• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.147 gebruikers
  • 9.380.615 stemmen
Avatar
 
banner banner

American Gods - Seizoen 1 (2017)

3,54 56 stemmen

Show titel: American Gods

IMDb beoordeling: 7,6 (97.735)

Afleveringen: 8

Speelduur: 8 uur en 03 minuten

Ontwikkeld door: Bryan Fuller, Michael Green en Neil Gaiman

Met: Ricky Whittle, Ian McShane en Emily Browning

Oorsprong: Verenigde Staten

Datum van release: zondag 30 april 2017

Eerst uitgezonden op: starz (Verenigde Staten)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot American Gods

”Shadow” is een ex-gevangene die onlangs is vrijgelaten. Hij heeft moeite met het verwerken van de tragische dood van zijn vrouw. Terwijl hij naar huis vliegt, zit hij naast een mysterieuze man die zichzelf voorstelt als ”Wednesday.” Algauw blijkt dat de man in werkelijkheid de Noorse God Odin is. ”Shadow” besluit om de bodyguard van ”Wednesday” te worden. Nu bevindt hij zich in een wereld waarvan hij moeite heeft deze te begrijpen. Het is een wereld waar magie echt is. Waar de oude goden terrein verliezen aan nieuwe goden, die staan voor geld, drugs, technologie en media.

Externe links

Afleveringen Seizoen 1 (2017)

  1. 1. The Bone Orchard

    30 april 2017 (1 uur en 03 minuten)

    Een man, gebroken en alleen, met als enige wens om lang genoeg te overleven in de gevangenis om zijn vrouw weer te zien. Krijg het onverwachtse nieuws dat hij eerder vrij wordt gelaten maar niet om de reden die hij hoopte. Verslagen en lusteloos balanceert hij op het pad tussen gekte en gezond verstand.

  2. 2. The Secret of Spoon

    7 mei 2017 (1 uur)

    Als Mr. Wednesday begint met de rekrutering voor de aankomende strijd, reist Shadow Moon met hem mee naar Chicago. Hier gaat hij akkoord om samen met de Slavische god Czernobog voor een een hoge inzet een partijtje dammen te spelen.

  3. 3. Head Full of Snow

    14 mei 2017 (1 uur)

    Shadow Moon trekt de beweegreden van zijn werkgever in twijfel. Mr. Wednesday wil namelijk een bank overvallen want elk leger heeft natuurlijk een bron van inkomsten nodig. En net als Shadow Moon denkt dat zijn leven niet gecompliceerder kan worden, doet hij in zijn motel-kamer een verrassende ontdekking.

  4. 4. Git Gone

    21 mei 2017 (1 uur)

    Afwisselt tussen het verleden en het heden volgen we Laura's leven en uiteindelijke dood. Hoe zij en Shadow Moon elkaar hebben ontmoet, hoe ze is gestorven en hoe het kan dat ze nu op het randje van zijn motel-kamer bed zit.

  5. 5. Lemon Scented You

    28 mei 2017 (1 uur)

    Shadow Moons emotionele hereniging met zijn dode en ontrouwe vrouw wordt verstoord als hij en Mr. Wednesday worden ontvoerd door de nieuwe Goden.

  6. 6. A Murder of Gods

    4 juni 2017 (1 uur)

    Wednesday en Shadow reizen naar Vulcan, Kentucky om een oude vriend van Wednesday te overtuigen om voor hem een speciaal zwaard te maken. Op hetzelfde moment ontmoeten Laura en Matt Sweeney een nieuwe vriend en gaan op reis.

  7. 7. A Prayer for Mad Sweeney

    11 juni 2017 (1 uur)

    Haar korte hereniging met Shadow is veel te snel weer voorbij. Daarom wendt Laura zich tot een onwaarschijnlijke reisgezel om haar weg terug naar het leven te vinden en terug naar Shadow. Mad Sweeney's lange, kronkelende en vaak tragische verleden wordt verkent.

  8. 8. Come to Jesus

    18 juni 2017 (1 uur)

    Aan de vooravond van de oorlog, moet meneer Wednesday nog de oude god Ostara aanwerven. De godin van de lente en de dageraad. Om haar voor zich te winnen moet hij een goede indruk maken en daar kan meneer Nancy mee helpen.

Reviews & comments

zoeken in:
avatar van Animosh_mm

Animosh_mm

  • 264 berichten
  • 114 stemmen

American Gods heeft mijn verwachtingen waargemaakt, maar niet overtroffen.

Wat ik verwachtte was een serie met een breed palet aan personages die op een vermakelijke en stijlvolle manier de Amerikaanse identiteit verkent - met al haar variatie, conflicten en invloeden van over de hele wereld - onder het mom van een oorlog tussen 'oude' en 'nieuwe' goden, en dat is eigenlijk precies wat ik kreeg. American Gods verveelt zelden en is bij vlagen erg stijlvol, maar het is zelden méér dan dat.

De wereld van American Gods - de goden die tussen de mensen rondlopen en net zo menselijk zijn als de mensen die hen hebben voortgebracht, als symbolen voor de scheidslijnen in de westerse geschiedenis - is niet alleen boeiend, maar ook erg vermakelijk, en die wereld wordt met veel aandacht opgebouwd. AG heeft ontzettend veel personages, en je hebt het ene personage nog niet leren kennen of je wordt alweer aan een nieuwe voorgesteld. Die variatie houdt de serie fris en zorgt voor een rijke wereld, maar het zorgt er tegelijkertijd voor dat je weinig binding opbouwt met de personages, en het constante gespring tussen verschillende plotijnen (waaronder origin stories van een heleboel goden) voorkwam dat ik echt "in" het verhaal kwam te zitten. Ik zat zelden op het puntje van mijn stoel en voelde zelden spanning over waar het verhaal naartoe zou gaan. Dat het hoofdpersonage een beetje een lege huls is helpt wat dat betreft niet.

Uiteindelijk voelt dit eerste seizoen een beetje als een proloog: de focus lag meer op het plaatsen van de stukken op het bord dan op het bewegen van die stukken. De nadruk lag voor mijn gevoel meer op world building dan op plotontwikkelingen en karakterontwikkeling. Daar is op zich niets mis mee, maar het zorgt er wel voor dat ik er nog weinig sterke gevoelens bij heb. En de stijl van de serie is weliswaar solide en past goed bij haar fantastische wereld, maar er waren weinig momenten waarop ik er echt van onder de indruk was, en door de variatie in stijlen, locaties en tijdsperioden miste het enigszins een eigen identiteit.

Maar ondanks mijn kritische punten heb ik veel plezier beleefd aan deze serie en kijk ik alvast uit naar het tweede seizoen. Het heeft een vermakelijke en rijke wereld, interessante onderliggende thema's en een fijne stijl, maar het mist nog de spanning en emotionele diepgang die de beste series hebben. 3.5*


avatar van james_cameron_mm

james_cameron_mm

  • 225 berichten
  • 409 stemmen

Toch iets meer van verwacht en vooral gehoopt, aangezien het gelijknamige boek van Neil Gaiman erg goed is. De serie heeft zeker sterke punten; visueel steekt het allemaal bijzonder fraai in elkaar en met de casting is weinig mis. Toch loopt het allemaal niet zo lekker, met te veel personages en plotlijnen, waardoor het lastig is om grip op het geheel te krijgen. Hopelijk wordt seizoen twee beter.


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op TvMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.