Meningen
Hier kun je zien welke berichten Sabri88 als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Monster (2003)
Monster vertelt het waargebeurde verhaal van Aileen Wuornos, een prostituee die een seriemoordenaar werd. De film concentreert zich op Wuornos' complexe karakter en de omstandigheden die haar tot haar gruwelijke daden dreven, met een indrukwekkende Charlize Theron in de hoofdrol.
Hoewel de film over het algemeen positief werd ontvangen, heeft het bij mij geen blijvende indruk weten te maken. Dit komt waarschijnlijk doordat ik te hoge verwachtingen had voorafgaand aan het bekijken van de film. Ondanks mijn gemengde gevoelens moet ik erkennen dat Charlize Theron een fenomenale prestatie levert. Haar fysieke transformatie en de diepte die ze aan het personage geeft, zijn opmerkelijk en dragen de film aanzienlijk.
De structuur van de film voelde voor mij te samenvattend aan. Er wordt veel verteld over Aileens jeugd en haar toekomst, maar ik had het interessanter gevonden als de film meer visueel had laten zien. Het opnemen van scenes uit haar moeilijke jeugd en haar tijd in de gevangenis tot aan haar executie, zou de film meer diepgang hebben gegeven en een completer beeld van haar leven en psyche hebben geschetst.
Uiteindelijk bleef ik met het gevoel achter dat ik niet veel gemist zou hebben als ik de film niet had gezien. Hoewel Monster sterke momenten en krachtige acteerprestaties bevat, vooral van Theron, wist het mijn verwachtingen niet geheel waar te maken.
Mummy: Tomb of the Dragon Emperor, The (2008)
Alternatieve titel: The Mummy 3
Tja, wat kan ik zeggen. Het komt bij lange na niet in de buurt van de eerste twee films. Dit is gewoon een film waar je je verstand op nul moet zetten en gewoon 'try to enjoy the ride'. Toch heb ik daar zelf wel eens moeite mee en blijf ik me vaak storen aan kleine dingen.
PLUSPUNTEN:
- Ze probeerden iets origineler te zijn dan deel 2, dat veel overeenkomsten had met het eerste deel. Daar moet ik ze wel credits voor geven.
- Brendan Fraser blijft leuk om te zien in dit soort films. Stiekem hoop ik op nog een deel met hem waar ze de oude castleden terughalen (Rachel Weisz, Arnold Vosloo, Oded Fehr), net zoals ze met Jurassic World: Dominion hebben gedaan.
- Stenen mummie met vuur vond ik leuk bedacht.
MINPUNTEN (dingen waar ik me een beetje aan stoorde)
:
- Bij de eerste films leek het een beetje een mix van horror en komedie, wat verrassend goed werkte. Daar zag ik hier weinig van terug. Ik weet niet wat dit moest voorstellen. Actie/avontuur okee, maar gewoon puur profiteren van de naam van de filmserie en de twee originele castleden die nog mee wilden doen.
- Waarom heeft het standbeeld van de Emperor een andere houding dan toen hij voor het eerst in een standbeeld veranderde?
- De ninja Lin gaf aan dat haar familie eeuwen over de tombe van de keizer waakt. Het was zelfs haar eigen moeder die de vloek heeft uitgesproken. En toch wist ze niet dat het lijk/skelet/stoffelijk overschot in die grafkist een afleiding was en dat het standbeeld zelf de ware Emperor was. Wat is dat voor flauwekul haha. Die moeder heeft dus eeuwenlang niet verteld: "Oh ja lieverd, ik heb hem trouwens in een standbeeld veranderd." Wtf dude.
- Altijd leuk om Jonathan weer te zien, die het nu goed lijkt te doen met zijn eigen nachtclub. Toch is het nooit echt duidelijk waarom hij als angsthaas meegaat op avontuur.
- Hoe wist de Emperor tijdens de eerste achtervolgingsscene dat het vuurwerk zou ontploffen als je er vlammen op zou afvuren? Stond dat in het Chinees geschreven op de dozen ofzo?
- Super jammer dat Evelyn (Rachel Weisz) is vervangen door een andere actrice. Ook jammer dat Imhotep en Ardeth Bay niet terugkeerden. Het is te begrijpen, ze vonden de script gewoon te slecht. Maar dan denk ik: Heb je dan als filmmaker niet zoiets van, beter een andere keer of een andere script, aangezien er zoveel mensen van het origineel niet meer meedoen? Geeft mij de indruk dat het meer om geld verdienen en profiteren van de franchise ging.
- De acteur die zoon Alex speelt wist niet echt te overtuigen. Kwam over als een vervelende tiener en ik voelde geen chemie tussen hem en z'n ouders. Kon ook aan het script liggen, maar hij interesseerde me gewoon de hele film niet. Ook was hij opeens z'n Engelse accent kwijt van deel 2, maar goed, daar stoor ik me niet heel erg aan.
- De actrice die ninja Lin speelde vond ik ook super droog en niet overtuigen. Op sommige momenten zoals de achtervolgingsscene bij 46 minuten was haar stem ook overduidelijk slecht gedubbed/opnieuw ingesproken ("And I have the only weapon that can kill him!").
- De special effects waren niet slecht, maar de mummie Emperor was lang niet zo intimiderend als de mummie van de eerste twee films, en kwam de hele film eigenlijk niet eens in de buurt daarvan.
- Waarom Rick in deze film ervoor kiest om z'n vrouw en kind mee te nemen om tegen een hele leger te vechten zal ik ook nooit begrijpen.
- Waarom de Chinese heks later in de film opeens een spreuk in het Engels doet (terwijl het in het begin van de film in een andere oude taal werd gedaan dat ook niet door de Emperor werd begrepen) was me ook niet duidelijk.
- Het was leuk dat ze een andere locatie probeerden en dat het niet weer om Egypte draaide, maar toch werkte dat Chinees niet echt voor mij. Don't get me wrong. Ben opgegroeid met oude Chinese vechtfilms en heb veel bewondering voor hun oude cultuur en geschiedenis, maar in deze film werkte het gewoon niet. Het Oud-Egyptisch dat de vijanden spraken in de vorige delen kwam toch veel intimiderender, betoverender en mysterieuzer over.
- De teksten waren ook niet denderend. Na de zoveelste "I really hate mummies!" snappen we het wel. Ook de laatste quote van Rick tegen de Emperor na het eindgevecht kwam niet krachtig over... "Now you could rule... in hell!"
- Eindgevecht wist ook geen indruk op me te maken. De Emperor kwam ook niet over als een sterk wezen als de eerste mummie. Rick had op een gegeven moment zelfs de overhand tijdens het vuistgevecht. En hoe zoon Alex opeens letterlijk van achteren heel hoog aan kwam vliegen om de Emperor in z'n rug te raken zag er ook bizar en 'Dragon Ball Z'-achtig uit.
- Alex praat specifiek Chinees tegen de Emperor. Zijn vader Rick praat gewoon Engels, en dat lijkt de Emperor ook te begrijpen. Blijkbaar heeft de Emperor ook de kracht om Engels te begrijpen uit het niets.
- Onrealistisch hoe Rick en Evelyn, een oud stelletje dat aan het begin van de film nog met pensioen wilden gaan, het gewoon met z'n tweeën volhielden tegen een kwaadaardig leger. Oké, voor realisme moet je deze film sowieso niet kijken, maar dit sloeg alles.
- Lin schreeuwt 'Mother! Mother!' op het moment dat ze haar moeder ziet overlijden en ze nemen opeens allebei in het Engels afscheid van elkaar, terwijl ze in hun eerste gesprek in de film Chinees praatten. Waarschijnlijk dacht ze: "Oh wacht, de mensen om me heen moeten wel even verstaan hoe ik afscheid neem van m'n moeder, dus ik doe het in hun taal." Kan me niet voorstellen dat als zoiets echt gebeurd dat je je daar nog druk om maakt, en dan praat je natuurlijk gewoon in je moedertaal op zo 'n pijnlijk moment wanneer je afscheid neemt van een dierbare.
- Dat de Emperor in mythische wezens veranderde (iedere keer weer wat anders) vond ik ook iets te veel van het goede. Op een gegeven moment leek het op een kinderfilm.
Maar goed, dit ben ik. Laat die minpunten vooral het kijkplezier niet verpesten. Zoals ik al zei: verstand gewoon op 0 zetten en niet te veel verwachten.
Ik dacht vaak tijdens het kijken: 'Ach ja, het is maar een film.' Maar wel een slechte film. Slecht geschreven, slechte teksten, slecht bedacht, slordige fouten.
De vorige twee delen waren ook niet perfect, maar vergeleken met dit deel waren ze supergoed en bij dit deel leken ze het niet eens te proberen. Ik had toch vaak het gevoel dat ze meer de Chinese kijkers wilden pleasen in plaats van de die-hard fans. Ze leken aan veel aspecten schijt te hebben tijdens het maken van de film en het leek wel alsof ze dachten: "Ach ja, als we het maar afkrijgen."
Voor de ware fans: Hopen dat er nog een volgende deel uitkomt waarin Imhotep en de overige castleden terugkeren, met een supergoed origineel verhaallijn om het mooi af te sluiten, en waarin ze dit deel negeren/niet meetellen en gauw doen vergeten. Deze franchise verdient een betere afsluiter en geen reboot (dus negeer die nieuwe mummie film met Tom Cruise ook en doe gewoon alsof dat een Mission Impossible film was
).
