• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.963 gebruikers
  • 9.370.069 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten MauriceMankes als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

David Searching (1997)

Een rustige film; die ik de tweede keer dat ik hem hoger waardee4rde dan de eerste keer. Echt een komedie in goede betekenis van het woord. Niet zozeer vol grappen en frasten maar geestig en "positief geladen"; terwijl ze niet onder het feelgood-genre valt.

Déclin de l'Empire Américain, Le (1986)

Alternatieve titel: The Decline of the American Empire

Goed om de film gezien te hebben; voor mij wel wat veel "bravoure-praat"; mij voelt de film wat gedwongen aan. Maar ze is wel amusant.

Defying Gravity (1997)

Jaren geleden gezien het was met een Torch song trilogy waarschijnlijk de eerste film die ik zag; en nu opnieuw gezien. Hij oogt wat ouderwets; godzijdank, wat is de sfeer waarin homoseksuelen in Nederland leven de afgelopen decennia toch verbeterd. Natuurlijk wordt door sommigen het potenrammen nog als een sport gezien; maar die algehele sfeer van angst en ongemak is verdwenen. . Het is een gedegen film; goed gebracht en met het hart op de juiste plaats. Het centrale gegeven blijft het centrale gegeven; en dat waardeer ik zeer! al maakt het de film wat zwaar. Het herstel aan het slot lijkt mij wat te voorspoedig; maar ik ben geen arts. En ik ga hier geen spijkers op laag water zoeken.

Des Hommes et des Dieux (2010)

Alternatieve titel: Of Gods and Men

Een goede rustig zich ontwikkelende film; die een goed beeld geeft van het leven in een traqppistenklooster. Deze spiritualiteit waarmee ik me al meer dan tien jaar verbonden heb; komt heel aardig tot uitdrukking in de film. Al is de sfeer rond de zware keuze van de monniken wel erg harmonieus; het zal wel iets heftiger zijn geweest. Het hagiografische laatste avondmaal vond ik persoonlijk niet zo geslaagd, zeker door de bombastische muzikale omlijsting. Maar alles bij elkaar een zeer aardige film.

Drôle de Félix (2000)

Een zeer onderhoudende film; een meanderend reisverslag; maar voor mij net te veel toevalligheden. Het maakt het verhaal onderhoudend maar ook wat gemaakt; maar het is net teveel niet veel te teveel. Ondanks de zwaardere momenten; heeft het geheel een lichte toets.

Du Bunui Gyulhonsikgwa Han Bunui Jangryesik (2012)

Alternatieve titel: Two Weddings and a Funeral

Een aardige film; al irriteren mij typetjes zeer en daar zit met name het eerste gedeelte vol mee. Later in de film krijgen de karakters meer body, en wordt de verhaal veel interessanter. Dan blijkt ook het melodrama meer op zijn plaats.