 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Sabri88 als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Passenger (2026)

Ik had van tevoren nog nooit van Passenger gehoord, dus ik dacht eerlijk gezegd dat het niet veel bijzonders zou zijn. Omdat de recensies toch best oké waren, besloot ik de film een kans te geven. En ik werd aangenaam verrast.

De mannelijke hoofdrolspeler kende ik al uit de Bad Boys-films en de vrouwelijke hoofdrolspeler zag ik voor het eerst. Wat een leuke vrouw. De twee hadden ook een fijne chemie samen en ze kwamen overtuigend over als een stelletje.

Voor deze film geldt wel: verwacht niet te veel, zet je verstand op nul en ga er gewoon lekker voor zitten. Ik vond de slechterik (de demon of geest) eerlijk gezegd niet heel eng. Het was ook jammer dat we zo weinig over hem te weten kwamen en dat de hoofdpersonen zelf niet wat meer op onderzoek uitgingen. Het had allemaal zeker nog wel een stuk enger en spannender gekund.

Normaal ben ik niet zo van de schrik-momenten (jumpscares), maar in deze film vond ik ze goed gelukt, vooral in het begin. Fijn ook dat ze er niet te veel van gebruikten.

Conclusie: prima film om een keer gezien te hebben. Het is geen meesterwerk, maar het kijkt heerlijk weg als je zin hebt in een vermakelijke griezelavond!

Platoon (1986)

Waar in veel oorlogsfilms de Amerikanen standaard als helden worden neergezet, is deze film niet bang om ook de duistere kant te laten zien. Oorlog is helemaal niet zo 'glamorous' als het wordt neergezet in de meeste Hollywood films en games, en dat is hier duidelijk. Goed geacteerd (met o.a. een jonge Charlie Sheen, Johnny Depp en Willem Dafoe), mooie shots en prachtig muziek. Ik vond deze ook veel beter dan Apocalypse Now en ook makkelijker om in één keer af te kijken.

Pope's Exorcist, The (2023)

"The Pope's Exorcist" is een film die meeslepende momenten biedt, ondanks de aanwezigheid van clichématige aspecten van georganiseerde religie die vaak in dit genre voorkomen. Het idee dat bepaalde regels of het reciteren van gebeden in het Latijn effectiever zouden zijn bij het bestrijden van het kwaad lijkt wat onzinnig, alsof God specifiek Latijn beter zou begrijpen. Desalniettemin blijft het altijd interessant om naar dergelijke films te kijken.

Mijn gevoelens over de film waren gemengd. Enerzijds genoot ik van het spannende verhaal waarin de hoofdpersonages puzzelstukjes verzamelen om de gevreesde vijand te verslaan. Bovendien stelt Russell Crowe nooit teleur met zijn uitstekende acteerwerk. Hij blijft een geweldige acteur die zijn rol overtuigend neerzet. Aan de andere kant miste ik de verrassende wendingen die het verhaal interessanter hadden kunnen maken. De film voelde enigszins voorspelbaar aan en leek meer gericht op het opzetten van een mogelijke franchise.

Een voorbeeld van zo'n gemiste kans is te vinden aan het begin van de film, tijdens het exorcisme met het varken. Het zou intrigerender zijn geweest als de priester al twijfels had geuit over de demonische bezetenheid en had geconcludeerd dat de jongeman in kwestie eerder met geestelijke problemen kampte. Dit zou vervolgens de priester des te meer verbijsterd hebben wanneer hij geconfronteerd werd met een echte demon. Ook aan het einde van de film had een verrassende wending kunnen plaatsvinden, bijvoorbeeld als het bleek dat de demon Asmodeus toch bezit had genomen van de priester of van iemand anders binnen het Vaticaan. Deze twists zouden de film interessanter hebben gemaakt, aangezien ik een gebrek aan verrassing heb ervaren. Naar mijn mening was de vijand ook veel te makkelijk verslagen, iets wat de eerdere priesters van eeuwen geleden niet gelukt zou zijn. Het voelde tegen het einde gewoon net iets te gehaast aan en het was ook jammer om niet meer te zien hoe het met de betreffende vrouw en kinderen ging.

Daarnaast waren er enkele rollen die naar mijn mening niet goed waren gecast, zoals die van de tweede jongere priester die de oudere priester moest bijstaan. Zijn droge reactie tijdens de eerste sessie van het exorcisme liet veel te wensen over. Ook de rol van de vrouw en haar kinderen konden makkelijk vervangen worden door andere acteurs zonder gemist te worden, aangezien hun acteerprestaties nogal nep en/of overdreven overkwamen.

Ondanks deze kritiekpunten biedt "The Pope's Exorcist" nog steeds genoeg spanning en het acteerwerk van Russell Crowe maakt de film de moeite waard. Voor liefhebbers van het genre is het een vermakelijke kijkervaring, maar verwacht geen verrassende plotwendingen of perfecte casting. Je zal ook niet erg veel missen als je deze besluit over te slaan.

Predator: Badlands (2025)

Ik twijfelde eerst om deze film te kijken door alle negatieve reviews, maar ben blij dat ik dat toch heb gedaan. Ik heb me prima vermaakt en snap de enorme negativiteit eerlijk gezegd niet. Als fan van de originele Predator vond ik het juist interessant om het verhaal eens vanuit het perspectief van de Predator te zien. De CGI, de omgevingen en vooral de muziek waren sterk. Ja, sommige grappen en scènes voelen wat geforceerd en passen minder bij de klassieke Predator-sfeer, maar dat stoorde me nauwelijks. Geen film van de eeuw, maar zeker leuk om een keer te zien.. soms moet je gewoon openstaan voor iets nieuws en genieten.

Project Hail Mary (2026)

Project Hail Mary was voor mij een heel andere film dan ik had verwacht. Het begint lekker mysterieus en spannend, een beetje zoals Interstellar. Maar naarmate de film vordert verandert de sfeer compleet. Tegen het einde voelde het eerder als een vrolijke Disney kinderfilm dan als een serieuze sci-fi.

Veel mensen klagen in de reviews over Ryan Gosling, maar ik vond hem eerlijk gezegd prima spelen. Waar ik in het begin wél teleurgesteld over was, was de alien. De eerste keer dat je hem ziet valt hij erg tegen. Toch went het snel en op een gegeven moment vond ik hem zelfs een beetje schattig worden. Maar ik begon de film wel minder serieus te nemen.

Het idee achter de film is leuk en het heeft een fijne happy ending. Toch had de uitwerking wel beter gekund. Het had van mij allemaal wat dramatischer en meeslepender gemogen.

Kortom: Kijkt op zich lekker weg en misschien leuk om met de kids te kijken, maar zeker geen must-see. Als je hem overslaat mis je niet heel veel.