• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.913 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.959 gebruikers
  • 9.370.054 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Stephan als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Taken 2 (2012)

Voelt aan als een inspiratieloos en afgeraffelde film van een matig script. Enkel de locatiebepaling, hoe ongeloofwaardig ook, had nog aardige ideeën. Maar al bij de eerste scène aan de deur een erg slordige "over de as" probleem die me meteen stoorde. Dat zegt iets over de regie. Nee... Deel 1 was spannend. Dit was slap.

Tigerland (2000)

Volkomen verrast door deze intelligente en aangrijpende film. Colin Farrell blinkt uit als wiseass with a heart. Alle bijrollen zijn ook zeer overtuigend. isschien komt het omdat ikzelf een behoorlijk pittige diensttijd achter de rug had (als sergeant, jaja) maar ik herkende er een hoop in. Niet dat het op de Edense heide ooit zóó heftig is geweest, maar de details, de humor, het haantjes gedrag... Er kwamen zelfs weer herinneringen boven die ik al een tijdje niet meer wist.

De stijl van draiien doet erg documantair aan en gaf mij het gevoel één van de grunts te zijn. De spanning deed me veel aan Southern Comfort denken. Zeker niet aan Full Metal Jacket. Daar vond ik de spanning nooit écht realistisch aanwezig.

Een dikke 5*****

Tree of Life, The (2011)

Wat een draak van een film. Een aaneenrijging van zweverige scènes die me bij de Thin Red Line al stoorden. Spel van de jonge Hunter McCracken was goed en er zaten wel aardige momenten in tussen de twee broers, maar dit verhaal was ook in 15 minuten te vertellen. En what the F deed Sean Penn in deze film?

En het pretentieuze en lachwekkende einde helpt de film al helemaal om zeep. Ik heb me er echt meerdere malen toe moeten dwingen de film af te kijken.

Het enige dat me nog kon boeien was het deel van het ontstaan van de aarde, hoewel ik dat dan liever in een documentaire zie.

Malick zit duidelijk met zijn Angsten in de knoop. Inmiddels slim genoeg om in te moeten zien dat de hele religie niets voorstelt maar blijkbaar zo geïndoctrineerd is dat hij er tegen beter weten in toch alles aan doet erin te blijven geloven.

Helaas op een simplistischere manier dan bijvoorbeeld Von Trier.

Ik adviseer hem dan ook een goede psych.

Trust (2010)

Wat een betoverende subtiliteit in het spel van Liana Liberato aan het begin een wat transformeert ze geweldig in een getergde puber.

Mooie scènes, Owen ietwat voorspelbaar en hardleers, maar overall een bijzondere prestatie.