• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.973 gebruikers
  • 9.370.370 stemmen
Avatar
 
banner banner

Duts (2010)

1 seizoen
3,78 34 stemmen + Mijn stem

Genre: Komedie

Oorsprong: België

Ontwikkeld door: Pieter Van Huyck

Met onder meer: Greta Van Langendonck, Herwig Ilegems en Tania Kloek

IMDb beoordeling: 7,5 (274)

Release datum: maandag 15 november 2010

Eerst uitgezonden op: Canvas (België)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot Duts

Walter Duts is een zonderlinge man die sinds de dood van zijn moeder alleen woont in het ouderlijk huis. Hoewel hij er met zijn baard en bril wat vreemd uitziet, is Walter de goedheid zelve. Hij leidt een rustig leven en zal geen vlieg kwaad doen. Hij heeft vrede met zichzelf. Maar met de rest van de wereld klikt het minder goed. De rust in het leven van Duts wordt inderdaad danig verstoord door zijn moeilijke relatie met de buitenwereld, die nerveus, geïrriteerd en bevooroordeeld reageert op Walter. Toch blijkt Walter nooit het slachtoffer te worden van al die agressie. Het zijn uiteindelijk de anderen die zichzelf de das om doen.

Externe links

Seizoenen

Komt er een Duts seizoen 2?

Video's en trailers

Alle Media

Meningen over Duts

Let op: Onderstaande reviews en/of comments zijn slechts een willekeurige greep van het totaal. Wanneer je een review wilt schrijven of een comment wil plaatsen kan dat op een seizoenspagina.

avatar van AOVV

AOVV

  • 331 berichten
  • 596 stemmen
dinsdag 19 mei 2020
Duts seizoen 1 Een geweldige Vlaamse reeks met een memorabele Herwig Ilegems, die ook een stevige hand in het scenario had, als Walter Duts, een op z'n zachtst gezegd apart heerschap. De reeks bestaat uit zeven afleveringen die half op zichzelf staan, dus het is ook perfect mogelijk om er eentje uit te pikken. In dat geval kan ik de aflevering Bulgaarse Wijnen van harte aanbevelen, met daarin een scène die - wat mij betreft - zelfs pure poëzie kan worden genoemd: de spaghetti-scène. Ik ga het hier niet proberen neer te schrijven, het is vooral iets wat je zelf moet bekijken en ervaren. Ik denk wel dat Duts een reeks is die je treft of helemaal niets doet. Een gulden middenweg is niet voorhanden. De humor moet je ding zijn, is wellicht zelfs streekgebonden (de reeks speelt zich af in het dorpje Loenhout in de Kempen, ik ben zelf van die streek) en soms zelfs ronduit absurd. Het acteerwerk vind ik ook erg sterk, met zowel een straffe vaste cast (Steve Geerts en de betreurde Greta Van Langendonck voorop) als enkele hilarisch nevenpersonages (den John! De Gerald!). Je hebt van die reeksen die er - qua setting, humor, personages, sfeer - pal op zijn, en Duts is er voor mij zo eentje! 5 sterren
avatar van GoodOldJack

GoodOldJack

  • 394 berichten
  • 2357 stemmen
dinsdag 28 augustus 2018
Duts seizoen 1 Eén van de twee legendarische personages die Herwig Illegems gespeeld heeft (Herman in Van Vlees en Bloed is het andere), een simpele maar doodbrave man die in situaties terechtkomt die hij zelf vaak niet goed kan inschatten en gelukkig is zolang hij wat met zijn brommerke kan rondrijden. De "hedde nog weusjes" scène is de beste uit de serie.